Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

lin18
9. kvě 2010

shaulo...jj...já s tebou souhlasím, pokud mlíčko stačí je to nejlepší a nemá smysl zkoušet nic nového. Ona asi každá mamka doufá, že příkrmy změní spánek...může to tak být ale ani nemusí. A je pravda, že vaření a umývání lahviček je větší opruz než vytáhnout prso 😀 . Já zakladatelku svým způsobem chápu...člověk se vždy těší na něco nového ( a pak kolikrát s nostalgií vzpomíná jak bylo před tím lépe 😀)
Jediné o co mi v téhle diskusi je, aby nebylo podávání kaše před 6. měsícem věku tak striktně odsuzováno

lin18
9. kvě 2010

a omlouvám se za poněkud útočnější předcházející odpověď....po zkušenostech s některými přispěvatelkami jsem zapomněla, že někdo dokáže reagovat i v klidu a rozumně 😉

arietiska
9. kvě 2010

lin18, strouzek ... to si děláte srandu, že vás takhle šikanovali v porodnici??? 😕 Podepsat papír, že budeš kojit ? Já žasnu, to se fakt někde děje? A kde ??? 😕 Jsem v šoku...

luthien.k
9. kvě 2010

Já taky zakladatelku chápu, ale měla by si zkrátka uvědomit, že se jí neděje nic nenormálního, když se jí dítě budí jenom dvakrát v noci na mlíčko, protože to je opravdu normální a není to důvod k tomu, aby se od ukončeného čvtrtého měsíce začala dávat dítěti kaše 😉 Ono vůbec zavést jako první příkrm kaši je ta nejhorší varianta a přiznám se, že jsem stejnou chybu udělala i já (ale až po tom ukončení 6. měsíce 😅 ). Nedávala jsem ale hustou kaši, jen "hustší mlíčko". Malej v tu dobu nepřibíral zrovna ukázkově (spíš lehce podprůměrně, takže to nebyla ani žádná tragédie), tak jsem hned poté chtěla začít i se zeleninkou. Ale ouha... Nevím, jestli to bylo tou "kaší" na noc, ale další měsíc mi ostatní jídlo malej bojkotoval, zeleninu vzal na milost až o měsíc později. Trochu si myslím, že na to odmítání ta kaše mít vliv mohla, takže i z toho důvodu bych kaši už jako první nedala: aby mi dítě neodmítalo daleko hodnotnější příkrm 😉 Takže lepší dopředu vše pořádně naštudovat a promyslet 😉

lin18
9. kvě 2010

arietisko...no bohužel děje...laktošikana 😀 ...o porodnici ti písnu do IP....

arietiska
9. kvě 2010

Holky sorry, ale lepší dávat příkrm na lžičce jak nasadit sunar, když je problém s MM a nestačí. Normálně se doporučuje klidně nemléčná kaše a zelenina /nehledě na to, že to dítě celou dávku nesní hned, ale tak do měsíc až dvou, spíš se učí jíst takový prcek/ ... to další názor lékařských odborníků. A můžu Vám s jistotou říct, že já osobě pokud budu mít podruhé problém jako jsem měla od třetího měsíce s malým a jeho hladem a kojila jsem do 6 měsíců 24h denně po 1,5h, protože víc pil jak jedl a flašku do pusiny nevzal. V případě, že druhé dítě přijme flašku, dostane sunar a já se nebudu trápit a nebudu trápit ani to dítě. Předpokládám, že problém bude, měla ho máma, sestra i já a to při všech dětech...
A taky jsem si jistá, že nedělám nic špatně, neubližuju dítěti. "Sekta" kojících už mně delší dobu pěkně vytáčí...
A k zakladatelce, my kaši dávali ráno místo snídaně, večer mu vyloženě nedělal dobře, tlačila v břiše spal po ni ještě hůř jak bez ní. S kaší je to prostě třeba zkusit... někomu jo, někomů absolutně ne.

arietiska
9. kvě 2010

S těma příkrmama od 4. měsíců...

arietiska
9. kvě 2010

Jde o to, že jak se nasadí sunar, tak se prý často přestane kojit, tomu bych i věřila, proto se raději doporučuje bojovat a kojit a zavádět příkrm na lžiče. Další názor lékařů....

arietiska
9. kvě 2010

A co je zlého na nemléčné kaši proboha???? 😒

arietiska
9. kvě 2010

ljjuba se sice ptala na mléčný příkrm, ale předpokládám, že ještě ani netuší co a jak a kde.
Stačí říct, že kojení 2x za noc je normální, ale pokud ljjuba není schopná spát a je jak mátoha každej den, tak ať si koupí nemléčnou kaši a zkusí ji prckovi dát až mu budou 4. měsíce, ale stejně ať počítáý s tím, že než se prcek nají místo kojení, tak mu bude 7. měsíců. Kaše ve flašce se neodporučuje na spaní a usínání, protože je sladká, prckovi začnou růst zuby, si na to zvykne, bude pak cucat sladký každej den před spaním, bude to vyžadovat dlouho a zbytečně si bude kazit zuby ... lepší je na lžičce a naučit ho jíst. Což stejně chce čas... A rady typu koj koj koj jsou fakt nejlepší...

arietiska
9. kvě 2010

I v odkaze bereniky je to psané, od 4. měsíce ... záleží na děcku...

arietiska
9. kvě 2010

http://www.kojeni.net/prikrmy.php ... tady jsou taky informace jak a kdy a co... už to tady sice některé taky poplivaly na koji, ale to bych neřešila.... ljubo, možná ti to pomůže...

kaleilah
9. kvě 2010

ari jak jsi psala že celou dávku příkrmu nesní hned, Adrianka měla poprvé mrkev teď, tu hami první lžičku snědla napoprvé celou, až jsem koukala jak uměla polykat a zároveň jsem měla takovej blbej pocit, jestli neměla poslední dny hlad...a kaši jsem zkusila předevčírem, od nutrilonu nemléčnou rýžovou a v pohodě dlabala a bříško nebolelo. Nešlo mi o to, abych se v noci vyspala, ale aby neměl hlad, poslední dny jsem kojila dost často. a nejsem si jistá, jestli po kojení spí dýl v noci, Adrianka spí s náma já nikdy nevim, kdy jsem kojila, spim u toho 😅 takže mě noční kojení i 10x za noc nevadí a nevyrušuje (teda to bylo ze začátku) teď se budí když jdeme spát v 1 a pak myslim kolem 😅 pátý ráno 😅 ale jistě to nevim 😀

arietiska
9. kvě 2010

Kal: ale adrianka má 6. měsíců, nejedla to ve čtyřech.

luthien.k
9. kvě 2010

ari, já si tedy moc neumím představit, že 4 m prcek bude večer (unavený) chtít jíst nemléčnou kaši ze lžičky... 😕 Teda kromě toho, že podle mých informací to není vůbec dobré jako první příkrm... 😉 Díky UM se může sice odstavit, to je pravda, ale taky nemusí (u nás se nestalo).

arietiska
9. kvě 2010

Já taky nepíšu, že má dávat 4. měsíčnímu unavenýmu dítěti večer před spaním první příkrm. 😀
Když se s ním začíná, tak s mozkem. Začne se mrkví třeba v poledne a třeba za 4h na to se může zkusit kaše ...

nety
9. kvě 2010

Pokud si s ním tu práci dáš a miminko na lžičku naučíš, jíst bude. A jsou děti, které prostě flašu odmítají. Viz naše malá kočka.

kaleilah
9. kvě 2010

začala jsem přikrmovat týden před 6m. Dandýs byl n UM od tří měsíců, a ve 4 m. jsme začali normálně zeleninový příkrmy na radu mudry.(teď při kontrole s ady mi řekla, že příkrmy se mají i u nekojených dávat až od 6ti m...) Jen mi mudra říkala při Danielovi, abych nedávala kaši, že na to je čas až po půl roce, když bude potřeba...ale nevim proč jsem jí neměla dávat.

kaleilah
9. kvě 2010

luthien já když jsem u prvního v půlroce tu kaši začla dávat, tak mi jí jedl i unavenej a bez problémů lžičkou, úplně se na ní klepal, evidentně ho to i bavilo jíst z tý lžičky...

arietiska
9. kvě 2010

Viz. moje dítě a na doporučení lékaře, leč bylo živé, hladové, nepřibíralo mně bylo doporučeno raději kojit než nasadit sunar a učit jíst. Tak jsem kojila alespoň do 7. měsíců... pak kojení pomalu a jistě odeznělo až do sunaru, aby měl příjem mléčné stravy na den. Dr. věděl proč mě to říká, věděl, že jak začnu rovnou dávat sunar na hlad, přestanu kojit brzo.

lin18
9. kvě 2010

ari...jj...kojení je sice super, ale fakt ne každá má mlíka dostatek...to ovšem lakatční poradkyně kategoricky odmítají...a dokud dítě nepřestane přibírat nebo není zpomalené ve vývoji budou pořád trvat na svém. A dokonce i potom se dozvíš, že je to jen laktační krize a musíš vytrvat...hlad nehlad. Já se takhle taky nechala zblbnout a když mi mléka ubývalo vstávala jsem na budík v noci co dvě hodiny a odsávala jak divá. Byla jsem nevyspalá, podrážděná...a světe div se....mléko se stejně ztratilo. Takže u dlšího budu kojit dokud půjde a pak s klidem přejdu na UM
luth...malej jí večer kaši na lžičce v pohodě...dokonce i když jsme začínali s kaší tak byl celej divej...ale s tím sladkým je to asi pravda....zkusím mu ji dávat ne jako poslední jídlo ale jako předposlední

arietiska
9. kvě 2010

kal: pač jste se bavily o mléčné kaši ne určitě o nemléčné. A prostě se doporučuje vydržet do 6. měsíců s jídlem, ale když to nejde tak to nejde a určitě se svět nezboří a dítě nepoškodí...

kaleilah
9. kvě 2010

lin já stejně po kaši ješt dokojuju, takže je kaše vlastně předposlední jídlo 😉 přijde mi že po kaši má Ady větší žížu, vždycky si jn dvakrát cucne a stačí jí to a po půl hodině chce pít zase...ale možná je to tím, že vlastně místo tulení u koja dostala lžičku do pusy a potřebuje se dotulit 😅

arietiska
9. kvě 2010

Já kaši dávala dlouho nakonec k snídani...ostatně vše hodně popsané je v tématu na kojení příkrmy od 4. měsíců.

lin18
9. kvě 2010

mně kaši doporučila přímo dr...o zelenině zatím nemluvila....fakt co doktor to jinej přístup

kaleilah
9. kvě 2010

ari nene, probírali jsme kdysy taky tu rýžovou...možná kvůli tomu olení bříška, Dany na to trpěl taky, tak se bála, aby ho tam netlačila, když byl na tohle citlivější, nevim....

kaleilah
9. kvě 2010

ari třeba k snídani bych dát kaši nemohla, by mi praskly prsa, po ránu je mám vždycky hrozně nalitý, a ten večer už se cejtim dost vysátě, takže jsem ráda, že s kaší problém Ady nemá a říško jí po ní nebolí

lin18
9. kvě 2010

kal...no to já vlastně taky...dám mu kaši lžičkou..cca 40 ml a pak dostane ještě flašku s mlíkem...a místo tulení u prsa si teď zvykl usínat v postýlce, ale musím ho hladit po hlavičce...prostě kontakt musí být 😀

arietiska
9. kvě 2010

kal: jo jo je to možný můj prcek měla velkou žízeň a budil se po kaši strašně nevrlý přesně za 3h a pak řval a řval. Tak na noc kojení a přes den pomalu najíždění na příkrmy... minimálně se zabavil a mě nechal kozy 2,5h v klidu... 😀 Jak jsem psala, od 4. měsíců to vyl jen rozjezd a spíše kojení v 6ti krásně jedl plný dávy a už jsme nemuseli přes den kojit. To byla velká úleva a prostě to byl dle mého vychytaný tah. Kdybych nasadila ve 4. měsících sunar, přestala bych kojit. "Kdybych 3 měsíce jen kojila a dítě neučila jíst od 6ti měsíců bych si to dál asi mohla jít hodit"...

arietiska
9. kvě 2010

Kal: no k snídani já samo ráno kojila, psala jsem, že od 3 měsíců jsem do 6ti kojila 24h denně po 1,5h skoro... takže v 6:00h kojení a v 9:00h kaše /pár lžiček/, pak dokojení, a v poledne pár lžiček mrkve a zase dokojení ... až jsme došli k ovoci atd. Prostě do 6ti měsíců všeho pár lžiček.