Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

lin18
10. kvě 2010

ono taky co je dneska zdravé....to by člověk musel žít někde mimo civilizaci a všechno si pěstovat a chovat sám....což je jaksi nereálné....

renat2
10. kvě 2010

mn.: já se těším, až na jogurt taky najedeme 😀 😀 😀 myslím, že to bude brzo 😉 aspoň to nebude mít tak jednotvárné 😀 😀

rimmel: ještě než jsme přečetla tvou odpověď hned jsme věděla, jaká bude 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

arietiska
10. kvě 2010

lut: samo jsem zapomněla dodat, když ti přestane pít UM.

rimmel
10. kvě 2010

RENAT VIDIS TO mas predsudky.. 😉 ja voci jog.nic nemam, ale proste ma nenapadne kupit, aj som zvykla davat ale proste uz nekupujrm

nety
10. kvě 2010

Jogurty jsem dávala , bílé a Mudra doporučilila , pokud by dítě samotný nechtělo, dochutit ovocem, pokud možno domácím ( ale to až staršímu dítěti) .
Co se mléka týče, někde jako náhražku kravského mléka doporučuje sójové nebo kokosové, ale mi to přijde jako hnus ☹. Kokosový jsem ochutnala , nic moc.

sussanah
10. kvě 2010

Chtela jsem se zeptat, malema 7 mesicu a mame uz 3 prikrmy (zacali jsme v 5,5m a docela mu to jede) svacina jablicko, obed maso-zelenina a vecere kase. Kolik mleka potrebuje mimco jeho veku? Kojim ted tak 4x, sem tam 5x denne, vyjimecne v noci. Neco mleka ma i v kasi na veceri, staci to? Jogurt mu chci zacit davat az tak za mesic, mam trochu obavy z BKM, uz jeden pripad v rodine mame 😒

rimmel
10. kvě 2010

kojis dostatocne neboj 😉 dieta si vytiahne co potrebuje a 5krat hadam staci

sussanah
10. kvě 2010

taky si rikam, ze snad chlapec vi, co dela 🙂 Zkousela jsem mu davat i vic, ale on proste nechce. Prso po jidle nechce ani videt, chce jen zapit vodou a hotovo. A kdyz mu nabidnu kojeni driv jak 2-3h po jidle, tak zajem taky nic moc. Tak ho nenutim, ale cervik hloda.. 😅

paulla
10. kvě 2010

mn - já dávám malé jogurt denně, ona to miluje, je po mě jogurtová, já sním za den i několik jogurtů...myslím že kvalitní jogurt který obsahuje živé jogurtové kultury je prospěšný pro tělo, můj názor

mn.
10. kvě 2010

Díky! Já jsem totiž také jogurtová. Malému zatím dávám půlku Activie. On na mě tak naštvaně kouká, ať mu jako dám celou. Tak pomalu budu přidávat.

arietiska
10. kvě 2010

píšou 8-9 měsíc můžete podávat jogurt ... tak proč ne...

ljjuba
autor
13. kvě 2010

Tak jsem po prostudování různých rad lékařů a diskusí maminek došla k závěru, že nebudu spěchat s příkrmem na noc,natož s kaší. Rozhodně nechci, aby si zvykl na sladké a pak aby mi nejedl zeleninku a ovoce. Dále se budu řídit váhou na 4měsíční kontrole a když bude hezky přibývat, tak to nebudu do 6.měsíce vůbec řešit. Kojení 2x za noc je ok, o tom vím, jen kdybych hned po kojení usínala a nečumákovala 😎 , ale to je můj problém a ne mimíska 😉

Chci pro malého to nejlepší a rozhodně nechci nic pokazit. Díky za diskusi - kolikrát jsem se hodně pobavila, ale i přiučila 😎

Jen na závěr jsem chtěla upřesnit, že jsem na zač. diskuse nebyla informovaná a proto jsem sem psala, abych se něco dozvěděla a tak jsem nepochopila urážlivé odpovědi. Chvílema jsem si připadala, jako nezotpovědná matka, ale to bych byla kdybych se nezeptala a kaši ihned podala 😝

berenika39
13. kvě 2010

ljuba, to se krásně čte. super, ani nevíš, jakou raodst mám, že i ta místy bouřlivá diskuse byla užitečná.
at máš zdravý mimčo, to jediný je důležitý 😉

aleachim
13. kvě 2010

ljjuba, jsi zodpovědná matka, protože na to, co jsi nevěděla jsi se zeptala a následně našla potřebné informace. Když zase nebudeš vědět, klidně napiš, i když musíš předem počítat s tím, že pár "kopanců" se ti dostane. Hlavně, ať máš zdravé dítko🙂

lin18
13. kvě 2010

dobrý rozhodnutí...pro tebe i pro mimčo 😉 . Nejlepší je znát pro a proti a pak si udělat vlastní názor a svého přesvědčení se držet. A pokud budeš mít dost mlíka a dítko bude přibývat opravdu není co řešit 🙂

luthien.k
14. kvě 2010

aryetyska, s-rry, uz my zase blbne p-cytac...

C- mu budu davat? Exystujy -bylna mleka, ryz-ve neb- -vesne, js-u y s vapnykem z m-rskych ras, ktery je dalek- lepe vstrebatelny nez z kravskeh- mleka 😉

Je sp-usta alergyckych dety na mlek-, takze h- nesmy a js-u jynak zdrave a n-rmalne se vyvyjejycy, takze vzhledem k ynf-rmacym, ktere mam, nemam duv-d davat kravske mlek- 😉

ljjuba, super 😉

luthien.k
14. kvě 2010

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html

Pr- zvydave jedynce aneb pr-c kravske mlek- NE.