Miminko mi nechce spinkat, co vám pomohlo?

wwpetulkaww
21. led 2014

Zdravím všechny 🙂 mám skoro dvouměsíční holčičku a mám velké problémy s uspáváním. Nemáte někdo stejnou zkušenost a co vám pomohlo...zkouším kolíbat, nechat je v postýlce usnout s dudlíkem i bez, chodit po bytě, povídat pohádky, pustit televizi, pouštět fén či vysavač a prostě pořád pláče, občas usne u kojení v leže, ale jak se hnu tak je vzhůru a vše nanovo...prosím o radu.... 😒

nandule
21. led 2014

Mám úplně stejný problém usne u kojení,ale jak se pohnu,jevzhuru. Ted ma 3,5 mesice a nic nezabira

wwpetulkaww
autor
21. led 2014

😒 no tak to se mám ještě na co těšit, ale pořád nějak doufám, že se to ustálí a zlepší...

katyxq
21. led 2014

Pravděpodobně potřebuje (nepoužila jsem slovo chce cíleně) tvoji fyzickou přítomnost, kontakt, je to naprosto normální, fyziologická potřeba miminek a malých dětí - co třeba šátek/ergonosítko? Více těsného kontaktu ve dne? Nechat spát ve vaší posteli nebo aspoň v postýlce bez bočnice u vaší postele? Společné spaní? Na uspávání kojením není nic špatného, vždyť je to jedna z jeho významných funkcí 😉.
https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete

kytkakvete
21. led 2014

@wwpetulkaww my spíme spolu v posteli, většinou je přilepená na prsu 🙂 , ale pomáhá pevné zavinutí.

bosoorka
21. led 2014

@wwpetulkaww Ahoj, u nás funguje právě kojení, houpání na míči anebo šátek. A časem se to zlepšilo, kolem těch 2měsíců to trvalo dlouho ji uspat, teď je to mnohem lepší. Teď právě občas vyžaduje, abych si lehla s ní do postele a když usne (a já neusnu dřív 🙂 ) tak ji pak dám do její postýlky.

katyedie
21. led 2014

Ahoj, tak my se ted se spaním perem asi 14 dni. Celkové po 3 měsíci se změnila, začal byt víc nespokojena a plakat.
Předtím jsem ji vždycky položila do postylky, nebo usnula u kojení, ted už je to nemožné. Nejhorší je to večer, to je řev i pul hodiny, občas ji tam prostě nechá az usne. Samozřejmě když ji vezmu na ruky je klid, ale to ji nechci učit. Připadá mi ze jakmile propasneme tu chvili,kdy ji dat spát je to konec. A to ji nechavam vzhůru max. Dvě hodiny, pak je to i na ni videt,že je unavená, tře si oči a pod. Jenže v ten večer ne a ne, jakoby ji to koupání rozebralo, i když je unavená, tak ji uklidnim, nakoji se. Je taková malatna ale neusne, dam ji do postylky a okamžitě ma oči jak baterky a spustí ! Včera usnula az po deváté a to jsme v 7 koupali. Ach jo, snad to přejde nebo nevím.

bosoorka
21. led 2014

@wwpetulkaww jojo jak píše kytkakvete zavinutí hodně pomohlo taky, právě na to, aby se pak nebudila. Nejprve se ji to nelíbilo, pak to ale přímo vyžadovala.

katyxq
21. led 2014

jo a ještě večer u kojení můžeš zkusit metodu stlačovaní prsu http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/st...

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

@katyxq Spinkání máme společné, přes den malou ukládám do postýlky a večer spí semnou v posteli a u kojení mi usne. Neumím si zatím představit, že bych malou nechala v postýlce, po jejím probuzení v noci bych ji vyndala, nakojila a znovu uložila do postýlky...to by byl řev a postě by neusla...

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

Zkoušela jsem i pevné zavinutí, ale malá se kroutí a křičí jakoby měla klaustrofobii....

katyxq
7. únor 2014

@wwpetulkaww ještě mě tak napadlo, že spaní v úplné blízkosti ji ruší, co zkusit postýlku-balkón (postýlku bez bočnice přiraženou k manželské posteli), nakojit ji tam a pak se opatrné odtáhnout, jak usne?

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

@katyxq I když jí dám spát do postýlky tak řve. Večer když se probudí tak ji nakojím a obě usneme tak tím to asi nebude...opravdu už nevím co

katyxq
7. únor 2014

@wwpetulkaww a nějaké zdravotní problémy nemá - něco je naznaćeno třeba zde https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete ... nebo je potřeba najít jiný večerní rituál (v blogu mám článkek o spánku kojenců a batolat, tŕeba ti něco z toho pomůže)