Mimi občas ze spaní pláče, může mít noční můry?

chechtulin
3. kvě 2014

Chtěla bych poprosit o radu - mám skoro půlročního syna, který někdy ze spaní pláče a kňourá. Nejdřív to bylo jen před den, když jsme byli na procházce s kočárkem - spal a přitom vydával zvuky jako při pláči. Ale dneska se to stalo i v noci. Neprobudí se přitom, spinká dál, ale mě to trápí. Je možné, že má nějaké noční můry? Nemůže ho to nějak psychicky poznamenat? A nedá se tomu nějak zabránit?
Budu ráda za každý názor.

majvik
3. kvě 2014

přesně teď právě naše malá taky takhle ze spaní zaplakala. Vykřikne, zakňourá, nebo trošku zabrečí a spí dál... Buď to je nějaká ta noční můra, nebo možná jenom zabojuje s nějakým prdem... nevím ale jindy se ze spaní zase usmívá, takže myslím že ji to psychicky nijak nepoznamená...

katharinka4222
3. kvě 2014

Ahoj holky, moje malá to občas taky dělala. Ptala jsem se na to doktorky a říkala, že se tak mimča vypořádávají s tím, co zažily přes den. Není to nic neobvyklého, pokud jen zakňourá a spí 🙂 Někdy se hold ze spaní smějí, někdy pláčou, i když neprožily nic špatného. Je to prostě jen reakce organismu. Takže pokud se to nijak nezhoršuje nebo to není nijak závažný pláč, tak je to v poho 🙂 Držím palce, ať máte víc těch usměvavých nocí :D

martina_z
3. kvě 2014

Presne jak pise katharinka4222. Spousta zazitku a miminko se s nimi ve spanku musi vyporadat. Pokud se to nezhorsuje, bud klidna. Malej to mel taky, a co hur, mival i tzv. nocni desy. To je neco jineho nez nocni mura. Dite krici, place, nepoznava rodice - jako by uvizl mezi spanim a bdenim. Vzdycky jsem z toho byla uplne hotova: otevrene oci, vytrestene, a presto spal a nepoznaval nas a kricel a kricel. Zkouseli jsme na to homeopaticky sirup Sedalia a vzdycky pomohl.

romantika
3. kvě 2014

@chechtulin
je to i o povaze, starsi na to trpěla a trpi porad, je ji 4ri. Nervy jsou to vice pro rodice, později uz i ze spani uplne brecela a ječela. U miminka to bylo občas. V pozdejsim veku to bylo krusne, vždycky se nam osvědčilo jen absolutne probudit, pohrat si, uklidnit a jit spat. Rekla bych ze je to spis povahou, nse je naruzivka, všechno proziva a ve spani to pak resi a často se ji z toho zamota siska. Nebojte. Druhy se ze spani zase chechta, taky je ještě mimi.

anetaji
5. kvě 2014

@chechtulin
Ahojky 🙂
neměj z toho strach ;) miminko si tohle rozhodně nepamatuje starší dcera to měla taky ;) mladší 4měsíce teďka taky zažívá tyhle noční můry a ráno když se probudí se jen směje ;) prostě taky mají sny.Tolik toho za den prožijou a udělají a vidí nového,že se s tím prostě někde musí srovnat 🙂 Přeju zdravé miminko a krasné sny :*

chechtulin
autor
5. kvě 2014

Moc děkuju za rady 😉 Ještě že ten modrý koník existuje 🙂