Mnoho spánku. Je to v pořádku?

berenika39
13. srp 2009

ahoj, předem prosím, nechci aby se na mě mračily mamči, kterým děti nespí...potřebuji se jen ujistit, že jsou i děti, které spánek potřebují víc.
Petr spí od osmi do půl deváté ráno,do devíti. pak ještě dvakrát denně, hodinu a půl. Asi to prostě potřebuje, i první syn hodně spal, a dodnes spí rád. Mezi spaním je aktivní ažaž, trochu jsem jenom bála, aby třeba mu něco nebylo, že spí tolik. Unavený není, jen už poznám, že chce do pelechu, lehne si a usne. Je mu rok.
Máte doma taky spáče?

kalo
13. srp 2009

My máme taky spáče. Dcerka spinkala zrovna tak, jako Tvůj Petřík. Cca.od toho roku a půl spí už přes den jen jednou tak 2 hodinky a pak přes noc 12-13 hodin v tahu. Z pravidla od 9 do 9 🙂

berynka
13. srp 2009

Bereniko, to máte dobrý, fakt buď ráda 😉 .
Naše Hedu kolem toho roku začala spát jen 1x denně, ale i tak se mi zdá, že spí docela dost. Teď se budí ráno kolem půl osmé, večer je do osmi taky tuhá a přes den dá tak 1,5-2,5 hodiny. Vypozorovala jsem ale, že mívá období, kdy tolik toho spánku nepotrebuje. Furt vyvolává z postýlky a vymýšlí si, proč nejít hajat 😀 . Ale pak má asi spánkový deficit, nebo co? 😅
V poslední době, když je unavená, tak si sama i řekne, že už chce do postýlky a je to 😉 !

andyalukasek2008
13. srp 2009

HOlky, Vám závidím. Luky spí sice dvakrát denně 2h a večer uléhá 19:30, ale ráno je v 6 vzhůru...

kristi
13. srp 2009

ja se nemracim, zavidim. Nase prestala spat po obede, vstane okolo 8 rano a spat jde po 9 vecer

berenika39
autor
13. srp 2009

já vím, jsem ráda, pro nás je to pohoda, hodně cestujeme, každý víkend jsme jinde (manžel sport), takže je to výhoda, ale mě prostě nějak vyplašilo, aby mu něco nebylo, že spí tolik. tak už to neřeším, dík jste hodný....

a je fakt,že má dny, kdy je jak motorová myš a spát nepotřebuje, tak jednou za měsíc, vypadá že vzal redbull tátovi z lednice, za den dvakrát půl hodinky....ale to si myslím že bývá zoubkama, že ho to budí.

zabinka
13. srp 2009

no aj my mame doma takeho spaca a uz ma 5 rokov. Vecer chodi spat o 20:00 a teraz cez prazdniny spi zhruba do 8:00. O 12:00 obedujeme a 12:30 zalahne a vstava tak o 16:00 - 16:30. A niekedy ho uz chodim budit, aby tolko nespal 😀 . Len ja uz zacinam mat obavy, lebo o rok ide so skoly a tam potom co? Bude spat aj v skole? 😕

zusma
13. srp 2009

Berenika, ve věku Tvého Péti mi malá přes noc spala 10-11 hodin, pak dopoledne třeba i 2h a odpoledne i 3 h. Nějak po tom roce už potřebovala spánek méně. Ted jí je rok a třičtvrtě a v noci ale spí pořád min.10 hodin bez probuzení a pak spinká 1x denně po obědě. Po obědě někdy spí jen 1,5 hodiny ale nedávno občas spávala i 4 hodiny 🙂

mkr
13. srp 2009

berenika to ještě moc nespíte, my ve vašem věku někdy spala i 3x za den, pak už jen 2x a poslední 3 měsíce jsem ji spaní zredukovala na 1x denně po obědě 2 hoďky a v noci spíme od půl 7 do 7-8 🙂 jsme taky spáči už od mala

artuse
13. srp 2009

holky, já se taky nemračím (jako kristi 🙂 ), jen tiše závidím a přeju vám to, užívejte si to 🙂

berenika39
autor
13. srp 2009

zabinka, tak to já to dám přečíst petovi, že má co dohánět 😀 😀
Než půjde do školy tak se to ještě třeba změní, děti ve školce taky ještě spí poo...

mkr, 3x za den spal do 10.měsíce. Pak odpadlo to podvečerní zdřímnutí, ale asi díky tomu, že bylo jaro,hezky, pořád jsme byli v akci a neměl na to čas 😀 😀 .

koukám, že přeci jenom je spáčů víc.... 😀

cerkris
13. srp 2009

ahoj Filip ked mal asi rok spával tri krát denne asi po hodinke a pol a večer zaspával okolo pol ôsmej a spal do rána do siedmej, od 4 mesiaca mi prespáva celú noc
teraz druhý syn má 2,5 mesiaca a už druhý deň sa nám podarilo prespať noc bez kojenia tak uvidíme

beata.n
13. srp 2009

tak se musím taky přídat 😀 máme doma šípkového růžáka.ráno spí tak do těch devíti-teda občas to dá i do deseti,či půl jedenácté,odpoledne chodí spát tak na ty dvě hodiny nejmín,umí dát i 4 hodiny v kuse 😅 ale on je spící už od malička,měl těžkou žloutenku s následnou výměnou krve,takže mu to spaní nějak zůstalo.ale nestěžuju si,když potřebuju spím s ním 🤐

iloha
13. srp 2009

Tedy holky, též mě přepadá závist 😉 a velká....např. dnes jsme vstávali v 5.40 a spát šla v 20.15hod., ale usnula skoro okamžitě 😵 A určitě se mračit nebudu jen závidět.................

beata.n
13. srp 2009

teda abych nekecala,malej se budí v těch šest hodin ráno,ale v posteli má plyšáky,takže si hraje a pak zase usne,do té deváté,takže to beru takhle 😉

pipisek
13. srp 2009

že jsem sem vůbec lezla ☹ 😀 malé jsou dva roky a já se ještě nevyspala 😝 vy se táááááák máte !!! přes noc dá tak 10 hodin spánku, ale cca 2x se vzbudí a někdy vydrží i 2-3 hod v noci nespat 😖 a ráno je ready kolem 6.30-7.OO a pak dá tak 1,5 h po obědě...a za to jsem opravdu vděčná, to je božský klídek 😎

moniska24
13. srp 2009

ZÁVIDÍM to spaní ráno

My chodíme spát v osm,naštěstí už spí celou noc.Budily jsme se před pátou,naštěstí se to už protáhlo na šestou až sedmou,jak kdy.Po obědě spí doma v postýlce kolem dvou až tří hodin,to je super,ale venku to nedá,jako dneska.Tak šel spát v sedm,to budem vstávat zase v pět.DOBROU NOC 🙂

sofik
14. srp 2009

aj ja mám spáča ale len posledný polrok, spíme od 21 do 9 rána ale predtým to bolo ako u vás niektorých 😉

ale moja odmalička milovala poobedné spanie - spí mi aj teraz 3 hodinky. 🙂

lenkabu
14. srp 2009

ženy já taky závidim 🙂

aspinka
14. srp 2009

musim sa pridat ako ma pred porodom strasili ze do 3r sa nevyspim malinka prespala celu noc uz v porodnici ostatne maminy kojili kazd 3 hodky a mne mala vstala o 6:00 neskor sme vyspavali do 9 pol 10tej nikdy sme sa nevedeli s kocikovanim zladit s mamickami lebo my kym sme vstali oni uz mali jednu prechadzku za sebou 😀 mala je asi po mne lebo ja som tiez spac a mam to dodnes ked mozem potiaaaahnem aj do dvanastej 😉

milik75
14. srp 2009

Ahoj, v roce je to spani docela normalni. Muj syn taky podobne spaval, ale po roce se to vic zlomilo a zacal spat uz jen pres obed a ted ve 2 letech spi pres noc zhruba 10 hodin a pres den jeste 2-3hodinky.

kinsli
14. srp 2009

My spinkáme od narození nádherně 😵 😵 😵
Momentálně na 16m noc z 80% 13,5h ( 19:30h-9h )
Vstává téměř vždy těsně před 9h.
ale i někdy na 9:30h a 1x před cca měsícem a půl se vzbudila v 11h 😀 😀 😀
To jsem se fakt na ní chodila dívat jestli dýchá 😀
Přes den spíme tak normálně většinou 11:30h-15h.

markytkaaa
15. srp 2009

zelenám závistí 😔 🙂

maruska39
15. srp 2009

Taky patříme mezi spáče.
Přes noc 12 - 13h jako kdy většinou těch 12h. Za 2 hodiny jde spát znovu a to 1,5 a za další 2 hodiny jde spát opět a dá další 1,5h. Odpoledne nespí,ale jen protože jsme venku a to ho zajímá všechno kolem a nemá čas spát. Někdy se stane,že vytuhne.
Večer chodí spát pravidelně mezi 18.30-19h déle nevydrží ani náhodou. Jsem ráda,že je takový spáč,ale taky má být po kom 😵
Jo a má 13 měsíců a do toho 10m spal 3x denně a neexistovalo vynechat jeden spánek. Poklad 😵 😵

dvojka
15. srp 2009

Tohle téma je založený naschvál těm maminkám(spadám mezi ně)kterým děti spinkají jen v noci a přes den jen aby se neřeklo 😠 😀 😠

power700
16. srp 2009

Holky, já táááák závidím! 🙂

ronikacz
16. srp 2009

Tak ja by som sa zaradila medzi prumer. maly spi cez den cca 1,5 az 2.5hodiny a v noci, nech ide spat kedykolvek, rano okolo 6h max do 6:15 je hore. Skusali sme davat spat o 21hod, ale bol o 6hod hore rovnako ako ked isiel spat pred 20hod. Takze ho davame spat pred 20h.Co by som dala za to, keby pospal aspon do 7h..... 😢

berenika39
autor
16. srp 2009

dvojka, néééééé 😀 😀 , to jsem přesně hned radši napsala, aby se mamči nespavců nemračily....já nevěděla, jestli to není nějaký divný, když hodně spí, aby mu třeba něco nebylo, prostě jsem zbytečně plašila 😀 😀

dík za příspěvky, a užívejte si s prckama!

dvojka
16. srp 2009

berenika-divný to neni,neobvyklý možná 😀 .Můj brácha prý spal po obědě až do šesti let a rád 😵

robi
16. srp 2009

Ahoj,
naše malá se řadí spíš mezi nespavce, i když by spala, ale nejde jí to (pořád lezou zuby).
Akorát že když jde spát v 19 nebo 20, tak vstává v 5.30-6 hod (výjimečně se zadaří, že dostane mlíko a spí ještě tak do 8)
Když jde spát v 18. 30, spí do 6.30
prostě čím jde spát dřív, tím dýl spí, dneska spí od 18 hod !!! (spala přes poledne něco přes hodinu), tak padla jak pecka, jak jsem ji položila, tak usla. Zdá se mi to hodně brzo, jenomže těch 10 hod od 20 do 6 jí prostě nestačí.
Jak je to u Vás? Je jasný, že pro nás je pohoda, že máme tak brzo klid... nikdo nedává mimča tak brzo spát, co Vy na to? Zase si říkám, když to tak malé vyhovuje!
Přeju hodně zdravého spánku všem pokladům 🙂

natalka1234567
17. srp 2009

ahojky,naše mala je opravdu nespavec večer usina ve 21 hod a rano v7 hod stava pak spi ještě kolem oběda hodku a dost!je strašně živa 😉
ale mam sousedku co ma syna 14 měsicu a ten chodi spat ve 20 hod stava v 10 hod naji se,pohraje si a kolem 11.30je tuhy stavá kolem 14 hod dá si oběd jde v kočarku na prochazku nebo houpačky a na zpateční cestě jí usne v kočarku sice na pul hodky ale usne pak svačina koupaní večeře hraní a 20 hod spaní zdá se mi že jen ji a spí! 😀 !někdy ji opravdu zavidím že má takoveho spače uklidí uvaři odpočine si a ještě se kolikrat nudí 🙂 to ja nevim kde dšive s malou skočit!! 😝
ach jooo chci taky spáče! 🙂 🙂 !