Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

arietiska
9. kvě 2010

Ale o tom jak jsem psala, že prcek nesnášel kaši na noc, tak to píšu už o větším...to nesnášel asi do 11ti měsíců.

kaleilah
9. kvě 2010

lin 😀 Ady je šílenej jedlík, pořád byla takový hubená, má trochu přes 6kg, a hned první dávku snědla celou skleničku mrkve a když jsem udělala kaši, tak než se kaše schladila tak jsem chvíli kojila, pak snědla 160ml kaše a ještě trochu dokojit 😅 😝

arietiska
9. kvě 2010

My teda začali příkrmy mrkvičkou, ale kaše přišla na řadu skoro současně...

lin18
9. kvě 2010

kal no Kuba se teď taky rozežral...klidně vypije 200 ml na ex...za den klidně litr mlíka plus kaši plus čaj. Jenže on v pěti měsících má 8,20 kilo...při porodu 4,20 kg...tak má asi větší nároky

lin18
9. kvě 2010

mrkev jsem taky zkoušela, ale mlíka pak pil stejně tak jsem ji zase vysadila a uvidím co bude. Mám váhu doma tak je pod kontrolou a jak nebude přibírat tak jdem do mrkve znova

arietiska
9. kvě 2010

lut: asi si měla blbé informace skoro všude se píše a říká tohle:
Jaké potraviny?

• U nás se obvykle začíná zeleninou, aby si dítě hned zpočátku nezvyklo na sladkou chuť a poté by zeleninu mohlo odmítat. Je možné začít i kaší, pokud je dítě hladovější či pokud se v noci často budí (což ale nemusí být způsobeno hladem, ale pouze zvykem).
• Začíná se vždy jedním druhem zeleniny, teprve po 3-4 dnech se přidá další druh zeleniny. Pokud by dítě některou potravinu nesnášelo, šlo by snáze poznat, o kterou se jednalo.
• Až si dítě zvykne na zeleninu (zhruba za 2-4 týdny) je možné do ní přidávat důkladně uvařené a velmi jemně nakrájené či nasekané libové maso, zpočátku asi 20g (1 polévková lžíce).
• Stejným způsobem se postupuje i u druhého příkrmu – ovoce. Také se postupně několik dnů zkouší jeden druh. Zpočátku se ovoce loupe a krátce podusí (až na výjimky, kupříkladu banán).

Ale vím, že např. v anglii se začíná sladkým a pak jim taky často sladí zeleninu... mně to přijde dost logický, proč nezačít sladkým. Navíc teda tak nemléčná kaše co si pamatuju sladká není. Určitě daleko míň jak MM...takže v ní nevidím problém...

arietiska
9. kvě 2010

• Pokud nekojíte a uměle živené dítě má hlad i když denně vypije 900-1000 ml mléčné výživy, je možné začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce. .... běžně se píše tohle...

Ale kojené dítě, když má hlad tak co? Prosazovatelé kojení určitě nejsou příznicvi UM, pač ví, že pak často děti přestanou vyžadovat prsa. Ono je to mlíko chutnější... Pak jsou případy, že dítě do pusiny flašku nedá, takže přijdou na řadu příkrmy na lžiče. A všichni i Dr. ví, že po 4. měsíci to není žádná tragédie...

luthien.k
9. kvě 2010

ari, však říkám, dnes už jsem chytřejší a ljjuba mluvila o mléčné kaši na noc, tak se jí to snažím rozmluvit 😉

arietiska
9. kvě 2010

No já osobně v případě zavádění brzkých příkrmů jsem pro kupované skleničky, mrkev, brokolice a už nevím co tam bylo a nemléčná kaše. Maso si myslím dostal prcek až po 6ti měsících. To co jsem kopírovala je návod pro ty co začínájí po ukončeném šestém. To, aby mě někdo zase nekamenoval za to maso...

arietiska
9. kvě 2010

lut: 😉 No tak snad teď už ji to je jasný... 😀

kaleilah
9. kvě 2010

ari zase ta první mrkev je sladká dost a nemléčná kaše taky, ta rýžová je fakt sladká, až mě to zarazilo...

lin dan i ady měli stek´jnou porodní váhu,dan byl o 30g lehčí dokonce.Byl kojenej chvilku a v půl roce 9 kg. Ady kojená a má 6 kg...To jsou chvíle, kdy si říkám jestli jsem jí netejrala hlady...

lin18
9. kvě 2010

tak jak mi mlíka ubývalo tak jsem kombinovala s UM ve flašce...ale prsa jsou prostě prsa....s tím jsem problém neměla. A navíc se prsa dají krásně natahovat a štípat do nich...no veliká legrace...to s flaškou nejde 😀

luthien.k
9. kvě 2010

To doufám 🙂 Já teda dala nemléčnou kaši do UM = hustší mlíčko, takže taky nic moc variatnta, nicméně bříško ho nebolelo, neodstavil se, jen ty ostatní příkrmy celkem dlouho nechtěl...

arietiska
9. kvě 2010

kal: kaše ze skleničky není sladká vůbec co si pamatuju. Já už nevícm co jsem kupovala za kaši,ale sladká nebyla. nebo podobně jak MM.

lin18
9. kvě 2010

no já byla už tak ve stresu z toho kojení, že jsme i koupili váhu a malýho jsem po kojení převažovala abych věděla co vypil. on je totiž dost velká herečka, tak abych věděla jestli má fakt hlad anebo je jenom zpovykanej 😀

arietiska
9. kvě 2010

Ale to není zase tak podstatný, oni znají sladkou chuť. 😉

arietiska
9. kvě 2010

kal: ale už si to možná pamatuju blbě. 😉

kaleilah
9. kvě 2010

ari tak celkově, mrkev sladká je samo o sobě, zvlášť teď jak jsem kupoval myslim od alnatury tu jarní mrkev..ta byla sladká celkem hodně, ne přislazená, ale vyloženě prostě sladká,jak bývají ty mladý mrkvičky 😉

lin18
9. kvě 2010

jj znají...kašičku jí jak divej a z mrkve vypadal, že se poblinká...se na mě díval jako by nevěřil, že to myslím vážně 😀

kaleilah
9. kvě 2010

když ady vyloženě zhltala sklenici mrkve, tak spustila šílenej řev že chce ještě...bude po mamince mrkvová, taky jí miluju. jen mám strach z rýžový kaše, z mrkve..aby neměla zácpu 😝

arietiska
9. kvě 2010

Můj prcek byl asi rád, že má něco k jídlu a ne jen k pití na žízeň, tak jedl hned vše.

jmisa
10. kvě 2010

Jak jsem psala, začala jsem kojené dokrmovat v5 měsících, začala jsem zeleninou a na noc jsem mu MM zahušťovala nemléčnou rýžovou kaší. prcek byl schopný po třech dnech sníst celou dávku příkrmu místo kojení, takže dostával zeleninu na oběd, jinak jsem kojila a pak na noc měl odsáté MM s tou rýžovou moučkou. Se zaváděním příkrmů jsem postupovala, jak se doporučuje, jen prostě o měsíc dřív.
Jinak všechnou jsou pouze doporučení a navíc, jak jsem vypozorovala, tak v každé zemi jsou ta doporučení jiná, takže jsem daleka tvrzení např., že jediný správný postup je popsán na kojeni.net nebo nějakým dr. někde na netu.

mn.
10. kvě 2010

Ahoj! Zeptám se i tady? Jak často dáváte jogurt? Dáváme Activiu asi týden. Malý by snědl celý kelímek, moc mu chutná. Nevadí, když jí dostává jkaždý den?
Díky.

lamarika
10. kvě 2010

mn:Já dávám jogurt většinou každý den. Docela mu pomáhá z trávením. Taky dáváme activii, má ji nejradši. Takže já si myslím, že klidně můžeš dál dávat každý den 😉

arietiska
10. kvě 2010

určitě nevadí, naopak

arietiska
10. kvě 2010

ikdyž za 5 let nám možná řeknou, že vadí ... 😀 ... teď nevadí

luthien.k
10. kvě 2010

Nevadí, když není alergie na BKM nebo intolerance laktózy 😝 😀 Podle mě ale mléčné výrobky obecně nejsou pro děti tak zdravé, jak se tvrdí, nicméně ty zakysané ještě jdou. Ale třebam mléko j na pití á osobně nebudu dávat dětem nikdy, není na něm nic prospěšného...

rimmel
10. kvě 2010

mn.ja nedavam vobec, nejak ma to nenapada ani kupit 😀

arietiska
10. kvě 2010

rimmel: to nás, ale nepřekvapuje...chudáci Vaše děti, se pak jednou napijí mlíka a nebo sní jogurt a zaručeně se poserou ...

arietiska
10. kvě 2010

lut: a co bude dostávat, aby mělo denně 500ml mléčné stravy do 3 let???