Mimčo stále u prsa, hlavně v noci. Jsem živej dudlík

evina80
26. srp 2008

holky poradte, dnes jsem nova, snad tu tema neni, nemzu ho najit:
mam holcicku. Pres den usne jedine u prsa, v kocarku ne.
To by nevadilo, ale v noci si ji dam do postele a kojim v leze. Jenze ona duda prso skoro celou noc..
Mate nekdo podobny problem?
Dudlik nechce..
poradte, jak ste to odnaucily? 😉

klaja
26. pro 2009

Ahoj, a nechces ji radsi jeste chvili kojit, nez ji nechat vybrecet? Myslim, ze za par mesicu uz ji vysvetlis, ze treba nemas mlicko nebo neco podobneho a budes to mit bez place a stresu... Tohle "vyplakavani" mi rve srdce. Miminko breci, protoze chce byt u mamy, je ji u tebe proste nejlip na svete, tuli se k prsu, treba uz to nikdy nezazijes... Nastesti jsem se dozvedela od jedne detske psycholozky, ze uspavat dite u prsa je to nejprirozenejsi, co dite muze mit (sama tak uspavala sve tri deti do cca 17 mesicu). Teorie o tom, jak drasticky naucit deti spat samy, kolik hodin muzou probrecet apod., ze se jim nic nestane atd. mi prijdou fakt krute. Na pohled se jim vazne nic nestane, ale urcite to zanecha neco na jejich dusi. Mozna pisu trochu sentimentalne, ale prece jen jsou Vanoce 🙂

radushe79
26. pro 2009

Ahoj, já jsem dudlík také a dělám ho ráda. Od té doby, co se mi do ruky dostala kniha Koncept Kontinua, už nemám výčitky, že něco dělám "špatně", např. že si beru naší Vaiu do postele, že kojim po dvou hodinách, ačkoli Vaia nemá hlad, že ji při každém vzlyknutí beru na ruku, že ji nenechávám vyřvat jak radí chytré knížky a někdy i doktorka. Každé mamině doporučuji si tuto knihu přečíst. Samozřejmě, že nechat dítě vyřvat, je ta nejkrutější věc, jakou svému dítku můžete udělat. A rady typu musíš to vydržet, je takové malé vyhlášení války miminkům... Jednejte tak jak vám radí instinkt a mateřský pud.

mamca26
26. pro 2009

strasne rada bych ji nechala,zvlast v noci klidne u prsa,ale u nas je ten problem,ze ja uz mlicko prave nemam a jak se v noci prisava,tak to boli cim dal vic,hlavne kdyz vas v noci treba vzteky kousne.Nic jinyho mi nezbyva nez ji odnaucit,ten krik taky neni nic pro mne,ale kdyby aspon tu lahev vzala,tak mi to taky hodne ulehci,jenze prave vezme max.trochu vody a stejne chce jenom maminku..no proste materstvi se vsim vsudy 😖

klematis
26. pro 2009

Já dělám každou noc taky dudlíka, ale už mi to začíná být nepříjemné, mlíka moc nemám a malý ani nepije, jen mě snad stokrát za noc vzbudí, párkrát mě potahá a zas spí, ale taky mě to občas už bolí. Dudel nechce, tak nevím co mám dělat... 😢

adricc
26. pro 2009

no je tezky me taky nebylo prijemny domika nechat rvat ale byla jsem snim a drzela za ruku a hladila ale on nebrecel dlouho vzdy tak 10minut a zase spal mozna kdyby rval dlouho tak bych to taky nevydrzela no jsem zvedava na adamka snad to nebude horsi jinak nevim co poradit bud kojit dlouho ale to tak urcite do 2 let a myslim si ze by to dite stejne rvalo ☹

kveluse
26. pro 2009

Ahoj, radushe, já už tu knihu také doma mám, ale zatím jsem nezačala číst. Jsme bezplenkové, takže jsem se k ní dostala přes knížku Bez plenky. Mám půlroční holčičku a kojím jí také každé dvě až tři hodiny, ale po kojení ji vždy ukládám zpátky do postýlky. Tak nějak cítím, že je to pro mne lepší - určitě je v tom sobeckost z mé strany, ale cítím to tak. Budí se i častěji, ale to ji většinou vytáhnu z postýlky a nosím a houpu a zpívám šeptem stále tu samou písničku. Takhle jsem doslova odchovala i svou první holčičku a už dost dlouho usíná ve své postýlce sama (jsou jí skoro 3).

Trochu jsem se zamýšlela nad těmi názory, že půlroční dítě už by nemělo mít v noci hlad a mohlo by spát celou noc (u nás to tedy nehrozí už jen z toho důvodu, že vydrží max. 4 hodiny nečůrat, ale většinou se budí na čůrání častěji). Já nevím, jak vy, ale já a to už mi bude o mnoho víc než 6 měsíců 😉, když se v noci probudím, mám někdy úplné kručení v břiše. A nejdu se najíst jen proto, že jsem na to moc unavená a taky naučená, že se v noci prostě nejí 😉 😀.

Takže si myslím, že když to cítíte, že děláte pro bobky to nejlepší a jste u toho spokojené, ikdyž unavené, tak určitě to neděláte špatně. samozřejmě bych někdy taky už brala noc, abych se vyspala aspoň 5 hodin v kuse, ale připadá mi na nějaké násilné učení spaní ještě moc maličká....

radushe79
26. pro 2009

To kveluse: u nás to ani jinak asi nešlo, než Vaiu vzít do postele, přítel je totiž typ mužskýho, který je nevrlý, když ho něco či někdo v noci budí (i když v tomto případě se vždy ovládal) a také mu chci dopřát klidného spánku jakožto živitele rodiny. A co si budu nalhávat ani mě nebaví vstávat z vyhřátého pelechu. Spím s Vaiou v ložnici sama a ráno jsem čilá a je mi fajn, stejně tak můj přítel a stejně tak naše holčička.
V Konceptu kontinua se píše, že je nesmysl dítě "vychovávat" když mu jsou 3 měsíce ( myslím, že to platí i pro 6, 9 a možná i 11 měsíc).

kadlecova.misa
28. pro 2009

ahoj holky..jsem taky dudlík 😝 ..malá se budí po dvou hodinách.. a řev..nepomůže nic,houpat uspávat..je neklidná..dokud ji nedám napít..sice už taky moc mlíka nemám,ale ona se u toho unaví a usne...a tak až do rána. na vyřvání nemám. 😢 🙂

katwind
28. pro 2009

holky, jsem na tom stejně a stejně jako mnoho z vás mám přečteno Koncept kontinua a malej s emnou spí v posteli🙂 je nám tak dobře všem, ráno máem úsměv na rtech všichni😉 A věřte mi, že než jsem si ho vzala do postele, spala jsme třeba až od 4 hodin na dvě hodinky 😝

klematis
28. pro 2009

Náš malý se mnou taky spí v posteli, přesto se budí i 2x za hodinu, už jsem z toho celkem vyfluslá, trvá to takhle už snad dva měsíce ☹

katty_k
28. pro 2009

Ahoj vespolek, ja aktualne prestala byt dudlikem, protoze jsme s muzem zjistili, ze Terka pije jen ze zvyku, chodila jsem k ni co dve hodky, kdysi spavala i pet hodin v kuse. Jenze co zacaly prikrmy, tak to slo dolu a rekli jsme dost. Terce je sedm a pul mesice, kojili jsme plne do necelych sesti, ma pres osm kilo. Zajdete si na http://kojeni.net/databaze.php?mc=26 a poctete si rady latkacni poradkyne a prispevky ostatnich maminek.
Muz k ni vstava druhou noc, od nej mliko nedostane, kdyz place vice, tak ji nabidne vodu, pokud ma zizen, vypije vodu. Jakmile zacnete nabizet caj nebo nedej boze neco slazeneho, tak si zase dite naucite ne na prso ale na caj. Dite by se nemelo nosit a pochodovat s nim po byte, zkratka vzit z postylky, utisit hlazenim, prebalit (mame latkovky), dat do postylky, hladit a utisovat v ni. Prvni noc to bylo narocne, ale pozname kdy nase dite place a kdy si stezuje a nadava, za celou tu dobu uronila par slzicek. Muz k ni vstaval petkrat, ja z toho taky nebyla nadsena, ale opravdu uz potrebuji spanek. Dnes vstaval dvakrat, nekolikrat se jeste probudila, ale jen zaknourala a usnula. Muz ji ukladal klidnou, pritulila se k plysakovi a usnula.
Terezka ma svuj pokojicek odmalicka, je zvykla spat sama bez ruseni rodici, nosime ji v Manduce (prvne v satku), nezavrhuji koncept kontinua, ale odtud potud, narok na spanek ma dite i rodic a nemyslim si, ze jsem vuci svemu diteti kruta, kdyz ji nechame pet minut plakat (jak jsem psala, spis narika, bez slzicek) a pak za ni zajde manzel, uklidni a pokud se to opakuje, tak tam zajde znova.
Ja ji nakojim rano kolem osme, ale ne ihned jak si rekne, prvne se privitama, ja ji k sobe pritulim, "popovidame si", trochu zablneme, prebalim a pak kojim. Nestezuje si, neplace, smeje se, je spokojena a ja taky, protoze to vypada, ze se obe, vlastne vsichni tri zase vyspime.
Neni to samozrejme nic prijemneho, ale mohu s cistym svedomim rici, ze se nase dcera opravdu budila ze zvyku a ne hlady, protoze kdyby mela hlad, tak je k neuteseni a voda ji neuspokoji a rvala by fest do rostrhani tela. Pres den jsem odpocata a plna energie a mohu se ji lepe venovat, k cemu by ji byla unavena matka bez energie?

katty_k
28. pro 2009

A taky jeste existuji deti, ktere si vas volaji abyste jim delali "zabavu" a vyjde to nastejno, muze se vam stat, ze k diteti budete vstavat cim dal casteji, protoze ono zjisti, ze to tak funguje a ze maminka prijde jakmile se mu zachce.

mamca26
6. led 2010

Ahoj maminy,tak u nas konecne zmena,ale k lepsimu.Uz toho bylo dost,porad se mi budila vic a vic a kdyz sem ji dala uz asi po sesty v noci prso a ona me hryzla,tak me to opravdu prestalo bavit.Usiname v lehatku i kdyz nam je uz pres rok,ale budiz,kdyz sem ji prenesla do loznice,tak se mi vzbudila,prso sem ji dala,ale pak kdyz se mi vzbudila po druhy,tak sem ji nedala nic,mela sem prichystanou prevarenou vodu,a zkusila to.Trvalo to asi 8min. a mala usnula,rekla sem si,ze to zkusim dal,par pohlazeni mluveni.vzbudila se po druhy a dopadlo to stejne.Trva to uz ctvrty den(noc) a zatim je to cim dal lepsi,na dnesek se mi vzbudila jen jednou a to se ke mne jen pritulila a spala dal.Takze u nas metoda NEPOVOLIT A NEDAT,protoze si myslim,ze kdyby mela hlad tak breci vic a ani by neusnula.Vecer pred spanim davam kasi a na noc prevarenou vodu,caj nechce.Tak silny nervy vsem a kazdej jak uzna za vhodny,u nas to byl proste uz silnejsi zlozvyk dudat,dudat a dudat

vlastovka385
7. led 2010

Ahojte, máme stejný problém, malej se začal v noci budit po zavedení příkrmů, dneska asi 14krát brečel 😢 . Usíná u prsu, ale není to tak, že by neuměl usnout sám, někdy se v noci napije, pustí se, ještě si chvilku vykládá, pak se otočí a usne. Mám ho taky u sebe v posteli. Myslím, že to buzení má souvislost s prdy po té zelenině, nejhorší to bylo, když jsem dala maso, po poradě s doktorkou jsem ho dávat přestala. Ale nevím, vždycky začne ječet, kroutit se, já se vylekám, jak ho to strašně bolí, ale když se úplně probudí, tak najednou pohoda, směje se, povídá si, tak asi ho to tak strašně nebolí. Já už jsem celkem na hranici sil, manžel je každý druhý týden pryč, žijeme v zahraničí a nemám tu nikoho, kdo by mi ho pohlídal, abych si mohla aspoň zdřímnout. Nejhorší je, že se mi z toho vyčerpání začalo ztrácet mlíko a UM mi Tibor neveme do pusy, jen vidí flašku, tak hysterák. Dneska jsem navíc dostala MS, tak jestli ještě nebude chtít pít, tak se bojím,že je po kojení 😢 . V noci je přicuclej non stop, nechce ode mě, abych ho nosila, protože ví, že mám prso a že ho chci ošálit, od manžela se unosit dá. Děkuju za každou radu.

umnataly
14. zář 2014

Ahoj holky, moje půlroční holčička je úplně stejná. Do pěti měsíců krásně spala i 9 hodin v kuse, ale teď se kolem půlnoci budí a je až do rána u mě v posteli, kde se ale budí velmi často. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo souviset se zavedením příkrmů, ale časově to docela odpovídá.

Četla jsem nedávno knížku Nejšťastnější miminko v okolí od Harvey Karp a jsou tam výborné tipy, jak skončit s nočním buzením podle věku dítěte. A není tam nic typu "vyplakat". Já jsem teda vždycky v noci úplně mrtvá, takže si ji raději vezmu do postele, ale chystám se s tím začít. Knížku mají i v knihovnách, takže ani není potřeba za ni utrácet. Snad to někomu pomůže.

andreiika
2. lis 2014

Holky mám stejný problém. Někdy malá večer usne u prsa, někdy jí uhoupu v náručí. Sama nikdy neusnula. Spí se mnou v posteli, protože jsem neměla prostě sílu vstávat každou hodinu a uhoupávat. Dopracovali jsme to tak daleko, že spí se mnou a prso má v puse. Sem tam se mi povede jí odpojit a přetočit se alespon na břicho. Ale většinou tak za půl hodiny, hodinu se stejně vzbudí a chce opět prso. Jo a je jí 7.měsíců. Jen když tu čtu obdobné příběhy, tak bych chtěla slyšet, že se to u vás třeba kolem roku zlepšilo anebo co a kdy jste s tím dělaly. Moc děkuju!!!!

nnnadja
9. lis 2014

@andreiika mam stejny problem - male je 14 mes a je to cim dal horsi. Kdybych to vedela, tak uz s tim zacnu delat neco drive! :(

linda73
8. dub 2015

Ahoj, tak jsem si přečetla tuhle diskuzi a dost by mě zajímalo, jak to dopadlo hlavně u těch, co nezačaly aplikovat nějaké metody a nechaly to na mimču. Mám to s malou víceméně od začátku, 2 měsíce jsem dokrmovala, to sice spala víc, ale já ne, protože jsem odsávala, abych se rozkojila. Podařilo se a je ze mě chodící dudlík. Teď se to trochu zlepšilo přes den (snad to nezakřiknu), spí 2x denně, dopo usíná u kojení a odpo v kočárku ... no pro mě je to skoro jako ráj ma zemi po těch 5 měsících 🙂. Ale v noci ji mám skoro permanentně připojenou, sem tam se mi podaří ji odpojit a usnout v jiné poloze než té kojící. Většinou se ale vzbudí a sápe se znovu po prsu. Dudlík ji trochu bral, když byla úplně maličká, teď neexistuje, vezme ho do pusy, začne se ošklíbat, jakože co za humus jsem jí to podstrčila a vyplivne. No jsem sama zvědavá, jak dlouho to vydržíme, 5 měsíců, spací průměr mám max. 5 hodin denně, v kuse nejvíc 2 hodiny ;).

lenule_1989
18. črc 2015

Holky, obnovuji téma 🙂
Náš malý 7týdenní brouček si mě už taky krásně omotal kolem svého krásného prsíku 🙂 Přes den nespí... ududlám ho pouze u kojení, ale nesmím ho přenést do postýlky, protože vzbudí... nespí trvrdě, pořád střeží, zda jsem na blízku. když zjistí, že tam nejsem, začne rambajz. Třeba jen si vnoci odskočím na wc a nechám v posteli své pyžamo nebo tričko, aby mě cítil. Po příchodu z porodnice mi spal jen v kočárku, ale už ani to ne.. musím ho uspat na rukou (používám babyvak) a pak ho opatrně s vakem vložit do kočárku. někdy to zabere a někdy ne. Musím každopádně pořád "huštat" a nezastavovat, jinak začínáme nanovo. U prsička ho mám každou hodinku... prostě pořád. Saje hezky, pozvala jsem si domů i laktační poradkyni. Nevím, zda má pořád hlad/žízeň.. nebo chce být jen u mě. Přibývá hezky (aby ne, když pořád papá 🙂). Jak tady čtu ty vaše příběhy, bojím se... že to neodbouráme. Vím, že mě ted moc potřebuje. Nechci ho okrádat ani mu nic upírat... ale abych mu mohla věnovat veškerou svou energii, potřebuji si trošinku odpočinout, nebo si někdy odskočit, udělat jídlo či zajít na WC. Takto to bohužel nejde... nebo jde s miminkem ve vaku. Dudlik mi odmítá... máme doma sbírku všech možných tvarů, rozměrů i materiálů...), ale ten "živý" je prostě nej. Spí se mnou v posteli a samozřejmě jak jinak, než s prsem v puse. Budím se k němu více než 10x za noc. ale už jen měním prsa.. a snažím se u toho alespoň trošku schrupnout. Co Vám pomohlo? Plakat ho nechat nemůžu... rve mi to srdce, bobik celý zmodrá a slzy má jak hrachy :( MOC DĚKUJI. HEZKÝ DEN .. L.

jjustyna
18. črc 2015

Já jsem byla chodící dudel pro prvního syna. Teď mám 7 týdnů starou holčičku a dudel přijme jen velice zřídka, ten nejobyčejnější. Ale po zkušenostech se synem vím, že když samo mimčo nechce, tak ho do pusy nedostaneš. Syn totiž nejen že nepřijal dudlík, ale ani láhev, takže jsme měli i několik druhů startovacích hrníčků, lahviček a pítek a stejně jsme dávali pití po lžičkách.
Já se teď aspoň trošku snažím rozeznat, kdy můžu malou položit a kdy ne. Kdy usne jen u prsa a kdy zabere sama v postýlce. Když je taková neklidná, v náručí kopká nožičkama a pláč je takový "vzteklý", tak vím, že musím hušat, pokud jen kňourá že je unavená, strčím dudlík nebo ji dám na bok a ona si zabere sama. Nedokážeš to taky tak nějak rozlišit? Jinak u syna jsem vyzkoušela usínáčky, plenku na obličeji, moje věci v postýlce, prst místo dudlíku (vím, jak bolí prsa), plyšáky v náruči, ale nezabralo vůbec nic. S malou je v tomhle lepší domluva 🙂

lenule_1989
18. črc 2015

@jjustyna maly vetsinou neknoura, ale rve :( a jdou slzy:(

jjustyna
18. črc 2015

@lenule_1989 tak to taky těžce nesu a nedokážu ji nechat. A u syna to bylo ještě horší, byl první dítě, vymodlené... u něj jsem to taky nedokázala vyřešit, vyřešilo to vlastně až ukončení kojení, které jsem vydržela do 19ti měsíců. Pak ze dne na den spal celou noc a pomazlení mu stačilo 2x denně před spaním. Dřív jsem s ním nehnula.

lenule_1989
18. črc 2015

@jjustyna to se mám na co těšit 🙂

linda73
18. črc 2015

Já jsem sem psala asi před 3 měsíci, malé je teď téměř 9 měsíců a nic moc se nezměnilo. Začaly jí růst zuby, takže to občas je horší občas lepší, teď momentálně trochu lepší, už ji mohu po nakojení večer odložit a většinou spí, když ne, dám druhé prso a pak už v pohodě. Ale budí se, klidně i za hodinu jedem nanovo, to se ale nestává každý den a dokonce v noci spíme i 3-4 hodiny v kuse 🙂. Je to náročné, ale chce to si uvědomovat často, že tohle období zanedlouho skončí, utíká to nesmírně rychle a ti mrňousci nás budou potřebovat méně a méně. Takže si to snažím užít, plním její potřeby a sama pro sebe si to zjednodušuji, jak to jde ;). Bude líp 🙂