Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

lucka28
6. kvě 2010

no konečně je nas tu vic kdo neodsuzuje kaši 🙂

lucka28
6. kvě 2010

ja dělala kaši do flašky tak že na pul hustou a řidkou tak že se mě nestalo že bych ji tim zabetonovala

meleri
6. kvě 2010

mě to tenkrát vůbec nenapadlo, že se to tak dělá a později když už sem začla s příkrmy jsem právě měla taky strach že bude mít zácpu ale bylo to v pohodě....

akorát je s tím víc práce...jenže každý není takový dobrý aby měl večer v prsu spoustu mlíka...někdy si říkám jak to malý přežil to moje kojení... 😅 ne dělám si srandu, kojení je nejlepší ale není to vždycky lehké...

lin18
6. kvě 2010

jj...dělám to taky tak...večer dám do flašky trochu kaše, teče to a neucpává to ani savičku č.1 takže nijak hustý

editah222
6. kvě 2010

Já jenom, že Ljjuba (původní tazatelka) kojí, a nevim jak jeji dítě, ale to moje flašku nechce a hlavně z ni pít neumí. Takže i kaši musime dávat po lžičkách. Teď už ji dělám celkem hustou, ale malá má skoro 8 měsiců. Ze začátku jsem jen jakoby ředila MM.
A ani hustá mi ji neuspí na dýl jak 5 hodin 🙂

lin18
6. kvě 2010

edith zlatejch 5 hodin 🙂
Ljubo myslím, že stejně nemá smysl řešit to teď....uvidíš jak bude za měsíc...u dětí se v tomto období mění všechno ze dne na den. Kuba někdy spí i sedm hodin někdy se budí po hodině....těžko říct co bude za měsíc 😉

momin
6. kvě 2010

myslim ze ljuba by byla za 5 hodin spanku stastna! 🙂
me to tenkrat s tou flaskou vubec nenapadlo tak sem delala tu kasi trochu hustejsi..mozna i proto mi Danika zacpavala...
Takova co uplne tece musi byt urcite Ok.. 😉

rena19761
6. kvě 2010

Maminky,ja mám 4 miminko,ide mu na 6 mesiac,každé,ale každé moje dieta sa stravovalo inakšie a spalo v noci tiež svojím sposobom. zatial dcérku stále kojím,je zaujímavé,že stále jej nedávam čajík,prečo? lebo ho nechce ,proste odmieta,stačí mu moje mlieko.Dudlík taktiež nechce,kúpila som 7 druhov a nič,som zúfalá,lebo ju nemám ako upokojit v obchode....ale....viem,že by to nerobilo dobrotu pre kojenie,tak si myslím,že každá z vás tu mala v každom príspevku trochu pravdy

beruska2x
6. kvě 2010

ja nevim ale me neprijde nic desnyho na tom kdyz ze asi 4m dite 2x za noc budu na mliko 😅 me se to zda normalni v tomhle veku... 😕

meleri
6. kvě 2010

jako já bych spíš asi než do kaše šla do umělého, ale to jenom večer, a jenom pokud bych fakt neměla co dát. u mě to tak bohužel bylo že večer jsem po celém dni byla unavená a neměla jsem moc mléka..

já jsem o víkendech odsávala protože jsem chodila plavat takže malý z láhve pil, ale nijak mu to kojení nezkazilo.

ale dají se koupit takové ty velmi řídké kaše, že je to skoro jak mléko. ale je fakt že určitě z toho celou noc spát nebude...celou noc se vyspí až jak bude dítě velké, a bude už odstavené...myslím že jí spíš šlo o to aby nešel hladový do postele...

editah222
6. kvě 2010

Holky, ale těch 5 hodin mi spí až od 7 měsíce 😅
Do té doby jsem kojila mnohem, mnohem častěji.

meleri
6. kvě 2010

Beruško,

jo já si myslím že buzení nevadí, ale mě tenkrát hodně deptal ten pocit že malý má hlad, chce pít a já mu nemám skoro nic dát...někdy si říkám že sem byla fakt blbá že jsem to nechávala jenom na prsu..

editah222
6. kvě 2010

A pokud kojí 2x za noc tak mi to vychází, že stejně spí 4-5 hodin v kuse 🙂 Já kojím taky 2x o půlnoci a pak ve 3 ráno.

monkula
6. kvě 2010

ljuba, ospravedlňujem sa ,nejako som to prehliadla.... 😅

meleri
6. kvě 2010

je fakt že při kojení se člověk moc nevyspí.

beruska2x
6. kvě 2010

ale to jo, pokud je hlady tak bych ale dala taky spis UM nez kasi na dokrmeni ale ani tak 4m dite nespi vetsinou celou noc, v tomhle veku se 2x v noci vzbudit na jidlo je normalni 😉
a zacementovat ho necim aby dalo pokoj celou noc mi neprijde jako stastny reseni 😅

rena19761
6. kvě 2010

ešte moj príspevok ku večernej kašičke,samozrejme ,že som na nu skúšala aj túto fintu,ale vždy to vyblinkala von,alebo ju v noci bolelo bruško,tak som to vzdala a počkám si,ved sa jej napapá ešte v živote dost,radšej vstanej k nej v noci nato,že ju nakojím,ako keby som bola zúfala z jej bolestíveho plaču,ved sme maminky na materskej kvoli tomu našemu bábatku a vedeli sme ,že sa máme onho starat,tak prečo sa tu stažujeme ,že k nemu musíme v noci ustavične vstávat,ved je naše a chceli sme ho. 😉

ljjuba
autor
6. kvě 2010

nezávisle na této diskusi jsem byla u dr. na KO a ptala jsem se na kaši.bylo mi sděleno, že od ukončeného 4.měsíce se kaše smí podávat i kojeným dětem a že některé děti po ní spí lépe a jiné naopak. prostě jinak než zkouškou se to nezjistí. ale je to až za měsíc a tak se do té doby může udát spousta jiných událostí. jen jsem teď poslední dny opravdu nevyspaná a proto jsem založila toto téma, abych zjistila nějaké informace do budoucna a že kdyby byla samá pozitiva, že bych se měla na co těšit...

rimmel uplně jsi mi od včera zošklivila den.....bla bla bla - nechci se znova snížit na tvou úroveň, aby jsi byla schopná chápat. MĚ KOJENÍ V NOCI NEVADÍÍÍÍ, jen když se prťou probudí, tak usíná třeba za hodinu a já za další po něm a za další se znova probudí, že má hlad - chápeš???kdybych ho kojila 4x a hned jsme usnuli,tak jsem ráno fit a nepřemýšlím, jak si noc vylepšit, aby se lépe najedl a nebudil se hlady 😝

ále přes to vám ostatním dík za názory, určitě si z toho něco odnesu 😉

meleri
6. kvě 2010

holky

asi se s tím člověk musí smířit že dokud kojí tak se prostě nevyspí. já fakt musím říct že co jsem odstavila tak spí celou noc, kromě období zubů, nebo nemocí ..

ale než aby šel hlady spát...spíš bych se přiklonila k umělému..

rena19761
6. kvě 2010

maminka,poradím fintu,ja pijem na večer čajík z medunky lekárskej a malá mi z neho spí v noci super

meleri
6. kvě 2010

Ljubo,

jestli jsi fakt vyčerpaná dopřej si jednu noc, a at krmí manžel odstříkaným mlíkem...nebo umělým..občas tu celou vyspanou noc potřebuješ.

já bych ti poradila společné spaní, ale vím že toto není zrovna věc která v dnešní době letí...(.ale zase by ses vyspala protože kojit v polospánku není vysilující a dítě se při kojení vlastně nebudí...)

editah222
6. kvě 2010

Já zkusila i čaj z medunky i mak (na jídlo ne odvar 🙂 ) a taky to nezabralo. Ale beru to sprotovně, snad se jednou vyspím.

nety
6. kvě 2010

Ljubo, dostala jsem se k diskuzi až ted, holky už Ti odpověděly. Ani jednu holčičku jsem nekojila, jsem krkavčí matka a byly na UM. Vyzkoušely jsme jak Nutrilon, Bebu, nejvíce vyhovoval Sunar. Kaše a příkrmy jsem dávala od 4.měsíce, dle rad lékaře. Starší holčička spala celou noc, ta mladší se budila pomalu do dvou let. Takže kaše na noc není zárukou klidného celonočního spánku, ale jak už psaly maminy, než se trápit, přenášet na dítě stres a špatnou náladu, kaši dej. A třeba Nutrilon má velice kvalitní kaše. Matka nejlépe pozná a vycítí co je pro jeho dítě nejlepší.

lenkavano
6. kvě 2010

jako mě tu ještě celkem zarazilo to osočování že se dítě raději nacpe aby měla maminka klid celou noc,já bych se spíš přikláněla k tomu názoru,že to není žádé sobectví a pohodlnost od té matky a že určitě není dobrý pocit z toho,když se jí dítě budí hlady 2xza noc,představte si sebe jak se budíte takhle v noci vy,no asi nic příjemného.To miminko by mohlo krásně spinkat ale hlad ho probudí.
jinak nety napsala jsi to moc hezky a hlavně tak jak by to mělo být.

ljjubo že ti rimmel zošklivila den ji ani nepiš,z toho bude mít akorát radost 😝 😝
lucka 😉

strouzek
6. kvě 2010

hoj holky nakukuju a jsem ráda že jsou tu i normální názory, přesně tohle si myslím taky, pro dítě i maminu je lepší se vyspat protože spánek léčí a podle mě je pro mojí malou mnohem lepší odpočatá mamina a pro mimčo samotné dlouhý spánek i kdyby to mělo být na úkor kojení a z toho důvodu jsem ráda za UM. jsme v klidu, užíváme si sebe navzájem, malá nemá bolavý bříško z toho co jsem snědla atd. ať si říká kdo chce co chce je mi to fuk, já se zato že nekojím nestydím 😎 třeba dneska dopoledne mi malá spala od 7 ráno do 13:30 teď je krásně vyspinkaná do růžova a nemá ani potřebu plakat. jo a co se týče čajů, stojím si za svým a stát budu, malá čaj zbožňuje a za den schopná vypít čaje i 300 ml.

jinak nety nám taky nejvíc sedí sunar, malé chutná nejvíc a taky cena je oproti jiným UM bezva. třeba beba nám neseděla vůbec a příkrmy kašičkama aj. ty taky chci dávat od dokončeného 4. měs. protože víc věřím svý dr. než názorům rimmel jak to děckám škodí

lucka28
6. kvě 2010

stroužek mě se osvědčil nutrilon je fakt drahej ale ještě se mě nestalo že by měla zacpu u starši holky jsem zkoušela sunar a pravě měla zacpy až si z toho chudinka natrhla zadeček ale je fakt že jsem do ni nemohla narvat čaj a ted jsem taky na nutrilonu tak že nekojim ......a necitim se kvuli tomu mizerně mala pokojeni hodně ubejvala a ani ted nema porodni vahu tak že jsem s kojenim skončila nebudu svoje ditě tyrat hlady

nety
6. kvě 2010

Leni : 🙂
Strouzku Sunar je výborné mléko, jak píšeš i cenově výhodné, třeba takový Nutrilon je drahý sám o sobě, kor nějaká specielní formule třeba pro nedonošence ☹ ☹ . A Sunar je i chuťově dobrý. Určitě bych také věřila kékařům a jejich znalostem a zkušenostem, plus dát na svůj vlastní instinkt a zdravý selský rozum. Holt budeme ty špatné matky, které chtějí šťastné a spokojené děťátko a nečerpáme "vědomosti " 24 hodin denně na počítači 😕

nety
6. kvě 2010

Jo a čaj jsem taky dávala a jelikož jsme jeli z porodnice velkou dálku, malá byla nekojená, samy sestřičky nám na cestu čajík uvařily .

momin
6. kvě 2010

Nam se nejvice osvedcilo Hami mlicko.... 🙂 ze Sunaru se mi Danik nemohl vykakat a z Nutrilonu kupodivu taky... 😕
Kazdy to ma vazne jinak. 🙂 😉

nety
6. kvě 2010

Momin jj každé dítě je jiné a tak jako nám dospělým působí potíže či chutná něco jiného, tak je to i u dětí 🙂 Třeba z Beby malá blindila ☹, Nutrilon nechtěla .