Můžu pomoct tomu, aby spinkala celou noc bez papání?

mishad
5. zář 2011

Maminky prosím o názor či radu..... naše roční Nikolka chodí spinkat každý večer v 19.30, předtím má krupicovou kašičku ( ve vodě), což si myslím, že jí musí zasytit, ale budí se mi ve dvě v noci na mlíčko, vypije asi 250 ml a spíme do 6.15 ráno, pak už je budíček.... Myslíte, že můžu nějak pomoci tomu, aby spinkala celou noc bez papkání? Dáváte třeba vaším prckům k večeři místo kaše například chlebík s něčím? Třeba by to více zasytilo....Ještě zkusíme dát Nikče postýlku do jejího pokojíku, také by se to mohlo zlepšit, četla jsem tady, že to hodně pomohlo 🙂

em_ka
5. zář 2011

@mishad Je na UM? Daj do krupice par lyzic UM, treba ked ta kasa je 150g, tak 5 lyzic - viac zasyti. alebo kasu vo vode a potom este mliecko.

mishad
autor
5. zář 2011

@em_ka děkuji za odpověd, ano ano, je na UM a kaši právě dělám tak, že uvařím krupici ve vodě a pak přidám Um 🙂 ale nějak jí to stejně nezasytí ☹

ffiinnkkaa
5. zář 2011

Já jsem udělala to, že tu noční dávku jsem mu nahradila prostě ve dne - takže jí co 3 hodiny 5x denně a v noci nejí už od půl roku. A postýlku do pokojíčku jsem dali už začátkem pátehé měsíce.

mishad
autor
5. zář 2011

@ffiinnkkaa to je fajn vychytané, ale mě Niky nechce přes den tolik papkat ☹ takže toto neprojde 🙂 jinak postýlka už je přestěhovaná, tak jsem zvědavá 🙂

ffiinnkkaa
5. zář 2011

@mishad no možná to je ono, že to jídlo pak dohání v noci - ale chápu, že jíst ji nedonutíš 🙂 pak bych zkusila dát místo toho čaj.

crca
5. zář 2011

@mishad asi tě trochu potěším,ale moje dcera byla a je to samé 😀 přes den měmoc jako miminko nejedla,v půl roce mě vypila max 90ml na jednu dávku a to někdy ani ne a v noci mě pila co 3 hodiny a vytáhla i 120ml.te´d nám je 28 měsíců a stejně má na noc 250ml Sunaru,budí se i 4x za noc,ale tu láhev má na celou noc,jen si něco vypije a zase usne.Jinak já to nijak neřešila,dokud chtěla a chce tak jí dám,jsou oba jak žížalky a přes den toho moc nesnědí(jo bonbonky a čokoládku to by chtěli 😀 )Kluk mě spí asi od 9 měsíců bez jídla.jsou oba v pokojíčku sami od 3 měsíců 😅

helcenka
5. zář 2011

Já to u syna udělala tak, že chodil spát cca kolem 20 hodiny, večeři měl tak kolem šesté - kaši jsem mu nedělala, protože ta ho tak dobře na noc nezasytila, dávala jsem normálka pečivo s něčím, kousek ovoce nebo zeleniny a pak před spaním dostal do postýlky lahev s UM. Vypil tak 180ml a pak spal až do rána. Ráno po probuzení dostal opět lahvičku se 180ml a asi za 2 hodinky snídani. 😀
A v noci jsem měla připravený čajík, kdyby se náhodou vzbudil - čas od času se to stávalo, tak si párkrát loknul a spal dál.

romana29
5. zář 2011

Nám rostou zuby, málokdy spí celou noc, spíše vyjímečně. Jídlo se jí ale snažím dávat jednou za noc - přes den toho sní dost a papá pěkně, takže ji zbytečně nevykrmuji a opravdu většinou stačí pochovat a zase usne.

mishad
autor
6. zář 2011

@ffiinnkkaa
@crca
@helcenka
@romana29 mooc mooc děkuji za vaše rady a tipy, jste hodné že jste mi písly 🙂,alespom vím, jak to funguje v jiných rodinách 🙂

crca
6. zář 2011

@mishad není zač,po 28 měsících to u nás nefunguje nic moc 😀 ,ale teď jsem jim rozhodila postele,takže každý usíná a spí ve své velké a kupodivu spěj hezky,už se buděj jen jednou max 2x za noc 😉 holka teda mlíko musí furt 😀

natalia18
12. zář 2011

My jsme měli to noční krmení podobně, papali jsme každé 3 hodinky. Pak mi kamarádka řekla, že moje dítko možná nemá hlad, ale jde už o zvyk, protože jí bylo 10 měsíců. To jí říkala její doktorka. Tak jsem jí zkusila nedávat v noci mlíčko a do týdne se mi přestala budit a plakat a začala spinkat celou noc. Teď je nám 11 měsíců, večer v půl 8 máme kaši anebo mlíčko a pak se budí na jídlo až ráno kolem 6-7. Takže u nás to byl opravdu jen zvyk.

adunka73
12. zář 2011

Nejmensi dcerka pila do 15.mescu kazdou noc kolem 3hod. 160ml UM.Zkousela jsem asi od roku obcas davky snizovat,ale nedala se a tak jsem ji nechala pri 160ml i kdyz by urcite rada vypila vice...Uplne sama od sebe se nakonec behem jednoho tydne prestala budit na mlicko a od te doby v noci nevyzaduje zadne piti.

adunka73
12. zář 2011

@mishad ...necetla jsem vsechny prispevky,ale napadlo me,ze se ti mala muze budit zizni,ze hlad treba vubec nema.Krupicova kase na vecer by ji mela zasytit dostatecne,klidne bych ji uvarila na mliku,jestli nechces z kravskeho tak v pohode z UM.

michamicha
14. zář 2011

náš malej se taky furt budí aspoň 1x za noc na jídlo 😒 zkoušela jsem mu nahradit UM v noci čajem nebo vodou, ale nechtěl to a vyžadoval jen UM. Tak nevím jestli to je hlad nebo zvyk 😖 každopádně bych už byla ráda, kdyby vydržel spát celou noc bez buzení 😉

michamicha
14. zář 2011

@natalia18 a to jsi jí prostě jen to mlíko nedala? plakala? já bych právě tohle chtěla zkusit, jenže manžel je pak otrávenej, že se potřebuje vyspat a kdyby malej plakal třeba týden každou noc, tak nevim nevim ☹

dupik
18. zář 2011

naše malá )16měsíců)se ještě před 3 týdny budila 4-6x za noc na kojení..už mě to unavovalo a tak jsem jiprostě jednou nedala..když se probudila, tak jsem ji zpívala a nabízela dudlík...po 20 vteřinách řvu si ho vzala, stočila se ke mě(máme postýlku bez bočnice pořistrčenou k posteli) a šla spát..po třech týdnech se budí1-2x za noc abych ji podala dudlík...a pro mě to je luxus..

handm
19. zář 2011

@mishad ahoj, mě se malej taky zase budí v noci. Už měl období, kdy spinkal celou noc (cca od 19,30 do 5,30), trvalo to asi měsíc - namlsal mě a pak najednou začal zas vstávat dva- až třikrát 😝 Zřejmě se mu zase tlačily zoubky.
Takže když si to ted přehodil na jedno vstávání, je to luxus... jednou, už dřív, jsme zkoušeli také nahradit noční UM čajem, vodou, ale vydržel řvát v kuse třeba dvě hodiny, když neřval, tak ale nespal, prostě měl párty! 😲 Nakonec si totálně přehodil rytmus, že v noci skoro nespal a přes den mohl chrnět celý den, prostě katastrofa, trvalo dost dlouho, než si to zas srovnal zpět..takže jsem s pokusy skončila 🙂
Ráda bych samozřejmě, aby spinkal celou noc, ale když prostě chce jen mlíko a mlíko, tak mu ho prostě dám 🙂

natalia18
19. zář 2011

@michamicha Ano, prostě jsem jí nechala plakat a za ten týden plakala první noc, pak třetí a pak asi další dvě a konec. Manžel říkal, že to vydrží, ať to prý zkusím. Tak ho zkus přesvědčit na týden 🙂 No a ona neplakala celou noc, vždy byla do půl hoďky tuhá a vzbudila se tak 2-3 krát.

ja.na81
19. zář 2011

U nas se spinkani bez jidla dari tak 2 mesice. Prcek se mi ve skoro roce budil v noci kazde 2 hodiny na kojeni a to uz jsem fak nedavala.. tak jsem jednoho dne proste rekla ne, mlicko bude az rano. No tu noc plakal teda desne. Meli jsme ho s manzelem v posteli (on tedy stejne spi s nama, ma postylku "balkon") a utesovali ho a davali dudlika a napit vody. Druhou noc taky jeste plakal a budil se po tech 2 hodinach ale pak se to zaclo lepsit a ted je to tak, ze kolem 18.30 dostane kasi (nebo chleba se syrem, nebo ted uz i brambory s necim, kdyz mame zrovna my neco co on uz muze) a mezi 19.30 - 20 hod uz spi. Nekdy vydrzi az do cca 3 hod, pak se budi a place - dostane napit vody (pije dost, takze ma asi fakt zizu), dudlika a usina znova. Pak uz teda kolem 5 hod jeste kojim a spime jeste do tak 6.20. Nekdy se vzbudi treba uz ve 22 hod, ale to jen tak knoura a staci dat mu dudlik a okamzite je klid a pak az v ty 3 a to uz se mu musi dat napit a pohladit ho a tak 🙂
Takze @michamicha jestli to manzelova prace dovoluje, zkuste to treba o vikendu nebo tak. My s tim taky zacli na dovce.

ja.na81
19. zář 2011

@michamicha jo ale celou noc bez buzeni, to je zatim utopie i u nas teda.. ale davam si male cile 😉 Takze noc bez jidla uz je uspech, diky bohu aspon za to 🙂

michamicha
19. zář 2011

@ja.na81 my dneska zkoušíme spaní ve spacáčku, ráno byl docela studený, tak třeba tohle pomůže 😉

ja.na81
19. zář 2011

@michamicha no treba jo, kdo vi, proc se ti prcci budi ze jo, vyzkouset se musi vsechno 🙂 Nas maly teda spi ve spacaku od narozeni...

petja
19. zář 2011

řekla bych že jde v tomhle věku už jen o zvyk,malá v noci nepije už od 10m,prostě nedostala,když by se vzbudila tak jí nabídnu vodu,ale ani se neprobudila.Nyní,když byla horka pila i v noci trochu,ale opět jen vodu.Zkusila bych nedat a když by bylo zle tak vodu a pohladit,položit do postýlky

michamicha
19. zář 2011

@petja jsem se rozhodla, že to takhle dneska zkusím, už jsem to jednou zkoušela (je to měsíc zpátky), ale strašně brečel, tak jsem mu nakonec to mlíko šla udělat, ale dneska to zkusím s tou vodou 😉

petja
19. zář 2011

@michamicha To určo klapne! A že plakal se mu nedivim,najednou nedostane něco na co je zvyklý,to je pochopitelné,jak jinak to vyjádřit?Ale myslim že je to pro jejich dobro,jíst už určo nepotřebují,vždyť i to nabourává spánek,bříško musí zpracovávat jídlo...

michamicha
20. zář 2011

ahoj, tak první noc bez mlíka za námi, vzbudil se v půl 1 a usnul až ve 3 😝 plakal, prosil, dokonce řikal i "dej", dala jsem mu teda vodu, to ale jen 2x potáhl z flašky, víc nechtěl a dál brečel... no byla to náročná noc, ale musim říct, že jsem kupodivu nebyla ráno jak přejetá parním válcem... on si zvykne 😉

janulka21
29. zář 2011

Taky jsme na odvykačce nočního krmení UM, sice za sebou máme první noc, ale už ted se na dlaší netěším. Malá plakala asi hodinu, pořád se nemohla uvelebit v postýlce ( máme jí v ložnici ) a po tý hodině jsem to nevydržela a mlíko jí dala. Jak píše michamicha, vody si cucla 2x a začala hned plakat, reklamace 😀 Doktorka mi taky řekla, že nemá hlad, že je to jen zvyk, ale když pak vytáhne naráz 160ml.... tak teda nevím ☹ Doufám, že ten pláč bude trvat maximálně 14 dní, snad mín a pak už se bdue budit jen o půlnoci a v 7 ráno.