Moje dítě v noci nechce spát, poradíte jak na to?

pupicka
31. pro 2011

Ahoj, mam 7 mesicniho syna a od 4,5m nechce v noci spat a budi se vetsinou ve 2h intervalech a uklidni ho az prso (ne ze by mel hlad), ktere ma asi misto dudliku. Sam neusne ani nahodou, ted jsme udelali mensi pokrok, ze uz ho nemusime vzdy uchovat v naruci, ale dari se nam ho "uzpivat" a "uhladit" v jeho postylce....obcas se povede, ze po usnuti vydrzi spat i 4h, ale potom se budi zase po 1,5h nebo hodine a nekdy bohuzel i po pul hodinach. Zkouseli jsme vsechno mozne - udelat vetsi zimu, udelat vetsi teplo, dat kasi (abychom vyloucili hlad), utahat vic, utahat min, spat s nim , spat vedle v mistnosti. Jo a nechat vyrvat (a la Estvil) nefunguje...vzdycky nas ubreci (vydrzi hystercit i 2 hodiny a to my uz ne)....A taky predesilam, ze na neurologii jsme byli a po teto strance je pry v poradku, priste jdeme jeste pro jistotu na EEG, ale dr. rikala, ze si mysli, ze to bude take dobre. Ma nektera z vas, prosim, nejakou radu, jak na to?! Predem dekuji za jakekoliv tipy

luciebx
31. pro 2011

hmm to je slozite.. kazde ditko je jinak.. ja k malymu taky stavala skoro kazdy 3 hodky a pak sem si rekla z e proste ne.. hlad mit nemuze to je blbost.. taky ho uklidnilo jen prso.. a tak sem zacala nabizet jen vodu.. k zahnani zizne.. pac proste hlad mit nemuze pokud jedl pred spankem. Tak sem tam proste nesla.. nas sice brecel ale pak prestal a usnul sam.. je fakt ze nechat rvat 2 hodky je asi moc.. takze to u vas asi nezabere.. a zkusilas dudlik kdyz teda ma rad prso misto dudliku? mladej to taky delal prisal se ale nesal.. jen dudlal.. no preci tam nebudu sedet hodinu aby se ududlal.. vytahla sem dudlik a vylepsilo se to.. a spi ti jeste prez den? mozna jen hodka by stacila aby spal lepe vecer.. my davame spat tak mezi pul 8 a 8.. driv by mi malej ani neusnul.. a stava mi v 8.. a probudi tak max 1x za noc.. ale my uz mame rok a pul.. ale od toho roka se to zlepsilo.. tak spi sam v mistnosti.. pac bychom se tak leda budili navzajem..

susenkakristinka
31. pro 2011

Ahojky já měla podobnou zkušenost s dcerou,také se v noci budila..Zkoušela jsem všechny metody jako ty🙂 Bez úspěchu...Myslím že to jsou zoubky🙂 Některá mimi to prožívají více. Můžeš vyzkoušek na noc namazat dásně mastí nebo kapičkami na bolest při prořezávání,uklidňující levandulovou koupel... Přeji mnoho trpělivosti🙂 Ale neboj vyroste z toho🙂)))

anetadr
31. pro 2011

zvažuji, jestli to sem mám vůbec napsat.... ale já bych zvažovala konec kojení. Pokud je to opravdu problém - což já osobně pamatuji - ale u nás Jiřík nespal hlavně kvůli hladu a kojila jsem co 1,5h celou noc. Jak jsem přešla na UM, přestala být závislost na prsu - u nás to samozřejmě bylo i podmíněné tím hladem, ale i to bylo tím, že prostě chtěl prso. S UM jsme začali ve 2,5měs - hlavně tedy kvůli tomu hladu, ale i tak mi najednou začal vstávat jen 2x za noc a od 6M už nevstává v noci vůbec. Nedokážu ani popsat, jak je úžasné spát zase celou noc. Jinak další věc, kterou bych doporučovala, je nepřistupovat na jeho požadavky - jako uhoupat na rukou apod. Taky jsem si nejprve myslela, že ho nechám vyřvat a on řval dvě hodiny, což jsem pak už nevydržela a vyndala jsem ho z postele - takže to možná na někoho zabírá, na někoho ale zase ne. Ale co se mi osvědčilo - jasné pravidla - jdeš spát, tak budeš v posteli. Když brečel, tak jsem tam přišla, pohladila ho, znovu přikryla a zase odešla - no a takhle jsem to dělala několikrát za sebou. Dneska mi usíná skoro na povel. Teď nevím, jestli to všechno dává smysl. No, když by tě něco zaujalo, klidně mi napiš IP a já to dovysvětlím.

camelinka
31. pro 2011

my mame neco podobneho,obcas je to lepsi, obcas horsi. na uspavani nam zabral na 100% kolotoc od fishera Motylci,od te doby usinala uplne skvele sama,ted uz ho ani nepotrebuje, dam do postylky, pusu,dudyna a je klid. Obcas si me zavola ze ji vypadl, jinak je klid. V noci se budi jak kdy, ted myslim kvuli zoubkum je to horsi ☹ .
Mate pred spanim nejaky ritual?Jako treba kasi-koupel-mliko a spat 😉 .Ma na noc dudyn?
Nezbyva nam nez vydrzet a doufat ze bude lip 😉 ,drzte se 🙂

sona_sv
31. pro 2011

Ahojky, já to měla taky úplně stejné...jediné co zabralo bylo prso a spal dál. Věděla jsem o metodě regulovaného pláče (chodit po určitých intervalech, pohladit, říct nějakou větu, pořád stejnou a zase odejít a intervaly prodlužovat)...zkusila jsem to večer při usínání a řval a řval a řval. Tak jsem si řekla, že počkám, že na to nemám nervy, že asi není ještě připravený. Pak už to začalo být neúnosné a sama doktorka mi řekla, že hladem to není, že nás jenom zkouší a je třeba vydržet, prý to může trvat až 14 dní. Tak teď mezi Vánoci jsme si s manželem řekli, že to vydržíme, když má manžel volno a může se přes den vyspat. První noc se probudil o půlnoci a tak jsme tam chodili, říkali 'pěkně spinkej Danečku' a trvalo to hodinu než usnul...čekala jsem, že nebude spát až do rána :o) No, a pak spal až do rána. Zázrak. Druhý den spal celou noc do 5 a třetí do 7. Čtvrtou noc se probudil ve dvě a trvalo asi půl hodiny než zase usnul. Další noc spal celou. Nevím, jak to bude pokračovat, ale je to má zkušenost...možná zkus ještě počkat a pak to zkusit (Daneček má 8,5 měsíce). Jo, a ještě musí spát ve svém pokoji...takže hodně štěstí

slunicko26
31. pro 2011

Ahoj, řešíme to samé, neusne jinak než už prsa a se mnou v posteli, jakmile jí přendám tak řev, maminka mi tady poradila nechat vyřvat, první den půl hodiny řvala a usnula v kleku, včera jen 15 minut řev a usnula po půl hodině se zbudila, ale byla tam sama ve tmě chvíli si pobřečela a splala až do půlnoci, pak jsem jí dala prso,(spala od 19 hod do těch 24 hod), začali jsme dávat kaši do flašky v postýlce, protože z mističky se mi v židličce rozblázní a je k neutahání jak na natahovací klíček, ale když lezou zuby tak to je na prd, to si to prsíčko zaslouží, jinak nám zabírá mundisan gel. Uvídíme dneska mají přijet naši a babi nerazí metodu nechat vyřvat, já Viky miluji, ale nic neudělám když chodím spát s ní. Krásného Silvestra

sasanka03
31. pro 2011

Je těžké radit na dálku, opravdu platí, že každé dítě je jiné. V prvé řadě bych nejdřív pátrala po příčině, pokud nic nenajdeš, co ho trápí, tak vás asi opravdu zkouší. Děti jsou vychytralé a už od 6. měsíce si dokáží spoustu věcí vyřvat. Radím důslednost a to, že vytrváte oba.Napíšu jak jsem to dělala já. Vybrala jsem vhodný čas na spánek (nesměl být přetažený!!!! to opravdu řval a dlouho- moje zkušenost 🙂) a ten jsem důsledně dodržovala, v 6 jsem chystala kaši, pak koupala, pak do pokojíčku nakojit a v 7 jsem ukládala dokud nebyl zvyklý, ani o 5 minut pozdeji.Taky jsem vydržela metodu regulovaného pláče. Vydrž to, někomu opravdu trvá déle než si zvykne, moje doktorka mi říkala, že některým to trvalo až měsíc než si navykly, a platí čím starší dítě domu učíš, tím hůř to probíhá, protože budou mít větší vůli, rozhodně je ale potřeba mít to pořád stejné a nic neměnit, neplánovat žádné akce, babičky večer, prostě to co by mohlo rozhodit večerní spánek, dokud se to prostě nenaučí.Hodne zdaru 🙂

dlabinecka
31. pro 2011

Já nevim, ale mě tohle přijde prostě normální. Chce kontakt, to jsme měli taky, do té chvíle, než jsem se prostě rozhodla, že už NE!! Když se malá v noci vzbudila, tak jsem JÍ HLADILA, KONEJŠILA -COKOLIV, JEN NEVYNDÁVALA Z POSTÝLKY A Nekojila, během týdne spala celou noc vkuse.

kalo
31. pro 2011

Už je to uvedeno výše, ale taky myslím, že za to může kojení. Mě Dr.říkala, že až přestanu kojit, tak se vyspím já i malý 🙂

ja.na81
31. pro 2011

Hm, tak moje dite taky nechce v noci moc spat ani ted, v 16ti mesicich 😉 Ja bych rekla, ze je to proste normalni vyvoj - do cca 4 mesicu spal relativne v pohode, pak se zacal budit co dve hodiny a vydrzelo mu to s prestavkami do 11ti mesicu a to jsem pak prestala v noci kojit a pomalu se to vylepsovalo. Mozna kdybych kojeni ukoncila driv, spali jsem lepe uz driv, kdo vi.. ale ja si proste az v tom "vyssim" veku byla jista, ze vazne nema v noci hlad a jen se tim uklidnuje, nebo co... a je taky fakt, ze me to zas tak nevadilo, on se opravdu pricucl a spal, takze zadne prokricene noci a pod nebyly... tady je fakt dobra rada draha, co? 🙂

sidynka
31. pro 2011

u nás to bylo taky kojením..co dvě hodiny..po přestání se to krásně srovnalo

saminomimino
31. pro 2011

je to kojením a je potřeba ho začít v noci odstavovat nabídnout mu prso vždy o jednou méně a pak zase méně a méně a ž to bude 1-2x za noc,jinak to bude dělat do 3 let,bude řev nebudete vyspaní ale za pár dní týden 14 dní nevím by se to mohlo začít zlepšovat,hodně štěstí,nebo naučit na noc na flašu UM 😉

pani_haf
2. led 2012

Tak já jsem asi vyjímka, ale u nás nepomohlo ani přestat kojit, což ustálo ve 21.měsících, nyní má malý 24. měs a stále se v noci budí, takže rozhodně to není kojením!

ia.
2. led 2012

u nás to bylo taky tak u staršího syna. Neměl hlad, jen chtěl prso. Takže jsem ho večer před spaním nakojila. Za hodinu byl vzhůru, nedala jsem mu prso, ale nutrilon. Cucnul a spal. Za hodinu zase vzhůru, takže zase nutrilon, cucnul a spal a tak to šlo celou noc, druhý den to samé a od třetí noci spal celou noc, pochopil že prso zase uvidí až ráno... 😵 jsem zvědavá co mě čeká s tím druhým...

beruska1989
2. led 2012

taky si nemyslim ze to bude kojenim, já měla mlíko bohužel jen 2měsíce. my začínáme normálně spát až teď, každou noc se budila aspoň 1x někdy i po hodině☹, měla i období kdy v 8 večer usnula a v 1 byla vyspaalá a usínala až na 6 ráno, bože když si na to vzpomenu, nechtěla bych to vrátit, byly to 3 měsíce noc co noc. 😠

a to uhoupávání jsem praktikovala denně do roka a kousek. ted už usne sama ale musim u ní být. a taky jsme začali i přes den spát v postýlce, dřív jedině v kočáru, v postýlce sama neusnula ani náhodou.

marcelkap
2. led 2012

Kojením to opravdu vůbec být nemusí. Já kojila 3 měsíce a malá spí hrozně už od narození. Nebudu to tu detailně rozepisovat, to neni žádná rada. Ale poradit můžu jenom to, že u nás jediný co pomáhá je notná dávka trpělivosti a hlavně střídání nočního vstávání s taťkou. To je ta největší pomoc a opora. Taky jsme zkoušeli všechno možný, nic nepomáhalo na lepší spaní. A radim - nezkoušet nějaký nový metody rychle za sebou, vždycky nechat třeba týden dva a pak zkusit něco novýho.
Teď mě napadá, že z takovejch nenásilnejch metod jsme zkoušeli bylinky - do aromalampičky levanduli nebo meduňku, přidat vonnej olejíček do koupele, levandulový krém na tělo.

imzadi
3. led 2012

ahoj holky...potrebuji poradit...i my kame problem se spanim...vlastne nekolik...vecer usinani trva cca 20 minut,ale musim u maleho byt...nehladim ani nechovam,jen sedim vedle...kdyz ale zkusim odejit,rve...ted se pridalo to ze se vzbudi kolem treti a ma vyspano...trva hodinu i dyl presvedcovani at spi,s revem opet,musime tam byt ...jo spi v pokojicku...myslite ze pomuze ta estvilova metoda?

no a vrcholem vseho je totalni bojkot postylky pres den, jen kocar...to mr zatim tak netrapi,ale ty noci silene...

dik moc za rady a podporu...pekne se doma s manzelem preme o to, co s tim...jsme nevyspani,nery tecou,znate to...

asus
3. led 2012

ahojik holky tak čtu jak se bezradne jako sem byla ja trapila sem se nespavostí své dcerky do roka a po přečteni tohoto článku http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/koj... sem usoudila že do toho jdu začala sem se řidit radama a vyšlo to dnes se Izabelka budi tak 2 za noc ale to už se dá přežit 😉 podotýkam že moje dcera vstávala každou hodinu a pak po pul hodině bylo to strašný . tak pevne nerviky

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
xvitk101
3. led 2012

Za sebe můžu říct, že kojením to určitě nebude. Já nekojím a malý je na UM, v podstatě od začátku. Jsem ovšem v té samé situaci, co tazatelka nahoře. U nás se už měsíc v noci taky nespí. Budí se po 1 až 2 hodinách. Dávám pít - vypije i vodu, takže možná žízeň? Za noc dá i 160, tak nevím. U nás trochu pomůže, že spí se mnou v posteli. Jen musím říct, že jsem tohle celých 5 měsíců neznala, to spal krásně. Na noc má kaši a vyvětráno a v pokoji celkem chladno. Zkusili jsme dát víc kaše, přitopit, skákat na míči, ale asi to budem muset přežít. Možná to u nás budou zuby.

vonkacka
4. led 2012

myslím,že to kojením není.Já kojila 4,5měs. a budil se ze začátku po dvou hodinách,ale pak vydržel a budil se 2x za noc.Teď je na UM,dám ho spát v 19h a budí se po cca 30-40min,kdy chce jen pohladit a dudlík,ve 23.30 chce jíst,po hodině chce dudlík,ve 2h se vzbudí a má poledne,chce si hrát a usíná až po jídle,které mu dávám kolem 3.30h někdy usne i déle. No a v 6,30h je budíček. Blbý je,že mám vždy po jeho uspání problém znova usnout,už jsem asi moc přetažená ☹ Jsem zvědavá,kdy tohle skončí.

muudllinna
3. zář 2012

Ze své zkušenosti chci říci,že dcerka od narození usínala bez problému.Je možne,že je to tím že jsem si říkala,nebudu jí učit hloupím zlozvykům jako je třeba uspávání na ruce,v kočárku atd. povedlo se.Nejvíce pomáhalo,když jsem jí nechala cachtak v opravdu teplé vodě,která jí unavovala a na to jsem jí dávala teplou kašičku. Tím mi usnula v náručí a já jí hned dala bez houpání do postýlky v osm večer a krásně mi spinka až do 4-5 hodin ráno.Vždy jsem jí nechávala otevřené okno,aby měla chladný vzduch.Nespala jsem s ní od narození v jedné místnosti natož ve spoječné posteli,ale ve svém pokojíčku.Také jsem jí nebudila na jídlo,ale čekala jsem až se vzbudí sama.To vše se daří do součastné doby a teď nám je 18 měsíců.Je pravda že čím je starší tak to na mě někdy zkouší,že pláče,ale je důležité vnímat pláč který vám prozradí že ještě spát nechce a nebo jestli jí neco bolí.U bolesti je pláč intenzivnější.Jinak ji nechám plakat a do několika minut je tuhá.Chce to pevnou vůli a hlavně vydržet.

pissskotka
4. zář 2012

Noo tak nečetla jsem tedy všechno a už to bude téměř rok, takže už to máte určitě vyřešené...ale za sebe můžu říct, že ukončením kojení se nám spánek teda roozhodně nezlepšil...od porodu jsem se ještě pořádně celou noc nevyspala a to myslím opravdu váážně...už je nám rok..nekojím od 6 měsíce, ale malej se pořád v noci budí...vstanu, dám mu napít čaje, pohladím a spinká dál, takhle se probudí asi ještě 3x a tak v půl 5 (jak kdy) má vyspáno...takže si stoupne v postýlce a křičí jak na lesy ať vstáváme...(máme totiž garsonku) takže se mu musíme podřizovat...když se ho snažím znova uspat, což se povede máálo kdy, tak je stejně do hoďky opět vzhůru...nevím zda je to zubama, ale jak říkám máme to od narození a nevím kdy to vůbec skončí ☹

tarra27
4. zář 2012

Já malou nechala od začátku, at chodí spát v kolik chce - nechala jsem režim uplně na ní....někdy chodila spát před půlnocí, byla fakt vzhůru, ale po 14ti dnech si to upravila sama....a spala i do ted spí s naáma v posteli...jen jsem ji nakulila na sebe a dala najíst....někdy se probudila ve 3-4h ráno a nespala hodinu, koukala se mnou na pohádky a to byla malinká a pak jsme šly spát....podle mě je nejlepší je uplně nechat....nedávat spát v přesnou dobu atd...a když jsme ji okolo 8.mes odnaučila kojení, jsem opet tehotná, budila se jednou za noc, ale já ji přitulila, pohladila a anedavala ji čaj...v noci spí celou noc....a už dlouho, občas spala i na půl roce....moc je neučit na čaj, protože pak se budí v noci a čaj čaj čaj...je fakt, že ráno když ted na roce vstane, tak vypije hned hrneček, ale nemyslím si, že by to nějak vadilo.....

takže nechat je mít svůj vlastní režim....ale nevím, mám zatím jedno narozené mimi a fungovalo to....sestřence se budlili obě děti dlouho po dvou hodinách...

tak se držte holky....

knobloska
5. zář 2012

Já myslim, že na každé dítě platí něco jiného a někdy prostě nepomůže nic. Já jsem se spaním u malý úplně zoufalá, ona je v noci vzhůru každou hodinu, ráno ve 4 v podstatě končí, pak spí 20 min po obědě. Ale nestačí jí to,to je jasné. Já už jsem zkoušela snad všechno, nic nezabere. Už je to 2. dítě, které mi takto nespí a i kdybych jí celou noc houpala v kočáru, nebude dýl spát. Rady kamarádek,kterým děti spí, že je to moje chyba, ty už si ani neberu k srdci. Většinou se s tím asi nedá nic dělat. Já už jsem se s tím smířila. Od doby, co mám děti, jsem strašně zhubla, protože se nestihnu ani najíst, vlastně si ani uvařit. Je to straně vysilující pro všechny.
A ani jednu holku jsem moc dlouho nekojila, u nás to tím není. Prostě se celou noc mele v postýlce a fňuká.

viktorie12
28. pro 2013

Dobrý večer moc pěkně prosím potřebují poradít mám 10 měsíční dcerku a nechce vůbec spít ani vedne ani v nocí pořád plaše i když ji nic není ani nebolí nevíme si sní rady i když je uplně unavena nechce spát jako by se toho bala prosím poraďte mi

asaka
28. pro 2013

funecita
23. led 2014

Zdravím. Též hledám odpověď na to, jak pomoci tomu, aby moje dítě spalo více v noci (téměř 9 měsíční synek), i když hrozně neřve, je celkem hodný, jen jí dvakrát v noci a pak nad ránem, pak ještě usne, ale už jsem dost unavená, začal se nějak víc převalovat, mnohdy z toho skoro nespím. Nevím, jestli to jsou zuby, jak dlouho to může trvat? Roste mu vrchní, ale je už vidět, myslíte, že to může trápit stále, několik nocí? A kdy to přejde, až bude zub veliký? Nebo to asi z toho není? Má venku již dva spodní, celkem velké, ale nějak už nevím, jaké byly tehdy ty noci. Teď mi jen přijde, že už je celkem velký na to, aby tolikrát za noc jedl. Už spal totiž lépe. Spíme vedle sebe, já ve své posteli, on ve své postýlce, ale bez zábrany, takže jakoby vedle. Je plně kojený, ale má i příkrmy, kaše atd.
Jenom chci ještě napsat, že když si čtu o tom, jak běžně nechávají rodiče spát miminka samotná ve svém pokoji, nebo nechávají vyřvat, tak mi opravdu vstávají vlasy hrůzou na hlavě. A souhlasím s názorem nechat dítěti vlastní režim, než ho drezurovat. Díky.

teatime
25. led 2014

Viktorie12 - zkuste knihu "Každé dítě může dobře spát" (je ke stažení třeba na ulozto). Mně pomohla pochopit, proč se syn tolik budí, a situace se u nás dost zlepšila.
funecita - Mohly by to klidně být zoubky, třeba se mu začíná klubat další. Zkusila bych gel a uvidíte. No a s těmi uspávacími metodami je to složité. "Nechat vyřvat" je něco jiného než být u dítěte, konejšit ho, ale nebrat ho z postýlky. Spánek o samotě v pokoji dětem nemusí vůbec vadit, pokud opravdu spí. Představte si, že se dítě budí skutečně po hodině. Maminka je z toho velmi unavená, snižuje se pozornost, zhoršují reakce. Úměrně tomu se zvyšuje riziko úrazu dítěte. Navíc taková maminka asi nebude úplně šťastná, asi nebude mít zrovna náladu si s dítětem hrát a chodit na procházky. Často trpí i partnerský vztah. Nemluvě o tom, že někteří rodiče mohou začít být agresivní - ne proto, že by dítě neměli rádi, jedná se prostě o reakci organismu, ať se nám to líbí nebo ne. Pak na dítě můžou třeba křičet a následně je to samozřejmě hrozně mrzí, frustrace se prohlubuje. Když si tohle všechno sečtu já, vychází mi "kontrolovaný pláč" (ošklivý výraz, pravda) jako ta lepší varianta. Ale každý to má jinak.

adawada83
19. únor 2014

ahoj ja som postupovala podla kniky kazde dieta sa vie naucit spat, tu je vycuc z knihy u nas to funguje na 100 percent mala sa naucila sama zaspavat ked mala 8m.
http://www.sikovnamamina.sk/babatko-nechce-spat/
vela statia