Mimi trápí prdíky a neusne samo. Taky musíte uspávat?

lenka2803
1. bře 2011

Ahojky - máme 2měsíčního chlapečka. Má problémy s prdíky a neumí usnout sám - musím ho neustále nosit v babyvaku a docela dost s ním třást 🙂 aby usnul. Jen si říkám - jak dlouho to bude trvat. Jinak je zlatej - nabaští se a pak hodinku se směje a pozoruje okolí - pak začne být unavený a začne křik - v tu chvíli se propíná - takže asi zase bříško. V kočárku se mu taky nelíbí a dost tam pláče ....... Jaké máte zkušenosti vy ?

boruuvka
1. bře 2011

@lenka2803 a to musíš uspávat večer nebo i přes den? Jestli přes den, tak se možná taky nudí už mu nestačí jen spát a jíst. Tak zkusit nějak zabavit ukazovat mu hračky nebo dát pod hrazdičku. Taky bych zkusila zavést nějaký režim dne alespoň orientační. Píšeš, že se nabaští a pak kouká - my to máme od narození opačně - že když se nabaští, tak se pak jde spinkat a až se vzbudí tak si hrajeme a když je čas tak se papá a takhle dokola... Opravdu bych ho zkusila dávat spát po jídle - ono mu alespoň během spánku slehne a určo vydrží déle spát. Na kočárek si třeba ještě zvykne (moje malá spí přes den jedině v kočárku už od malinkata). Pokud uspáváš takhle večer, takto na sebe šiješ pořádný bič, protože si na to zvykne a těžko odvykat. Máte večerní uspávací rituál - vykoupat, nakrmit, spát? Jinak na bříško docela zabírá nahřívání, cvičení, důkladné odkrkávání, pak různé kapičky...

k.jolanka
1. bře 2011

@lenka2803
jaké máme zkušenosti? asi takové, že můj 14ti měsíční syn neumí usnout sám doteď 😀 😅 také měl koliky , uspávala jsem první měsíce v náručí, pak do 10ti měsíců na balonu, pak měsíc v náručí v naší posteli a teď už jen vedle něj ležím, drží mě za ruku, hrabe se mi ve vlasech a za chvíli je tuhý 😀 první měsíc mi vůbec nespal přes den, ale jen plakal 😖 nechápala jsem jakto, že ostatní děti po jídle na 3 hodiny usnou, vzbudí se, nají se a zase si jdou na 3hodiny lehnout a tak to mají celý den..já celý den chodila po bytě se řvoucím dítětem a můžu říct že občas to bylo hodně ale opravdu hodně na mozkovnu, protože je lednový a loni v té tuhé zimě jsme ani nemohli chodit moc s kočárem.a na koliky pomohli až probiotika Bio gaia, nebo jak se to píše 🙂 a jak dlouho to bude trvat? u nás byly koliky 2 měsíce, říká se že trvají 3, u mé kamarádky trvali přes půl roku a syn druhé kamarádky na bolení břicha trpěl skoro až do roka..prdíky jsou pěkně zatrápený 😝 😉 pokud ho bolí břicho tak si myslím, že nějaká hrazdička asi nepomůže, nám pomohlo jedině to houpání, natřásání a pevné nervy ve dne v noci😅

janulee
1. bře 2011

Ahoj, tak ve 2 měsících naše malá taky sama usnout neuměla 😉...taky jsem záviděla kamarádkám, kterým miminka zabrala kdekoliv a kdykoliv sama od sebe 😀 První měsíce to byl fakt očistec, večer uspávání v náručí cca hodinu a přes den na střídačku taky houpání v náručí, často i spaní (jen jsem ji položila, za pár minut byla vzhůru), ježdění v kočárku (neexistovalo se posadit na lavičce) a na konci druhého měsíce mě doma "zachránil" šátek, ve kterém mi spinkala celkem pěkně....jo, bylo to fakt těžký období, byla jsem hodně unavená, jak fyzicky, tak psychicky. Stejně jako u vás malá vydržela být přes den vzhůru tak hoďku , pak už začal řev, byla unavená a prostě chtěla spát, ale neuměla usnout, bohužel. Zlom nastal cca na konci 4., v 5.měsíci...od té doby už taky máme nějaký režim a postupně se natahuje doba, kdy vydrží být vzhůru. Večer se postupně naučila usínat v postýlce sama a přes den má tři spánky, dva doma usíná už celkem bez problémů v korbičce od kočárku (v postýlce bohužel ne) a ten třetí spánek jezdím s kočárkem ven. Už vůbec nešátkuju, malá je jak šídlo, nevydrží 😉....takže tak to bylo a je u nás. Jediná má rada je prostě vydržet ! 😉 Vím, že to není lehký, ale bude brzy líp, uvidíš. Chce to prostě čas...ačkoliv je naší holčičce 6,5 měsíce, je je to pořád náročný miminko, který musím pořád zabavovat, vyžaduje neustálou pozornost, únava stále je, ale už je nějaký režim a dá se to zvládnout nebo jsem si už zvykla 😀 A už je to opravdu človíček, co každý den dělá nějaké pokroky... 🙂 Přeju hlavně pevné nervy ! Uteče to a za pár týdnů bude zase líp ! 😉

weri1
1. bře 2011

tak můj syn neumí usnout sám doteď, je mu 7 měsíců, ale asi jsem si ho tak naučila,ale nemusím ho nosit, lehneme si on se přitulí a spíme

weri1
1. bře 2011

u nás ani rituál nezabral, každý mimi je jiný a vše jednou přejde a já si říkám, že do 18 ho uspávat nebudu 😀

myscha
2. bře 2011

Já si myslím, že jen málo miminek umí usnout samo, nebo třeba jim to chvíli po narození jde, ale časem se to změní a potřebujou asistenci.
Syn taky trpěl na prdíky a sám neusnul, uspávali jsme nošením, houpáním na balonu a časem jsme pořídili starý kočár, ve kterém jsme ho uvozili doma. Jemu teda kočár nevadil a venku v kočáru spal dobře. Do postýlky jsme ho na uspávání přesunuli v roce a půl, ale neusíná sám dodnes a to je mu 3,5. Takže tě nepotěším 🙂
Osobně se mi příčí metody vyřvání, i když mám uspávání někdy plé zuby, synkovi to bohužel trvá od narození dost dlouho než zabere. Dcerka od malinka usínala sama, ale teď usíná většinou jen u kojení....
Takže samousínací děti nemám, těm co to jde takhle samo lehce závidím, ale než dítě stresovat, tak je podle mě lepší uspávat a naučit usínat samotné až když dozraje a postupně...

janocka951
3. bře 2011

Podla mňa žiedny drobec do 1 roka nedokáže zaspať sam. 🙂)

boruuvka
3. bře 2011

@janocka951 tak jeden drobeček to umí. Já mám to štěstí, že moje malá umí usínat sama. Od malinkate vykoupeme, dáme mlíčko, položíme do postýlky a do 15 minut je tuhá. Začali jsme s tímhle ukládáním hned když jsme přišli z porodnice a ze začátku byla třeba hodinu vzhůru (ale nebulela) a postupně usínala čím dál dřív. Jsem za to hrozně ráda, protože si vůbec nedovedu představit jaké to je uspávat v náručí několik desítek minut. Malá taky moc nebrečela, takže ani vyřvávání v postýlce u nás nemuselo být.

janocka951
3. bře 2011

@boruuvka no to mas naozaj stastie 🙂.