Může být 17-ti měsíční dítě náměsíčné?

sebestka
15. dub 2012

Holky, kamarádka má problém se 17-ti měsíční holčičkou. Každou noc ze spaní jde na kolínka a houpe se na nich a při tom "mlátí" hlavou o postýlku. Dělá to každou noc a ikdyž tam nastrká polštáře, kolikrát ji teče i krev třeba z nosu. Když ji to nenechá dělat a vezme jí, tak malá přestane, ale jakmile ji dá do postýlky a malá usne, udělá ji to znovu. Pokud ji nechá, tak třeba po hodině přestane a už spí do rána. Pokud ji nenechá, opakuje se to. Má u toho zavřené očí a dělá to jen v noci, u odpoledního spaní nikdy. Narodila se v 38 tt, porod bez komplikací. Jen s ní chodí od 6-ti týdnů na RHB, protože všechno dělá později.Postižená nijak není, jen je pomalejší. Ale to třeba děti od bráchy byly taky a jsou vpořádku. Teď je ve fázi, kdy chodí kolem nábytku, takže je to už jen fakt otázka času, kdy dostane odvahu a pustí se. Její pediatr jí na to řekl, že za 4 měsíce se naučila plazit, přemisťovat se, mluvit, stoupat,chodit a tudiš ten její mozek není schopen si to tak rychle "přebrat" a proto to v noci dělá, že má vydržet a bude to řešit na 1,5 roční prohlídce, pokud to bude trvat.Mně napadlo, jestli třeba není náměsíčná, ale zase nevím, jestli náměsíční může být někdo každý den. Setkal jste se někdo s tímto u tak malého dítěte?Kamarádka má z toho nervy a myslí si, že to normální není.

mamkamarketa
15. dub 2012

@sebestka normalni to neni. at si necha napsat papir do spankove labolatore. treba ji pomuzou.
drzim palce

sebestka
autor
15. dub 2012

@mamkamarketa No, popravdě, mně to normální taky moc nepřipádá a jí taky ne. Pediatrička ji řekla, že pokud to nepřestane, pošle ji k dětskému psychologovi.Ale podle mně by měla začít třeba na neurologii nebo tam někde.