Moje dítě v noci nechce spát, poradíte jak na to?

pupicka
31. pro 2011

Ahoj, mam 7 mesicniho syna a od 4,5m nechce v noci spat a budi se vetsinou ve 2h intervalech a uklidni ho az prso (ne ze by mel hlad), ktere ma asi misto dudliku. Sam neusne ani nahodou, ted jsme udelali mensi pokrok, ze uz ho nemusime vzdy uchovat v naruci, ale dari se nam ho "uzpivat" a "uhladit" v jeho postylce....obcas se povede, ze po usnuti vydrzi spat i 4h, ale potom se budi zase po 1,5h nebo hodine a nekdy bohuzel i po pul hodinach. Zkouseli jsme vsechno mozne - udelat vetsi zimu, udelat vetsi teplo, dat kasi (abychom vyloucili hlad), utahat vic, utahat min, spat s nim , spat vedle v mistnosti. Jo a nechat vyrvat (a la Estvil) nefunguje...vzdycky nas ubreci (vydrzi hystercit i 2 hodiny a to my uz ne)....A taky predesilam, ze na neurologii jsme byli a po teto strance je pry v poradku, priste jdeme jeste pro jistotu na EEG, ale dr. rikala, ze si mysli, ze to bude take dobre. Ma nektera z vas, prosim, nejakou radu, jak na to?! Predem dekuji za jakekoliv tipy

chlupacek
19. únor 2014

máš tu spoustu rad, asi nebudu všechno číst, ale všechno je o zvyku a dá se to naučit. Chce to velice odlišit den a noc, pravidelné rituály (opravdu vždy a všude). Naše malá je hodně aktivní a hysterické dítě,ale díky rituálům ví a je to v pohodě. Spí minimálně od osmi do šesti (jen když má teplotu nebo jí rostou zoubky tak se trochu budí,ale stačí pohladit a zase spinká). Zkus třeba říkat večer před spaním jednu a tu samou větu plus koupání hodně zabírá (každý den, ser na doktory...nemusíš,ale můžeš)
A hlavně spoustu trpělivosti...ale to ty víš 🙂

leilat
2. bře 2014

Zkuste neco najit na tomto blogu o spani:
www.prosimspinkaj.sk

karotky
2. bře 2014

Já by to svedla na růst zoubků.Každý z mých synků byl kojený jinak(dlouho),ale oba začali víc neklidně spát,když se jim kolem 8.měsíce začaly prořezávat stoličky.Trvalo to do jejich 2.let,kdy se prořezal ten poslední.Spíš než ukončování kojení bych Ti poradila naučit dítě na dudlík a aplikovat něco proti bolesti dásní-buď chladivý gel nebo sirup/čípek 😉

lattecafe
8. dub 2014

Doporučuji skvělou knížku 🙂
http://www.dobre-knihy.cz/dite-a-rodina/vychova...

zdenina24
15. led 2016

Resim téměř stejný problém. Do 4 mesicu spala hezky, ted jak mávnutím proutku ne a ne. V noci musím třeba i hodinu uspavat , sama rozhodne neusne. Zkoušela jsem brát i do postele a nic. Začne házet hlavou a je konec spani. Už jsem také vyčerpána. Mala má přes 6 kilo a je to znát