Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

momin
5. kvě 2010

ljjuba z rimmel si nic nedelej! 😎
Napisu ti jen mou zkusenost.. taky sme zacli davat ve 4 mesicich na noc kase ale nedelala Danikovi vubec dobre a spal po nich jeste hur nez pre tim.. pak mi jedna znama poradila ze se mam vykaslat na kase na noc..a mam zacit davat normalne zeleninovy prikrm misto mlicka kolem poledne! A zabralo to!! 🙂 me maly teda ve 4 mesicich nespal tak pekne jak tobe.. jedl co 2,5 hodiny ve dne v noci. A kdyz sme davali ty kase bolelo ho brisko,kroutil se a plakal takze byl vzhuru jeste casteji! Kdyz sme je vymenili za zeleninku v poledne bylo to super! V noci vstaval 2x..a ani brisko nebolelo..
Tak jenom takovy tip kdyby vam kasicky nesedly... 😉
Samozrejme to chce vyzkouset!
A cajik je taky OK. 😉 neboj se!
Drzim palce.... 🙂

ljjuba
autor
5. kvě 2010

vůbec jsem nečekala, že se tu rozpotá taková debata...
byla to otázka z vyčerpání a únavy!!!!! jak jste tu některá psala, že za zkokušku nic nedám. hlavně 4měsíce mu jsou za měsíc a tak se do té doby může vše změnit 😉

ale každé mimi je jiné, tak se na to asi nedá uplně 100% odpovědět.

přesto díky

beruska24.9.
5. kvě 2010

ljuba - kaši jsem zkoušela v 7m. dopoledne a malou zacpala ☹ Ale jak už někdo psal, každé dítko je jiné.
Jinak 4m. jsem kojila, pak přechod na sunar a v noci se budí na mlíčko stále. Do 3m. přibližně každé 3h., pak měsíc každou 1,5-2h., po přechodu na sunar min. 3x za noc a teprve nedávno se budí 1x za noc na mlíčko.
Mezitím se kolikrát probudí tím, že se ze spánku přetočí na bříško. Takže stejně k ní vstávám x-krát za noc. Ráno v 6h. budíček a přes den s ní spát nemůžu, neboť spí jen venku v kočárku.

spimira
5. kvě 2010

ljjubo já bych zkusila kaši zavést a uvidíš, buď Vám to pomůže a mimčo bude spokojenější nebo ne a budeš muset vstávat stejně.Přesně jak píšou holky, ty jsi maminka a víš jaké tvoje dítě je a co potřebuje, udělej si to podle sebe jak ti to bude vyhovovat.

rimmel
5. kvě 2010

ljuba nikto tu nehovori nic zle..poradila som ti ako na spanok..nepises preco spis tak malo....a vidis, momin napirkad tiez spravila chybu ze dala kasu..tak si nechaj poradit
a zenske co tu tvrdia ze odsudzujem ze nekojis asi iba citaju medzi riadkami 😉 nic take som predsa nenapisala.

strouzek
5. kvě 2010

jo jinak mě se malá budila neustále přes den i v noci když jsme kojili (teda jen pár dnů ale stačilo) a co jsme začli dávat sunar tak spíme báječně celou noc. jak to bude potom to nevím ale za každou noc kdy jsme všichni vyspaní děkujeme výrobci sunaru 😀 a co se týče pocitu dítěte být u matky, já nedávám malou k sobě do postele nikdy nespala se mnou ani jednou a řekla bych že právě proto dobře spí protože když si představím jak jsme nasoukaní na letišti a mezi sebou máme dítě které cítí každý naše otočení či zachrápnutí tak bych se nedivila že by malá nespala. ve svý postýlce má klid a monitor dechu 😎

rimmel
5. kvě 2010

a ked chces poslem ti link na ten clanok o caji a zenske co ti povedia ze caj je ok, ho asi necitali a nemaju o tom dostatok informacii inak by ho urcite nedavali 😔

rimmel
5. kvě 2010

strouzek teba asi ani len vo sne nenapadne ze su babatke,ktore naopak pritomnost mamicky vyzaduju .. v noci...a lepsie spia pojej boku ako samotne.

kadel
5. kvě 2010

a nemohu nereagovat na příspěvek o tom, že podávání čaje miminku je "chore". To znamená, že já i všechny maminky co znám jsou nezodpovědné a hloupé, že dávají dítěti čaj? Já dávám fenyklový čaj, pomáhá i na prdíky a naprostá spokojenost. Nehledě na to, že mi dětská doktorka sama doporučila čaj dávat.

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
momin
5. kvě 2010

S tim cajem je to hlavne kazdeho vec! nechapu jak nekdo muze takhle cpat nekomu svuj nazor...... a rikat ze dela neco pro sve dite spatne! 🙄

strouzek
5. kvě 2010

kadel díky díky si super mamča a můj člověk, já bych čajík dávala i kdybych kojila, proto jsem si šla koupit dětské čaje už v době těhu!!! moje malá sice kojená není ale čajík miluje, netrpí na prdíky atd. a nemyslím si že i kdyby měla dost tekutin z mýho mlíka že by jí čajík zničil ledviny protože čím víc tekutin tím lépe přece!!! a jak píšeš báječně to pomůže dítě uvolnit, mě malá čajík dokonce vyžaduje, viz včera už nechtěla pít sunar vypila jen část dávky ale vzala vypila pak na jeden hlt 100 ml heřmánkovýho čajíku!!!

beruska24.9.
5. kvě 2010

Čaje se můžou. Samozřejmě, že voda je lepší, ale čaj neublíží. Vždyť ho ty dětičky nepijí na litry 😀
Jediné, co je dobré u čajíčků dodržovat, je kupovat sáčkové (neslazené) a né granulované (ty jsou samý cukr).

strouzek
5. kvě 2010

rimmel tak jsme asi choří všichni co jsme se narodili v minulém století protože za dob kdy jsem byla já děcko ať se kojilo či nekojilo tak se čajík dával protože ještě vůbec nikdo nevěděl o nějakým předním zadním mlíku!!!!!! a děcka byli zdravější mi přijde.

strouzek
5. kvě 2010

beruško s názorem sáčkové čaje souhlasím ale ty k dostání pro úplná mimča nejsou ptala jsem se na to dr. i v lékárně, pro miminka jsou jen granulované a ty sáčkové jsou většinou nejdřív až od 4. měs. takže my teď máme granulový heřmánkový od Hippu, fenyklový malé moc nejede ale jak budeme starší najedeme na sáčkové 😉

neuzilka
5. kvě 2010

Zabrousila sem náhodou na toto téma a na rovinu mi přijde jediná "chorá" na tomto tématu rimmel, nechápu proč se do každého naváží a je nepříjemná a myslí si, že jen ona má pravdu.
Myslím, že krmení je každého věc, já osobně preferuji umělé, protože znám spoustu matek co sice kojí, ale děcka uřvaná a ony nevyspalé a ty co dávaj sunar spí a jsou hodné, netrpí prdíkama. Nemyslím si, že mateřské mléko je jediné zdravé!!!!!

beruska24.9.
5. kvě 2010

stroužek - mě v lékárně nabízela nějaký sáčkový čaj od narození, ale nevím název 😕 Jen vím, že byl bio. Já mám koupený od Lerosu od uk. 4.m. bylinkový, od uk. 6.m čaj klidné sny a od uk. 9.m. ovocný, ale malá stejně zatím čaje nechce. Občas po papání a vždy po rohlíku se napije vody.

petra.a
5. kvě 2010

myslim, ze sa neda porovnavat doba, v ktorej sme vyrastali my a doba teraz. Medicina nebola na tej urovni ako je teraz a papkali sme zeleninu mozno 1000x zdravsiu ako teraz nase deticky, ovzdusie bolo cistejsie atd...no proste sa nad tym nezamyslam.
Co sa tyka mliecneho prikrmu, tiez sme to riesili. Maly mi spinkal do 4 mesiaca ukazkovo, budil sa 1x za noc a potom sa to utnulo a bol hore kazdu hodinu. Podotykam, ze dodnes sa budi skoro kazdu hodinu takze takto vstavame uz viac ako 4 mesiace. Zo zaciatku som to riesila...doktorka mi doporucila davat na noc UM, skusili sme, bez uspechu. Maly sa stejne budil co hodinu. Tak sme skusili kasu, potom sme ju skusili zase nedat, lebo som sa docitala, ze kase su tazke na zaludok ale to bolo v podstate jedno, pretoe ci ju papal alebo nepapal furt bol a je hore kazdu hodinu. S vynimkou poslednych 2 noci...asi sa nejako umudril alebo co. Priznam sa, ze som zo zaciatku bola z toho poriadne unavena, nevyspala, ale potom som to prestala riesit. Ked sa maly v nci prebudi, proste si ho prilozim k cicinke a on pekne spinka dalej...co uz. Ved raz ho to snad prejde...ci nie? 😀

anicka164
5. kvě 2010

Ljubo, je to těžký v noci vstávat, viď? Jestli myslíš, že kaše pomůže, zkus to, proč ne. Mlíko se ti jen tak neztratí, pár dnů to tvrá a mezitím poznáš, jestli kaše pomáhá a když budeš mít pocit, že chceš zas kojit, klidně budeš zase kojit.
Mikulášovi kaše nepomohla, budí se dál. Ale moje mamka říkala, že když dala kaši bráchovi, spal krásně celou noc, až se prý báli, jestli není nemocnej 🙂
Myslím, že vyspaná máma stojí i za to, že tvůj mrňous začne s příkrmama dřív. Nebo můžeš zkusit dát jednu dávku UM, taky zasytí víc. Rozhodnutí je na tobě, miminko přežije kojení i kaši, zeptej se své intuice, třeba poradí 😉

Rimmel a osatní: Někomu připadá vstávání dvakrát za noc jako pohodička, na někoho je to dost. Mikuláš vstává tak 2-4x za noc a musím říct, že už jsem fakt vyčerpaná. Z vyčerpání se mi objevila lupénka, na kolenou a na loktech to je vcelku jedno, ale mám jí i na bradavkách, takže kojení fakt bolí. Prostě jak mají miminka různou potřebu spánku, tak stejně to mají i maminky. Takže napsat někomu, že je to v pohodě a ať to neřeší, nestačí. To je jako kdybyste někomu, kdo si rozbil koleno napsali, že je to v pohodě, že si taky mohl zlomit nohu. No, mohl, ale lepší je dát tomu člověku náplast, ne?

lamarika
5. kvě 2010

Jen pro upřesnění. Je mi jedno zda dáváte někdo čaj nebo ne, ale někdo (nechce se mi hledat kdo) napsal, že čím víc tekutin tím je to lepší a že to ledvinám neublíží. To není úplně až tak pravda. Pokud je tekuti až moc, tak to taky není dobrý. Všeho s mírou 😉

kadel
5. kvě 2010

Strouzek - my jsme také na UM od 4 týdne, kojila jsem jak vzteklá, odstříkávala jsem (za hodinu mordování jsem odstříkala 20 ml) tak jsem to vzdala a najela na UM. Také bych radši kojila, ale když to nejde tak je lepší najet na UM, než se stresovat a tím i miminko. Moje sestra ani mamka nekojily, neměly mlíčko, to byl ostatně taky můj případ. Odsuzovat někoho za to či ono, jenom proto že máme jiný názor či praktikujeme něco jiného, je dětinské. Každá maminka je jiná a každé miminko taktéž. Já třeba mojí dceru dávám spát do své postýlky vedle mé, má tam monitor dechu a svůj prostor. V žádném případě, ale neodsuzuji někoho, kdo to nedělá. A nedovolila bych si nikomu napsat, že je chorý jenom proto, že to dělá.

petra.a
5. kvě 2010

a aby som nezabudla, tiez u nas bola na navsteve svagrina a ked videla, ze malemu davam na noc UM tak si neodpustila poznamku, ze este nevidela davat 6 mesacnemu babatku umele mlieko. Tak ma to pekne naprudilo. Kazdy mame svoj nazor, ale stejne si to kazda mamicky doma spravi po svojom ako to vyhovuje jej a jej dietatu. Ved kazde dieta je ine

samik2008
5. kvě 2010

jak jsem psala,vyzkoušet můžeš a uvidíš...a čaj jsem dávala své dceři taky brzo,narodila se v červnu,sice jsem ji zezačátku kojila ale byly hrozný vedra a dr.sama mi řekla že pokud budu chtít můžu jí dávat trochu čaje protože bude mít žížeň.
Souhlasím s kadel,proč odsuzovat někoho na něco...zakladatelka sem přišla pro radu

ljjuba
autor
5. kvě 2010

díky moc za rady...
a co se týče doplnění tekutin, tak mi i dr. říkala, ať při vedrech zkusím dát převařenou vodu a nebo čajík. proč kojit každou hodinu, když má mimísek jen žízeň.

přesně jak píše neuzilka - jsem v kontaktu s maminama co kojí i co nekojí a ty kojící mamimy mají často větší problémy. co se týče spaní a prdíků.

kaši zkusím a uvidím a rimmel nechápu, proč jsi hned tak útočná, docela mě to zarazilo!!! 😖

strouzek
5. kvě 2010

beruško mě v lékárně řekli že nic sáčkovýho od narození není tak asi neměli, ale v rosmanuměli od narození bio fenyklový ale ten malé nechutná, vypije ho jen když už fakt je hladová protože si myslí že je to sunar ale heřmánkový vypije kdykoliv kdekoliv i když právě dopila sunar takže fakt má čajík ráda.

aničko přesně tak, já jsem někdy unavená i z toho jednoho vstávání, prostě potřebuju ten tvrdý spánek, ten je nejlepší, co z toho spát 10 hodin kouskovatě když tam není ten tvrdý spánek tak je to k ničemu. já jsem po týdnu nevyspání a zkoušení kojení které nešlo byla vynervovaná vzteklá unavená a dostala jsem teploty z vyčerpání a tak jsem si prostě řekla že na nějaký kojo který stejně nejde prdím

samik2008
5. kvě 2010

strouzek chápu tě a vůbec tě neodsuzuji,jak už tady někdo psal,důležité je aby byla spokojená maminka a poté bude spokojené i mimčo.

rimmel
5. kvě 2010

mne je jedno davajte si aj sto cajov, clanok hovori preco je to "zle" a ked aj napriek tomu mate ciste svedomie tak ja tiez 😝 😀

strouzek
5. kvě 2010

s neužilkou souhlasím přesně proto jsem vděčná za sunar, kdo zná naší Nelinku neřekne že je to nespokojené dítě, hodná klidná netrpíme na prdíky, spíme obě no paráda. byla jsem teď na gyndě na kontrole a řekla jsem to dr. a ta sama mi řekla že se kojení v dnešní době přehání že pakjí tam chodí vyčerpané hotové maminy co jsou na zhroucení a o tom teda mateřrská není a hlavně se to pak stejně všecko odradí na dětech, že tak pohodová jako já by měla být každá mamina.

popravdě já mám na kojo díky porodce kde mě zdeptali , malou mi nechali vyhladovět že pak měla hypoglykemii kvůli toho že mi nedovolili příkrmy a já mlíko a dokonce ani mlezivo neměla . kvůli nekoju jsem musela změnit i dětského dr. protože ten původní ke kterému jsme byli registrovaní se na nekojící matky dívá jak na svině atd. s tím že nekojím se setkávám denně s těma předsudkama zvlášť od kojících mamin!!

a co se týče víc pohodových dětí při nekoju,no pohodové jsou i kojené ale u nás to tak nebylo, malá měla bolavé bříško ačkoliv jsem skoro nic nejedla, málo spala no děs. od chvíle co jsme dali sunar super spavé klidné dítě. když jsem se na ty prdíky ptala tak mi v porodce řekli že je to pravda prý kojené děti spí méně a víc trpí na prdíky kvůli tomu co maminy sní ale i kvůli tomu že často děti tahají vzduch!!!

a vůbec kojosektářství je někdy až neskutečné, když jsem se po týdenním poslouchání v porodce o koju, bradavkách, laktaci aj. zeptala co bych měla dělat kdyby se mi malá dusila,že sice mám Nanny ale nevím co bych v tom šoku měla dělat tak ze mě udělali hysterku a prej děcka se dusí málokdy tak to nemám řešit!!!!!!!!!! mrskli mi na stůl miniletáček o resuscitaci dětí a zase začli mlít o kojení!! sorry ale radši budu mít děcko na UM ale bude mi dýchat 😠

strouzek
5. kvě 2010

díky samíku