Miminko spinká jen v náručí, nesmím jej položit 😞

michaelkan
27. kvě 2013

Prosím o pomoc,mám 2 měsíční holčičku vždy usínala krásně ted poslední týden spí jen v náručí:( nemohu ji položit a jít ani na záchod,takhle je to ve dne i v noci,kočárek taky nezabírá,když zabere tak ji položím a hned je vhuru nebo vydrží max 20 minut.je plně kojena s jídlem problém nemáme.Takhle se nedá fungovat vubec,máte někdo takové zkušenosti?

salomee
27. kvě 2013

To malej dělal taky, tak jsem ho prostě držela, udělala si pohodlí, polštář pod záda, nějaký film, ne moc pít, protože nošením na wc, když se mi chtělo, se vzbudil🙂....pak to nějak přešlo po pár týdnech, ale zase teď spí jenom se mnou, že nesmím odejít, jinak se hned vzbudí a řve a už neusne...teda v noci jo, to usne za chvíli zas, ale kdykoliv se vzdálím, je řev...a ještě během toho chce milionkrát kojit.. Tak já útěchu slíbit nemůžu, určitě se to časem změní, ale zda k lepšímu, toť otázka🙂.

pajapoj
27. kvě 2013

mě to dělaly obě děti 🙂 doporučuju pořídit si nějaké nosidlo (šátek, vak) a tam ho umístit a nechat spát (vyspané dítě = vysmáté dítě). Ber to pozitivně, ty jsi nucená sedět, takže si odpočneš (jen si včas nachystej nějakou knížku, popř. dálkové ovladače k TV a polštářky na opření) a ještě se můžeš dívat jak je to tvoje miminko krásný a jak spokojeně spinká. Neboj, za nějaký čas to přejde

veruska007
28. kvě 2013

Můj druhorozený byl také nepoložitelný, trvalo to skoro půl roku - než se naučil lozit. I v kočárku byl šílený řev. Koupila jsem babyvak, na delší trasy jsem nosila v šátku, nosila jsem doma i venku, od rána do večera 🙄 . Ale jinak to nešlo, to by se v paneláku zbláznili asi všichni. Ale v půl roce to fakt přešlo, od té doby je vcelku zlatíčko, spí celou noc.

michaelkan
autor
28. kvě 2013

No to je mazec,ono je jedno kdo chová ale hlavně že se nosí.v noci se bojím zabrat abych se neotočila a něco se nedej bože nestalo :( takže jsem už dost unavená.v kočárku to jde jak kdy musí to pořádně drncat a co je jediné v pohodě tak jezdit v autosedačce(vajíčku)který mužu nastavit na kočárek..metadu nechat vyřvat se mi praktikovat nechce,mám ten pocit že když pláče tak mě nebo tatínka potřebuje a ne ji odložit..

konidana
29. kvě 2013

@michaelkan Doporučuji šátek. Pak i s mimčem "v náručí" můžeš dělat téměř cokoli.

zlatickamoje
9. čer 2013

zdravim tak neco podobnyho prozivame i my ted s druhym synem je mu 1mesic od narozeni sme ho neucily na naruc nic a bohuzel taky nejradeji na ruce a kdyz usne polozim tak se probudi a rev ale obcas se stane ze spinka do dalsiho kojeni.jinak mi poradne nespi pre den jako spousta jinym miminek.on vyzaduje pozornost.ale v kocarku a cestu autem prospinka

fiala2016
14. srp 2016

Dobrý večer všem,vím že je tento příspěvek starý, ale třeba mi ještě někdo odpoví respektive poradí.Syn nyní 3 měsíce se narodil o 6 týdnů dříve a já si ho "dopekla" v šátku a v náručí.Teď jinak nespí jen v naručí, šátku a naštěstí zabere i kočárek.Přes den sice nic moc neudělám, ale má otázka zní jestli nevadí ze prostě nespí/ neleží na tvrdém a rovném! Jámá jsem ráda když ho mám u sebe a že chce být s maminkou jen nevím co je to pro jeho vývoj např . páteře . Předem všem moc děkuji!!!

klara2606
14. srp 2016

Měli jsme to samé a nakonec to vyřešilo spaní na břiše. Od druhého týdne, monitor dechu a je klid. Spí tak i v kočáře 🙂

amabilis
14. srp 2016

@fiala2016 Ahoj, mam stejne zkusenosti s prvorozenym ditetem. To bylo neodlozitelne dite. Jedine, co jsem nakonec vymyslela, bylo pokladat do mekkeho a zafixovat. Takze z naruci jsem odkladala ve dne na perovy polstar (tak, aby se nemohl pretocit) a v noci spal se mnou pricucnuty u prsa, takze jsem se vzdycky otocila i s nim, abych prsa prostridala. Jinak to proste neslo. Jinak u vsech deti se mi osvedcilo pokladat na perinku (takovou tu detskou do postylky) a kolem hlavy stocit rychlozavinovacku tak, aby se nehybaly. Zaborily si tam cumacek a spaly. Na vyvoj to vliv dle meho nemelo. Deti jsou zdrave, normalni fyziologicky vyvoj.

nedbi
14. srp 2016

U naši druhé dcery pomohlo dat spat na břicho. V podstatě skoro od narozeni (kromě prvních tři tydnu) spi jak v kočárku, tak v postýlce jen na břiše. Kdyz ji nechám na zádech nebo na boku, tak je za 5 minut vzhuru. V postýlce hlídá monitor dechu, v kočárku je pod dozorem. Dle pediatra výlučně spaní na břiše nemá žádné negativní dopady na vývoj. Nedoporučuje se jen kvůli syndromu náhlého úmrtí, ale to dnes hlídají prave ty monitory.

fiala2016
14. srp 2016

Všem moc děkuji!!! Malej se narodil o 6 týdnů dříve a všichni nám zakazují spaní na bříšku 8 když on to má tak rád! Musím ho ale pochválit s cca 19 hodinou jako když praští krásně spí v postýlce.

nedbi
14. srp 2016

@fiala2016 Ja bych se toho nebala, pokud mate monitor dechu. Dcera se narodila v termínu, první tři týdny spala krasne v zavinovacce, pak ani tuk, další měsíc přes den jen na me v satku (v noci v postýlce) a ted uz i v kočárku alea jen na břiše. Přes den ji stači jen 45 minut a je zase svěží. V noci spi v pohode. Starší dcera zacla na břiše spavat az kolem dvou let, každému dítěti vyhovuje něco jiného.

andryyysssek
14. srp 2016

@fiala2016 Ahoj,já taky spala na břiše jako mimino,můj syn od cca 2měsíců taky,na zádech řval,monitor dechu jsem u něj neměla,mamka jakbysmet,a žijem 😉