Nechce spát. Moje trpělivost je vyčerpaná

lenulin
18. srp 2009

ahoj holky já už jsem z toho našeho draka naprosto vyřízená je to vůbec normální skoro každé usínání je boj odpoledne večer teď mi zrovna usnul na koleni ve stoje jak byl grogy.Ale položím ho do postýlky začne si stoupat řvát nepomáhá nic domluva hraju si s ním ukazuju mu knížky zpívám mu prostě jak na něj jde spaní začne řvát mlatit sebou a nakonec vyčerpáním po hodině usne a nedej bože jet někde na návštěvu.Dřív mi usínal alespoň v kočárku ale to už je minulost čím je větší tím je to horší.S tím spaním z krátkými přestavkami bojujem od Tří měsíců tehdy jsem ho začala uspávat protože jsem fakt neměla sílu ho hodit do potýlky a nechat ukřičet jak někdo radí ono na něj by to stejně nemělo valný smysl.a teď jsem na něj už někdy tak naštvaná že bych ho klidně řvát nechala jen už ho nemůžu nechat samotného v postýlce protože by vylezl.Začínam mít strach jestli už nejsem na hlavu moje trpělivost je vyčerpaná a já se vždycky musím jít uklidnit a do něčeho si bouchnout třeba do polštáře a manžel říká jestli nejsem na hlavu že má strach o moje psychické zdraví.Jen on nemusí denně se honit za tím klučinou a když má na chvíli spát tak s ním bojuju jak v aréně večer teď usíná až v 10 když usne dřív Třeba v 8 tak se za půl hodiny vzbudí a má energii do půl noci.To trvá tak14dní tohle pozdní usínání od té doby co jsme dali poslední dávku hexavakcíny jsem si ten večer říkala že mu dr. píchla nějakou energetickou bombu.Kdy z toho vyroste já už nemůžu někdy bych nejradši utekla a dala si alespoň den pohov což se mi zatím co se malý narodil nepovedlo.

sylvka
18. srp 2009

lenulin,mluvíš mi z duše.náš chlapeček,ač je mladší je to samé.přes den skoro nespí.uspávám v dětském lehátku houpáním,zabere pokud je unavený cca.do 5min.,chrní 30m. a hotovo-ovšem když ho pořád houpu dáskoro dvě hodiny.jenže k čemu mi to je,jak přestanu houpat,je vzhůru a je na něm vidět že by ještě spal.nejhorší jsou večery,vypadá že je unavenej,vykoupu(za řevu),nakrmim(pije mlíčko z flašky) dám ho do lehátka a on se posadí a zlobí.mlátí do všeho co má u ručičky,vykroutí se z lehátka a leze poi bytě a kdyýž se mu nevěnuju řve.přesně jak píšeš jsem z něho na nervy ☹

milik75
18. srp 2009

Ahoj, my sice takovy problem nastesti nemame, ale uplne te chapu, ze jsi na nervy!! Moje kamoska resi podobny problem se synem asi od 2 let. Kluk ji pres den otmital spat, ne a ne usnout a vecer usinal az po 22h, rano vstava v 7h a trva to doted. Jsou mu 4 roky. Je z neho uplne vyrizena, uz se objednala s nim i k detsk. psychologovi. Pokud ji nahodou usne ve skolce odpoledne, tak ji doma radi az do pulnoci. Neplati na neho vubec nic, zadne domluvy, hracky, vylety, sporty atd. Proste nema potrebu spanku a pravdepodobne jeho diagnoza je hyperaktivita, pac to vetsinou deti maji problemy se spankem a pres den taky radi. On ji odmalicka spatne spal, vubec ne jako vetsina mimin a od 2let ji uz nechce spat vubec. Proste ho spanek otravuje. Nevim co poradit, je to velmi tezke. Snad jen pevne nervy a verit, ze se to snad zlomi. A pokud ne, asi navstivit odbornika.

andyalukasek2008
18. srp 2009

lenulin: sice tento problém ťuk, ťuk nemáme, ale úplně Tě chápu! Manža ať jej uspává aspoň přes víkend a ihned pochopí. A jít a někde bokem do něčeho praštit je pořád lepší, než to v sobě dusit a jednou bouchnout jinak, neboj, myslím, že každá z nás někdy raději do něčeho bouchla nebo odešla pryč, je to normální.
Moc Ti s problémem neporadím, jen švagrová měla s prvním chlapečkem to samé. Dnes je to puboš a má problém jej dostat ráno z postele, ale jak byl malý a náhodou usnul, jakmile procitl, všem nadával, že jej nechali spát, a on že nechtěl spát. Nějak se to samo urovnalo... Jak musel vstávat do školky, bylo vše jinak 🙂... Hyperaktivní nebyl, ale nějaká myslím menší porucha učení tam byla... A taková trošku větší hravost a citlivost, nechtěli jej vzít ani u zápisu do školy, švagrová si to vyřvala, ale v první třídě trpě, byl hravý a nesoustředěný... Nevím, zda to může souviset, nechceš s ním zajít k dětské psycholožce? Třeba by pomohla. Mám kamarádku psycholožku, není to žádná ostuda. Ale myslím si, že obecně některé děti mají větší potřebu spánku a některé méně, ale musí to být pro Tebe náročné, o tom žádná! Držím palce!!!

artuse
18. srp 2009

lenulin, já asi moc neporadím, ale akorát tě ujistím, že nejsi sama 🙂 my to máme se spaním podobné, máme hrozného nespavce, večer chodí spát mezi 22-23 hodinou, dřív neusne ani za nic, v noci si někdy udělá klidně 2-3 hodinovou pauzu, kdy nepsí, žvatlá si a brebentí, pak teda na chvíli nad ránem usne, obvykle docela dlouho trvá než usne, spí celkově méně než děti přiměřeného věku, v noci spí stejný počet hodin jaký potřebuji já, takže obvykle jdeme společně spát, společně vstáváme...většinou jsme teda taky uspávali, bylo období, kdy jsem ji musela uspát třeba v manduce...teď ji dám do postýlky, přečtu 2-3 pohádky a když ještě nespí, nechám ji v postýlce, ona si ještě hraje, brebentí a dřív nebo později usne, ona teda naštěstí nebrečí, ale byly doby, kdy brečívala...
proč si myslíš, že by malý vylezl z postýlky? my jsme dali rošt úplně nejníž co to šlo, manžel ho tam navrtal, tak to kdyžtak taky zkuste a nemusíš se bát, že malý vyleze...
jinak osobně si myslím, že na psycholožku je ještě celkem brzo, ale zkusit to můžeš, já to zatím zkoušet nebudu 😀 tchýně je neuroložka a říká, že je to normální, že některé děti takové jsou, MM prý do tří let taky vůbec nespal a teď je spáč a klidný a vyrovnaný člověk 🙂
přeji hodně sil a o víkendu ať uspává MM..

zuzik03
18. srp 2009

lenulin, vydrz, nic jineho ti nezbyva 😉 abych pravdu rekla, me to prijde docela normalni, tohle resi skoro kazda druha matka, proste nektere dite potrebuje spanku min nez jine, s tim nic nenadelas 😉 nektere decka nespi od dvou let pres den vubec, proste to nepotrebujou.
u nas usinani v postylce vubec neprichazi v uvahu, usne jedine kdyz s ni lezim na perine na zemi nebo v nasi posteli, postylku proste bere asi jako vezeni, nevim 😒 takze ji tam soupnu az jdu sama spat. ale chodi spat taky mezi 22 - 23 a rano vstava v 7, pres den neco da, ale opet si musim lehnout s ni, nebo teda v kocarku, v tom je to ok.
kamoska ma stejne jako artuse nocni 2 - 3 hodinovky a to uz mi teda prijde hodne psychicky narocne, takze neves hlavu, ono by mohlo byt i hur 😀

sylvka
18. srp 2009

právě nejhorší je,že si říkám,že mu zařídím fakt aktivní den,tak večer padne a ono nic 😉

knobloska
18. srp 2009

Lenulin my jsme měli to samé. No měli....já jsem se do 15 měsíců nevyspala. Malá spala 2x denně 20 minut a bylo úplně jedno kde, ať jsem jí houpala, nosila, nic. Jo a u cizích to vůbec. V noci vstávala po 2,5 až 3 hodinách. Pak nějak začala spát jednou denně, někdy dá 45 minut, někdy i 2 hodiny. Jak já jsem šťatná!!! Ale nespí v kuse, musím u ní být, budí se. Ale aspoň si už lehnu. A večer? Odjakživa kolem 22. hodiny, to už se ani nesnažím změnit. Teď je to asi 14 dní, co jsem jí odmítla dávat v noci po 3 hodinách mlíko, děti v jejím věku už to zvládají spát celou noc. Prvních pár byla hrůza, řvala celou noc, ale teď už se občas podaří, že začne plakat až kolem 4. ráno a to už jí to mlíko dám, spí tak do 8.
Nevím, co poradit, sama dodnes nevím, co jsem měla udělat jinak. Já třeba ani neznám, když usne v autě, abych jí přenesla a spala dál, spí strašně slabě. Asi je to bohužel dítětem, a nic se s tím dělat nedá. Já si pořád říkám, hlavně, že je zdravá 🙂

lenulin
autor
26. srp 2009

Ahojky tak teď bych opravdu potřebovala poradit už čtvrtý den mi nechce usínat odpoledne pak padne v18 ale kdyby v klidu spal tak bychto pochopila ale za hodinu se dnes vzbudil a hrůza řev dala jsem panadol jestli jsou to ty zuby pak sab simplex kdyby náhodou bříško po půl hodině usnul a teď spí co bude dál nevím ale vůbec se mi to nelíbí aby takhle malé dítě nespalo alespoňještě jednou za den a pořád ho něco budilo něco ho trápí ale co myslím že pár zubů už máme vylezených ale takhle nikdy nereagoval.kroutí se křičí škrabe si hlavu je to jeho zlozvyk ale když ho něco trápí dělá to dvojnásob.Já se asi půjdu poradit k naší dr.Jestli není něco v nepořádku.Papá dobře teploty nemá jen poslední 3dny prostě jednou za den amoky řev pláč prohýba se nevim proč důvod nedokážu identifikovat v noci jakž takž spí alespoň jednou se vzbudí a kroutí se vrtí tak ho dám k sobě do postele jelikož nemám sílu se hrbit půl hodiny hodinu nad postýlkou ale to je to nejmenší já už jsem z něho na hlavu je to normální nebo zbytečne starosti?

motylek
26. srp 2009

Lenulin, možná se probudí moc brzo, jak je přetaženej za celej den, tak se mu dobře nespí a proto je pak protivnej. Náš malej přestal spát v postýlce cca v 11m, nějakou dobu spával s námi, někdy jsem ho šoupla do postýlky, když jsem šla spát, ale za chvilku se v té postýlce vzbudil a hysterák dokud jsem ho nedala zpátky k nám. Nakonec jsme to vyřešili tak (už jsem taky neměla sílu celou noc vstávat a přendavat sem a tam - přes den spával 2x30min.), že jsme odmontovali bočnici, přirazili postýlku k naší posteli a je to paráda, spí celou noc, ráno klidně až do půl deváté (mezitím jedno pití mlíčka cca v 7 a pak ještě usne). Když má blbou noc, tak mě prostě přeleze, lehne si doprostřed a spí v klidu. Jinak si to fakt nemůžu vynachválit. Přes den spí už teda jen jednou a musím s ním ležet, ale spí kolem hodiny, hodiny a půl. Takže celkem luxus. Schrupnu si s ním 😀

kristi
26. srp 2009

my jsme nespani taky resili posteli prirazenou k nasi, to fakt spala celou noc....

dodnes usina mezi 21-22, kdyz spi odpoledne, coz je jednou za 3-4 dny, tak je schopna byt vzhuru do pulnoci, pote vstava mezi 8-9...takze i tak malo na to, ze je ji 2,5. proste je to nespavec, nic s tim neudelam aspon si ji uzijeme

dukie
27. srp 2009

My to máme taky takhle děsný. Malej usíná kolem desáté a vstává v šest. Ale na druhou stranu... jsem šťastná, protože to bylo daleko horší... 😝 Od narození cca do pěti měsíců spal jen 6 hodin za den a zbytek prakticky v kuse prořval (nekecám, padali jsme s manželem na hubu). No a pomalu se to pak začalo zlepšovat, ještě nedávno vstával mezi čtvrtou a pátou... teď už v těch šest a někdy si po mlíčku ještě půl hodinky schrupne. Během dne spí tak hoďku dopoledne a hoďku odpoledne. Do těch pěti měsíců nespal během dne prakticky vůbec... 😝 Takže ačkoli je to kolem a kolem vzato stále hrůza, jsem vděčná, že je líp než bylo. 😵

Jo a pomáhá nám taky spaní společně s náma. Když spával ve své postýlce, budil se tak 3 - 4 x za noc. Pak dokonce několik nocí po sobě po hodině, což už jsem teda vyměkla a vzala ho mezi nás a ejhle... spal krásně celý zbytek noci až do rána... Takže teď spává s náma, ačkoli jsme obecně proti a myslíme si, že by bylo lépe, kdyby spal v postýlce. No ale když to nejde, lámat přes koleno to nebudem. Ani manžel ani já nemáme sílu to s ním dlouhodobě trénovat, páč vstávat hodinu co hodinu a pořád dokola uspávat dítě... na to fakt nemáme. 😝

side
27. srp 2009

U nás se usíná v půl 8 a vstává v 6 (dříve to bylo i v 5), ale kolem 10. putuje k nám do postele, protože si stoupne a řve a řve a řve. A to bysme se nevyspali nikdo.

S necháním vyřvat jsem to zkusila párkrát a nikdy to nemělo efekt. Naposled, když jsem to zkusila, tak řval 20 minut v kuse a pak z toho týden chraptil:(

lenulin
autor
28. srp 2009

No tak my jsme zkusili tu metodu jak naučit dítě usínat podle knížky co my poslala jedna mamina z koníku klidně taky přepošlu zkusili jsme to včera odpoledne protože mi přestal spávat po obědě ale vyloženě jsem na něm viděla že se jen trucovitě brání řval 1hodinu a 10min i přes mou snahu ho chodit podle harmonogramu zklidnit nakonec po velkém boji usnul večer už to bylo jen 20min a dnes po obědě jsem ani nedozpívala písničku a už spal tak doufám že to bude pokračovat jen líp jelikož už jsem byla z nervama hyn se každé usínání s ním dohadovat.Holt vydržet ta knížka je hezky podaná taky jsem do té chvile než jsem ji přečetla neměla na to řvaní sílu ale už mě to donutilo.Tak snad to zvládnem budem oba šťastnější a tatínek taky

dukie
28. srp 2009

lenulin: Já tohle zkoušela asi v 8 měsících (autoři píšou, že je vhodná od 6 měsíců, ale dřív jsem neměla to srdce, dost dlouho jsme bojovali s kolikama atp., takže mi bylo proti srsti nechat řvát dítě, kterýmu je prostě zle...) a výsledkem bylo to, že jsem to vydržela 50 minut (řval a řval a řval...)... a pak vyměkla. Jediný, co to přineslo, byla hrůza (ale opravdu panická) z postýlky a z odchodu maminky z místnosti. Tenhleten "experiment" jsem pak napravovala další 2 měsíce... můj odchod z místnosti zvládl, postýlku nezvládá dodnes...

Píšu jen proto, aby si maminky uvědomily, že tato metoda spoustě maminek opravdu pomohla... ale prostě to nefunguje na každém dítku. 😒 Tobě ale moc přeju, ať Vám to vydrží - stejně jako všem maminkám, u kterých to zabralo. 🙂

lenulin
autor
28. srp 2009

No zdá se že to zabírá dnes usnul po5min mrčení tak snad taky jsem měla pocit že má strach s postýlky když jsem ho tam po tom řvaní dávala ale vzala jsem mu oblíbené knížky a balonky povídala jsem si s ním pak tam přišel manžel tak jsem je nechala spolu což nikdy nebývalo tak pak mu řekl dobrou on a přiodchodu už to zas začínalo ale do 5min usnul a taky musím říctže už byl dost utahaný nastavila jsem mu usínání na 8hodinu a nakonec byl před půl8 v limbu

rajka
28. srp 2009

Ahojky, tak já se přidávám do klubu nespavců.....malý od malička špatně spí, dlouho trpěl na koliky, měl reflux, v postýlce se budil snad každou hodinu, takže postupně končil u nás. Teď většinou usíná kolem 20h, vcelku v pohodě, sice na rukách, ale zazpívám 1-2 písničky a je tuhý. Tak do jedenácti spí ve své postýlce, pak se stěhuje ke mně. Horší je, že má strašně jemné spaní, vzbudí ho téměř všechno a že těch zvuků v paneláku je....Ovšem nejhorší jsou ty noční pauzy, většinou kolem 2-3 ráno se vzbudí a pak nespí třeba i 2 hodiny. Kdyby si hrál nebo broukal, tak by mi to nevadilo, jenže on mrčí a vyžaduje pozornost, vymýšlí, chvilku nosit, pak na zem a zase do postele, opravdu nápor na nervy. Když nereaguju začně brečet a ječet, to mám vždycky sto chutí mu dát na zadek, jenže to by stejně nic nevyřešilo....Myslela jsem, že s věkem se mu bude spánek zlepšovat a bohužel mi to příjde spíš horší. Už jsme i uvažovali, jestli je to normální, jestli to nekonzultovat s mudrou??

berenika39
29. srp 2009

rajka, a nechceš zkusit trochu nekompromisnější přístup? když mu vyjdeš vstříc a nosíš ho, hraješ si sním, přendáváš ho kam on chce, moc dobře už ví, že dosáhne svého....nejsem zastáncem vybrečení, nidky jsem to nedělala, ale prostě prcek po roce je už dost "chytrý" 😀 😀 na to, aby se mu dalo dát najevo, že takhle ne....
nešlo by dát postýlku k tvojí posteli bez bočnice a prostě ho tam nechat? být u něj, nablízku, jen ho hladit, držet za ruku, ale nevyndat ho, brzy by si na to zvyknul, zrovna tak jak si zvyknul na noční "party" 😉 😉 😉 .

zkus. jinak dobrá je knížka Věda zvaná rodičovství, naprostý opak tady tolik diskutoované Každé dítě se naučí spát, kterou já porstě neskousla. Ale chápu, že každý to má jinak, každé mimčo je jiné, jen píšu svůj názor.

Oni mají rádi pravidelné, opakující se věci,jistotu. Dá se to naučit, i když si myslím, že je teba hned u malého miminka. Ale nnikdy není pozdě, tak držím palce.

rajka
29. srp 2009

berenika - no já si s ním v noci nehraju, nerozsvěcuju, snažím se ani moc nemluvit, aby věděl, že je noc, ale máš pravdu, že mu dost vyhovím ☹ v tom nošení a přendávání....holt ho nechci nechat ječet, aby nebudil dceru, muže a v neposlední řadě sousedy...on když se rozeřve, tak má hlas jako zvon 🙂 😝 ....každá noc není taková hrozná, dnes spal celkem dobře, vzbudil se jen 4x, 2x stačilo jen pohladit, 2x se kojil, ale vždycky hned usnul, takže v pohodě, nejhorší jsou ty dvouhodinové pauzy, to začínám nedávat....díky za tip na knihu, zkusím mrknout 😉

u dcery jsem takové trable se spaním nezažila, ta měla ráda svůj režim a řád, přes den toho sice moc nenaspala, ale v noci nebyl problém, holt chlapeček je jinčí kafe 🙂 , bohužel, nějaký režim u něj nebyl možný, ty koliky a reflux nám daly zabrat všem ☹

berenika39
29. srp 2009

já vím, ono se to těžko posuzuje a radí někomu jinému, kolikama a rexluxem jsme si taky prošli 😝 😝 . prostě na to zkus jít tak, že když si zvyknul na "aktivní noc", šlo by to ho naučit na klidný spaní.

o těch pauzách jsem slyšela od jedné kamrádky, a přešlo to samo po nějaké době, tak jen pevný nervy 😉 😉 .

petas měl taky období, kdy před konce prvního roku - spal do té doby u nás v ložnici - začal taky regovat na každé šustnutí, zakašlání, nemluvě o nějaké snaze o intimno 😀 😀 , tak jsme ho dali do jeho pokojíku,kde si do té doby jen hrál, a hned to bylo ok, prospí celou noc. nevím, jestli tu možnost máš, ale tak má vlastně absolutní kid. mám dobrý chůvičky, zavřené oboje dvěře a slyším každé zamrnčení.

rajka
29. srp 2009

berenika - bohužel, možnost samostaného pokojíku pro malého nemám, tedy aspoň prozatím....každopádně zkusím projít tu knihu a uvidíme 🙂

dukie
30. srp 2009

berenika39: U nás byl pokus o vlastní pokojík totálka. 😝 Taky jsem právě doufala, že ten klid pro něj bude lepší. Ale dopracovali jsme to tak daleko, že tam cca 3 týdny spával docela v poho s jedním probuzením, někdy se dvěma, ale já pak byla nějakou dobu vyřízená a spala tak tvrdě, že jsem ho neslyšela hned při prvním pohnutí v postýlce... ale až když tam stál a řval jak tur... a tím to skončilo, zdá se mi, že začal mít strach, že je tam sám a nemůže se dovolat mámy... a pak se budil hodinu co hodinu... a nakonec to skončilo tak, že jsme ho přesunuli zpátky do ložnice... ale ani to moc nefungovalo, takže nakonec, jak jsem tu už psala, spí s náma. 😒 Ale je fakt, že si to nemůžu vynachválit, v poslední době už se ani moc nebudí, někdy vůbec, dneska třeba dvakrát krátce, plakal ze spaní, asi se mu něco zdálo, nevím. Ale předtím cca 3 dny vůbec nic, spali jsme celou noc (sice od těch desíti do šesti, ale v kuse, a to se počítá. 🙂

berenika39
30. srp 2009

dukie, to je dobře , že jste to takhle vyřešili, každý mimčo je jiný, nedá se to paušalizovat, že když u nás to pomohlo, je to tak správně. určitě tě potřeboval a udělala jsi to nej...pro prcka.

mě pomáhají chůvičky, jak to zašumí a svítí, jsem auf.....ted byl poprvé od narození nemocnej, zatím ani rýmu, ted jsme polapili šetou nemoc, horečky, nic moc...budil se, knoural, to víš že jsem ho měla u nás v pelechu a tulila ho. ale jak to přešlo, zase spí celou noc v pokojíku a já s chůvičkou u ucha.

dukie
30. srp 2009

berenika39: Jéé, to je od Tebe hezký, že mi to schvaluješ... 😵 To už mi dlouuuuho nikdo neřek... A já Ti zase schvaluju chůvičku, když to u Vás funguje, je to super a držím pěsti, ať Vám to takhle v pohodě vydrží. 🙂

lenulin
autor
31. srp 2009

no tak můžu říct že mě ta metoda zabrala usíná sám ale je opravdu důležité vytrvat jinak to opravdu skončí strachem z postýlky.My už jdem do postýlky v klidu hrajem si tam před usnutí čteme knížky a zdá se že je v pohodě sice když odcházím kňučí ale pak moc dobře ví že nemá smysl řvát a lehne si a hraje až usne

wsmoulinkaa
2. zář 2009

ahoj holky, chtěla bych napsat jak jsme to zvládli my..... moje malá usínala jako miminečko v nářučí anebo v košíku, to byla hrůza furt vozit....od 2měsíců spala semnou v posteli, kde jsem se nevyspala, páč mě budilo pořád její kroucení a zkoušela jsem postýlku snad jednou a to se vždy vzbudila a já ji hned vyndala a dala opět k sobě!!

ted je to 6den co spí v postýlce a budí se jen jednou...nikdy bych nevěřila, že se mi to podaří!!! Jednou jsem si řekla, že to prostě zkusím....usíná mi třeba v lehátku, pak ji přendám a ona čučí...je tak 20h a tak ji pohladim a jdu pryč...schválně a za 15min se jdu juknout a je tuhá...nevěřila jsem vlastním očím, pro mě něco úžasného(první dcera nespala do 2let)tak a takto to je 6dní...usíná kolem 20h - 3h - 6.30h tak to je pro mě fakt super. Předtím když u mě spala, tak se budila po 3-4hodinách a usínala až ve 22-23h.

tak spokojenost-snad to nezakřiknu!!!

přeju všem také klidné noci!!!

wsmoulinkaa
2. zář 2009

ještě jsem chtěla napsat že ve 3h nakrmím a dám brknout a pak zas uložím do postýlky, chvilku se chruje a pak spinká! Jsem vážně štastná a manžel tomu taky nemůže pořád uvěřit....máme vlastní zkušenosti s první dcerou, ta byla hodinu co hodinu vzhůru a pořád brečela 😒 🙂 😉