Miminko spí jen na bříšku. Mám ho nutit na záda?

sonije
17. zář 2007

Dobrý den, mé 2 měsíční miminko odmítá spát jinak než na bříšku.. Na zádech nebo na boku vůbec neusne. Hlavičku sice nemá zabořenou a otáčí si ji pravidelně do stran, ale mám strach z náhlého úmrtí. Dečka Nanny pro nás není, protože první půlku noci spí v posýlce a druhou půlku u mě v posteli, protože jinak už pak bývá neklidný a nevyspí se ani on ani já.. Poradíte co s tím? Mám ho nutit na záda?

kupinka
17. zář 2007

No,já bych asi mela strach-právě z náhlého umrtí. A přes den ho máš na zádíčkách? Tak si s ním hrej,když je na zádech až do té doby,než ti usne. Tak si ho pomalu uč usínat a pak přejdi na postýlku,určitě se to naučí 😉

karotky
18. zář 2007

Ahojky!
Tak my na bříšku spíme asi od 3 měsíce pořád(12h. v noci-přes den dohromady max. 3h.)).Před tím jen přes den,protože jsem měla strach,že Ádu v noci neuhlídám a blinkne si pod sebe. 😖
Když jsem se na to ptala doktorky,tak mi řekla,že to nechá na mě,protože každých 20 let doporučují a zavrhují něco jiného.
Takže bych Ti(pro klid v duši)doporučila monitor dech(já sama ho teda nemám 😅 ,zatím se mi Áda v noci nepoblinkal),ať nemusíš v noci usínat se strachem,že se Ti dítko udusí. 🙂

lenycka
18. zář 2007

Ahoj, já jsem se o spaní na bříšku teď radila s "odbornicí" a ta mi právě říkala, že mají všichni strach, aby se dítko neudusilo, ale že se nemusím vůbec bát, že už od narození mají děti instinkt a že dokáží samy otáčet hlavinku ze strany na stranu... já osobně dávám malou na bříško jen občas přes den, v noci jsem klidnější, když mi chrupká na boku 🙂

smoulinda
18. zář 2007

Ahojík 😉
Sonije já a brácha jsme jako miminka spali taky jenom na bříšku a jak vidíš, tak jsme tu oba živí i zdraví 🙂 😉 🙂
Malou dávám taky často na bříško. Hezky se u toho vyprdí. Jsem měla ze začátku strach, ale teď už se nebojím. Myslím, že ve dvou měsících už mimi tu hlavičku trošku udrží, takže když by se měla začít dusit, čemuž stejně moc nevěřím, tak si tu hlavičku dá na bok samo 😉

papaya
18. zář 2007

Ahoj,já u nás se spí taky na bříšku,vydrží tak spát déle a líp usne. taky spoléhám na to,že v případě potřeby tu hlavičku zvedne nebo dá bokem. Jinak na bříško ho dávám vždycky až když si odříhne...
a je fakt,že my na ležení na bříšku taky vyrostli 🙂
mmch. čím je dítě starší,tím je syndrom náhlého úmrtí nižší.
Kupinko u nás by teda usnutí při hře nehrozilo ani omylem 😀

mikca
18. zář 2007

ahoj moje obě děti spaly na bříšku asi tak od konce prvního měsíce, jinak mi prostě řvaly, na bříšku se uklidnilÿ a ostatně spí tak dodnes, je to jejich usínací poloha 🙂

dashak
18. zář 2007

ahojky, moje malá taky usínala jenom na bříšku. A to i když si neříhla. Nechápu moc, proč by měl být v tomto případě vyšší riziko SIDS. Dávali je na břicho i na intermediálu v nemocnici, snad jsem ji tam v životě na zádech neviděla ležet. Podle mě je to naopak bezpečnější, ona dost ublinkávala, a když ležela na bříšku - hlavu měla vždy na stranu, tak jsem věděla, že to mlíčko ji v pohodě vyteče z pusinky ven. Když leží na zádech, tak ho podle mě může klidně vdechnout. Jinak doteďka taky spává na bříšku nebo na boku.

jana.1
18. zář 2007

my dáváme na bok nebo polobok, tak si může v pohodě ublinknout. na bříško ani na záda ne..
krom toho si neumím představit, jak ho položit na bříško, když na bříšku se od narození snaží zvedat hlavičku (jasně, reflex..), ale od 2 týdnů jí drží vyloženě nahoře, opřený o lokty.. on na bříšku prostě ležet ani neumí.

terezkaaa
18. zář 2007

holky malej vůbec na bříšku nesnese být.Doktorka mi ale řekla, že ho musím dávat na bříško.Nevím ale co mám dělat,jelikož když ho tak dám, okamžiě začne šílenej ječák(ještě horší, než když má hlad).To ho mám nechat tak šíleně se vztekat?Udělám chybu když ho prostě tak nebudu dávat a nechám to až bude větší?malému jsou 3 měsíce.

androna
18. zář 2007

terezkaa tak si ho davaj na brusko na seba ked lezis.ale v 3mes by pomaly mal byt na brusku aspon na par sekund potom ho zase otoc a striedat.po troskach ho to ucit.

terezkaaa
18. zář 2007

no vidíš, dávat ho na sebe,to mi nějak ani nenapadlo 🙂

karotky
18. zář 2007

Terezko.............zkus to ještě na gymbalónu.Áda se tak naučil pást a od té doby je "břichomil".Děti by se na bříško měly dávat hned od začátku(postupem času delší dobu přes den),aby si posilovaly zádové svalstvo a ruce.Je to první fáze při nauce vzpřimování.Pak se Ti časem dítko postaví na všechny čtyři a postupně(záleží na tom,jak bude zdatné)se naučí sedět a chodit. 🙂

etinka
18. zář 2007

Ahojky, obě moje děti nikdy nespaly jinak než na bříšku a to už asi od 14dní věku. Poradila mi to moje mamka, protože já i moje dva sourozence vychovala právě tak.A jsme tu živí a zdraví. 🙂 Jak už tady bylo zmíněno, také si myslím, že jednou radí pediatři to a za pár let zase ono. Mamka si to nevymyslela, prostě před 29lety je to tak v porodnici učili...
U první dcery jsem se ze začátku také bála, ale když jsem viděla, jak bravurně hlavičku zvládá, strach pominul. Navíc díky spaní na bříšku neznáme problémy s prdíky, protože ty tímto způsobem odchází samy. A řekla bych, že děti, které spí na bříšku, mají podstatně kvalitnější a tvrdší spánek. Takže u syna jsem neváhala, ten spal na bříšku hned druhý den po návratu z porodnice. A věřte nebo ne,i když nám to nikdo nikdy nevěřil a každý nad tím kroutil hlavou, neznáme probdělé noci. Obě děti spí na bříšku nejraději dodnes a když byly malé, ani v kočáru neusnuly jinak než na břiše.
A ještě malá poznámka. Sestra má dvojčata, po narození byly obě chvilku v inkubátoru a tak je dávaly sestry jedině na bříško.

kupinka
18. zář 2007

No vidíte to,mě zase učili malého dávat jedině na záda a na bříšku by mi neusnul. A taky jsem měla strach ze syndromu náhlého umrtí,kamarádce před 8měsící na toto zemřela 4měsíční holčička,tak to mám asi zafixované. Když si s ním hraju,tak ho mám na bříšku a pase jak divý,ale spát na břichu,to ani náhodou. Je to ale všechno o zvyku,nebyl na to prostě naučený a teď to nechce. A asi nikdy nezapomenu na to,jak mi Sárinčina maminka po její smrti plakala na rameni. Ale je zase pravda,že mi taky na bříšku plakal,ale naučila jsem si ho dávat na mě,to mi koukal do očí a teď to miluje

sonije
autor
18. zář 2007

Holky, děkuji, trochu jste mě uklidnili, že nemám jen já takhle "vybíravé" mimčo 🙂. Kupinko a to 4 měsíční miminko tvé kamarádky taky spalo na bříšku? Jinak nevydrží na zádech ani v kočáře. Teda vydrží, když kouká okolo, ale neusne.. Při hraní mi taky nezabere. Prostě usne jen na bříšku a při pokusech obrátit ho, se vždycky probudí a pak nezabere..

hruska22
18. zář 2007

a nevadí to kdYž muj malej spí pořad na zádech???na bříšku sice je ale jenom přes den nikdy by asi takhle neusnul 😒

kupinka
18. zář 2007

Sonije-ano,zemřela právě při spaní na bříšku. Ale to člověk nesmí vůbec tak brát,my jsme všichni na bříšku vyrostli,kdysi se na záda nedávalo vůbec. Mám to prostě zafixované,protože jsem tu holčičku znala,mazlila se s ní,tak asi proto.
Hruska 22-mi spí malý jenom na zádech,je to prostě jenom o zvyku. Ani zaboha by mi na břichu neusnul

androna
18. zář 2007

hruska to nevadi ze spi iba na zadech.i my spime v noci iba na zadech.ale cez den sa naucil spat aj na brusku ale na manzelovi ked na nom lezi. 😎

sonije
autor
18. zář 2007

Kupinko, to je hrozný, to si vůbec nedovedu představit, že by mi to moje zlatíčko umřelo. Dneska jsem ho zase zkoušela v kočáře na záda, ale řval. Hned jak byl na bříšku, zabral a spal dokud jsme nepřišli domů.. Teď už zase spokojeně chrupká na bříšku.. Ale zase si říkám, že je mu tak dobře a že ví, proč to dělá. Než se narodil, tak jsem 14 dní přenášela a taky jsem si říkala, že se mu nechce ven, protože má asi nějaký problém.. A opravdu. I po 14 dnech přenášení se narodil přirozeně a měl jen 2700g. Tak asi potřeboval ještě trochu přibrat..Snažím se poslouchat instinkty a dopřát mu, co si přeje, ale právě jak všude říkají, že na bříšku ne, tak mám strach..

kupinka
18. zář 2007

Sonije-to nemůžeš tak brát a nepsala jsem to tady proto,abych tebe nebo někoho vyděsila. On určitě ví,co mu dělá dobře,a až se bude přetáčet sám,tak si určí,co je lepší. Jen ho tak nechej,když je spokojený 😅

kalo
19. zář 2007

Tak my jsme na tom naprosto stejně. Malá zabere jen na bříšku. Spí tak přes den, když ji mám na očích. Většinou se ale v tvrdém spánku nechá přetočit na záda. Tak v noci ji na břiše nenechávám. Ale taky jsem se na to ptala DR.a řekla mi,že spaní na bříšku (s dozorem) je naprosto v pohodě 😉

sonije
autor
19. zář 2007

Tak jsem to ještě dneska zkusila, přes půl hodiny jsem ho nejdřív na boku pak na zádech hladila, konejšila, už už to vypadalo, že zabral, ale vždycky s sebou trhnul, otevřel oči a konec.. snažil se dát si nožičky na bříško, tak jak spí na bříšku (vždycky má nožičky pod sebou jako žabička), ale jak mu to nešlo, kňoural. Akorát, jak se naučil zvedat hlavičku, tak už mi málem neusnul ani na bříšku, pořád ji zvedal a koukal co kolem něj je.. Očička červený, jak se mu chtělo spát, ale pořád mu to nedalo a musel si prohlížet barený polštář, co mám mezi špriclema postýlky, aby se nebouchnul do hlavičky.. Budu mu tam muset dát něco jednobarevnýho nebo koupit mantinely, aby ho to nelákalo 🙂

androna
19. zář 2007

sonije ale to s tym pocitaj ze ti zacne na brusku chciet past konicky a potom uz bude mat zasa chvilku problem i takto zaspat.na zadickach sa deticky budia pretoze mavaju ruckami.asi by som skusila zavinut ho do niecoho.a ked ti doteraz spinkal na brusku tak to spinkanie neries a nemusis ho nutit na zada. 😎

sonije
autor
19. zář 2007

No, zavinovačku jsme zkoušely první týdny, protože ty ručičky má fakt nenechavý, ale jak jsem mu je schovala do zavinovandy, spustil šílenej řev..Zpočátku právě spal na zádech, pěkně v zavinovačce, po půl hodině kolíbání, ale ručky pěkně venku.. Teď už se mu kolíbání nelíbí, takže hned po papání do postýlky, na bříško a spinká.. On se těma ručičkama tak nějak uklidňuje. I když je na bříšku, tak před usnutím zuřivě škrábe prostěradlo 😀 .. To má asi po mě, taky když jsem nemohla usnout, škrábala jsem přítele na zádech 😀

kar.la
19. zář 2007

Tak my na břšk spinkat nedáváme ale na zádíčkách se taky budila tím, že škubla ručkama. Na nějaké poradně jsem se dočetla, že miminka se mají zavinovat, protože na zádech je pro ně velice nestabilní poloha (proto rozhazují ručkama). Adélka ale zavinování přímo nesnáší, vždycky se z toho "vykope". Takže nám se osvědčil můj polštář. Prostě spí na něm. Trošilinku do něj jakoby zapadne, tím má stabilitu a neháže ssebou a krásně spinká 🙂

kupinka
19. zář 2007

sonije-tak to se přítel má,nechceš se někdy stavit,já škrabkání úplně zbožňuju 😉 Mi měl malý taky ruce ven ze zavinovačky,vevnitř ani náhodou. A teď si neumím představit,co by dělal,kdyby je neměl...Má je ustavičně v puse,i obě najednou,asi zoubky,no...

sonije
autor
20. zář 2007

Karlo, to vypadá jako dobrý nápad, ale nebojíš se, že když je v měkkém, může mu to uškodit na záda?
Kupinko, přítel ze škrábání moc nadšenej ebyl, zvlášť, když jsem ho v těhotenství ještě v noci budila, s tím, že mi bylo jedno, jak je otočenej a když byl obráceně, tak jsem ho škrábala na břiše, jenže je lechtivej, tak ho to probralo 😀 . Na zoubky už se taky těším.. Taky už si strká ručky do papuly, tak přemýšlím, jestli už si nemasíruje dásničky.. Na zoubky máme ještě brzo..

terezkaaa
20. zář 2007

Tak nás dneska dětská poslala na rehabilitace,kvuli tomu,že se na bříšku moc nesnaží.Přitom ale já mám z toho pocit, že ji spíš nechce zvedat, než že by tu hlavičku neudržel.tak se alespoň na něj podívají, to není na škodu🙂

kar.la
20. zář 2007

My byli po porodu na dětské JIPce a tam dávali všechna miminka takhle spinkat. Ale Adélku tak nechávám jen v noci, přes den spinká a v kočárku vozíme v zavinovačce.

terezkaaa
8. říj 2007

Tak už si opravdu nevím rady, holky.Malej prostě na tom bříšku vůbec nevydrží a to už by dávno měl pást koníky ☹ Byli jsme u tý rehabilitační,ukázala jak s ním cvičit, ale je to úplně k ničemu, hlavičku vydrží zvedat tak minutu a pak začne být neskutečně vzteklej a už jen leží a cucá si palec.Holky já už fakt nevím...vůbec díky tomu nemá posílenou tu horní část těla