Miminko 2 měsíce staré vůbec nespí

kristynasefer
23. čer 2013

Ahoj maminky,prosim poradte uz jsem zoufala.Muj dvoumesicni syn vubec nechce spat.pres den spi max.2-3 hodky a v noci tak tech 6-7.Na prvni pohled se zda ze mu nic nechybi smeje se,pekne pije,ale jakmile ho polozim do jeho postylky zacne hodne becet.chce byt porad jenom s nami a nejlepe chodit s nim po byte.tak je klidny.uz mi nespi ani venku na prochazce ,kdyz tak max. pul hodiny.po koupani taky uz ne a driv to zabiralo.je mi ho tak lito,jde na nem videt jak je unaveny,ale ne a ne spinkat.Dekuji predem za rady a odpovedi
Kristyna a Samuelek

amallie
23. čer 2013

@kristynasefer kup si šátek a nos ho 😉 nošené děti jsou spokojenější a lépe spí, kdo by v těch vedrech taky spal, že jo
že chce být s váma je naprosto normální a přirozené, myslet si, že dítě celé dny spí je dost častej omyl

ebsian
23. čer 2013

Tak to ti ještě spí krásně, u nás spala přes den asi 6 hodin rozděleně a v noci? Vůbec nespala do 5 hodin ráno a pořád brečela v kuse, málem mi hráblo..Trvalo to 7 týdnů..Pak to taky nebyla hitparáda, ale lepšilo se to, nyní usíná v 21 hod a spí do 7 hod s přestávkou na kojení asi 2-3 krát..Vydržet a vydržet, zlepší se to!
Teď v horku ale přes den naspala v půl roce jen 2x 1/2 hodiny, taky mazec..

kristynasefer
autor
23. čer 2013

ahoj amallie,dekuju za odpoved.satek mam,malej se tam hrozne poti a funi a me boli po hodine noseni hrozne zada ☹ s tim spanim a ze chce byt s nama absolutne chapu ale on nespi temer vubec!na internetu jsem cetla,ze deti co malo spi jsou pozdeji hyperaktivni a maji nizsi IQ...

zelva
23. čer 2013

Náš Filda byl taky pěkné strašidlo. Do 8 měsíců spal třeba přes den jen půl hodiny!!!Děs a hrůza. Pak se to nějak zlomilo a začal spát přes den slušně. Teď je mu 1,5 roku a spí 1x denně 2 hoďky v kuse. Já to tedy nijak neřešila a zlepšilo se to samo. Asi to holt nebude spací typ... 😅

amallie
23. čer 2013

@kristynasefer tak to bych asi musela mít všechny děti s nízkým IQ 😀 naštěstí tak zatím nevypadají 😉 vydrž, do spánku nejde nutit, je ještě malý, jak poroste, poznáš lépe, co potřebuje a co na něj platí a vytvoříš mu podmínky a režim, teď si na sebe teprve zvykáte, venku je horko, dlouho světlo atd atd ...............
kolikrát my matky vozíme ve tři ráno kočárek po bytě, nebo startujeme auto 😀
to je škoda, že se v tom šátku potí, ale snad by to nemuselo vadit, když by spal, nevím

dezyre
23. čer 2013

@kristynasefer Honzík je na tom stejně. Poslední dobou spí tak nějak podobně jako tvůj syn. S tím rozdílem, že my 4x denně cvičíme vojtovku a večer má ještě vaničkování 😉 Je pravda, že večer teda spí líp. Usne kolem půl deváté, vzbudí se ve čtyři ráno, potom kolem šesté a nakonec kolem osmé vstáváme a zahajujeme první cvičení 😉 Přes den si dáchne dvě hodinky dopoledne a odpoledne tak 2x - 3x po 30-ti minutách 😉 Honzík zase přes den usíná nejraději na bříšku. No a když nechce spát tak je rád v lehátku s hrazdičkou, anebo na hrací dece a kouká na hračky. Ale taky dost času trávím tím, že ho nosím 😅

katyxq
23. čer 2013

prostě potřebuje fyzický kontakt (a je to naprosto normální biologická potřeba, v přírodě by samotné miminko, které neumí chodit, běhat, prostě a jednoduše něco sežralo) - některá miminka tuhle potřebu mají vyšší, jiná nižší a jiná opravdu velmi vysokou. Takže za mě - kup šátek, mimčo si vem k sobě do postele a vyspíte se líp oba 😉.
Teď dočítám, že v šátku se potí, v jakém úvazu nosíš a jak se oblékáte? Já loni nosila tak, že jsem si vzala jen tenké tričko, abysme se k sobě nelepily, a malou jsem měla jen v plínce.

dezyre
23. čer 2013

@kristynasefer s tím IQ a hyperaktivitou bych to tak jednoznačně neviděla. První syn jako miminko spal pořád, dokonce ještě ve dvou letech jeho odpolední spánek trval až 4 hodiny. A jak je na tom? Ve třech letech pořádně nemluví, odpolední spaní odpadlo, energie má na rozdávání. Netroufám si říct, že je hyperaktivní, ale akční je až až. Kolikrát jsme byli venku na tři hodiny dopoledne, pomale na 5 hodin odpoledne, samozřejmě po obědě nespal. NO a večer po vykoupání si ještě šel hrát s hračkama a usnul třeba v deset večer. Jako je fakt blbý, když miminko nespinká a třeba si i přes den popláče, ale každé dítě je jiné a má jiné potřeby 😉

katyxq
23. čer 2013

@kristynasefer já teda četla pravý opak - že děti, co málo spí, tak mají spíš vyšší IQ, mozek jim prostě jede naplno, hodně se stihnou naučit.

lv
24. čer 2013

mě vžycky hrozně pobavilo, když jsem četla, jak miminka spí 20h denně, pak 16h denně..moje Apolenka spávala tak polovinu uvedené doby 😀DD

zandanem
24. čer 2013

dcera nikdy nespala, měla 2 týdny a vydržela nespát 7 hodin v kuse.... sice si už nepamatuju jak to bylo ve 2 měsících, ale v půl roku spala půl hodky dopoledne a půl hodky odpoledne... v 9 -ti měsících spala jen odpoledne asi půl hodinky.. a u druhého čekám že to bude stejné, taky nebude spát.. každé dítě je jiné, třeba máš taky nespavce jako já 😉 jo a dcera je teda mooc živé dítě, ráno otevře pusu a zavře ju až večer jak jde spát...ted má 3 roky a vstává kolem 7 , po obědě nespí a večer mi usíná kolem 22 hodiny... a nenadělám nic.. dřív byl režim, chodila spát kolem19 hodiny, ale s věkem se to prostě změnilo... přeju hodně sil.. 🙂
jo a šátek bych teda nenosila.... otrok dítěte já osobně nehodlám být....
@kristynasefer

lv
24. čer 2013

@zandanem třeba budeš mít jako já druhý dítě za odměnu! Tedy alespoň v tom spaní...spí jak medvěd 😵

zandanem
24. čer 2013

@lv kéž by, ale obávám se že tomu tak nebude, dcera mě strašně kopala když byla v břiše, ale to druhé je asi horší.. pohyby začaly už v 16tt a kope mě asi od 20tt a s narůstajícím břichem je to horší a horší, je to větší divoch jak dcera, celý den mám břišní fotbal, neskutečné vlny které jdou vidět a všecí dokola je obdivují, jen já docela trpím, protože to bolí :-/
ano, i tak doufám, že bude hodnější... ale.... moc tomu nevěřím...

bonavoxa
24. čer 2013

Malá ze začátku taky moc nespala. Furt se kroutila, plakala, trípily ji prdy. Ted spí tak 4- 6 hodin denne a v noci 6 hodin. Ale jak kdy..nekdy spí víc nekdy mín..treba v tech horkách spala jen hodinu denne a to me šlo už drbnout 😀

lrg
24. čer 2013

Taky mám nespavce. Hodně se to zlepšilo po 3. měsíci, kdy se zlepšily prdíky. Ale i tak přes den spí jen párkrát na půl hodinky a v noci kojím po 2 hodinách. Možná mu vadí ta postýlka, naše Ema ji taky toleruje jen večer, jako by věděla, že je čas spát, ale přes den prostě musí být u mne. Takže mám celý den na sedačce deku obloženou hračkama, ona ví, že jsem u ní, chvilku si hraje, pak u toho usne, dívá se, co dělám já....... A když vidím, že je opravdu unavená a nejde jí zabrat, tak jí do té postýlky šoupnu a někdy ten křik vydržím a skutečně usne, ale když ani za půl hodiny nespí, tak jí netrápím.

blahova_andrea
24. čer 2013

@katyxq ahá, tak to mám doma malého "chytráka". máme s kamoškou kluky o den od sebe, ten můj je nedonošený a stále je o krok napřed skoro ve všem a ona se stále směje, že je to logický, když vstáváme v 6ráno a začneme řádit a trénovat a že ten její budulínek pořád spí, tak nemá na to učení a trénink tolik času 😀

blahova_andrea
24. čer 2013

@lrg to ji máš stejnou jako já syna. když byl maličkej, tak v noci taky spával u sebe v postýlce, ale přes den chtěl být prostě v centru dění, byl na posteli v hrací dece a všechno sledoval i tam podřimoval. taky jako by rozlišoval denního šlofíčka a noční spaní 😀

jija
24. čer 2013

@kristynasefer me rikala doktorka, ze prave deti, ktere nespi jsou pry inteligentnejsi, nespi protoze je zajima okoli, pry se tim sama utesovala u dcery a ted od ni ceka minimalne nobelovou cenu 🙂
Nas maly taky nespal a uz vubec ho neslo uspat proti jeho vuli proste kdyz nechtel spat tak nespal, zlepsilo se to ve 3 mesicich, sice uz skoro nespi pres den, ale v noci spi asi 9-10 hodin a do tech 3 mesicu spal max 6 hodin v noci a celkove spi na dobu o neco vic nez kdyz byl mimco a to netrpel ani moc na prdiky, kdyz dostaval probioticke kapky
Ale od 2 mesicu nechtel lezet a chtel sedet tak aby videl, treba je u Tebe taky podobny problem

ratatooy
24. čer 2013

ja si mysli že je to jen období že to přejde mi jsme to mely kolem 4měsice,vypadá to na prvni separační úzkost

kristynasefer
autor
24. čer 2013

katyxq,tak jestli to opravdu tak je s tim IQ,ze je naopak vysi tak budemem mit asi brzo doma Einsteina 🙂 neco na tom asi bude uz mi od porodu zveda hlavicku a prevaluje se sam na brisko...tak snad to tak bude jak vestina zde pise.diky za odpoved

kristynasefer
autor
24. čer 2013

jeste jednou vsem mamkam dik za radu,zda se teda asi ze je to "normalni",ze nektera miminka tak malo spinkaji.my jsme uz byli i u osteopatky a tam rekla ze malej ma blokady a ztuhnute cele telo z poporodniho stresu...je asi pravda ze to taky souvisi s tema vedrama,jelikoz dneska spi mnohem lepe a od rana leje jako z konve.

corny01
24. čer 2013

Mě malá spala asi tak podobněm, už v porodce nespala v noci skoro vůbec, přes den trhaně, pak ani přes den. Jedno menší zlepšení nastalo cca kolem 5. týdne (hlavně po zavedení pravidelných vycházek s kočárkem) a pak se to posouvá spíš tak pomalu kontinuálně, děsně trpěla na koliky, doteď má celkem problémy s trávením, takže se musím hrozně hlídat co jím. Hypoalergenní dieta ji dost zklidnila, ale to nejde držet furt. Za mě šátek je ok, pokud je v tom prckovi dobře, když je ticho, je i mamince dobře 😉.Naše ho do 3 měsíců nesnášela (i babyvak), jak jí bolívalo bříško, nechtěla ho mačkat, ale nosit nosit nosit, pak jsem zjistila, že má silnější reflux a to nošení asi instinktivně vyžadovala, bo věděla, že v leže, byť na skloněném podkladu jí asi bývalo špatně. Doteď furt blinká a to má půl roku. Ale kupodivu celkem dobře spávala přes den na skloněné postýlce na břichu, když ji tak babička potajmu uložila. No a pak jsme pořídili nosítko, nám vyhovuje líp, nepotíme se tak a je to mnohem rychleji upnuté.
Jo a když mi nechtěla spát v noci, tak pokud to vypadalo, že má oči jak tenisáky a spát nebude, tak jsem přestala s pokusama o uspání a prostě jsem si s ní hrála, stojí to míň sil než uspávání na rukách. Časem se to zlepší, neboj.