Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

matenka
14. pro 2008

tak dnes si asi vezmem hodinky k sebe, keď ako novorodenec vydržala celú noc bez papania a iba spinkala, tak teraz jej dám o jednej a až ráno a bodka.
a ako ju mám v noci utíšiť?
inak dík baby, som rada, že v tom nie som rada - bez urážky 😅

martinka79
14. pro 2008

Dnes úoprvé Mišák usnul beze mě, ale já bYla mimo domov. jela jsem se odreagovat na malé posezení s kámoškou. MM tam šel 2krát a spinká celou dobu zatím. 🙂
tak krásnou klidnou noc všem 😉

eppik.m
14. pro 2008

pavlina05: já jsem to dělala tak že nejdříve jsem ho nakojila a pak dokrmila nemléčnou kašičkou (když jsme byli stejně staří jako vy) a zkusila jsem dát jak kaši tužší konzistence lžyčkou, nebo řidší kaši z láhve ..........
Holky dnes sklízím poprvé ovoce své námahy! Představte si že metoda nechat vyplakat na nás včera měla velikánský vliv a dnes když jsem ho uložila do postílky jsem k němu šla pouze JEDNOU a to po 12min. a jenom jsem ho pohladila a Miška zavřel očička a hned usnul, bez řevu a vzteku, prostě jednoduše bez cirkusu usnul sám!!!!!!( jenom trošku mrnkal, nedala jsem mu ani dudlika do pusy, ale pouze jsem mu dva do postílky položila aby si je vzal sám kdyby chtěl a samo že si jeden vzal, zatím mu ho rušit nebudu) Včera teda mi dal, jak už jsem psala hrozne se mi vztekal ale pochopil, je vidět že je chytrý po mamince 😀 Zlatíčko moje, uvidíme co v noci, jěště pořád kojím 3x. Já jsem tak ráda že si to nedovedete ani představit. Tak doufám že to tak bude i nadále 🤐 . Proto to nevzdávejte když si myslíte že už jste v koncích tak příde ten úspěch, jen musíte být opravdu důslední a nepolevit jestli bude řvát, mlátit rukama a nohama a házet po vás vzteky dudlík jako můj Míša. Vy určujete pravidla dítěti, ne vaše dítě vám. Ja to mohu jen ze své skušenosti potvrdit. Tak se nevzdávejte!!!!

eppik.m
14. pro 2008

matenka: ja v noci uklidnuji čajíkem a dudlíkem, pohladim a když už ani to nezabere teprv pak dám prso 🙂 (moudré knihy píšou néééé protože si na to zvykne a hned jak mu dudlik vypadne zpustí alarm že to neni tak jako když usínal ...........) 🙂

pavlina05
14. pro 2008

matenka 😉 také jsem ráda, že mi holky tady poradí...No já utěšuji hlazením po zádíčkách.
Jo a mimochodek, maše nekaše, už byl vzhůru. Právě jsem jej uklidnila!!!

marti, no nakonec ty děti svěříme mažům a budou spinkat jako andílci 🙂

Eppi, díky 😉 Díky moc. souhlasím, hlavně nepolevit!! My metodu samotného usínání dělali 10 týdnů!! Byla jsem už odvařená a jsem děsně ráda, že to konečně vyšlo!! Fakt si potřebuji vorazit alespoń večer. Uf, to je dar za tu námahu!! Te´d jen vypilovat to noční nekojení a bude vše ok. No u nás to usínání trvalo déle, tak myslím, že i dbourávání nočního kojení bude běh na dlouhou trať. Ale jak říkáš, musím vydržet!!!!!
No tak už jsem tam teď byla uklidńovat,...dala jsem si limit...kojit v intervalech 5 hodin!! TAk snad se to podaří a nebude cirkus a MM se nebude muset stěhovat do obýváku na noc.

TAk všem krásnou noc, málo nočního kojení a vše v pohodě 😉

martinka79
15. pro 2008

Holky naš enoc moc dobrá vstáal asi v 24hod a potm kolem 03hod a pak ráno. byl moc moc hodný asi ho bude ukládat jen tatin, žádné chození. šel tam oprý jen jednou pohladil a chrněl. ale on nám usíná dobře. 🙂

martinka79
15. pro 2008

držím Vám také pěstičky. je přijemné číst jak se to zlepšuje. 😉

many
15. pro 2008

ahoj holky tak nám dnes Ladík spal od 21.30 až do 4.50 😀 paráááááda ani jednou se nevzbudil na papu,no to jsem se prospala tvrdě,kéž by to tak už bylo furt 😀

pavlina05
15. pro 2008

ahoj holky!!!

MArti a many, super 😉 Klucí začínají sekat dobrotu 😉

U nás také fajn. Sice se ájisek budil do půlnoci co hodina, ale já jsem nekojila, pohladila po zádičkách a spinkal dál. pAk spal od 0.30 do 4! TAkže také faj, pak do 7. tAkže začínáme sklízet ovoce 🙂 😀 😀

eppik.m
15. pro 2008

ahojky, naše dnešní noc: také jsem zavedla natvrdo metodu nechat plakat a chodit k nemu v intervalech a hlavně nepolevit v ničem 😝 jak krásně v 20hod. usnul tak se mi kolem jedné ranní vzbudil (spal o 2hodky déle než obvikle, super) takže jsem ho nakojila z jedného pak šlo na řadu i druhé prso, uložila spátky do postílky (před tím jsem ho nechávala spát s náma) trvalo to přesne 1 hodinu a 30 min. tvrdého boje, řvaní, vztekání, i noční lampičku jsem mu radši rozsvítilia protože po tmě to byla síla! 😀 Celou dobu probrečel a nenechal se nijak utišit, tak jsem ho vždy pohladila, klidne na nej mluvila a jednou dokonce vzala na ruce protože už to bylo opravdu moc!!!! Má výdrž a chtěl dosáhnout svého ale řekla jsem mu že to prostě nejde a bude to tak jak chci já pro dobro obou. 😵 Pak mi nakonec usnul, pro změnu jsem pak nemohla zabrat já 😀 . No a spinkal až do rána, druhé kojení bylo nějak ráno odhadem kolem šesté, sedmé já byla utahaná tak jsem nekoukala na hodiny. Takže jsme vynechali přes noc jedno kojení a doufám že opet pochopil rychle co po nem chci a dnes to bude už dobrý. 😅 Teda řeknu vám doteď jsem skákala podle něj a vždy jsem mu dala co jsem mu na očích viděla a to byla asi ta chyba, protože už dávno neni novorozeně, a už je veliký a dost starý na to aby jsem mu určila pravidla co může a co ne a opravdu už má věk na to aby to pochopil. A jsme spokojení oba 🙂 🙂 🙂

martinka79
15. pro 2008

u nás usínání super dokonce dával spát tatínek takže se chválíme. a těšíme, že azčne i v noci spát lépe. na jeho straně bude chrnět tatínek a já dál od nich. hurá. 🙂 jdu péct 🙂

pavlina05
15. pro 2008

eppik.m 😵 😵 😵 super!! Ty máš prostě zaděláno na vítezství!! Je to tak, už to není malinkaté miminko!!!! A ikdyž ty naše drobky milujeme, tak musí oni pochopit, že to děláme zase pro ně!!!
Super!!! TAkže už jen 2 kojení 😉
No my snad také brzy zvítězíme...u nás není problém po kojení ze spánkem. On usne u prsa, já jej dám do postýlky na bříško a spí se dál.
TAk jsem zvědavá na dnešení noc......
Eppi, držím pěstičky!!!

MArti, už si fakt myslím, že taťkové mají nějaký vzácný dar..koupat a uspávat mimi.

U nás usínání ok, nakojila jsem a Ájisek už spinkal. 🙂

martinka79
15. pro 2008

Eppik.m tak to byl sice boj, ale výtězný, hurá. určitě to pochopí když né na poprvé tak na podruhé. snad to dnes bylo také OK. 🙂
Já zavedla toto strikní a rázné vychovávání u pohybu se po bytě a braní věcí a jak to chlapec pochopil už stačí zzvýšit hlas či na něj udělattyty a jde od všeho co vídí a chce.
jen to spaní jsem v noci nějak nezvládlala, el už si myslím, že to půjde. tatínek se zapojil a to je pro ěm velká pomoc. a Mišák sned malinko zmoudří. 🙂
Pavlinka05 tak to půjde za chvilku i u vás, jen vydržet.

martinka79
16. pro 2008

krásné ráno maminky tak naše noc byla zase velmi dobrá. Mišák spal do 00.00hod a potoms e vzbudil jen na převalení okolo 03.00a pak ráno kolem půl šesté. to už jsme,a le vstávali.máme vše hotovo a hurá na hraní. 🙂

eppik.m
16. pro 2008

martinka79,pavlina05: 🙂 dnes večer jsme usínali s pláčem, ale po druhé když jsem k němu šla a pohladila usnul 😉 poprvé jsem dnes taky zavedla usínání v postílce i dopoledne, 2 hodiny řval a vtekal se pak usnul a spal hodinku 😔 (určitě si říká, tá máma se snad zbláznila a chce ode mne všechno najednou 😝 ) tak uvidíme dnes ...... Holky noc byla naopak překvapivá i když mi usnul v 20hod a v 23hod jsem ho už kojila tak si představte že jsem já u toho kojení usnula o on pořád knoural a mlel sebou tak jsem ho dala zpět do postílky o on hned zabral! (říkal si, tak včera si mě tady trápila a dnes mě nedáš do postílky?) Druhé kojení bylo až v 5 ráno!!! Pak se vzbudil o 7:15 ale to jsme tedy už vstali a dostal opět MM. (obvikle vstáváme kolem osmé, protože jsem mu noční spánek posunula na 20tou) Tak jsem ráda že jsme opět o kousínek dál.
martinka79: náš Míša je pohodlný a nějak mu stačí jenom sedet a tak si hrát......dřív taky bude chodit než lozit 😀 ale taky se teším až začne kramařit po bytě 😀 (v tom je prý líný po tátovi 😀 😀 )
pavlina05: Míša mi taky doteď usínal u prsa a pak spal i v postýlce sám ale krátce a když se vzbudil tak alarm a chtěl prso zas, proto ho teď dávám do postílky za plného vědomí jak radili v moudré knižce 😉

martinka79
16. pro 2008

Eppik.m tak já s usínám dopoledne v postýlce nám položím odejdu a spí. max. jdu za ním jen dát dudlík. jinak pohods.
No my skoro popcházíme u chodítka to totiž nesnáší na sezení a chození,a le hraje si u něj venku a když popojede tak popošlápne, ale jinak je zase rychlejší v lezení to předběhne mě v chůzu. 😉 teď chrní já jdu na kávu a něco uvařit.

pavlina05
16. pro 2008

Dobré ráno holky!!
U nás noc celkem ok, stále nacvičujeme...do 0:00 jsem byla u postýlky snad 6 krát!!!! No a pak jsem kojila až v 1 hod, pak ve 4 a teď ráno. tAkže určitě zlepšení. Jen se stále budí. Nemůže si najít tu správnou polohu ke spánku.

Marti, teda u Vás bezva noc 😉 doufám, že i my to někdy zažijeme!!! 🙂

Eppi, teda vaše noc super!!!
JJ, Ájisek mi usíná také u prsa, ale já jej vždy vzbudím, aby nebyl zmatený kde je a věděl, že je ve svém pelíšku 😉

Holky, Vám to tak jde 🙂 No snad se brzy zadaří i u nás. Ikdyž už teď je to mnohem lepší 🙂

eppik.m
16. pro 2008

pavlina05: to bude tím že jste o kapánek mladší, a navíc máte výhodu tu, že jste zavedli režim dříve než my, takže pak to bude pohoda uvidíš 😉

many
16. pro 2008

dobré ráno mamky 🙂 tak dnešní noc zase hrůza ☹ furt se budil,no to je síla,už jsem si myslela,že to bude lepší a prd 😒

many
16. pro 2008

ááá u vás se to lepší 😉 no teda Laďouš nejradějí usíná u nás v posteli,když ho dám do postýlky,tak tam sebou šije,točí se a pak má nohy mezi šprušlema a furt ho chodím spravovat 😀 no někdy tam usne,ale spíš v posteli

eppik.m
16. pro 2008

Holky tady je jedno doporučení jak odstavit dítě od prsu v noci:
Budenie bábetka v jeho veku je normálny, fyziologický jav - tak ako sa mení režim bdenia a spánku cez deň, tak je to i v noci. Všetky deti v jeho veku sa v noci budia, no niektoré dokážu v momete zaspať tak, že si to rodičia ani nevšimnú. A naopak, sú deti, ktoré sa prebudia a zaspať samé nevedia a musíme ich to naučiť. Bábetká sa podvedome hlásia k prsníku, lebo sanie deti unavuje a uspáva. Keď to mamička už nezvláda, treba bábetko odučiť - tém o odúčaní tu na MK je veľa. Ja Ťa len upozorním, že musíš odbúrať celé nočné kojenie, lebo bábetko nepochopí, prečo by raz v noci, napr. o 23.00 mohlo mať prsník a o 24.00 hodine už nie. Každé odúčanie je sprevádzané s plačom. Keďže manžel je zamestnaný, musíš rátať s tým, že bábo ho počas odúčania bude rušiť. Čo papá cez deň som sa pýtala preto, aby som zistila, či už mlieko v noci nepotrebuje - malý papá krásne aj mlička má dosť, v noci už jesť nemusí.

Ideálne by bolo, ak by sa manžel cez víkend obetoval a pomohol Ti. Spi v inej miestnosti pár nocí, malý nech zaspí normálne v Tvojej posteli a manžel nech k nemu vstáva a dá mu vodu, ideálne len z pohárika. Malý za jeden - dva dni pochopí, že mama a prsník nie sú. Keď už pôjde manžel do roboty, tak vstávaj k malému Ty, ale zase len s vodou a spi stále v inej miestnosti.

Každopádne by prospelo, aby si pár nocí spala v inej miestnosti a k dispozícii by mu bol len pohár s vodou.

No z mojich skúseností viem, že lepšie sa odúčajú deti po 1 roku. To, že malý hystericky plače, je znakom toho, že psychicky ešte k odstaveniu nedozrel.

martinka79
16. pro 2008

jééééé tak to naše huisterka tedy ještě má čas na odstavení. 😉 dcera byla vyspěla snad v 6měs.

pavlina05
16. pro 2008

Eppi 😉 , tak o tom jsem také slyšela, že mám jít spát pryč a MM se má o dítko postarat.No když jsem to MM navrhla, tak nadšený teda nebyl. On je hrozný spáč!!! pžedstava probdělé noci je pro něj děs!!!!
no a představa , že Ájisek dostával za noc 5 krát a te ď už nic je teda také děsná!!! 😎

jitulka
16. pro 2008

Ahoj, můžete mi někdo poradit jak dlouho asi spí dvouměsíční mimčo? Kubík mi zase usnul a já nevim jak ho držet vzhůru, když ho prostě položim, tak usne a pak spí blbě v noci.

stvura
16. pro 2008

Podla knizky co som citala tak dieta do troch mesiacov by malo spat priblizne 16 az 20 hodin - nerozlisuje sa ci v noci alebo cez den. Neskor sa to uz rozlisuje...
Pri tak malickom dietatku ho treba nechat spat kedy ono chce, pripadne ak by bolo extremne spave ho budit na jedlo...{mi sme taky problem nikdy nemali, lebo maly mal v hlave budik a kazde dve hodiny som kojila, teraz sa troska intervaly posunuli, no nikdy nebol bez jedla dlhsie ako 3.5 hodiny}

many
16. pro 2008

no to bych chtěla vidět našeho tatina,jak vstává k malýmu v noci 😀 to by u nás asi nešlo,to ho budu muset nějak odnaučovat já a nebo to vydržet,než přestanu úplně kojit 😲 😲

many
16. pro 2008

no jsem zvědavá na dnešní noc 😉 co bude 🙂

many
16. pro 2008

teďka si spokojeně chrupká,ale už by se měl každou chvíli vzbudit 😀 akorát pak nechce jít spát v těch 20.00 ale spíš 21.00 to se mi moc nelíbí 😒

pavlina05
16. pro 2008

Jitulko, teda to neporadím.Nám Alešek ve 2 měsících nespal skoro vůbec... 😅

Many, no já nechávám Áju před nočním spinkáním cca 3 hod vzhůru. Jinak by nespal!! TAkže třeba dnes se odpo vzbudil 15:30 a spát šel teď v 19 hod.
No tak za hodinku se určitě probudí, takže zase usávací fáze....

Všem dobrou noc a držím pěstičky 😵

lu777
16. pro 2008

ono to chce vypozorovat... mne zas treba Matysek hur usinal, kdyz byl vecer dyl vzhuru.. takze ma takovy zvlastni rezim, ktery mu naprosto vyhovuje, i kdyz to asi nedava moc smysl

spi 19.30-7.30.... 10-12.... a zhruba 17.00-17.30 ... takhle spi asi tri mesice, pred tim spaval pres den 4x a vzdycky zhruba hodinu... meni se to s vekem... nam treba ted spi vic nez ve 3 mesicich, protoze uz umi dobre usnout sam a taky protoze je hodne fyzicky aktivni cely den