Na zádech spí neklidně. Bojím se ho nechat spát na břiše

aprint
28. kvě 2011

Ahojky,
máme 5 týdenního chlapečka a máme dost velký problém se spaním na zádech.....je při tom hrozně neklidný, stále se budí, kroutí se, zvedá nohy a ten spánek je celkově dost neklidný. Když ho dám na břicho, tak okamžitě usne a spí tvrdě s klidně. Přes den, když ho kontroluju, tak je to v pohodě, ale co v noci???Když mi na břiše usena já ho pak přetočím an záda hned se vzbudí. Mám ale strach ho nechat v noci na břiše kvůli SIDS. I když máme v postýlce monitor dechu, mám strach aby se něco nestalo.....nemáte někdo podobné zkušenosti????

crca
28. kvě 2011

@aprint my jsme na zádech neleželi nikdy,když byli takhle malí,tak byli v zavinovačce a přes ně jsem dávala deku,podle počasí a dávala jsem je na bok.Jen přes den jak píšeš,když jsem je měla na očích tak jsem dávala kluka na bříško,ale kvůli prdíkům 😉

kvetinkaivanka
28. kvě 2011

@aprint já jsem syna dávala na bok,protože se mu tak krásně spinkalo a na zádech vůbec nechtěl spinkat.Přesně jak píšeš,byl neklidný,budil se......

dlabinecka
28. kvě 2011

A kdybys ho "svázala". mě malá do půlroku spala jedině totálně svázaná, aby nemohla budit sama sebe: mě teda nespala ani na břiše. Ale pokud máš monitor, tak bych se toho spaní na bříšku nebála...

aprint
autor
28. kvě 2011

Svázaní jsme spali prvních 14 dní...pak mi ty ruce stejně vyndával ven ☹ ale on se ani tak nebudí, jako ho spíš trápí bříško ☹ no monitor máme....ale mám strach ☹

petule246
28. kvě 2011

@aprint - měla jsem to u adámka podobně. Taky mi líp usínal na bříšku, takže jsem ho nechala usnout a otáčela na záda nebo bok - raději i ve dne teda a obvykle se naštěstí neprobudil. Pak už se mu to změnilo a usínal i na zádech.

dituli
28. kvě 2011

Náš 7. týdenní Viktorek taky rád spinká na bříšku. Ze začátku jsem se toho bála, ale prý to není problém, jak jeden doktor v pořadu Sama doma říkal. Jen miminka kolem sebe nesmějí nic mít, aby si to nedali pod sebe a neudusily se. Přes den ho kontroluju, ale v noci, pro můj klid, ho dávám na bok a střídám strany. Chvilku mu to trvá než usne, ale pak se budí jen na krmení a neprotestuje, když ho dám zase na bok. Hned usne. Kdyby ale v noci pěkně nespinkal, asi bych ho dávala taky na bříško. To je individuální.

hamma
30. kvě 2011

Náš chlapeček taky jednu dobu spinkal jenom na bříšku, obvykle v naší posteli, monitor dechu nemáme...já bych se tím tak netrápila 🙂

berenika39
30. kvě 2011

Mě před dvaceti lety dětský doktor řekl, že kojenec nesmí spát na zádech, aby nevdechnul případné zvratky, takže první syn spal výhradně na bříšku, sem se držela rady lékaře 😝 . O nějakém syndromu náhlého úmrtí se nevědělo,
Druhý syn zase podle rady lékaře nesměl spát na bříšku, aby se předešlo SIDS.
Tak si vyber 😝 . Ale i ten menší spal od narození na bříšku, bez monitoru dechu, bylo mu to tak příjemnější, spal klidně celé noci bez buzení, vystrčil prdelku, kolínka pod sebe a bylo to. Na zádech se budil, jak tu ostatní píší - byl nebezpečný sám sobě... 😀

sussanah
30. kvě 2011

Taky to vidim tak, ze kdyz ditko jinak spat nechce, tak ho nech spat na brisku. Jen pozor na volne veci v postylce (plysaci, deka apod). Navic mas monitor, takze ti to na klidu taky neco prida. Taky spani na boku je fakt dobra alternativa. Nas maly se nechaval ukecat na ten bok asi do cca 5m, ale pak jednoznacne vyhralo brisko a spi tak porad 🙂

aprint
autor
31. kvě 2011

Jak to tak tady čtu, tak asi břicho vyhraje. Včera jsme mluvila i s paní, co dělá na novo JIPce a říkala mi, že když mám monitor dechu, tak se toho nemám bát. A co se týče SIDS,tak na to v podstatě nemyslet. Žer sice studie ukazují an spaní na bříšku, ale vůbec to nemusí být příčina a pokud t dítě ty predispozicde má, tak se tomu stejně nezabrání.....takže teď spíme v kočárku na břiše už 4 hodiny bez jídla 🙂 ( vynahrazujeme si noc, to jsme řádili)

kaculi
3. čer 2011

Tak já mám úplně stejnou zkušenost - teda vlastně dvě 🙂 Starší syn mi taky špatně spával na zádech, sám sebe budil když pohnul ručičkama a spal hodně neklidně. Na bříšku jsem ho měla strach nechat spát, narodil se o 6 týdnů dřív, tak jsme se na zádech trápili asi do 5. měsíce, skoro nespal, já v noci taky ne. Potom jsem to zkusila na bříšku a byl klid, začal krásně spát a i noc mi prospal s jedním kojením celou. Teď má 3 roky a neusne jinak než na břiše. 🙂 Po těchto zkušenostech jsem ještě před narozením dcerky koupila monitor dechu - v 6 týdnech začala dělat to samé - na zádech neusnula a když už, tak jen tak lehce, všechno ji probudilo. Takže i ji jsem začala dávat na bříško a taky je klid, je spokojená, vyspaná. A jak jsem vyndala fusak z kočárku, začala tam dělat to samé protože měla zase volné ručky, takže spí na bříšku i tam.

aprint
autor
16. čer 2011

je fakt ze on mi ani na zadech ani na boku neusne....zacina usinat trhne s sebou a je vzhuru...a dam ho na bricho a je do minuty tuhej...kdyz potrbuje tak si krasne otoci hlavicku ze strany na stranu ale zpravidla spi celou dobu naprosto v klidu....ted se v noci i vyspim...i kydz dse budi co 2 hodiny na jidlo...

timbouctou
16. čer 2011

já bych se toho nebála, starší kluk sice spal spokojeně na zádech, ale mladší si ve třech týdnech vynutil spaní na bříšku tím, že jak ležel na boku, protože na zádech jedině řval, tak začal vrtat hlavičkou jako do matrace. Nejdřív jsem nevěděla co s tím, pak mě napadlo ho dát na bříško a byl klid. On totiž byl tak čilej, že mu v tomhle nízkém věku nedělalo žádný problém se z boku odpíďalit na záda a v téhle poloze se začal vrtět a a nožičkama nadzvedával zavinovačku až si tím udělal kýlu. Na tu jsme museli koupit kýlní pás za tři stovky, ten nepomáhal a pak se mu to spravilo běhěm pár dní zadarmo spaním na bříšku 😀

aprint
autor
17. čer 2011

@timbouctou Když zveda nožičkama zavinovačku, tak si může uhnat kylu?? To ten naš dělá, když spí na zádech. Ted jak na potvoru usnul na zádech a v noci ne a ne a ne a dělá scény.Asi fakt na ty zada musi byt hodne unaveny a nesmi byt po jidle, ale stejně sebou každou chvilku šije. Taky se mi stava, ze ldyz je na zádech, tak se jakoby zajika slinama. tak ma strach aby se tim neudusil.

timbouctou
17. čer 2011

@aprint no to oni dělaj asi všichni, na zádech divný zvuky. Na tu kýlu pozor, sleduj mu pupíček jestli nevylézá. Zavinovačka je na ně dost těžká jak jsou maličký. To on jak zvedá ty nožičky tak se snaží tlačit a otočit se ze zad pryč. A nevrčí ti? Metin hrozně vrčel, asi jak tlačil prdíky.

aprint
autor
19. čer 2011

@timbouctou no on spíš tak chroptí..ale aji by se tomu vrceni dalo rict 🙂

ashlee
19. čer 2011

@aprint syn spal na boku v zavinovačce

ffiinnkkaa
19. čer 2011

Já bych ho nechala spát tak jak se mu spí nejlíp..a pokud je k dispozici monitor není co řešit..moje ségra nijak jinak nespala a to monitor nebyl a teď je jí 20 🙂

luca50
20. čer 2011

První syn mi spal "svázany" a pak nejraději na boku. 😉 . U druhy mně začal nejprve na boku a teď ve 3 měsících spí na bříšku. A od té doby spí hodně klidně. 🙂 . Jestli nemáte monitor ,tak se dá koupit na určitých stránkách za pár korun, sice použitý, aleje to většinou funkční. I já jsem si takto koupila a jsem spokojená. Zkuste se na to podívat.

kkaminka
25. čer 2011

Zdravím vás holky,před 14dny se mi narodil syn a taky válčíme s usínáním.V kolikátém týdnu můžu zkusit dát malého na bříško?A je to vhodné po kojení,když má plné bříško?Někdy usne hned a jindy i 4hodky bdí,zavírá oči,ale pak je hned otevře,je vyprckaný,přebalený,nakojkaný a navím si rady.

aprint
autor
28. čer 2011

Já si myslíám, že přes den může spát mimčo na břichu hned...my byli ve 3. týdnu na fototerapii a tam hi dávali na břicho normálně. Tam se malý naučil spát na břiše a jsou dny , kdy mi prostě na zádech neusne ať se snažím jak chci. Po jídle asi záleží jak moc se nají...někdy je to fajn, když si nemůže brknout, tak si na tom břišku brkne...někdy si holt blinkne, když má to břicho plnější......já teda než 4 hodiny v noci bdít, tak radši zvolím to břicho....

jaa
28. čer 2011

@aprint Mám 4 dcery.všechny spaly hned od porodnice na břiše a všechny jsou živé a zdravé.Navíc, nikdy nepoznaly bolení bříška,protože se takto pěkně vyprděly.Poloha na zádech je nepřirozená.V děloze byla mimča stočená do klubíčka a toho mohou dosáhnout jen na bříšku....Dcery měly na zádech úleky a pořád se budily...takže bříško vedlo a to i v noci.Navíc se na něj samy brzy otáčely,rychle pásly koně,seděly,chodily.takto se totiž posilují zádové a krční svaly.Mimča nemají tzv vyleželé místo na hlavě,nebo slehlou hlavu.. 😉

luca50
21. črc 2011

Spaní podle mně může mimčo hned jen bych si dávala pozor na ublinkávání. Já mám totiž hrozně ublinkaného 😒