Jak ho naučit spát přes den bez houpání?

floory
12. srp 2017

Ahoj, prosim o radu, případně zkušenosti. Mám tří měsíční mimčo, večer usne v klidu sám v postylce, ale přes den je třeba ho "dyndat", houpat nebo chvilku nosit. V kočárku neusne, zkoušeli jsme 4 druhy Kočárků a od narození tam usnul tak 10x za celou dobu, není prostě kočárkový spáč.
Jak ho naučit přes den usinat v leže bez houpání a nošení. Na ven nosím manducu, v té usne, ale doma v klidu mu to nějak nejde. Děkuji za každý typ či radu 😉

pabka
12. srp 2017

Měli jsme to podobně, pomohl nam cas 🙂 občas jsem ji zkusila dat na denní spaní do postýlky, vždy brecela, tak jsem ji vyndala a uhoupala. No a jednoho dne jsem ji zas cvičně dala do postýlky a ona tam usnula. Pak nastalo období občas usnula občas ne a pak najednou začala usinat v postýlce v pohode. A tak je to doteď zatim. Někdy kdyz brecela jen málo tak jsem vždy prisla, pohladila, odešla a tak, kdyz brecela hodně, vyndala jsem a uhoupala.

olga_
12. srp 2017

Zkusila bych na domácí denní spaní hacku. Syn tam usínal do pěti minut. 😉

kamste
12. srp 2017

Mě děti odmítaly usnout, dokud měly "bubliny" v břiše - takže většinou nosit asi čtvrt hoďky a pak už bylo možné odložit do postýlky...
Pokud ale nebyly kloudně odříhnuté, tak i když nějak usnuly (např. v kočárku na procházce), byly do půl hoďky s brekem vzhůru.
Škoda, že jsem to rozluštila až u druhýho dítěte...
Třeba to bude i u vás podobný a tenhle tip pomůže

surykata
12. srp 2017

Naše mimco aktuálně nejradeji usina v kojicim polštáři, ze ktereho vytvaruji hnizdo.libi se mu ten pocit bezpeci. Ale za tyden to muze byt jinak.

queenp
12. srp 2017

U nás taky pomohl jenom čas... Syn byl dráždivý a děsně uřvaný dítko a uspávali jsme jedině v náručí...Pak kolem 7 měsíce mu stačilo v náruči v křesle bez houpání a chození a kolem 9 měsíce si sám řekl,že už to chce jinak.A od té doby si s ním lehneme do postele,chvilku cestuje a pak se přitulí a usne do 15 minut 🙂

floory
autor
12. srp 2017

@kamste vypadá to, že ano. Teď se častěji budí s brekem, tak cvičìm kolinka a davame znovu odříhnout, někdy to trva i skoro hodinu, než to ze sebe dostane a pak hned usne.