Monitor dechu. Do kdy se používá?

matysi
24. zář 2007

Ahoj, do kdy se vlastně má nechat mimčo na monitoru dechu? Kdy vlastně pomine riziko náhlého úmrtí kojenců? Malému je půl roku a začíná dost cestovat po postýlce, tak očekávám v noci nějaký planý poplach 🙂

andulkaavetrelec
24. zář 2007

monitor dechu se doporučuje dávat od 2 do 4 měsíce minimálně, riziko je až do půl roku, ale platí to především pro nedonošená a nemocná mimnka-jeho používání. Být Tebou, už bych ho nepoužívala, ale je to na tobě.

matysi
autor
24. zář 2007

Já si taky říkám, že už bych ho mohla odložit 🙂 Já jsem původně o něm ani neuvažovala, ale v porodnici jsme ho měli všichni, takže jsme ho sháněli až po příchodu dom, protože jsem byla asi klasická vystreslá mamina s prvním mimčem 😀 V deseti týdnech nám zjistili srdeční vadu, takže jsem za něj byla ráda (ne že by to monitor nějak ovlivnil, jen jsem byla v noci klidnější, že by mi poplach vzbudil, kdyby náhodou...), ale teď se snad díky lékům upravila, takže už ho asi opravdu dáme do skříně 🙂

konoupek
24. zář 2007

Já někde četla,že nejohroženější jsou děti od dvou měsíců,až do jednoho roku,ale myslím,že to zaleží na spoustě vecí,hlavně když jsou rodiče klidný 😉

andulkaavetrelec
24. zář 2007

No asi bude taky záležet na tom, jak je dítko zdatné a jestli si při případném problémku umí poradit, pozor na šňůrky u čepiček a jiné provázky, může se jimi škrtit, taky v postýlce/kolébce nemají být volně látkové plínky, hračky apod. Volně nic, kdyžtak zasunuté pod matraci. Jednou jsem dala Davídka na látkovou plenku volně a on ji za chvilku měl nea obličeji a zoufale máchal ručičkama a knoural, ještě si ji neumí sundat. V tom okamžiku to bylo komické, protože jsem byla nablízku a bylo to ve dne, ale v noci je to nebezpečné...

anavka
24. zář 2007

Tak naší malý je 13 měsíců a monitor máme pořád. My jsme klidnější a hlavně ona ho ignoruje, kdyby na něj šahala, tak by ho už asi neměla. Myslim, že je to na každé mamince jak dlouho monitor v postýlce nechají, určitě ničemu nevadí, když tam bude ale déle 😉 A ještě k té látkové plence, naše malá od malinka usíná tak, že se do ní chumlá, takže my máme monitor i plenku 😀

kacka79
24. zář 2007

Ahojky, tak my jsme se přestěhovali z kolébky do postýlky už bez monitoru - 3 měs

matysi
autor
24. zář 2007

Tak my nemáme plenku, ale jak začal cestovat po postýlce, tak se otočil o 180 stupňů a skončil s hlavičkou pod peřinkou 😒 On byl evidentně spokojený, já docela vyděšená, takže peřinka šla pryč a místo toho spinká ve fusaku na ramínka 😀 Ale děsně rád se při usínání šmudlá s krysou z Ikei 😀

kupinka
24. zář 2007

tak malý by mi bez látkové pleny na obličeji neusnul,já i moji sourozenci jsme tak taky vyrostli. u té plenky se vůbec nebojím,vždyť je prodyšná. A pokud si monitoru malý nebude všímat,tak ho tam budu mít,už pro můj pocit 😎

andrea73
24. zář 2007

Holky riziko SIDS hrozí až do roka dítěte, proto jestli ho už máte koupený používejte jej co nejdéle...já ho mám pořád a díky bohu za něj. Jsem klidnější...i když malej v postýlce moc nenaspí, spí u nás v posteli a to jsem zas monitor dechu já 😀

andrea73
24. zář 2007

Kupi počkej až bude větší...Mára mi z něj už vytrhl šňůru a mám ji tam na heslo. Funguje jen natočená v jednom směru 😅 😅

kupinka
24. zář 2007

andrej-tak tos mě fakt potěšila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ene
24. zář 2007

To jste me docela zarazily. Takze monitor se nedava od narozeni? 😕

anavka
25. zář 2007

Ene, my ho měli hned od narození, hlavně už nám ho do postýlky dali i v porodnici 😉

andrea73
25. zář 2007

Ene to víš, že se používá od narození...čím je mimčo menší, tím je větší riziko SIDS. Já mluvila o tom, že až bude Kubík od Kupinky větší, nenechá přístroj na pokoji a bude za něj tahat. Hlavně za šňůru 😉

mapris
25. zář 2007

matysi,
ja mela monitor dceri do pul roku. Jakmila zacala cestovat po postylce, tak jsme ho vyndali ... Protoze to pak nema cenu.

matysi
autor
25. zář 2007

Sice se v postýlce dost nacestuje, ale ještě z něj neslezl 🙂 S kabelem už jsme si taky hráli, tak jsem ho schovala za lem a je pokoj. Zatím... 😀

Ene, my ho dostali taky hnedka v porodnici a jak jsem psala, nějak jsem si tam na něj zvykla a byla klidnější...

med
17. říj 2007

Ahojky, my taky používáme monitor a budeme ho používat co nejdéle. Bez něj nedám na noc ani ránu. Jsem totiž večer většinou tak unavená, že padnu jak špalek a takové ty věci, jako že mamina spí lehce a miminko v noci "poslouchá", u mě teda vůbec neplatí. 2x už nám monitor houkal, ale to měla malá asi delší pauzu v dýchání, byla nedonošená, takže jsem občas zaregistrovala, že se jí to stává. Ale to bylo jen v prvních týdnech, teď už je to v poho. A s tím cestováním po postýlce - Terka mi cestuje už asi od 4 týdnů. Je to švícko a odstrkuje se patičkama tak dlouho, dokud nezajede hlavou mezi plyšáky, co má v postýlce. A monitor jí vždycky viděl, i když byla skoro mimo něj...
Takže já jsem rozhodně pro používání monitoru co nejdýl.

seri
18. říj 2007

Holky ten monitor používáte jen v postýlce a přes noc? Nebo ho některá přendaváte do kočárku, když mimčo např. dáte přes den spát ven?

med
18. říj 2007

Ne, ne, jen v postýlce. V návodu je napsáno, že by se neměl dávat do kočárku nebo kolébky, protože by to nefungovalo tak jak má. Snímá totiž dýchací pohyby děťátka, takhle by snímal i pohyby kočárku, takže kdyby mimi nedýchalo, blikal by vesele dál. Dokonce ani nedoporučují, aby se postýlka dotýkala např. postele rodičů, aby to monitor nemohlo zmást.

seri
23. říj 2007

med - tak to je škoda, že se nemůže dávat do kočárku (teda že to nedoporučujou) ☹ ). Znám jednu holčinu, který umřelo miminko venku v kočárku, když tam přes den spinkalo, bylo mu asi tak půl roku.... Je to strašný, proto se ptám, jestli je tahle možnost. A co když budu mít kočárek, který se moc nehoupe 😅 ? Že by to nemohlo snímat pohyby kočárku, ale opravdu jen mimča? A co ho použít např. do proutěného pojízdného koše, se kterým budu jezdit po bytě?
Holky dík předem za rady, jestli se některá ozvete. Ráda bych si ho pořídila, proto se tak ptám (asi hloupě)...

lendy1
23. říj 2007

seri,
ten monitor je fakt hodně citlivý, jestli ho už máš, tak ho zkus dát do prázdné postýlky, zapnout a jen se opřít o postýlku a ten monitor to snímá, jako dýchání, ta citlivost je fakt velká, proto když ho budeš mít v koši, se kterým budeš jezdit, tak je to na nic. Něco jiného je, kdyby jsi s tím košem nepohybovala. Jinak náš Davídek měl potíže s dýcháním (výpadky dechu, které ovšem monitor nezaznamenal), přišli na to během našeho pobytu v jedné nemocnici po porodu, takže jsem měla hrozný strach, jestli nebude přestávat dýchat. Monitor mi pípal ze začátku 2x (z toho jednou jelikož se D. dostal mimo dosah monitoru), teď už je to v pohodě. Měla jsem a pořád mám hrozný strach z kočáru, neustále ho na procházce několikrát kontroluji, jestli dýchá. Máme kočárek, co nehoupá a jeho hodně baví jezdit po co nejvíc rozbité cestě, aby to drncalo, tak si myslím, že při tomhle by dýchat nepřestal 😀 něco jiného je, když tem kočárek necháš stát v klidu na zahradě-to bych asi pořád u něj stála a kontrolovala.
A my rozhodně budeme používat monitor co nejdýl, minimálně do 1.roku.
Jsem díky němu daleko klidnější.

seri
23. říj 2007

lendy - dík za info. Já zatím monitor nemám, jen koumám, jak se dá využít. Samozřejmě, že jsem nemyslela, že bych ho používala při jízdě 🙂, ale tak jak jsi napsala - v klidu na zahradě + v košíku doma, když by mimčo usnulo a s košíkem by se nehýbalo (že bych v něm měla připravenou náhradní podložku).
A jakto, že ten monitor nezaznamenal, jak píšeš, když měl Davídek problémy s dýcháním? Že by nebyl 100 % spolehlivý?

petrule28
23. říj 2007

Ahoj holky ! taky monitor používáme, ve dne v noci, prostě kdykoliv dávám malého do postýlky. byli jsme nedonošený, malej se narodil o 6 týdnů dříve, měl 1740g. teď už máme 5kg. Ale ze zečátku se nám dokonce monitors spustil 2x z ničeho nic, tak jsem se dočetla, že do 3 měsíců, kdy má dítě malou váhu ( a onzvlášť u nás, když jsme po příchodu z porodnice měli 2kg ), se má dát rovnou pod prostěradlo. A funguje to. Teď už ho máme normálně pod matrací a super....

lendy1
23. říj 2007

No on se narodil předčasně, byl v inkubátoru, po porodu nám řekli, že má potíže s dýcháním, za 2 dny nám řekli, že dobrý, po týdnu mi ho dali na pokoj a já jsem netušila, že to zelený světlo bliká při každém nádechu (myslela jsem, že to bliká, protože to funguje), takže jsem to nechala být, i když mi přišlo divné, že to bliká velmi nepravidelně a někdy to dost dlouho trvá, než to blikne. Ono to začne řvát, až když je výpadek dechu delší než 20sec. No druhý den byl D. strašně divný, dělali mu nějaké vyšetření a pak ho hned převezli do Prahy, kde teprve začali řešit to dýchání.
Prostě monitor neřval, výpadku dechu byli dle dr. v Praze značné s možností nedookysličování mozku, jelikož měl i křeče z nedostatku kyslíku, ale myslím, že toto zjistí velmi brzo u dětí hned po narození, my měli jen smůlu, že se na to v porodnici, kde jsem rodila vybodli a byl týden ve stavu, kdy měl tyto dýchací pauzy. Je to prý u nedonošenců jedna z běžných komplikací, ale musí se řešit hned.
Jinak monitor doma - super, jen měním baterky dříve než začne blikat kontrolka, jelikož mi blbnul, jak docházeli baterky.

seri
23. říj 2007

lendy - a to jsi rodila v Liberci? No hlavně, že na to pak přišli a Davídek je zdravý 🙂 . Taky jsem si myslela, že to bliká jako že to funguje a ono je to tedy jinak 😕
Určitě si monitor pořídím, jen nevím, jestli se vyplatí koupit např. už použitý od nějaké maminy s tím, že by byl ještě v záruce a věřit, že bude fungovat...anebo koupit úplně nový...

petrule - to jsi měla malinkýho broučka a taky dík za radu

lendy1
23. říj 2007

seri, ne bohužel v Lbc to nebylo a to mám porodnici naproti baráku 😀
Těšila jsem se, že to budu mít přez silnici a nakonec jsem jela až 50km od domova.
Jinak mi někdo říkal, že použitý se nemá používat, ale nikdo mi nedokázal vysvětlit proč a my máme použitý-půjčení od kamarádky, co ho používala 1 rok (taky měla nedonošence) a monitor funguje jak má a jen jak ho nebudeme používat tak si ho vezme zpět pro další děťátko.
petrule-náš D. se narodil také o 6týdnů dřív, měl 2,5kg a teď teda má už 7,5kg, ale monitor jsme dávali rovnou pod matračku, ono to pod tím prostěradlem je hrozně tvrdý ☹

ene
23. říj 2007

Nam naopak na kurzu rikali, ze je zbytecne porizovat novy a je lepsi poridit z druhe ruky.. Nevidela bych to tak blede s tim "pouzitym" monitorem 😉

seri
23. říj 2007

Asi půjdu do použitého, ale určitě musí mít záručák. Ale nákup nechám asi až ke konci roku, když mám termín až v únoru.

alcatko.j
23. říj 2007

monitor mame, porad pouzivame, mame pujceny uz jednou pouzivany, zatim nikdy nepipal, ja jsem s nim samozrejme klidnejsi a navic se nelousovi libi, jak blika 😅

bara_d
23. říj 2007

monitor používáme, Bea má 7 měsíců a budu ho používat do 1 roku. Někde jsem četla, že u holčiček min. 6 měsíců a u chlapečků 12 měsíců, ale jsem nějak s monitorem klidnější. Sice malá cestuje po postýlce, ale zatím nehoukal, jenom si oblíbila šňůru a přístroj, ikdyž je na úplně jiné straně postýlky, ale když se ráno probudí, tak jí to nedá, aby nezačala si s ním hrát. 🙂