Necháváte mimi spát na bříšku?

michamicha
10. zář 2010

Ahoj, chci se zeptat, zda necháváte spát vaše děti (kojence) na bříšku. Máme doma monitor dechu i chůvičky a malej krásně usíná na bříšku, ale když ho ukládáme ke spaní na záda, tak se mu to nelíbí a pláče. Dřív se mimča nechávala spát na bříšku zcela běžně. Teď nám to naše doktorka doporučila když si malej nechce odříhnout a spaní na bříšku nezakázala. Jak to máte vy? Díky za odpovědi 😉

verusinek
10. zář 2010

Ahojda, my když byl malej miminko, tak jsme nechávali usínat na bříšku a pak jsme ho otáčeli.

beruska2x
10. zář 2010

ne, je to nebezpecne, na zadech nebo na boku spis, to hodne...

jajik25
10. zář 2010

Já nechávala spát na bříšku oba kluky a všechno bylo v pohodě.Postupem času se sami naučily spát na boku nebo na zádech. 😉

beruska24.9.
10. zář 2010

Od narození jsem ukládala na bok. Pak se malá nějakým záhadným způsobem 😀 sešoupla na zádíčka, tak jsem ji nechávala spát tak, s tím, že prvotně bylo vždy uložení na bok. Od chvíle, kdy se naučila přetáčet na bříško (krátce před 6.m.) spí pořád na bříšku. Přetáčet na záda se nikdy nenaučila.

weri1
10. zář 2010

já určitě ne

zako
10. zář 2010

je pravda, ze se nasemu malymu na brisku libi...spavat ho tak nenechavam, davame ho na zada, obcas malinko na bok...
ja na brisku prospala cele detstvi a jinak jsem neusla 🙂 ale asi bych v noci nebyla moc klidna a porad kontrolovala, zda se mu dobre dycha (i kdyz mame monitor dechu)...tak uz jen z tohoto duvodu (a popravde i proto, jak se ted hrozne nedoporucuje davat miminka spat na brisko) radsi ukladame malyho na zada 🙂

miarosa
11. zář 2010

nechavám malého usínat na zádíčkách a když usne na břísku tak ho pak otočím, taky máme monitor, ale nic není zaručené. 😉

eloana
11. zář 2010

maleho od zacatku dost trapil reflux.... na zadickach jen rval i kdyz je vypodlozeny...,tak jsem ho jednou zkusila nechat na brisku a on v minute usnul.....v noci spi se mnou a to spi bud na zadech nebo boku, pres den spinka, tak pul na pul -zada, briskio....mam monitor a chodim ho kontrolovat....
nase generace mela spat jen na brisku a taky zijeme....
nejsem uplne nadsena,ze spinka na brisku,ale on to tak chce sam.... a veskera manipulace kdyz usne neexistuje,takze pretocit ho na zadicka nelze

kaleilah
11. zář 2010

od narození jsem dávala na záda nebo ne bok a podkládala záda polštářem -teda spíš dávala polštář za záda, když spala Ady na boku, ale ona se mi začala ve dvou měsících točit na mříško ve spánku. Teď spí na břiše, na bobíka s vystrčenou prdkou 😉 pokládám jí do postele na záda a za deset minut je tuhá na opačným konci postele a na břiše 😅

andykov
11. zář 2010

Jéé, to já dávala, ale jen přes den, v noci málo, to jsem se bála, přes den mi spala v obýváku, tak jsem ji měla pod kontrolou..
Jí se tak krásně spinkalo na bříšku, ale jak se začla na rukách vzpírat, tak byla konečná, to už mi tak neusnula, eď spí občas v noci, ale spíš je na boku...

romana29
11. zář 2010

nikdy 🙂

lukza
11. zář 2010

já nikdy když byl miminečko tak jen na zádech a tedka si už sám lehá na bok ale na bříško bych nedovolila to bych radči pak otočila kdyby jinak neusnul.a to taky máme monitor

marketa137
11. zář 2010

Tak Tomík od 3 týdnů jinak než na bříšku nespí. Pokud spl na zádech tak se hned budil. na bříšku spinkal vždycky dlouho. ted už je větší tak se různě přetáčí ale taky když usn tak ho pokládam na bříško, pokud ho položim na záda tak se hned probudí. Monitor dechu mam taky, bez něj ybch asi měla strach. Ale co jsem kde četla a i na JIRP mě říkali že i endonošený mimča umí otáčet hlavičkou jak potřebují a i tam je enchávají často na bříšku.. Už jsem četla i o případech že se dítě dusilo když bylo na zádech takže si mylsim že to bude hodně individuální a ted většinou spí různě zkroucenej a ráno je na zádech 😉

pavlina05
11. zář 2010

Tak náš malý spal vždy na bříšku.Jinak spát nechtě.plakal třeba celou noc ☹ Já se snažila dost polohovat,hlavně na bok.Ale prostě na bříšku se pořádně vyspal.Teď mu jsou 2 roky spí pořád na bříšku, 🙂 😉

Koukám,že to většinou řeší maminky chlapečků 🙂

kapradina
11. zář 2010

ja sem je nedavala nikdy na břiško.jen jsem polohovala na jeden a druhy bok.ted jsou jim 2 roky a spi jak chteji. 🙂 🙂