Mléčný příkrm na noc. Vydrží spát bez probuzení?

ljjuba
5. kvě 2010

ahojky,
chci po ukončení 4.měsíce začít dávat na noc mléčný příkrm (kaši) místo kojení. Hlavním důvodem je doufání v to, že ho to pořádně nasytí a bude spát celou noc bez probuzení na kojení 😉 Chci se právě zeptat, jestli doufám správně nebo ne?? od 20-6h se budí 2x na kojení a někdy mu nejde ihned usnout a mě také ne a tak bych byla ráda, kdyby se to po kaši změnilo. Přes den chci určitě plně kojit.
Mimískovy jsou 3měsíce.
Dík za rady 🙂

rimmel
6. kvě 2010

ak sa mylim oprav ma.

ljjuba chces dat kasu preto lebo nechces v noci kojit, nechces k mimi vstavat

ak to tak nieje rada sa ti ospravedlnim.

berenika39
6. kvě 2010

ljuba, k původní otázce:
1. kojení 2x za noc je přece nádhera, zasloužila by si i třikrát, nějak úplně nechápu, co je špatně? máš zlatý mimino.
2. kaše na noc je většinou úplně mimo, nic nezmění, krom toho, že miminko může mít bolení a nespí.
3. jídlo na noc jiné než kojení bude mít za následek snížení tvorby MM
4. kaše dítěti nic nedá - prázdné kalorie, začíná se s ní až jako s posledním příkrmem ( je sladká, chutná, mrkev je pak bleeee 😉 , navíc lepší je kaše ráno, než večer 😉 .
5. pokud by se ti mrně budilo 6x za noc hlady, pak třeba UM, před spaním....ale kaši? jinak kojení v noci a často je prostě normální.

To jsou strašně přežitý věci - dej jí kaši, bude líp spát.....není důvod.

rimmel
6. kvě 2010

uplny suhlas s berenikou.
ale berenika myslim ze pises darmo ☹

rimmel
6. kvě 2010

a s tym ze kasa skor na ranajky - uplny suhlas, ja som mojmu nikdy nedala na vecer, prislo mi to dokonca zvlastne kolko mamiciek dava kasu na veceru, ale asi inykraj iny mrav 😉

ljjuba
autor
6. kvě 2010

takže asi takhle....od narození má mimi problémy s prdíkama a jediné co mu zabírá jsou probio kapky. pořád si musím dávat pozor na to co jím či ne, aby mu to náhodou neublížilo, takže si dej RIMMEL pozor na pusinku, že chci riskovat, to že ho něco bude bolet. jestli mu kaše nebude vyhovovat, tak si poprdí a hned je to pryč, přece díky jedné porci kaše nebude vřískat bolestí několik dní. 😝

je něco špatného na tom, že se chci vyspat, abych se mu mohla lépe a plněji věnovat. teď tu blbka sedím u netu a musím reagovat na ty tvoje hovadiny, protože mi to nedá (naštěstí prťousek spinká 😉 )
když mu nebude dobře a bude to potřebovat, tak kvůli němu probním klidně celé noci, ale když vím, že tu je možnost vyzkoušet něco, co by mohlo vylepšit spánek nám objema, tak proč to nezkusit??????

netvrď mi, že v roce svého dítěte, jen kojíš a nedáváš nějaký příkrm????vím, je to věkový rozdíl dítěte, ale docela by mě to zajímalo

rimmel
6. kvě 2010

preco by som mala v roku iba kojit? odkial si to nabrala 😅 nic take predsa nepisem...

a ok chapem ta len prosim este jednu vec mi vysvetli, zepreco sipisala ze spis iba 5cca hodin? ako to funguje?

rimmel
6. kvě 2010

moja v roku dieta papa hadam vsetko az na par veci 😉

berenika39
6. kvě 2010

ljuba, opravdu neřeším jestli kojo nebo UM, to poznáš sama, když bud epotřeba, dokrmíš, to je jasný, ale nejsem moc pro tu kaši.

a nedá mi to nereagovat na tu větu: strašně se těším, až budou dítěti 4 měsíce a budu mu moct dát kaši.....
to je to nejhorší, co mmůžeš udělat. těšíš se jenom ty, na to, jak bude líp spát, bude změna, jiný jídlo...přemýšlej: to mimčo se vůbec na nic netěší, ono o nějaké změně neví, nemá srovnání, neumí si zatím říct - nechci mléko, chci kaši...nezná to. tohle jsou jen názory mmainek - a dětem to ubližuje, bohužel. ještě další dva měsíce by mohlo být mimčo v klidu na mlíčku - um nebo kojo, to je jedno, a protože se maminka těší, dostane kaši,pak další příkrmy a v půl roce, kdy teprve zažívání je schopné přijmout něco jiného, už to dítě jí jako nic x potravin.
zkus se těšit na to, že když nebudeš spěchat, budeš mít třeba prcka bez alergie...to je lepší než se těšit, že mu nacpeš kaši, ne?

ljjuba
autor
6. kvě 2010

jen jsem se chtěla na zač. zeptat, protože s tím nemám zkušenosti a vy se tu do mě opíráte, jako bych byla bůch ví co za matku....hmm, fakt raději dám na svůj instinkt 😝

rimmel
6. kvě 2010

presne ako pise berenika .. a uz som ti to pisala aj ja, ze dieta nieje pripravene na inu potravu az do 6m 😔

rimmel
6. kvě 2010

ljjuba ale my sa ti radime!

nasa rada- ziadna kasa a prikrmy az v 6m. mas to od nas aj odovodnene.

rimmel
6. kvě 2010

rozhodnutie je na tebe a tvojom svedomi.

lin18
6. kvě 2010

ber můžu se zeptat odkud se vzala tahle donekonečna opakovaná "pravda" že teprve v 6ti měsících je zažívání dost zrlé na příkrmy? děkuji

momin
6. kvě 2010

To sem ale strasna matka jak to tady tak ctu! 😎

rimmel
6. kvě 2010

momin preco stale opakujes to strasna matka, nikto to tu o nikom predsa nehovori.

rimmel
6. kvě 2010

ja si tu o nikom nikdy nemyslim ze su zle matky, ked uz pomyslim si ze su neinformovane ci zaujate, ci nebodaj priblble 😀 😀 v najhorsich pripadoch.

momin
6. kvě 2010

Nekomu ta kase na noc pomaha-nam treba ne,ale nechapu jak muzete tvrdit ze je to spatne ve vsech pripadech...

rimmel
6. kvě 2010

momin preco? berenika to krasne opisala.

berenika39
6. kvě 2010

momin, já vím, že to někomu pomůže, nic není 100% (to je na mateřství to krásný), taky netvrdím, že je to určitě špatně, jen že to nemusí vůbec pomoct a to, že se zatíží zbytečně 16ti týdenní zažívání, mi přijde horší, než vstát v noci s prsem nebo lahví.

momin
6. kvě 2010

opakuju? 😕
rimm ale chapes ze na tu kasi muze kazde dite reagovat jinak. A jinak nez tim ze to vyzkousis to nezjistis...
Ano nekomu to muze pripadat jako zbytecny risk..to uznavam. U nas kase uspech taky nemela tak ji nebudu buh vi jak obhajovat.. jenom neni nic spatneho na tom to vyzkouset.... 🙂

rimmel
6. kvě 2010

momin to chapem, ale ja osobne by som to neriskovala..
ako hovoris, zbytocny risk cize ano, vidim natom nieco spatne

berenika39
6. kvě 2010

lin18, existuje taková instituce, jmenuje WHO (Mezinárodní zdravotnická organizace), tou se řídí pediatři na celém světě a repektují její doporučení, protože se v ní sdružují odborníci - lékaři, aby ses pak mohla o něco opřít - abys věděla, co je nejnověji platné, prostě když se ví, že střevo miminka se vyvíjí cca půl roku, jinak jeho stěna není připravená a propouští do krevního oběhu to co nemá - organismus reaguje zbrkle = alergie. Pokud si myslíš, že víš víc, než celá WHO, pak klobouk dolů, dej jim vědět.....

momin
6. kvě 2010

No jo jenze to tomu prckovi taky sednout muze a opravdu muze spinkat lip...
No nevim. kazda mame svoji pravdu! 🙂 😉

rimmel
6. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
6. kvě 2010

to malo byt k beren.prispevku 😉 som zvedava co nato lin 😝

berenika39
6. kvě 2010

momin, však to jde tu kaši zkusit, to je řešení, ale je i cesta UM - výsledek by se i tak měl dostavit.

mn.
6. kvě 2010

Ljuba: Opravdu zkus tu kašičku. Mně lekárnice doporučila rýžovou, že je nejlépe stravitelná pro začátek. Nestle neobsahuje přidané cukry a chutná i mně. Jen dělá hrudky. Nutrilon jsme měli jen vzorek, má přidaný cukr.
Hodně štěstí s kašičkama. Já ještě řešila, zda láhev nebo lžičku. Myslela jsem, že večer, když je malý unavený, se nebude chtít učit ještě papat lžičkou. První týden to nebylo nic moc, ale pak super. Je šikula a lžičkou baští bez problémů. Máme lžičku MAM od 4. měsíce, je taková zahnutá a jsem s ní moc spokojená.

Berenika: Souhlasím s Tebou, že mimčo změnu netuší a tudíž se na kaši nemůže těšit. Ale náš malý byl úplně "šílený", když viděl, jak my jíme. Vrhal se po každém jídle, okusoval umělohmotné lžičky. Vím, že je to pro něj nové a tudíž zajímavé. On se na tu kaši asi opravdu těšil 🙂 A pokud by nám jí doktor nedoporučil, tak bych jí ani nedávala.

rimmel
6. kvě 2010

mn si odvazna radit takto niekomu takto cez net a riskovat daco.. 😕 🙄

momin
6. kvě 2010

hmm ber. to je pravda. kdybych u druheho mimca kojila taky bych nezacinala kasi ale nejdriv bych skusila UM,pak zeleninu,a kase by byla az na poslednim miste.....
na to si musi asi kazdy prijit sam.
ja bych si jen nedovolila rict nekomu ze tohle je spatne-protoze nevim jak bude to jeji (v tomhle pripade ljuby ) male reagovat... 🙂

rimmel
6. kvě 2010

momin s tym neushlasim ze nato musi kazdyprist sam..ved od toho sme tu, od toho su SHOPNI lekari aby nas viedli, my predsa nemozeme same vediet co je naj a robit pokusy na detoch.