Mnoho spánku. Je to v pořádku?

berenika39
13. srp 2009

ahoj, předem prosím, nechci aby se na mě mračily mamči, kterým děti nespí...potřebuji se jen ujistit, že jsou i děti, které spánek potřebují víc.
Petr spí od osmi do půl deváté ráno,do devíti. pak ještě dvakrát denně, hodinu a půl. Asi to prostě potřebuje, i první syn hodně spal, a dodnes spí rád. Mezi spaním je aktivní ažaž, trochu jsem jenom bála, aby třeba mu něco nebylo, že spí tolik. Unavený není, jen už poznám, že chce do pelechu, lehne si a usne. Je mu rok.
Máte doma taky spáče?

anta
17. srp 2009

Ahojky, tak u nás je to tak, že malej bývá okolo 19,00 hodiny tuhý, spí do 4, to se vzbudí, ale pak spí do 5 hodin, a pak normálně jde spát v 7,30 a když se to povede tak spí hodinu a třičtvrtě, no a pak usíná tak kolem 13,30 a spí tak hodinku. Večer nám prostě déle být vzhůru jaksi nevydrží, s manžou chodíme spát ve 20,00 hodin kvůli tomu rannímu buzení, už se těším, až se to srovná a budeme moci žít jako lidi 😀 😀

helca76
17. srp 2009

Ahojky, tak mi máme také spinkálka. Večer spí tak 10 - 11 hodin, pak dopoledne 2-3 hoďky a odpoledne také tak ty dvě hodinky 😵 😵 😵 I když teď jak je pořád hezky a jsme venku, tak v kočárku moc spát nechce. Posledních čtrnáct dní už mi spal párkrát přes den jen jednou 😀 Holky, co mají nespavce upřímě lituju ☹ Já si nedovedu představit, že by se mi každou noc budil a přes den spal jen chvilku. Já jsem sama velký spáč, tak to by ze mě byla za chvíli chodící zombii.

sisstin
17. srp 2009

fakt a upřímně závidím...

syn chodí spát +-ve 21:00, v 5:30-6:00 už je jak rybička, v noci vstane 5x-xkrát 😅 😅 😅 přes den teda jakž takž spí tak ty 2h, ale taky se budí 😉

jakoubka
17. srp 2009

My spíme tak průměrně od ´+-21-21:30 do 7-7:30 🙂
po obědě tak 1,5 až 3 hodiny 😅

Ale potkala jsem známou a ta říkala,že její vnuk vstane cca okolo 8-9 ráno a okolo 11:30 jde sám k postýlce a usne a spí až do 16:30 😲 😲 (bude mít v říjnu 2 roky)

sisstin
17. srp 2009

jakoubka: to už je docela masakr ne 😲 😅 teda ne, že by mi to vadilo...ale to furt jen spí 😕

jakoubka
17. srp 2009

siss-to je 😲 taky jsem čuměla,jak puk 😉
Jako ,kdyby mi spal Fantozzi do půl paté,tak by snad usnul až v jednu ráno 🙄

sisstin
17. srp 2009

jakoubka: no to mi teda už fakt nepřijde teda normální, vždyt je tak 7hodin za den vzhůru 😕 😅 😅 😅 a Tygr je vzhůru hodin tak 13-14 😅 😅 😅 😅

kim
17. srp 2009

Daník teda spí podobně jako Kubík od Jakoubky, 21 - 08 někdy i déle 😅 a po O od 12:30 - 14 ale ne teda dýl jak tu hodku a půl!!!!V noci se teda le taky budí a mele ☹

jakoubka
17. srp 2009

připadá mi to divné,ale že prý je takový od narození 😕
Ale teda je kus chlapa,jednou jsem ho viděla a Kubík podle něho vypadal jak malej somálec (i výškově,ale hlavně váhově)

kim
17. srp 2009

Siss, mě by malej teda 14 hod nevydržel 😕 jeho maximum je taky těch 7-8 hodin!!!

sisstin
17. srp 2009

kim: jako ne v kuse 😉 ale ten klučík, jak píše jakoubka je vzhůru za celej den 7h 😉

kim
17. srp 2009

jó tak to jó, Dan je za celý den vzhůru teda cca 11,5 hod 😉

sisstin
17. srp 2009

kim: ale už se mi taky stalo, že nespal přes den vůbec 😝 ale to je v 20:00 totálně tuhej... 😝 ale stejně se v noci furt dost budí, a přes den taky... 😖 třeba ted už spí skoro 3h, ale taky byl 2xvzhůru 😠

kim
17. srp 2009

Já fakt netuším, proč nedokážou spát v kuse 😕 je to 14 dní, co se zase začal v noci budit a třeba čučí hodinu do prázdna a nespí 😖 přitom už dva měsíce spal krásně jak tuhoň, celou noc...no říkám si, že se to prostě věkem zlepší!!!!!!!

sisstin
17. srp 2009

kim: já ještě nezažila prospanou noc, teda jedno krátký období měl okolo 3m, to celou noc spal..ale on celkově super spal do 6m...a pak už katastrofa 😝

vendy01
17. srp 2009

Taky závidím 😀 😀 Za celou dobu máme jedinou noc v kuse od 22:00 do 7:00 😀 😀 Co se dá dělat 😅 😅 😅

erikasadek
17. srp 2009

berenika ahoj, aj ja ma takychgto spacov, dvoch..
od 8 vecera do 9 rana, az do 10 rana niekedy; a poobede mladsi este spi aj 3 hodiny...

obaja spali celu noc a takto od 2 mesiaca.. 😉
takze nie si sama a su v poriadku,

asi su po mne, aj ja by som spala. 😀

kisorka
20. srp 2009

pekna tema. to by som si naozaj priala, dcerka vstava o 6.00 a ked bola malinka vstavali sme aj o 5.00, spanok ma taky jemny ze sa tro az neda uverit! tak rada by som mala spaca :}

milliigoret
20. srp 2009

tak ja neviem či je malá spáč alebo nie,ale nesťažujem sa 😀 😀 😀 ,ale od 6 týždňov spíme celú noc vtedy- 22:00-6:00,teraz 20:00-8:00 a cez deň v pohode spí 3-4 hodiny 🙂

petruna
20. srp 2009

bereniko : taky mám doma spáče. 😉
jen pro představu : coby novorozenec mel intervaly 4 hodiny spánku, kojení, 4 hodiny spánku atd ( a krom vecerniho breceni kvuli prdum prvni mesic takhle v podstate prospal sestinedeli.)
Vubec jsem nevedela ze mam dite, porad spal.
V noci sem ho ze zacatku musela na kojeni budit 😅 , pak najel taky na kojeni po 4 hodinach.
Od druheho mesice spi celou noc. Kdyz byl malej, tak se budil k ranu (4-5 hod.) a po kojeni jeste usnul treba do osmi, deviti.

od zacatku chodi spat kolem osme a v soucasnosti se budi cca kolem 7,8...nekdy se vzbudi driv (treba v pul 7)
Kdyz se vzbudi kolem 5,6, jeste usne.
Je mu rok a pul a asi pred mesicem zacal spat jednou denne (cca 1,5 - 3 hodky), do te doby spal dvakrat denne po cca dvou hodinach...

Vyjimky jsou u nas jen kdyz ho trapi zuby (coz taky neni vzdy) nebo kdyz je nemocnej...to se v noci budi casteji nez jednou.

ja myslim, ze mu nic neni. Aspon doufam. V sestinedeli jsem se ptala dr. jestli to je normalni ze porad spi a ona mi rekla, ze miminka ze zacatku v podstate spi 24 hodin denne s prestavkama na kojeni...
😅 no nevim, sem si v tu chvili vybavila vsechny ty maminky, co jim deti nespi...a prislo mi nespravedlivy, ze zrovna ja, ktera jsem nocni sova a spanek moc nepotrebuju mam space a nektere maminky se vubec nevyspi
😔

no kazdopadne jsem za to samozrejme rada. Kdo by nebyl.

petruna
20. srp 2009

ta posledni veta patri k tomu, ze mam spáče... 😎

milliigoret
20. srp 2009

berenika ja osobne si nemyslím,že by na tom bolo niečo zlé,že takto spí 😉 podľa mňa mu nič nieje 😉

berenika39
autor
21. srp 2009

tak jsem dočetla a jsem ráda, že je víc maminek spáčů. moc mi to pomohlo. mám bohužel zkušenost s nemocemi, který se projevujou zvýšenou únavností a to mě nahlodalo, ted už vím, že to naše spaní je normální.

mějte se a hezký den!

marmar1
22. srp 2009

berenika taky to mám doma..Sebulka má 1,5 roku,spí od 8-9 do 9-10,jde spát ve 13 a spí ty 3-4 hodky
V noci se nebudí vůbec a když jo tak o tom nevim,no ale jinak je teda akční dost 😉
Je to už od mala,do 7 měsíců spával do 12 hodin vkuse krom 1 kojení,ale tak jsem si na to zvykla,že když se náhodou vzbudí dřív mám rozhozený celý den 😀 😀

jankapiknova
23. srp 2009

jaj babulky normalne vam zavidim tych spačov doma 😀

marky29
23. srp 2009

Ahojky holky,Adélka byla spáč do 8 měsíců,usla v 19.00 nejdýl ve 20.00h a spala do šesti do rána bez jediného probuzení,i když jsem kojila spala prostě od té doby co jsem si jí přivezla z porodnice celou noc. Zato teď si asi říká mámo už si se vyspala dost,jsem totálně drogy, všechno se obrátilo o 180 stupňů,spí tak od 10.00h dopoledne do 12.00h,to je celé spaní přes den,celý den je akční,problém je že ještě nechodíme jenom za ruce a tak by utahala regiment vojáků i s generálem,večer sice usne do 20.00h ale tak 10x za noc je vzhůru,když je extra dobrá noc tak 5x,2x za noc dělám mlíko a to v 19.00h normálně večeří buď má kaši nebo to co měla k obědu,asi dohání co zmeškala,narodili jsme se s váhou 2,5kg a z porodnice jsme šli 2,24kg,měla jsem s ní velký problémy s kojenim a tak jsem musela začít brzy přikrmovat,ale stejně tomu moc nedala,doufám že se to brzo zase otočí,závidím Vám maminky spáčů 😀

berenika39
autor
23. srp 2009

marky, pétovi jeden čas - asi před měsícem a půl, vadilo při spinkání cokoliv se šustlo - je strašně zvědavej, hned vylít a koukal, co bude, že by třeba mohlo být hraní 😀 😀 😀 .prostě nespal už tak tvrdě. dali jsme ho do jeho pokojíku, od té doby ho už nic neruší, nás taky ne 😀 😀 . nemohli jsme si ani kýchnouut, zavrzalo okno, nemluvím o tulení s mp, hned chtěl vstávat.
tak jestli máš možnost, zkus....mám dobrý chůvičky, tak máme všude zavřený dveře a slyším, i když jen zamrnčí....