Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

eppik.m
16. pro 2008

Holky, dítě by mělo být vzhůru minimálně 4 hodiny před večerním spaním aby bylo unavené, takže já jsem to Míšovi upravila tak, že odpoledne ho nechám spát maximálně do 16hod. pak ho vzbudím když se sám nevzbudí, někdy si šouchá očička už v šest hodin ale v žádném případě mu nedovolím usnout 😔 . A docela to zabírá. Dnes jsme byli u tchýni a vrátili jsme se domů kolem půl osmé večerní a to už sám padal únavou a tak jsem ho rychle vykoupala a při flašce s kaší už usínal, ale stihla jsem ho uložit jako obvykle kolem osmé a to vám řeknu ukázkové usínání, položila jsem ho, uvelebil se a hned zavřel oči a zaspal 😵. Zato dopoledne opět hodinu a půl cirkus kůli spaní v postílce. Neustoupila jsem tak mu nakonec nezbylo nic než zaspat a spal skoro hodinku 😔
Tá odvykací kůra je drsná ale asi účinná 😝 . Já jsem se nakonec rozhodla že do roka vydržím ty 2 nočné kojení a pak ho v noci odstavím úplně, akorát nevím kdo k němu bude vstávát když manžel je pořád v práci 😀 .

martinka79
17. pro 2008

eppik.m taky jsme si říkala, že bych do roka vydržela kojit.
No já tedy Mišákovi nic upravovat nemusím je jako hodinky, a když se náhodou opozdí aspí déle szejně spokojeně do 20hod spí. 😀 😀 😀
je to těžké to vztekání,a le určitě se to zlepšuje. u nás vzteky přestaly úplně a kojím jen 2krát v noci.

PAvli ty to máš horší, že nemáte dudel to náš se s ním sám unaví a usne.
Many vydrž.

many
17. pro 2008

dobré ráno holky 🙂 tak dnes to bylo trošku lepší,spal 5 hodin v kuse a pak se budil po dvou hoďkách 🙂 a jednou po hoďce - 21.00 - 2.00 pak ve 3,5 a 7 no a v 8 jsem mu dala zase a usnul do 9. už ho slyším 😀 😀 😀

pavlina05
17. pro 2008

Eppi, jj, to večerní usínání vám, teda jde. No nám také, klepy klep.
no, jak jsi tady dávala ten článek...to mě celkem dostalao, že dítě se musí odstavit úplně, jinak nepozná že ho nedáme k prsu. To je celkem logické. mě lae prostě děsí jej jen tak v 6 m. ostavit!!!
Jo v roce, jak máš v plánu ty, tak to jo, ale u nás snad ještě ne.....?! 😖

MArti, v pondělí jsem mu dávala dudlík a tak se šklebil na tu gumu...nikdy jej nechtěl!!!! 😖

u nás noc nic moc....do plnoci jsem byla u postýlky 3 krát, pak kojení a pak asi 4 krát do rána§! Kojení tedy jen 2 za noc!!!

Many 5 hodiny jsem nespala vkuse už 4 měsíce 😅 tAkže dobrý 😉

Eppi a co u Vás dnešní noc???

pavlina05
17. pro 2008

Ahoj holky!!
No tak kde jste kdo? Ne že bych Vám to nepřála, ale tady už všichni tak krásně umí spinkat, že sem nikdo nepřijde???

U nás se zatím spí od 20:00, no tak si držím pěsti!!!

Všem klidnou noc 😵

martinka79
17. pro 2008

u nás se spí od 19hod a pohoda jsem v drobečkách diskusi.

pavlina05
17. pro 2008

😉

eppik.m
18. pro 2008

pavlina05: také bych si přála kdybych sem už nemusela 😀 . Byli jsme s koleginkami z práce na kafíčku a pak jsme scháněli vánoční stromek a večer jsme měli domovní schůzi a navíc jsem uklízela barák 😅 . Miškovi se líbili, hlavně tety které ho ožužlali a tak mi večer smrděl snad všema parfémama 😀 . Dnes ukládal táta takže podrobnosti nevím 😀 . V noci se nám to kapanek pokazilo, ale možná i tím že jak jsem byla utahaná tak jsem malého nechala u sebe v posteli a tak jsem kojila opět snad 5x 😝 . Pořád máme problém s dopoledním usínáním jak Míša vidí postílku tak řve jak tur a nedá si to vymluvit, tak se trápíme ...........

sisstin
18. pro 2008

no ehm..já opět spala dohromady asi tak 1,5hodiny..u nas vše při starém 😅

martinka79
18. pro 2008

no u nás noc taky horší. nbztekal se jen si povídal asi hodinku a tom se stále někam stěhuje v té postýlce. 😉
sisstin tak to je děs, viď dej malýho někohu a hurá do pelechu. 😉

pavlina05
18. pro 2008

Ahoj!!

eppi, no já byla včera také ko, měli jsme první plaváníčko a je to náročné!! Kojila jsem tedy opět pouze 2 krát!! V 0:00 a 4:00. TAkže cekem ok. Ale nebojte, mezitím Ájisek nespí, probouzí se cca co hodinu.

Siss, tedy ty ještě po tom všem žiješ? No on tě asi přes den hodně dobíjí energií, ne 🙂 Já to mám špatný, ale ty teda děsný!!!

martinka79
18. pro 2008

PAvli takže kojení dobrý, jen kdyby zavčřel očka a budi ☹ l se viď. No jako u nás.

sisstin
18. pro 2008

přes den spí jedině v kočáře..tak to si taky nemůžu jít lehnout.....a naši si ho tak na dvě hodinky vezmou odpo..ale to já zas neusnu...

energii nemám žádnou...dneska mi nejde se ani nalíčit..a to už je teda hodně špatný se mnou 😠 😅

pavlina05
18. pro 2008

mae
rti, jj. No on ani očička neotevře, jen se staví na ruce a kňourá. ATk jsem u něho a hladím ho.

Siss ☹ . u nás to samé. přes den jedině v kočáře. ATkže furt lítám po vycházkách, hunená jak lunt...
Já mám rodiče zaměstnané a v jiném městě, takže pomoc nemám.... 😖

sisstin
18. pro 2008

pavli: já jsem se dostala na 46kg 😅

martinka79
18. pro 2008

jéééééééééé to je fujky siss tak to ne hend si dj čokoládu. 🙂
mě spí Mišák dopoledne v postýlce takže pohoda potom kočárkuji. et´d jedu za chvilku pracovat tak doufám, že se vzbudí. jinak s líčením sice tě siss neznám,a le to bude hóódně špatný. 😀 😝

martinka79
18. pro 2008

já mám rodiče předalko a přes den ani neusnu a když bych spala to přichází dcera ze školy. takže pohoda, el nějak jsme si zvykla na krátké spaní. 🙂

eppik.m
18. pro 2008

tak jsem Míšu v 11h. uložila k odpočinku do jeho postýlky a .............. půl hodinky si hrál a pak asi 5 min. mrnčel a usnul sám a pořád spinká 🙂 🙂 🙂 uvidíme večer a noc. Já taky nemám pomoc, rodinu mám na Slovensku 😒 u mne jde váha taky pořád dolu zatím jsem se dostala na svoji původní před porodem 65kg. Nejvíce mně vyčerpávají noce, pak přes den si připadám úplně k ničemu. Jinak vše ostatní mi nevadí.

pavlina05
18. pro 2008

Siss tak to je mazec! Tady už jde vážně o zdraví!!!!!!

Já mám už váhu hodně dole..55kg. Před těhu 61 😎

pavlina05
18. pro 2008

Holky, aspoň to kojení, nespaní a vycházky mají vliv na ty naše kilča, no ne,? 😀
Já brázdila ulice i v takovém nečase. Mě prostě nezastaví nic, jedině padající trakaře 😅

martinka79
19. pro 2008

PAvli tak to jo, já sice nemám to co předtím, ale to jsme měla spíše vycvičené takže tˇd jsme sice hubená (relativně), ale né pevná. začnu po novém roce zase jezdít s kamarádkama cvičit a relaxovat.
Jinak včera jsme přesáhli návštěvu a přijeli domů na 19hod, Mišák spal na návštěvě v křesle asi 2hodky a klidně šel spinkat až kolem půl deváté,a le zabral hned bez řevu a kojila jsem jen 1 a ráno pohoda teď spí v klidu v postýlce. jsme ráda vypadá to velmi dobře. 🙂

PAvli jsi dobrá já takto brázdila s dcerou,a le steď mám jiný systéem a docela jsme ráda. jezdím odpoeldne a nebo chrupe prostě na domeme sám i když prší a nevím co padá, na trakaře jsme ejště nenarazila také. 😀

eppik.m
19. pro 2008

Ahojky, tak k večernímu usínání nemám co dodat, uložila jsem ho a za 5 min. spal, paráááda. Ale noc nic moc 😝 pořád se budil, takže jsem ho utišovala a nakonec jsem kojila 3x................
Pavlina05: já jsem teď kapánek pořád unavená a nějak mně v tom nečese nebaví chodit 3hod. po okolí (vydrží spát i 3 hodky) 🤐 tak jsem to zkrátila na 1,5 a když nezabere tak spí pak doma, nebo někdy vůbec .......

many
19. pro 2008

ahoj,tak já ho včera uložila kolem půl 9 a spal nějak do půlnoci,pak teda síla,vyváděl a nemohl usnout,tak po hoďce zhruba vytuhl a spal až do rána do 5 😒 no jsem zvědavá na dnešek

many
19. pro 2008

teď mi spal hoďku paráááda,tak ho budu až do 20.00 nějak hlídat,aby netuhl a uvidíme jak pak zabere 😀

many
19. pro 2008

jinak ani v kočárku mi dlouho nespí,jen půl hoďky a konec

pavlina05
19. pro 2008

marti, eppi, mě to chození prostě baví. No a když už ne, tak vjedu s kočárkem až do bytu a tady se dospí.

U nás noc celkem ok, 2 kojení ve 0:00 a 4:00. mezitím cca 4 probuzení,ale ok.

many
19. pro 2008

Pavli já taky hrozně ráda vozím kočárek,takže kdyby mi spal 3 hoďky v kuse,tak sním prostě budu chodit 🙂 ale nehrozí

many
19. pro 2008

jinak jak píšeš s těmá kilčama,tak si taky vždycky říkám,že mám aspoň pohyb a jsem na vzduchu,ale teď už chodíme ven jen dvakrát,ráno kolem té 10 a odpoledne po té 14.00 ,navečer už ne,asi se bojí ve tmě,jak se vzbudí,tak mi v kočárku hodně pláče,tak za tmy raději nevozím

martinka79
19. pro 2008

No já etdy musím říci, že mě vození kočárku baví, ale jelikož mám i druhé dítě co si žádá své tak jsme ráda, když po 40min jízdě zaparkuji kočárek pod okna a hurá do mů za dcerou. Jinak jsem z vesnice a teď v tomto počasí je to ježdění na prd. jinak je nikol odchovaná venku od rána do večera jen venku jen snídala doma. A to se těším jak mišáka takto od jara povedu. 🙂 jen jen a jen doma.

pavlina05
19. pro 2008

many, chodím stejně 😉