Mimčo stále u prsa, hlavně v noci. Jsem živej dudlík

evina80
26. srp 2008

holky poradte, dnes jsem nova, snad tu tema neni, nemzu ho najit:
mam holcicku. Pres den usne jedine u prsa, v kocarku ne.
To by nevadilo, ale v noci si ji dam do postele a kojim v leze. Jenze ona duda prso skoro celou noc..
Mate nekdo podobny problem?
Dudlik nechce..
poradte, jak ste to odnaucily? 😉

vendy01
2. zář 2008

Gaba3 ahoj! Dětský doktorky jsem se ptala a zkoušeli jsme homeopatika, ale zlepšení nenastalo. Když jsme začali přikrmovat, tak se taky nic nezměnilo, jen začal večer líp usínat, ale noci jsou pořád šílený. Teď ty 2 poslední vůbec! Nějak mi sice začal odmítat prso, ale nespal, kňoural, brečel, lezl po posteli, po mně, kopal mě do hlavy...no děs... Před chvilkou se vzbudil, tak jsem uspávala a nejdřív mi prso taky odmítal, pak si ho teda milostivě vzal 🙂 , ale je to divný, dřív po něm šel hned. Svoje dítě samozřejmě miluju, ale je to vyčerpávající.
Teď v sobotu se zrovna vdávám a jsem fakt zvědavá, jak to udělám večer a v noci. Nevěsta půjde asi v deset spát 😉

olivia.a
2. zář 2008

Všichni mi říkali - neber si malou k sobě do postele, nezbavíš se jí. Večer usíná u prsu, přenesu ji do postýlky, pak ještě jedno kojení kolem desáté a cca od půlnoci už spí s námi v posteli přitulená a samozřejmě věčně přicucnutá. Bylo období, kdy jsem se bála, že ji zalehnu, ale teď už má 7 měsíců a tak se tolik nebojím. To, že jsem její dudlík mi nevadí ani trošku. Je to můj miláček a je mi jasné, že už mne nikdy v životě nebude nikdy nikdo tak moc potřebovat k životu jako ona mne a tak si to prostě užívám. Čím je starší, tím je méně přicuclá a více se roztajuje, takže trend je pozitivní.

kitty68
2. zář 2008

ellouch taky usina u prsa ve dne i na noc.kojim v leze usne prenesu do postylky kde spi nekdy se probere a zas usne nekdy jde k nam do velke, dam ji trochu cucnout a ona zas usne. ted kdyz je velka ma taky tendence se kojit sama, to resim tak ze nespim naha 😀 ji to proste dojde ze titie tam neni.

kdyz byla mensi a zkousela se ududavat tak js ji normalne odpojila a odpojim ji i ted ona kdyz uz je tak rozespala tak usne

alterna
3. zář 2008

My take tak, vecer uspim u prsa pak dam mimco do postylky a asi od 1 hod je v posteli s nami...
Ted vyzadzuje na usnuti prso i pres den. Uz od mala mela problem usnout. Ale v houpajicim kocarku usla. Ted posledni dobou zacne jecet jak nemuze usnout, takze na lavicce nakojim. Staci par minut, usne dam ji do kocarku a hura na prochajdu. Jsem chodici mlikarna. Ale nevadi mi to, do patnacti takhle kojit nebudu 😉

simlenka
3. zář 2008

já jsem noční dudlík cca od dvou nebo tří měsíců a v noci kojím vpodstatě nonstop, jakmile se hnu a prso vypadne z pusy, tak je hroznej řev, ale nevím, jak to řešit, vyřvat nenechám, takže neřeším - jen doufám, že to přejde časem... třeba už dnešní noc 😅

lucy..
31. říj 2008

Ahoj, tak se take hlasim mezi zive dudliky 😠 nam to zaclo v 5-ti mesicich a trva to uz skoro mesic....porad cekam kdy to prestane, ale co jsme si tu precetla me desiii 😒 malej spi v postylce sam take tak do pulnoci a pak uz je to jen dudlani

vendy01
1. lis 2008

Ahoj, psala jsem sem někdy začátkem září dost vystresovaná z věčného nočního kojení a uspávání u prsa. Uběhly skoro 2 měsíce a situace se naštěstí trochu zlepšila. Malej se naučil usínat v postýlce bez prsa. Přes den se mi teda pořád vrhá do výstřihu (na veřejnosti docela komedie 😀 ).. V noci sice ještě kňourá když se vzbudí, tak od 23:00 ho mám v posteli, ale kolikrát už usne jen když si ho k sobě přitulim, dá si místo prsa paleček a spí. Jsem ráda, že je alespoň nějaký posun k lepšímu 🙂 . Všem přeji pevné nervy a vydržte! Ono je to přejde 😀

helenapce
1. lis 2008

Jé Vendy, alespoň nějaká naděje....u nás taky posun, ale k horšímu, už jsem nadobro vyměkla a Maja s pí s náma v posteli, teda spíš semnou MM dobrovolně odchází do obýváku, máme tu nejlepší antikoncepci 😀 😀 😀 😀 😀.
Jakmile Marečka šoupnu do postýlky, tak je řev 😝 😝 😝 😝 😝 😝

vendy01
2. lis 2008

Helenapce...tu oddělenou ložnici máme taky..nejhorší je, že jsem si na to nějak zvykla a už by mi byla postel ve 3 malá 🙂 🙂 🙂 🙂 nééé, prostě to zatím nejde a když manža vstává denně ráno brzy do práce, tak je to teď lepší. Doufám, že i v tomto dojde brzy k posunu k lepšímu 😀 , i u vás 😀

makkyna2
2. lis 2008

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jak večer uspáváte dítě? A jak udržet děcko v jeho postýlce, náš Matyášek tam odmítá být.
Já mám děcko celý den hodný, to spinká v pohodě, ale jakmile nastane večer začne velký řev!
Usíná jen u prsa a to dost blbě, jen tak na deset minut a to několikrát dokola.
Už si opravdu nevím rady! Usíná až tak kolem jedenácté, když si malého vezmu k sobě.

lucy..
3. lis 2008

Ahoj holky, tak u nas stale stejny stav 😖 usina jedine u prsa a to i ve dne....nastesti teda v kocarku usne normalne 😀 do postele ho moc neberu, jen kdyz tam spolu usneme, ale kdyz ho prenesu do postylky, sice spinka, ale budi se co 2h a chce se primazlit.

Makkyna2: nas malej nikdy nebyl moc spinkaci, vetsinou jsme ho museli nosit v ruce, dokud neusnul, nekdy pomahalo houpani na mici..v postylce sam usnul opravdu velice vyjimecne a to mu vlastne i zustalo 🙂 takhle malemu mu nekdy pomahalo zavinout ho do zavinovacky - citil se bezpecneji...

pavlina05
3. lis 2008

Ahoj holky!!!¨
U nás stejný problém ☹
Malý bude mít 5 měsíců, přes den spí v kočárku jediněna bříšku, veče velký problém usnout a pak se budí po hodině a děsně pláče, chce k prsu a dokáže je nepřetržitě dundat. Trvá to už tak 14 dnů!!!!

lucy..
3. lis 2008

no Pavli a hned to asi neprestane, u nas to zaclo v 5-ti mesicich a zitra ma 6. mesicu a zadna zmena 😅

vendy01
3. lis 2008

Holky jak jsem psala, u nas nastala vetsí změna až v 10 měsících. Uspávali jsme v lehátku( houpačce) nebo usnul u prsa. Teprve teď pochopil, že se v postýlce spinká a večer v ní usne. Také jsem řešila, že to není správné uspávat houpáním, že ho mám v noci v posteli... 🙂 Už na to kašlu, zvykla jsem si, v noci se nijak extra nevyspím, ale pokroky tu jsou. 🙂 Vypadá to sice děsivě, že to u nás trvá téměř 11 měsíců, ale oni z toho vyrostou 🙂 Hlavně, že je máme, jsou zdraví... ale stojí to hodně nervů 😀 ...všem je přeji co nejpevnější! Já je pravidelně obaluju čokoládou a zatím se držím 😀 😀 😀 😀

bubaaca
3. lis 2008

ahoj,
toto sme mali presne, mne sa podarilo to odučiť podľa knihy od Prekopovej,Když díte nechce spát.
moje hlavné chyby:1.kojenie poležiačky a po spiačky, 2.nedávanie odgrgnúť - ako signál, že jedlo skončilo, 3.chýbajúci večerný rituál.

lucy..
3. lis 2008

bubaaca: tak ty prvni dve bohuzel delam....takze to muze byt tim a jak, jinak ten ritual vecerni docela mame - koupani, kremovani, oblekani do pyzamka a papani...co tam radili na odnauceni dudlani? 😉

dzej
3. lis 2008

ahoj holky, tak já měla do půl roku zlatý dítě. Malá šla spát v 19, pak bylo kojení ve 2, v 5 a v 8 jsme vstávaly. Úderem 6 měsíce vstáváme po hodině. Někdy zázrakem vydrží večer od 19 do 21, pak zas po hodině a ráno 6 - 8 spí. Probudí se, začne plakat, dám ji dudlík, ten vyplivne a začne řvát, chování nepomáhá, jen prso. Párkrát si cucne a usne. Je to od té doby, co jsme začali přikrmovat a začali nám topit, tak nevím jestli to má s tím něco společnýho. každopádně je to docela únavný, ale jak už někdo psal, hlavně, že je zdravá 😵 Ale pokud máte někdo recept, aby vydržela spát dýl tak vám budu vděčná. 😉

bubaaca
3. lis 2008

No ja som toto mala cca od 4,5 mesiaca do 6 mesiaca a zhoršovalo sa to. niektoré noci som dve tri hodiny hopsala na fit lopte a cecok u Gregora v puse a on si dudal. muž nespal tiež - budí sa na každé šuchnutie.
tak som si povedala dosť. Som ochotná dojčiť každé tri hodiny, častejšie nie. V tej knihe je to o tom, že dojčenie má byť jedlo a nie dudlanie. TAkže po každom dojčení otočiť hlavou hore - aj keď si negrgne, je to signál, že kŕmenie je skončené.
Večerný rituál dodržiavať - kúpanie, olej, pyžamo, rozprávka-uspávanka-modlitba, kto čo chce -a ale stabilne rovnako, dať do postieľky a už ju neopúšťať, keď mimčo zaplače, byť pri ňom, aj ho zobrať na ruky, ale NIE opúšťať spálňu, rozsvietiť a podobne.
Ja som to robila asi tak , že po večernom dojčení, ho dám na nočník /(robíme bkm), potom vezmem do náruče, kývem sa na posteli a spievam tú istú uspávanku až kým nespí. Potom som tam ešte chvíľu a keď sa mrví, zase hmkam tú istú uspávanku, alebo hlasno dýcham, ako keď človek spí. Keď sa mi zobudil v noci a chcel cecok po hodine, alebo dvoch - vzala som ho do náruče a hodala, hmkala.
Nebudem klamať na začiatku sa zlostil a reval - ale držala som ho v náručí a povedala, Ja viem, že sa hneváš - hnevaj sa , nedám ti ten prsník, už si sa najedol, veľmi ťa ľúbim, aj keď sa hneváš, ale neustúpim. - to je metóda pevného objatia.
Teraz to ešte nie je celkom ono - robíme to cca 10 dní - ale večer mi zaspí a budí sa po tých cca 3 hodinách, ráno je viac vyspatý a nie je pol dňa omrnčaný ako predtým, ke*ď je mrzutý cez deň, tak ho napevno zviažem do šatky - predtým mi vydržal v nej, len vonku, keď som chodila.
Večer zaspí rýchlejšie, už keď tú uspávanku spievam 1.raz a v noci spí tuhšie, nemele sa furt, kojí sa 10min a pustí prsník, niekedy zaspí a ja ho aj tak dám hlavou hore, potom do postieľky a spí pevne ďalej. predtým len čo zaspal na cecku a položila som ho, bol hore.

bubaaca
3. lis 2008

napevno v šatke sa upokojí a prestane vypytovať. Prekopová píše, že dieťa potrebuje mať v matke oporu - a potrebuje mať režim, aby sa cítilo bezpečne. Bezradná matka typu :"Ja už neviem, čo s ním" je u dieťaťa ľahko ovládateľná a dieťa získava moc, ktorú nezvláda používať. Ja tiež nie som zástanca "nechať vyrevať" To pevné objatie, bezpodmienečná láska- to sa mi páči viac.Odporúčam JiŘina Prekopová: Když dítě nechce spát, Prekopová: Malý tyran, Prekopová: Neklidné dítě, Prekopová Děti jsou hosté kteří hledají cestu.

pavlina05
4. lis 2008

vendy díky, jo hlavně že jsou zdaví, to je to nejdůležitější!!!!!

bubaaca já tu knížku mám, ale nějak jsem to asi nezvládla a dítě spát nechce!! Rituály máme, dokonce jsme nechali vyřvat a nic... 😒

tlap.ka
5. lis 2008

ahojda holky,
jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo je živej dudlík 😉 přes den je Mates v pohodě, kolem 8hod se nají, pak máme obídek normální jídlo - kolem 15hod další kójo, pak kolem 18 a pak po 19hod, když usíná - samozřejmě u prsa - další kójo kolem 21, pak když se zadaří,tak vydrží do půlnoci,ale pak po hodině,.... no prostě po půlnoci spinká u nás v posteli,ale zase vzbudí se třeba až po 2hod.Takže můj závěr je ten,že jak začne v noci blbnou, nedávám ho zpátky do postýlky, stejně by to bylo tak na 10minut,ale nechám si ho u sebe,on se přicucne k prsu kdy chce a vyspíme se všichni - on totiž nijak moc nepije, fakt si jen cucne 🙂
jo a rituály máme taky,ale prostě podle knížek se všechno dělat nedá 🙂 takže vydržet vydržet 😉

myschka
5. lis 2008

HOlky nám hrozně pomohl hajánek. Nosila jsem ho zastrčeného celý den v podprdě a večer jsem jí ho dala Aduš do postýlky a ona vždycky zabožila nosík do hajánka, z něho cítila mě a byla v klidu a samo dudlík-to je vynález 😀 😀
První měcís jsem byla taky živý dudlík než jsem mršku oblafla 😀 😀 😀 😀

dzej
7. lis 2008

myschka a co je to ten hajánek??? já teda zkusila jednou nechat malou s náma v posteli, ale stejně vstávala po hodině, takže je zpět ve své postýlce

evulinkab
19. srp 2009

Ahoj holky,
mám ten stejný problém.Bohužel patřím také mezi ty maminky, co si naučili mimi dundat prso a ted toho zlozvyku nemužu malýho odnaučit. Zhruba do 5ti měsíců spával pěkně, v noci se vzbudil tak jednou a spinkal do rána.Jenže pak najednou nastal zlom a malej začal vyžadovat dundání mýho prso třeba dvakrát třikrát za noc.Ted je mu 7a pul měsíce a trvá to stále, akorát se to dost zhoršilo.Dundání mýho prsa vyžaduje prakticky celou noc.Ted poslední dvě noci jsem se vubec nevyspala, protože sotva malýho uložím do postýlky a zalehnu, malej se začně za chvíli kroutit a plakat a chce opět dundat.jsem prostě živej dudel.Dám ho k prsu a je klid.Když ho nedám, začne šíleně řvát, jako bych mu ubližovala a řve a řve.Vydržím to max. pul hodky a opět ho dám k prsu, protože je mi ho líto....No je to mazec prostě.
TAkže jsem vás chěla poprosit, jestli nemáte nějakej zaručenej recept, jak tenhle zlozvyk dítě odnaučit.

tonica
19. srp 2009

Ahoj vsem. Hlasim se do klubu zivych dudliku. Tak u mne stejne - do patyho mesice super, spala skoro celou noc, pak sup a vecer se budila i 5x za noc a jediny, co ji uklidnilo bylo prso. Takze stejne jako vy, v noci stehuju do postele, kde je na mne nasata. Pokud nema, co chce, je desny rev. Zkousela jsem oblbnout cajikem, ale bezuspesne. Ted davam uz treti noc kasi a je to o neco lepsi, dnes se vzbudila jen 2x. Kez by to pomohlo. Nicmene taky nevim, jak tuhle situaci resit...Ale jak pisete, proste mazec, clovek se nevyspi a jen se desi, ze snad bude kojit az do puberty.

evulinkab
19. srp 2009

No já už jsem z toho dost neštěstná, u nás ani kaše nezabírá.Např.včera usnul o pul 9, bříško měl plné-kaše+ještě jsem ho dokojila a samozřejmě tak taky uspala.Za hodinu už zase plakal a chtěl dundat.Jsem fakt bezradná.

mikijana
25. srp 2009

Taky mám ten samý problém. Přestávám kojit a už kojím prakticky jenom v noci. Přes den papá příkrmy a dávám nutrilon. Večer kaši a dokojila jsem, teď už dávám kaši a nutrilon. V 19 hod. jde spát a někdy je už ve 22hod. vzhůru a to už se pak převracím jenom ze strany na stranu a dindá tak co 3, někdy co 2 hodky. Když nedám prso tak řev a nechat vyřvat nevím jestli to zvládnu...

marecek4
25. srp 2009

no potěš,tak nevím jestli se mám utěšovat že ti moji raubíři takoví nebyli a tak nebude ani ten poslední,a nebo počítat s tím že když je jinej od prvopočátku tak to bude i v tomto,přes den pomalu nespí-pouze v kočáru když se s ním jezdí a ani to ne vždycky,jinak věnovat pozornost nebo prso,přes noc zatím spává,ale jsme teprve na začátku-dneska6týdnů,horší je ten vydudlanej pocit,jako do sucha a pálení potom.

mamca26
26. pro 2009

ahoj holky.u nas mame stejny problem,Adelce je rok a mesic a uz od sestyho mesice se pokousim nedavat ji prso,ale flasku.....bohuzel marne.Kdyz ji dam UM,tak flasku odhodi,je rev a zacne se sapat po mne,jak po medu,uz sem zkousela i mliko ochucovat,ale marne,stejne ji to prso dam.Tak v poslednich dnech sem rekla dost,proto sem se chtela zeptat,jak dlouho(i kdyz mi to srdce drasa)se muze nechat decko plakat- v nasem pripade ricet?Lekar mi to sam poradil,ze proste nesmim dat,ale jemu se to rekne,kdyz mu decko nerici 😉

adricc
26. pro 2009

ahoj nebuj zvladnete to ja to mela se starsim a kojit jsem prestala ve 14 mesicich a musela nechat vyrvat ale mela jsem ho u sebe pohladila je pravda ze misto toho dala flasku s trochou caje ale pozor pak chtel dlouho flasku v noci ted to mam od zacatku s adamkem v noci u sebe u prsa me to vyhovuje nevstavam a taky ho odnaucime ale asi to udelame tak ze ja budu spat v jiny istnosti a manzel snim u domika to trvalo 3 noci ale nesmis polevit kdyz jednou zacnes to jsem slysela ze pak by to zkousela o to vic 😉 adamek chce aspon dudlika to domik nechtel proto jsme dali flasku preju pevny nervy 🙂