Moje skoro 4leté dítě stále neumí spát celou noc

poupe
20. bře 2014

Moje skoro 4-leté dítě stále neumí spát celou noc, nic na něj neplatí, skoro každou noc k nám chodí do ložnice, jak to máte vy?

maybe72
20. bře 2014

... tak nevím, asi jsem udělala nějakou chybu ve výchově 😀 😀 Moje dcerka to neumí ani v deseti letech... Mám totiž obě lentilky extrémně nespavé (ale jinak jsou docela normální...) už od mimineček a bohužel je to drží stále, takže věk skoro čtyři roky mě osobně nepřipadá nijak kritický... Asi nebudu ten správný hodnotící článek, takže spaní zdar a nespavcům zvlášť 😉

medvidek
20. bře 2014

Jé z toho nic nedělejte, dcera se to naučila až v pěti letech. Akorát čím byla starší, tím se v ložnici více roztahovala. 😒

hadroslava
20. bře 2014

Jak to máme my? Jinak, naučila jsem děti celou noc spát od mimin. Do ložnice ti bude chodit, dokud to budeš tolerovat, ale stejně max do puberty 😀

werry
20. bře 2014

u nás to samé🙂 v noci přijde a ani o ní kolikrát nevím, v noci se vzbudí, jde do obýváku, já musím s ní do pokojíku, tam usne, a takhle je to pořád dokola, když už spim, tak se jen přisáčkuje 🙂 nikdy nám nespala celou noc

anoli85
20. bře 2014

U nás je to úplně stejné, jen s tím rozdílem, že Sofi jsou necelé 3 roky. Usíná v pohodě ve své postýlce, ale v noci k nám vždycky přijde. Občas se sice stane, že vynechá a spí celou noc ve své postýlce, ale to je hooodně vyjímečně. Nám s manželem to ani nevadí, ale nevím, nevím, jak to budeme dělat, až (jestli) k nám bude chodit i druhá (teď dvouměsíční) slečna, ve čtyřech se do postele nemůžeme vejít 😀

musilka
20. bře 2014

Dceři jsou 4 roky také... a jelikož pracuju jako sestra na dvanáctihodinové směny a potřebuji se vyspat, navíc manžel někdy chrápe 😀 tak jsme to vyřešili postelí s druhým výsuvným lůžkem a spím v pokojíku s ní.... V noci se tak 3-4 x probudí tak na ní stačí akorát zašeptat a zas je to v pohodě a spí. ALe je dost zvláštní, že když jsem na noční jako dnes a spí s ní manžel tak jemu to nedělá. ani mé matce. To spí v pohodě celou noc. Takže možná ověřit zda to dělá jen Vám nebo i jiným 😉

micka1
20. bře 2014

Synovi je 6 let a stále chodí za náma do ložnice. Někdy vydrží celou noc v pokojíku a z toho příjde už kolem půlnoci. Pokud příjde do 2 hodiny tak ho odnášíme pokud příjde později tak to neřešíme. Teď je to horší že jsem těhotná a syn se dost roztahuje tak já odchám do pokojíku. Někdy příjde i dcera která má 2,5. Takto je potom mazec. 😀

zuzaprosek
20. bře 2014

A spí dítě samo v pokojíku nebo společně se sourozencem? Já jsem se treba jako malá hrozně bála tmy, a i když byla rozvícená lampička, tak jsem neusla, takže jsme spali s bráchou společně na rozkládací posteli a někdy jsme chodili ráno k rodičům dospat. Můj syn ( 4 roky ) spí sám v pokojíku, a vetsinou ráno kolem 4 hod volá z postýlky, manžel si k nemu jde lehnout a spí dál. Az budu mít starší druhé děcko, tak je nechám spinkat společně v jednom pokojíku.

konidana
20. bře 2014

Synek (4,5)taky chodí k nám do postele☹ Pokud jsme ještě někdo vzhůru, tak většinou musí do svý, protože krom děcáku máme už jen jednu místnost. Když přijde až spíme, tak se prostě nasáčkuje k nám. No ale protože se potřebuji vyspat, tak v okamžiku, kdy přijde nebo hned když mě vzbudí tím, že se moc mele a okopává mě, tak se já zas přesouvám do jeho postele. Jinak bych už do rána neusnula. V naší posteli šíře 140cm ve třech není divu😀

adik2
20. bře 2014

Hmm tak u nás to je stejné jako u vás a jako skoro u všech přispěvatelek. Syn (skoro 3 roky) usne v pokojíčku, samozřejmě tam musíme být s ním 😒 , no a pak mezi 0 - 2 h ranní přichází do ložnice k nám. Já jako těhule se s ním na své půlce nevyspím, tak odcházím ležet k němu do pokojíčku. Taky čekám, kdy to přejde, tak snad se někdy dočkáme 😀

salikova
20. bře 2014

Mí kluci tak nějak chodí k nám na střídačku: D Někdy usnem ve dvou a vzbudíme se v pěti (kluci otevřenýma dveřma pustí k nám do postele i psa:D) Starší nechodil, od miminka usínal sám a spal celou noc a střídavě ho to tak "popadne" - asi nějakým vývojovým skokem. 😀 😀 😀 Mladší spával taky celou noc, ale jak začal chodit starší, začal s tím taky... Ale nějak nám to nevadí... Myslím, že max. ve 14ti je to pustí:D a pak se ti po tom bude třeba ještě stýskat;)

luciebx
20. bře 2014

Tak to opravdu nezavidim.. nas malej se od roka vyjimecne v noci budi... od 3 let co nemame plinku na noc tak se obcas probudi kolem 11 ze chce currat.. ale jinak spime od pul 8 do pu 8.... jako jen dekuji bohu ze si neuvedomil ze muze z te postele vylest a klidne k nam prijit.. prijde az na nej zavolam zda chce se pomazlit u mamky v posteli.. jinak vydrzi a vola na me z pokojicku ze je uz vzhuru.. 😀

baca
20. bře 2014

Já neporadím. U nás špatně spí hlavně můj tříleý syn. Ale v posteli je postupně do rána máme všechny tři. Záleží jetsli ti to vadí. Třeba švagrová synky vždy vykáže zpět do postele, řev neřev. To já neumím. Naopak, když se stane jednou za měsíc, že dlouho nikdo nejde, tak se pořád budím 🙂

pavlapl
21. bře 2014

Moje dcera začala spát celou noc až po 5 roku. Byla extrémě nespavá a když začala chodit do školy tak jí nemůžu dostat s postele. Vydrž ono se to upraví.

barinkas
21. bře 2014

jůůů, tak to doufám, že nás toto nečeká, dítě v posteli 😀 malá v ložnici nikdy nespala, ale je fakt, že tam sama nedojde, nevyleze z postýlky, má 20 měsíců. Ale sama za sebe povím, že ji na to určitě nebudu zvykat, třeba o víkendu ráno, OK, ale žádné v noci, aby tam pak chodila 🙂
Se spinkáním asi neporadím, mala spí od narození jak špalek, já ji budila na jídlo vždy... dle mě záleží prostě na dítěti. Ale co tak vidím kolem sebe, čím více spí dítě přes den, tím míň pak v noci... kamarádka má dceru, cca 1,5 roků, pořád spí 2x přes den a pak ji řve v noci... jelikož se vychrní přes den. Takže ve dne a odpoledne hlavně pořádně utahat...Ono to pak padne 😀
Já malou šupnu kolem 9 do postýlky, dám mlíko, na chvilku vezmu a hezky zpět, papa a jdu. Žádné dlouhé uspávání, lehne a spí. Ale taky to bylo až časem, než si zvykla 🙂 Ráno je vzhůru kolem 8.

simuskaj
17. únor 2017

I my máme takový problém. Nevlastní syn má 4,5 roku. Usínání mu někdy sice trvá, ale usne. Ale skoro každou noc se pravidelně v 1:45 hod vzbudí a přijde za námi. Ani nic neřekne a jen si lehne. Tak ho odneseme zpátky ale za hodinu přijde třeba znovu, že chce ležet s námi. Tak ho chvíli necháme v posteli a po pár minutách odnášíme znovu. A pak spí třeba až do rána. Když ale přijde třeba v 5 hod ráno, tak už to taky neřešíme a necháme ho spát s námi. Ovšem jak spousta tady říká, ve třech a já ještě s pupkem je to někdy opravdu náročné se vyspat. Též by mě zajímalo, kdy ho to přejde a vydrží spát celou noc. Asi potřebuje jistotu, že tam jsme a proto chodí. Za 4 měsíce se nevyspím už vůbec jak se narodí to naše mimčo. 😀