Nechce spát bez dudlíku. Máte tip, co s tím?

finlay
29. led 2013

Ahoj maminky,
potřebovala bych radu - moje malá, když se narodila, vůbec nechtěla dudlíka, neuměla ho dudlat. Teď je jí půl roku a od vánoc si na dudlíka zvykla tak, že si ho bere i přes den (jinak pořád kňourá, s dudlem je klidnější). Dám jí ho než jde spát, podudlá si a za chvilku spinká. Co je ale strašný, že jí po chvíli vypadne, a ona, když to zjistí, tak začne jakoby vrnět, a když jí ho nedám, vzbudí jí to a začne plakat. Když už trochu srovnáme kojení v noci, tak moje noční vstávání doplňuje tímhle honěním dudlíka.
Máte někdo nějaký tip, co s tím? Nechat dudlík nebo jí ho radši nedávat? Od začátku jsme si s tím spaním dost užili, takže jsem ráda za každý moment, kdy spí.
Díky! 🙂

dlabinecka
29. led 2013

zkuste jiný tvar dudlíku, který jí třeba nebude vypadávat. Pokud funguje na zlepšení spánku i celkový klid přes den, tak jí ho nechte, jde naprosto o prd. já si dceru taky naučila na dudlajz horko těžko a pak jsem za to děkovala každičký den 😅

finlay
autor
29. led 2013

@dlabinecka děkuju za ti, určitě to vyzkouším 🙂

dlabinecka
29. led 2013

@finlay nám u synka zabral klasický kulatý dudlík -ten z pusy tolik nevypadává a synek už si nakonec ani jiný nevzal 😉

finlay
autor
29. led 2013

@dlabinecka malá právě nechtěla žádný, a jediný, který si teda vzala, je právě ten kulatý...no tak uvidíme

dlabinecka
29. led 2013

@finlay jasně, ¨chápu, tak jednudše zkuste větší, nebo počkejte chvilku a on se tenhle vydudlí :-n A brzy už bude schopná si ho nahmátnout a dát zpátky do pusinky sama 😉

finlay
autor
29. led 2013

@dlabinecka no už aby to bylo 🙂 už se fakt těším, až se trochu vyspím. Zkoušela jsem na noc kaši, ale žádný efekt na prodloužení spánku to taky nemělo ☹

luclik
30. led 2013

u nás zabírala na noc ka´še od hami merunková a dulík jedině takovej placatej ty kulatý nechtěla a hlavně než si dudlík upravila svýmžmoulání podle sebe a než si ho začala nacházet jak ji vypadl tak to chvilku trvalo určitě to bude brzo 🙂 hodně sil

dlabinecka
30. led 2013

@finlay Kaše nemá nikdy dobrý vliv na spánek, to je fakt mýtus 😅 Musí se naučit ten dudlík pořádně tahat, brzy si ho fakt podá sama. nevim, jak spíte nebo nespíte, ale určitě to bude lepší, neboj 😉