Naše měsíční miminko málo spinká, poradíte?

zalaretti
24. srp 2012

Už si nevím rady, i na pohotovost jsem včera volala a nic moc se nedozvěděla... ☹ , naše měsíční miminko strašně málo spinká, když to tak sečtu, tak všeho všudy přeš den cca š hod. a v noci je to podobné, jinak pláče... ☹ , jestli prdíky...těžko říct, prdět prdí a dáváme kapičky Espimisan do mlíčka...po krmení se ho snažím uspat, ale marně, chvilinku je klidný a pak se začne vztekat, plakat a mrskat nožičkama a ručičkama ☹ , pláče i několik hodin, neúnavně...nevíme si rady, Četla jsem na netu, že miminka prospí 15 hodin, i více a naše jen s těží 6 hodin za den i noc 😒 . Jsem už hodně unavená a vyčerpaná...poradíte mi prosím někdo? Jinak, papat papá normálně a s chutí, na váze také přibívá...ale ten pláč...až řev ☹ . Ten je ubíjející 😖 . Kolikrát pláču i s ním, úplně se propotí, jak pláče ☹ .

tichackova
24. srp 2012

Tak to bych řekla, že ho bolí bříško. U nás to bylo to samé, i když v noci tedy zaplať pánbu spala. Ale přes den mazec, někdy denně naspala třeba hodinu, rekord byl 20 minut. Jinak od pěti od rána do deseti do večera řvala a řvala. Některý miminka na to holt trpí víc. Moc držím palce, aby to co nejrychleji přešlo!

ivaanka
24. srp 2012

Na mesicni miminko je to podle me hrozne malo, nasi kluci v tomto veku spali prakticky porad, budili se jen na jidlo. Rekla bych tak 20 hodin urcite. Zkus koupit probioticke kapky Bio Gaia. Nepsala jsi jestli kojis, pokud ne, zkus zmenit znacku mlika, pokud kojis, mozna je chyba nekde v tvoji vyzive. Sice bych to videla taky na to brisko, ale jeste me napadlo, jestli nema jenom hlad.

monika6e
24. srp 2012

znám bohužel osobně. Malá křičela od rána do noci a usínala jen z únavy. Důvod byl neuzavřená záklopka mezi žaludkem a jícnem. Měla bolesti a hodně ublinkávala. Stejně s tím prý nic nejde. Jen zahušťovat mlíčko, což nefunguje. Takhle nám křičela a nespala půl roku... Držím pěsti, ať je to lepší... Zkus nahřívání bříška a masáže, to alespoň trošku pomáhá. Případně probiotika, tím nic nezkazíš...

kupi
24. srp 2012

Taky bych řekla, že je to bříško, my dáváme k probiotikům ještě baby calm, zkus mu bříško nahřívat a dávat nožičky k bříšku. Snad to co nejrychleji přejde.

saminomimino
24. srp 2012

zkus změnit mlíko,jestli je na UM,a přes den nosit v šátku nebo v nějakém ergo nosítku jako manduca,může to být i silná úzkost a nošení ho 100% uklidní,máme taky uplakánka,poznám když je to bříško a nebo když je to úzkost a nosíme nosíme,ono i v tom šátku se v kolébce bříško pěkně zmáčkne a miminko se vyprdíkuje,určitě zkusit,držím palce 😉

dlabinecka
24. srp 2012

A já bych řekla, že je prostě zpruzené ze života, tak jako moje dcerka, ta toho v tomhle věku naspala asi ještě mín. pomohlo nám houpání na míči, pevně zavinování, nošení v šátku... Nebolelo jí bříško a ani nic jiného, prostě se nedokázala adaptovat na svět. přešlo to, až po 3tím měsíci. Maximálně bych se obrátila na neourologii, jestli nemá nějaké následky z porodu, což se nakonec ukázalo, že bylo u mojí dcerky.

veruska007
24. srp 2012

Můj nejmladší taky spal strašně malinko, kolikrát přes den jednou 20 min., v noci usínal po půlnoci, vstával v pět a mezitím se 3x kojil přes půl hodiny. To byly hrozné začátky. Klidný byl jedině tehdy, když jsem ho nosila v babyvaku nebo v šátku. Připadala jsem si jak soumar. Zlepšilo se to asi v 8. měsíci, kdy začal spát celou noc a postupně se naučil spát až dvě hodiny odpoledne. Teď má rok, v noci spí asi 8-9h a během dne 1-3h. Některé děti prostě spí málo ☹. Závidím kamarádce, jejíž miminko spí a spí a budí se jen co 4h na kojení.

cuci25
24. srp 2012

kamarádka měla stejný problém, řekla bych. Malý jí vůbec nespal, jen brečel a kroutil se. Nakonec mu zjistili hypertonii (nebo něco podobného) a museli s ním začit pravidelně cvičit zklidňující cviky a nesměla ho nechat dlouho plakat. Samozřejmě tě nechci strašit, snad to bude jen to bolavé bříško ☹

mapurka
24. srp 2012

Můj syn také malo spící dítko, v postýlce ani omylem, to byl při doteku s madrací ihned vzhůru byť jsem ho tam ukládala tvrdě spícího a se sebevětší opatrností aby se neprobudil 😠 . Dokonce ani vození v kočárku ho neuspalo, prostě potřeboval být u mě, nejradši tedy u prsa. Takže místo kočárku nastoupil šátek, uspávání u prsa nebo na balonu, celodenní kontakt se mnou, nikam jsem bez něj nemohla, prostě mamánek. Nespal sice pořád, ale alespoň neplakal, což bylo nejdůležitější. Dnes je z něj velký 8mi letý kluk a žádné následky, třeba rozmazlenost to na něm nezanechalo.
🙂 😉

helulicek
24. srp 2012

Podle toho co popisuješ nemůže mít třeba alergii na BKM? což v "normálním" UM je.... Syn mi taky hodně plakával, byl neklidný, bříško bolelo atd. Já tedy kojím, tak jsem vysadila u sebe BKM (+ ještě ostatní alergeny) a od té doby mám spokojené miminko 😉 Tedy krom atopického ekzému, ten nás stále trápí ☹
Zkus Nutrilon Alergy Care nebo Nestlé Altaré, za pokus to stojí (jen jsou teda chuťově trošku někde jinde 😝 než normální UM, ale prý se to dá přisladit glukopurem a postupně snižovat...)
Jinak než jsem zjistila tu alergii, tak nám pomohl téměř hned při první dávce Emulips.

wiwiane
24. srp 2012

doporučila bych konzultaci s laktační poradkyní, nás naučila masáže bříška, zkoukla kojení, může být pžejezený nebo naopak nedojezený, bolesti bříška, my měli podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka, ve 3m nam dělali test z krve. Jak ostatní psali chování , zavinování, hopsání na míči, klubíčkování, masáže, koupele, nahřívání bříška. a nebo to může být uplně něco jiného takže bych konzultovala s pediatrem. Reflux (vrací se mlíčko) je taky jeden z problémů kterým jsme prošli. variant je bohužel mnoho :o( Hodně sil a pozitivní je že se to bude zlepšovat 😉

katyxq
24. srp 2012

Malá taky špatně a málo spala, byly za tím koliky, protože od té doby, co držím i kvůli dalším problémům (ekzém, hleny a nitky krve ve stolici) dietu bez BKM, hovězího a sóji, tak vydrźí spát i pamr hodin v kuse, spí celkově víc, ale pořád dost neklidně a snadno se vzbudí. Přes den ji hodně nosím v šátku, to taky pomáhá, tam spí krásně, celkově je pak klidnější, i když zrovna v šátku není, často spí i u nás v posteli, kdýz měla koliky, tak tam byla pořád, uklidňovala ji naše přítomnost.
@helulicek Znáš toto - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... ?

majinka1981
24. srp 2012

Já dokud kojila, tak malá skoro nespala jak jsem měla slabé mlíko. Bylo to strašnýc 14 dní, byla jsem uplně hotová a pak jsem zjistila že to byl hlavně hlad. Takže se pak při umělém mlíku zklidnila. Zkus to za to nic nedáš. Po 14ti dnech kdy mi vypila obě prsa a pořád řvala, vypila flašku umělého a rovnou usnula a spala šest hodin. Mysleli jsme z manželem, že jsme jí tím snad zabili 😀 Trpěla i prdíkama. Na ty trpí stále ale když pije úmělé mlíko tak spí tvrdě v noci šest hodin v kuse. A přes den, po dvou nebo po třech hodinách. Jinak pomohlo nošení v baby vaku nebo šátku.

kay
24. srp 2012

ahoj, já bla při druhé dceři po dvou měsících na psychiatra.. byli jsme na tom dost podobně, jen přes den spala 3x 45 min.. v noci cca od jedenácti do 8h s kojením. Zjistila jsem, že má tzv skytý reflux, takže prostě "jen" pálení žáhy bez blinkání, moc se o tom v čr nepíše nemluví, poradila mi to jedna kamarádka z ciziny. Zkus mimčo podkládat a chovat se k němu jako k mimču s refluxem, tzn nehábat moc po jídle, taky je pravda, že to může být horší adaptací na prostředí po porodu, zkus dát při spaní třeba plínu přes obličej, medvídka k miminku /třeba i nahřátého, pokud nebudou vedra), pevné zavinování, šátek u nás taky trochu pomohl. hlvaně si odpočiň Ty, ať jsi v klidu, pokud dobře jí a přibírá, je to prostě fakt jen přechodné. Musíte to jen přežít. po 6n se u většiny miminek upraví.. u nás teda až kolem roku.. 😀

pehaka
24. srp 2012

náš malej taky hodně plakal jedl vypadal spoky ,ale dost se naječel hlavně kvůli bříšku 😒 teď 2 měsíce a kousek je to úplně jiné dítě spinká docela dost celou noc přes den jak kdy, ale už nepláče a na svět se usmívá..dr mi vysvětli,l že může být spánkově nevyzrálý což se potvrdilo z bříška byl vyhnán a tak mi to dal prostě sežrat... baby calm a plínka přes hlavičku z něj udělali spokojené miminko a nejlíp, nejlíp se spí u mámy v posteli...nestresujte se já byla taky na psychouše k tomu ještě 3 letej roš´ták.. 😉

karotky
24. srp 2012

Jestli jsem dobře pochopila a malá Ti v 1.měsíci prospí z 24.hodin jen polovinu,tak to není zase tak zlé.Starší synek v tomto věku spal podobně a jako bdící byl spokojený jen v jedoucím kočárku.Takže jsem se snažila všechno doma stihnout,když spal a jinak jsme byli pořád venku.Přeci jenom máš zatím jedno a hlavně 1.dítě,tak si ty procházky(pokud budou zabírat alespoň na to neplakání)víc užívej.Venku je krásně a hlavně se tím dá hodně zhubnout. 🙂
U 2.synka to bylo jiné.Sice byl spavější(cca do 6.neděl-narodil se o 3 týdny dřív,tak asi proto)přes den,ale před 2 roky mě nenechá vyspat v noci.Začalo to kojením a od odstavení to pokračuje prořezáváním zůbů.Člověk se tomu holt musí přizpůsobit,protože jakmile se s tím začne prát,mohl by se z toho také jednoho dne zbláznit.Každé dítě je jiné-některé "prudí" ze začátku a pak je klid a některé jsou jako miminka zlatá a vrcol přijde až v pubertě. 😀

nikik25
25. srp 2012

Má první dcera byla ukricenec. Prorvala celé dny a noci. Dnes už spí dobře ale pořád je to tragedka. Druhou dceru od narození nosím, spí se mnou v posteli a je to usměvavá a spokojena holčička . Lituju že jsem to nepraktikovala i u první dcerky... Zkus nosit v satku. Děti potřebují kontakt aby byly v bezpečí a spokojeně. A pozor nošením je návykové i pro maminku 🙂 🙂.

petkula
25. srp 2012

ahoj, taky jsme se s malým do jeho 6 měsíců docela natrápili. Málo spal, dost plakal a pomohla jedině vzpřímená poloha. Takže položený na mé hrudi, na rameni a také jsem ho uspávala hodně v nosítku. V kočárku mi prvních šest měsíců skoro nechtěl spát. Když jo, tak se během deseti minut vzbudil s hrozným křikem ale byla jsem něj připravená, dala jsem ho do nosítka a tam hned vytuhl 😀 Je to pro miminka dobrá poloha na trávení, protože se při ní nevrací mlíčko zpět. Ostatně tohle byla hlavní příčina pláče u obou našich dětí. Nepomohlo ani zahušťování mléka.
Nevím, jestli tě tím potěším ale upravilo se to kolem 3. měsíce a nejlepší to pak bylo, když začaly příkrmy - i když pak zase začaly zuby 😀

zazulka
25. srp 2012

Jo tak tohle je mazec,naprosto chápu, jak se cejtíš... moje mimino teda tolik neplakalo, ale spalo nejmíň ze všech dětí v okolí. Těžko se radí, každá poradíme něco jinýho a co si pak má člověk vybrat, viď? Já souhlasím s názorem probrat věc s laktační poradkyní, o přejezených dětech jsem taky hodně slyšela. Nekoj dřív než po 2h třeba, aby se mu nemísilo čerstvý mlíčko s natráveným a taky bych zkusila dát UM na noc, jak Ti tady hodně holek radí. Zkoušíš zavinovat do plínky, aby se cítil v bezpečí? Nosítko je asi taky dobrý nápad, i když já teda nešátkovala ani nenosila. Souhlasím s tím, že je to asi dobrý nápad, ale nechtěla jsem si miminko naučit spát u mě, ale hezky v postýlce, protože tak to podle má být, ale nevyvracím nikomu nic 😉 Začátky s miminkem jsou fakt težký, kor když tolik pláče. Já bych poradila nechat si co nejvíc pomoct, spát, když si někdo miminko vezme na kočárek, zkusit si, i když je to težký, najít čas pro sebe, jít třeba na krátkou masáž nebo něco, co Ti udělá radost. Neporovnávej kolik má a nemá miminko spát a kolik spí nebo nespí sousedce, to Tě ještě víc podrazí. Tak málo jako spal můj chlapeček žádný kamarádce dítka nespaly, ale snažila jsem se si to moc nepřipouštět, to bych se zbláznila. Tahle doba opravdu trvá relativně krátce a miminku se začne na světě líbit, i když připouštím, že když má člověk tu dobu před sebou, vypadá to strašidelně. Kdybys měla špatnej pocit, že je něco v nepořádku, neváhej říct si o názor jiného MUDr, hodně dětí okolo mě, který takhle moc brečely, měly nakonec zúženej konečník... ale může to být cokoli, hodně se přes den mazlete, ať ví, že na to není sám. A drž se, přejde to a bude přibývat sluníčkových dnů, uvidíš 😵

slundo
25. srp 2012

No uplně tě chápu.....odpočinek potřebuješ, povolej hlídací babičky a nebo popros partnera , jestli by mohl pomoci a v prvý řadě se pořádně vyspi a ono Ti to dá novou sílu..... můžou to být prdíky, zkuste probiotika, masáže ( výborný je uvolňující olej od Saloosu) , chovat a mluvit na něj ..... dítě vycítí tvoje nálady a pokud nejsi ty sama v pohodě, nebude ani ono. Ale to je pochopitelný, když máš málo spánku a celkově si vyčerpaná. Tphle prožívaj všechny maminky, ale někdo zkrátka ve větší míře. Tak a ještě mě napadá růstový spurt, první bývá okolo 6. týdne a u některých dětí to bývá dost o nervy rodičů ..... Moc Ti přeju odpočinek a brzké doplnění sil a uvidíš, že se brzy vše upraví a budeš si to užívat 🙂

ofelieee
27. zář 2012

u nás byl hit na spaní hacka (od Pecha)

luceni19
9. lis 2019

Tento problem jsme řešili taky, u nás pomohlo noseni!! To se konečně krasne vyspal, já měla najednou volné ruce. A noční pláč a moji nevyspalost vyřešilo kojeni v leže a pak společně spaní ..

sonikv
Autor odpověď smazal
Zobraz