Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

lamarika
5. kvě 2010

susanah: ptala jsi se jaký kaše kdo dává. Já dávám instantní od Hami, ale je v nich hodně cukru. Ke všemu je nedávám na noc, ale ráno. Někdy přidám piškot nebo nějaký čerstvý ovoce. Jinak jsem koupila ve zdravé výživě pohankovou, tak ji chci vyzkoušet jestli ji malej bude baštit. Švagrovka zkoušela od Nestlé, ale prý se špatně rozmíchávají. Taky zkoušela od Nutriolu a ty si pochvalovala

mn.
5. kvě 2010

Lamarika: Tak nejsem jediná. Ty od Nestle dělají hrudky. Ale Neslte kaše neobsahují přidaný cukr, stejně tak jako Bio Hipp.

lamarika
5. kvě 2010

mn: Taky dáváš kaše ráno? Jojo, máš pravdu ty od Nestle a aji od Nutriolu neobsahují cukr

beruska24.9.
5. kvě 2010

lamarika - ve zdravé výživě mi prodavačka řekla, že pohanka je těžká na bříško, že radši zkusit jáhlovou. No nevím, malou ta kaše zacpala, znova jsem jí ještě nezkoušela.

Jinak kaši jsem poprvé zkusila v 7m.

beruska24.9.
5. kvě 2010

Jo a zkoušela jsem jí dopoledne, smíchanou s ovocnou přesnídávkou.

lamarika
5. kvě 2010

beruska no uvidím co to malýmu udělá. Já si stejně myslím, že mi ji nebude chtít jíst. Prý má celkem výraznou chuť

strouzek
5. kvě 2010

rimel já jsem z koja měla strach už v těhu to je pravda ale pak se to rozplynulo ale stejně si to tělo zařídilo samo mlíko bylo pozdě a málo, hodinové kojo a pak malá stejně vypila celou dávku sunaru, klidně ti ukážu zprávu z porodky byla jsem v ní o pár dnů déle právě kvůli toho že jsem nekojila a byla jsem z toho unavená nervozní a malá víc trpěla na prdíky kvůli toho že nejspíš sála jen vzduch. tak jsme se na to opravdu vyprdnuli a vůbec mi to nevadí, jsem šťastná za sunar a čaj!!!!!!!!, od tý chvíle je malá klidnější , nabaštěná na prdíky netrpí, víc spí a já i manža si užíváme rodičovství, každopádně tím chci říct že dost na tom že mi kojo nechybí mohla i porodka jak už jsem psala to co se tam dělo to kojosektářství že mi nechali malou hladovět, mě deptali kecama o alergiích aj. že mi vyhrožovali že mě nepustí dokud se nerozkojím atd. to už jsem psala. takže popravdě jsem z porodky dost odcházela alergická na pojmy typu laktace,bradavky a atd. a jak už jsem psala na minulé stránce myslím pokud mi nějaká kráva sestra řekne že kojo je důležitější než to jestli umí dát matka dítěti první pomoc pokud nedýchá tak sorry opravdu jsem získala ke koju averzi a rozhodně nepláču po tom že nekojím, a alergie? to je danné dědičností, pokud má dítě rodiče alergiky a žije v zahuleném prostředí bude mít alergie i kdyby bylo kojené 10 let.

ale co ti to tu vlastně vypisuju že? ty si stejně budeš mlít jen to svoje 😝

radši nebudu kojit a budu za svini před všem ale já i malá budeme v pohodě než hysterická matka která ve zkratu může něco mimču udělat a vůbec chci být i hezká pro manžu ne nějaká troska nevyspaná takže já sunaruju a jsem za to hrdá 😎 a teď už fakt čus bus a mysli si co chceš

pajazd
5. kvě 2010

Ahoj,
mojí holčičce bude teprve 5 měsíců, ale jsme díky nedostatku mlíčka jsme na UM asi od 2.měsíce.. Měli jsme trošku problémy s kakáním tak jsme na doporučení Mudr. začali pomalinku se zeleninkou od uk. 4.m. Kakání se teda moc zlepšilo, myslím, že Terezka nemá problém strávit tu 1 porcičku denně. Zkusila jsem i kaši na noc a moc se mi neosvědčila, mála sice usnuila jako špalek, ale v půlnoci byla vzhůru, takže jsme kaši odložili a dávám jenom Nutrilon, po něm se vzbudí 1x za noc 😀 , což je úplně super 😀 😀 . Ale každý mimčo je jiný, potřebuje něco jinýho 😉 zkusit kaši můžeš a uvidíš...

pajazd
5. kvě 2010

Ještě jenom rychle k tomu kojení, mně je třeba líto, že jsem kojit nemohla, ale je fakt, že nervovat se že nemám mlíčko mi nepomohlo a když malá nepřibírala tak jsem to prostě vzdala a smířila se s UM. Díky UM mi malá roste 😀 , jinak by chudák nemohla z čeho.. A popravdě, setkala jsem se taky ve svém okolí s negativníma reakcema na UM, nějak ty lidi nemohli pochopit, že ač bych chtěla tak kojit prostě nemůžu... Asi pořád trošku platí, že ty lidi nekojící matky odsoudí 😒 (viz moje švagrová, která mohla kojit do roka..a taky to mám pořád na talíři)

lucyne
5. kvě 2010

Ahojky, tak opravdu také trochu nechápu debatu, kterou tady prvotní otázka vyprovokovala. Sama mám 6týdnů chlapečka a bohužel jsem přišla o mléko. První lahev UM jsem obrečela, jelikož jsem chtěla kojit a zvláště když měl malý pouze 2,5kg. Ale když jsem kojila malý křičel hlady a u prsa byl tak hodinu. Nyní je spokojené miminko a má 4kg. Není nic hezčího než když je dítě opravdu spokojené a pak je jedno jestli z MM nebo UM,nyní to vím také. 🙂 A nutit tady někomu názory, jak to někdo dělá mi připadá hloupé....už nejsme ve škole a jsou tady samé dospělé ženy a hlavně maminky a kdo jiný by měl vědět co je pro její dítě to nej. 🙂 A ať už kojíme či ne pořád jsme matky... 🙂

samik2008
6. kvě 2010

Lucy plně s tebou souhlasím,napsala jsi to dobře.

zmrzlinka100
6. kvě 2010

Ako tak citam tieto prispevky,tak normalne mam strach napisat ten svoj.No predsa,napisem,M oja malá má 6tyzdnov a budi sa cez den a v noci kazde dve az tri hodky.Problem je ale v tom,ze mám malo mliecka,hlavne v noci a tak kedze je nedopita,niekedy sa budí aj po pol hodine.Uz som vyskusala vsetko mozne,aby bolo mlieka viac,kedze ju nechcem prikrmovat,no asi budem musiet.No stolicu má skoro stale,tak minieme aj 10plienok za den.
Takze cim castejsie kojim,tym mam menej mlieka,bradavky zmaknu a ona nechce pit.napiste mi prosim,ci je to normalne?

momin
6. kvě 2010

zmrzlinka100 to byl presne muj pripad.. A kdyz sem zacla dokrmovat UM moje mlicko zacal maly uplne odmitat. Ale nelituju toho. byli sme s Danikem oba spokojenejsi! A vydrzel spinkat i 3 hodiny v kuse-coz u nas bylo tenkrat fakt moc!! kdyz to nejde tak to proste nejde..nelamala bych to kojeni pres koleno... 😉 A ted se tu do me nekteri pusti... 😀 Ale no a co.. muj nazor... 😉 🙂 😝

editah222
6. kvě 2010

Zmrzlinka - já jsem kojila každé 2-3 hodiny až do 6 měsiců, pak jsem začala dávat příkrmy a kojim po 3-4 hodinách s tím, že vynechávám jedno kojení (oběd). Když ji byly 4 měsice tak jsem 14 dni kojila skoro co hodinu, i v noci. Ale malá krásně rostla a gramy šly nahoru taky nadprůměrně takže jsem dokrm neřešila. Prostě jsem jen kojila do zblbnutí.
Kaši na noc dávám od 7 měsiců a žádný efekt to nemá. Stejně kojim 2x za noc.

myslím si, že pokud mličko není tak UM je super. Ale spíš mi připadá, že většina maminek má na začátku jen strach, že mlíko nemá, protože koji moc často. Každé dítě je jiné, kamarádce spala holčička od narození celou noc, ale přes den kojila každou 1,5 hodinu. Další kojí od začátku pravidelně po 4 hodinách, Jiná to má zase jinak.
Přijde mi, že kojit co 2-3 hodiny je normální a neznamená to, že mlika je málo. Jasně pokud je doktor spokojen s váhou a délkou!! Nejsem fanatická příznivkyně kojení 🙂

momin
6. kvě 2010

Ten interval je asi normalni... 🙂 My i kdyz sme byli na UM tak maly jedl co 2,5 hodiny..vetsinou...
Jen v noci byl spokojenejsi a jedl mi misto 100x za noc jen 2x.... 🙂 😵
A prvni flasku UM sem taky obrecela..protoze sem chtela kojit! Ale co se dalo delat.. neni to zadna hruza... 🙂 hlavne at ste oba spokojeni!!

rimmel
6. kvě 2010

zmrzlinka a ako vies ze mas malo mlieka, podla poctu plienok mas habadej 😉

momin
6. kvě 2010

A necetla sem pocet plenek teda... 😲 😲
To fakt nevypada na nedostatek mlika! me maly kakal 1x za 4 dny... 😨 😔

petka80
6. kvě 2010

Zmrzlinka - neboj, fakt máš mlíčka dost (nepíšeš teda, jak malá přibírá, ale asi jo, ne?), interval 2-3 hodiny je vážně normální, není pravda, že čím častěji kojíš, tím máš méně mlíčka, právě naopak, i když se to nezdá. A podle nalitých prsou to taky nepoznáš, to není to hlavní.
A myslíš, že se budí po půl hodině kvůli hladu? Třeba ji jenom bolí bříško, potřebuje odříhnout, chce pochovat nebo co já vím..... I když moje malá to někdy taky dělá, že se napije, pospává u toho, usne, a pak za půl hodiny si vzpomene, že by si ještě dala, tak ji prostě dokojím.....
Chce to nechat dlouho u toho prvního prsa, budit, když usíná, a pak ještě případně přehodit k druhýmu, aby se ještě dopila tam. Teda takhle to dělám většinou já.
Ale jestli to chceš zkusit, můžeš zkusit třeba na noc nabídnout UM a uvidíš, jestli bude spát dýl nebo ne.
Já teda nic proti UM nemám, akorát je bohužel pravda, že když se s ním jednou začne, tak je to velmi často začátek konce kojení, protože čím víc se dám UM, tím míň se tvoří mlíka, mimčo to má bez práce, tak se pak u prsa tak nesnaží atd.
Držím palce!

ljjuba
autor
6. kvě 2010

na mou původní otázku mi odpovědělo, jen pár z vás a já vám za to moc děkuju. už se těším až mu budou 4měsíce a kašičku budu moci vyzkoušet 😝 !!!pokud to nebude mít nějaký úspěch a malému to bude vadit, nebudu to lámat přes koleno a budu kojit z vesela dál (teda pokud budu mít z čeho 😉 ).

jsem názoru, že pokud to jde, tak je to fajn a pokud nee, tak se UM určitě bránit nebudu a abych se třeba stimulovala odsávačkou, každou hodinu 😀 😀 - nejsem blázen.čas co bych strávila ve stresu, tak chci věnovat malému.

jinak ZMRZLINKO, pokud ti prcek pokandí 10plenek denně, tak si myslím, že nemáš málo mlíčka. vždy mi říkala dr. ať kontroluju příjem=výdej. a pokud je malé 6týdnů, tak má nárok na cokoliv.-pít třeba každou hodinku.
jen chci podotknout, že v 3,6 týdnu a 3,6měsíci je růstový spurt a proto ti také může bumbat častěji 😉

rimmel
6. kvě 2010

akoze jedno nechapem..vela ludi ti tu napisalo ze to rozdiel v spani nespravi a ze dokonca mozes riskovat ze z toho babo bude mat bolesti bruska(co je jasne, velakrat sa tu pise ze kasa nie! koli bolestiam ktore sposobuje) no ty to ides aj tak riskovat a nechapem, naozaj nechapem preco. 😕
pises ze kojis a mas dostatok mliecka, tak zas nechapem preco spominas UM...

renat2
6. kvě 2010

rimmel: no nevím, ale pokud to nechápeš, je to tvůj problém 🤐 a hotovo.

ljjuba: ať kašička chutná... 😉

rimmel
6. kvě 2010

a ako petka pise, um je velakrat zaciatok konca.
ja som si ked bol syn maly myslela (mylne) ze nemam dostatok mliecka a parkrat som dokrmila um(maly bol na um zvyknuty od prodnice kde mu ho par dni dokym mineprislo mliecko) ale nastastie som s dokrmovanim nepokracovala a radsej som kojila ked ma uistili ze dostatok mlieka naozaj mam.

rimmel
6. kvě 2010

renat 😀 naozaj to nechapem..skus mi pls vysvetlit

ljjuba
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renat2
6. kvě 2010

rimmel: nevím, zda to má cenu, ty vždycky budeš mít svou "pravdu"...fakt sorry...

Ale kojení vr. UM se tady rozjelo....je to o názorech, a vždycky to bude...nějaké matky mohou kojit a proto kojí, nějaké nemohli a nekojí...jsou o takové, které nechtějí..no jejich věc...proč jim to brát, stejně to bylo jejich rozhodnutí!!!
A ljjuba i ostatní jsme JEN zmínili, že pokud by kojit nešlo bylo by UM prostě jediným řešením...a protože si tak moc "Studovaná" a máš všechny studie "v kapse" měla bys vědět, že o mlíčko se dá přijít....

to že chce někdo dávat kaši...nevím, co na tom nechápěš, je spousta dětí,mco po tom neměli jediný problém, byli spokojenější, spali apod.
POkud by to dětem něco dělalo, tak by se to nemohlo prodávat!!!

Tys nechtěla malému nic dávat, jen kojit, no to bylo to tvé rozhodnutí....a co??? Jiná maminka se rozhodne jinak...ale ŽÁDNÁ přece neudělá něco, co by prckům ublížilo....

ljjuba
autor
6. kvě 2010

ty mi tu chceš tvrdit, že jsi nikoho neurazila 😉

spíš mi přijde, že jsem se musela snížit na tvou úroveň, aby jsi to konečně pochopila....pokud by to dětem ubližovalo, tak proč by ty kaše vyřáběli...to mi teda vysvětli

rimmel
6. kvě 2010

renat ale sak to je v poho, ak nechce kojit nech nekoji, ja proti um vobec nic nemam 😕 len som si nevsimla niekde v prispevku ze by jej kojenie vadilo alebo ze by vyslovene nechcela kojit , ak som to prehliadla tak sorry.

a s tym predajom..no comment, predavaju sa sklenicky s jahodami od 10m a vsetci vieme ze jahody az od roka no co narobis, pripadne rajciny v sklenickach od 7m 😉

hovoris ze ziadne neurobi nieco co by mimi ublizilo..jasne..len mi pride cudne ze ona riskuje sancu ze ho bude z kase boliet brusko..ja osobne by som nemala to srdce to riskovat a sposobit mu bolesti lebo nemam chut v noci stavat dvakrat...nato som si dieta neoribla abysom spala celu noc 😔

rimmel
6. kvě 2010

ljjuba tiez sa vyrabaju keksiky s cukrom vhodne od 4m znacky heinz a tiez je to OK??? to tazko....

rimmel
6. kvě 2010

a tiez sa mi nezda ze by jej dieta bolo nespokojne..a to ze vstava dvakrat neznamena ze je nespokojne ci ano? chce maminku a chce cece, to je uplne prirodzene