Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

berenika39
6. kvě 2010

jo momin, někomu to pomůže. s tím souhlas.

berenika39
6. kvě 2010

mn, protože měl příležitost to poznat, proto se z toho těšil, dokud by to nepoznal, samotného by ho to nenapadlo. pořád dokola - dokud mu to maminka neukáže, nenabídne, může bez kaše a jiného příkrmu v klidu a bezpečně žít 😉 😉 😉

rimmel
6. kvě 2010

presne! dokym som malemu neukazala ze je mozne sa vystverat AJ na stol tak tam doteraz nelozi a ja mam klud 😝 😀

mn.
6. kvě 2010

Rimmel: Jak jsem pochopila, Ljuba chce dávat kašičku. Tak jí jen píšu, jakou dáváme my a proč nedávám jinou než Nestle. A navíc, jak už jsem psala několikrát, kašičku jsem začla podávat na doporučení pediatra a po poradě s velmi zkušenou lékárnicí.
A náš pediatr je opravdu schopný. A souhlasím s Monin, kždý si na toto přijde sám. Každé děťátko je individuální a vyhovuje mu něco jiného.

rimmel
6. kvě 2010

mn. no a teda kazdemu dietatu sa traviaci trakt vyvija inak? 😀 😀 asi tazko 😔 😔

berenika39
6. kvě 2010

mn, ok, nikdo ti to nebere, jen nabízím jiný pohled. individuální to je, samozřejmě, dokud nenastanou problémy. pak je pozdě se vracet k obecným doporučením.

momin
6. kvě 2010

rimm nevim kde si tohle vzala ale to tu nikdo nepsal! A NE! vazne to nemyslim tak delat pokusy na detech.... 🙄
Kazdemu diteti vyhovuje neco jineho. Ze Danielka bolelo z kase brisko neznamena ze bude bolet vsechny deti na svete....

mn.
6. kvě 2010

Berenika: Já jsem to asi špatně napsala. On se vrhal po jídle ještě v době, když byl plně kojen. Možná že to byl jen náš dojem. Ale s kaší vypadá spokojený a žádné problémy nemá. Já kojila i bez kaše 1-2X za noc. Takže si vůbec nestěžuju, to byl luxus 🙂 Tedy z počátku jsem kojili po 1,5-2 hodinách, ale od 3 měsíce se už budil jen tak málo. A nedávala jsem čaje ani vodu.

momin
6. kvě 2010

ber. s tim taky souhlasim... kdyz nastane problem bude to jen nase vina a zpatky se nic vratit neda...
Ale myslim ze kdyz se zkusi jednou kase a nesedne tak uz ji mamina vickrat neda..a prckovi se nic vazneho stat nemuze...

rimmel
6. kvě 2010

momin nie neznamena, to je jasne, alevidis, kebyze nedas kasu a si vtedy viac poinformovana, mozno by si tomu predisla..a o to mi ide.

mn. mozno sa vrhal za jedlom lebo bol zvedavy co to je ako vela deti 😉

momin
6. kvě 2010

A vubec..treba si to ljuba jeste rozmysli. maly ma 3 mesice a nevim jak vy ale u nas byl ve 3 mesicich veliky zlom ve spani! 🙂

momin
6. kvě 2010

Ano rimm s tim souhlasim.

rimmel
6. kvě 2010

no ja teda dufam ze si to rozmysli 😀

lin18
6. kvě 2010

ber já nechápu proč hned útočíš, já se jenom slušně zeptala. A zprávy WHO opravdu nečtu, ty jo? Btw..podle toho by ale každý člověk starší dvaceti let musel být alergik, ne? A čím to, že se výskyt alergií v posledních letech u dětí zyvšuje, když se dodržují tato opatření? On asi každej vidí jen tu svou pravdu a hodí se mu každej argument jak ji obhájit. Jenže některý z nás jsou slušný a ochotný diskutovat a někdo se uchyluje k pavlačovému způsobu, že kdo křičí nejhlasitěji má pravdu 😉

berenika39
6. kvě 2010

samozřejmě. psala jsem o principu, ne o tom, že pár dnů ljuba zkusí kaši a pak vydží další dva měsíce nic nedat 😉 😉 😉 .
momin, s tebou nepolemizuju, známe se, chce to jednak něco načíst, ale i k tomu přidat selský rozum, no ne?

rimmel
6. kvě 2010

lin alergie su dane, predurcene uz v brusku..a s nasou dobou sa iba zvacsuje ich pocet a kebyze nedodrzujeme who, alergikov, verim, je este viac.

mn.
6. kvě 2010

Rimmel" To opravdu nemá cenu s Tebou polemizovat. Veškeré dobře míněné rady obrátíš proti pisateli. Každou chvíli jsou jiná doproučení, protože se přjde na něco nového. Jen se zeptej svých rodičů, co jsi jedla v půlroce Ty. Já jsem jedla krupicovou kaši, zeleninu, maso, omáčky, rohlíky. Alergii nemám, celiakii nemám.
Tento týden jsem četla doproučení v knize, kterou rozdává VZP - Dětský lékař. Je to překlad z amerického originálu. A tam dokonce doporučují začínat obilninama.

rimmel
6. kvě 2010

americania su znami svojou zaostalostou...od nich radsej nic necitat, ti ako posledni prisli nato ze prikrmy az od 6m.

janocka
6. kvě 2010

nehadajte sa, prosim. Obe strany - za prikrm vs. proti prikrmu - sa uz vyjadrili, kazda si mysli, ze jej nazor je spravny. To, ze sa tu budete "handrkovat" o svojej pravde nikomu nepomozete. Matky, kt. si myslia, ze kasa od 4. mes. je ok nepresvedcite, ze dojcenie je lepsie a naopak, tie kt. si myslia, ze dojcenie je lepsie ako kasa nepresvedcite o opaku. Ak budete v utokoch na seba pokracovat, bude musiet byt tema zamknuta.

momin
6. kvě 2010

To kazdopadne.... 😎 myslim ze nikdo nebude brat smrtelne vazne a uplne do slova to co se docte nekde na MK.... 😎

lin18
6. kvě 2010

rim ale to nevysvětluje proč teď jejich počet stoupá když se dodržují všechna doporučení oproti době před dvaceti lety. Že by se za tu dobu změnil genetický kód podmiňující vznik alergií tomu doufám nevěříš. Já prostě nevěřím, že podávání příkrmů před 6. měsícem má vliv na vznik alergií, to je všechno. Ano, možná potom je bolení bříška, prdíky...ale dle mého je to způsobeno jen změnou skladby jídla a probíhalo by to stejně i v 6. měsíci

berenika39
6. kvě 2010

lin18, k tomu nemám co dodat. být informovaná bez informací se mi nedaří...ano, čtu, a k tomu přemýšlím.

neútočím, pořád píšu v klidu, místy ironicky, argumenty mám, věcné, nejsem osobní, jen adresná, snažím se pro autorku otázky nabídnout něco, nad čím může taky přemýšlet a případně opravit svůj názor na mléčný příkrm. to není doufám nic špatného🙂)))

momin
6. kvě 2010

jo..a mame to vsichni.... 😀

neuzilka
6. kvě 2010

rimmel nechápu jak můžeš stoprocentně odsuzovat kaše u menších dětí když jsou jim určené??? To asi výrobci vyrábí jen tak a nemaj to nikde schválené. Oni asi nedělaj studie 😖
A myslíte že je lepší když se dítě vzbudí každé 2 hodiny v noci na kojení než když dostane UM a spí celou noc???? Vždy se říkalo, že nejlepší na zdraví je spánek, takže než se trápit s kojením já radši budu na UM protože u všech známých co jsou na UM jim děti netrpí prdíkama a krásně spí a nejsou protivné.

berenika39
6. kvě 2010

lin18, nejde o to, čemu věříš, jde o to jak to je🙂)))
pokud tu napíšeš, že předčasné podávání příkrmů před 6.měsícem není odpovědné za vznik alergií, můžeš tím nevědomky ublížit jiným dětem. věř si čemu chceš, ale než to začneš šířit dál. někde si to ověř.

lin18
6. kvě 2010

ber prosím hoď mi tedy odkaz na zprávy týkající se výživy kojenců od WHO, předpokládám, že je čteš v originále 😉

aleachim
6. kvě 2010

mám známého doktora, který se specializuje na poruchy trávení a ten zastává názor, že lepek by se měl dávat, co nejdříve, jak to jde, aby kdyby byl nějaký problém se na něj přišlo hned a hlavně, že v malých dávkách se na něj lépe zvyká. Nejdřív jsem si myslela, že se zbláznil, ale pak jsem o tom četla i nějaké články a je to nový poznatek. Prostě v současnosti to jde všechno tak rychle dopředu, že člověk jen zírá a vlastně neví, co dělat, aby dítěti neuškodil.

No, ke kaši, já bych jí nedávala. Jednak je sladká, takže si bude špatně zvykat na další příkrmy a hlavně dítěti nedá nic nového. Jsou to jen prázdné kalorie na zaplácnutí žaludku. Jestli si chceš v noci pospat a zdá se ti, že prcek by mohl spát víc, zkus um. Z energetického hlediska je to + - stejné jako kaš, je to obohaceno kde čím a nezatěžuje to tak trávení. Určitě bych zkusila nejdříve um a kdyby nezabralo, počkala bych na příkrmy. Ono když dítko pak jí ve dne víc, v noci už tolik nepotřebuje. Ale máš ještě malé mimčo, takže za měsíc už se ti bude buit třeba jen jednou za měsíc.

lin18
6. kvě 2010

ber...a jak to je? Ty máš patent na univerzální pravdu? Proto, že to tvrdí lékaři? Ale ani ti nejsou jednotní. A za rok budou tvrdit něco jiného, pak jim budeš zase věřit? Obávám se, že pravda je ryze relativní věc a o každé pravdě se dá polemizovat, ovšem nesmí chybět chuť a hlavně schopnost obhájit tu svou (bez odkazování na vyšší autority) 🙂

aleachim
6. kvě 2010

selský rozum mi říká, že dnešní doba přináší jako jedno ze svých negativ, že strava je geneticky upravovaná, všude plno chemie, hormonů, lidské tělo na to prostě reaguje přemrštěte. Už z toho důvodu je třeba zavádět potraviny s rozvahou.