Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

simlenka
8. lis 2008

přesně tak, Radu, napsala jsi to dobře - já jsem to taky myslela tak, aby do šesti měsíců počkala a pak to pomalu omezovala, pže může dopadnout jako já 😅

někde jsem taky četla, že když mimi papá i v noci, tak ho pak ze spánku ruší trávicí procesy, takže i proto je lepší po tom půl roce s nočním kojením přestat, samozřejmě to omezovat asi postupně, neumím si to představit ráz naráz. Naše Terinka už je velká, takže jí zkusím dát v půlnoci a pak třeba až ve čtyři v pět hodin - teď jde kolem osmý až devátý spát a jen do půlnoci kojíme třeba 4x a po půlnoci to ani nepočítám, protože to už mám malou u sebe v posteli a jak spím, tak jen střídám prsa 😔

daducha
8. lis 2008

Tak nam pomohlo, az ked som si maleho nechala pri sebe na posteli.Po mesiaci trapenia a vstavania snad kazdu hodinu,vyberania z postielky,nakojenia,opätovneho ulozenia a zaspania,som pochopila, ze tudy cesta nevede.Ako zazrakom sa maly upokojil a aj ked papal viac krat za noc,naucili sme sa papat po leziacky a bolo.Tak sa to dalo celkom vydrzat.Ono, hlavne nam pomohlo, ked sme od zaciatku 6 mes.zacali papat na veceru kase,to mal potom spinkal ovela v dlhsich intervaloch ako ked bol iba kojeny.My sme totiz prestali priberat,tak sme zacali dokrmovat trosku skôr.

dididi30
8. lis 2008

moj sa tiez koji v noci, hruza neviem ho to od naucit, skusam aj ryzovu kasu a nepomaha...po tej kase je to trolilinku lepsie ale po tej pol noci kazdy hodinu papa 😒
simlenka ja tiez sridam prsia pri papani, ja to uz robim automaticky....a ty este stale tak kojis? 😕 ja dufam,ze to nasho prejde , ale asi nie ☹

dididi30
8. lis 2008

radka suhlasim, slabe mlieko neexistuje, mlieko sa prisposobujem potrebam babatka 😉

budem asi kruta, ale o tom,ze zena mava slabe mlieko mozu trvdit len starsie generacie a to nase maminky a babky a lekarky a matky ktore tomu uveria 😒 stve ma to 😠 😀

alica147
8. lis 2008

suhlasím s didi 😀 slabé mliečko neexistuje iba ho može byť málo 😉

gabrielamikes
8. lis 2008

Tak náš malý se naučil spát asi až okolo roku a půl...takže to bylo hrozný.Ted už mu bude pět a mám skoro půl roční holčinu.Před spaním vypije i 200ml kaše a za tři hodky chce prso ☹ Někdy se budí co dvě hodky ale někdy i co hodinu a to zrovna když jjá usínám 😝 Tak nevím. strčím jí dudana ale za chvíli zase knourá...

andy80
9. lis 2008

Musím souhlasit. Slabé mléko neexistuje. To se říkávalo dřív, když měli děti růstový spurt, v té době se ještě nevědělo, co to je, tak hned dr radili přejít na UM. Proto naše generace skoro nebyla kojená.

kleris26
autor
9. lis 2008

Dobré ráno všem! Tak jsem našeho prcka nechala nespat trochu delší interval, než bývá zvyklý a jeho "první" noční spaní se protáhlo o hodinu... Ale pak bylo vše navlas stejné, nepomáhalo chovat, ani cumlík, zkrátka jíst se muselo a tahal pokaždé jak o život, a to celkem dlouho. Nevím, jestli mám zkusit před nočním spánkem taky dát trochu kaše? Moc se mi do toho nechce, stačí, když potřebuju - stává se to málokdy, nechat synka babičce a nestíhám se vrátit na další kojení, že pije z flašky. Taky mám "prapodivnou" zkušenost s naší dětskou dr - jina si nemůžu stěžovat, je velice pečlivá, jen má jednu chybu - nemá vlastní děti a vlastně už je i ve věku, kdy je pravděpodobně mít nemůže (je jí kolem 50). Malý mi dříve plakal hlady, tak mi hned strkala UM... Nedavno jsem u ní byla a znovu se jí na to ptala, tak na mě spustila, že i kdybych měla kojit 24 hodin kojit po půl hodině, tak to prostě vydržím, i kdybych měla padnout!!! Docela mě její reakce překvapila...

anke
9. lis 2008

ahoj, tak ja se taky pridam s nocnim nespavcem ... je nam 7. mesicu a mrnous v noci tak 4x basti ... ale nejsem si jista, ze to neni hlady, protoze vcera mu fakt krucelo v brise, pozdeji v noci si pak vetsinou cucne predniho trochu a usne, ale presne nepomahalo chovani, noseni, dudlik, proste musi mit mliko ... do kase se mi jit nechce, pze i doktorka tvrdila,ze by byl tlustej, uz tak ma 9,5kg (teda pri 74cm) ... taky bych uvitala nejakou radu, ale nechat vyrvat neexistuje a moznosti dudlik a chovani jsem vyzkousela celkem bez efektu ... napadl me jeste cajicek nebo voda z lahve, ale jednak to asi nebude resit nocni buzeni a jednak se bojim, ze bude pak bojkotovat kojeni ...

andy80
9. lis 2008

Ahoj holky, včera jsem četla o spaní super článek v Betynce. Kukněte do ní.

Anke: Davídek nemá být po kom tlustej. A navíc kojený děti nejsou tlustý. A podle mě po rýžové kaši teda nemůže tloustnout. Si vezmi, kdyby ti po kaši spinkal, tak odbouráš noční krmení a tím pádem nemůže tloustnout ne? Ale fakt je pravda, že by děti už po půl roce jíst neměli.

kleris26
autor
9. lis 2008

jsem teda mamina dvou dětí, ale o odbourání kojení po půl roce jsem neslyšela, můžete někdo připsat víc info??? Děkujuuu!

radka.m.
9. lis 2008

kleris-mrni se na www.kojeni.net,tam se v databázi otázek a odpovědí dozvíš víc.noční kojení by se opravdu mělo po půl roce začít odbourávat,je to pouhý zvyk,a nadměrně to zatěžuje ledviny,což je logický.stránky kojení jsou dělány podle doporučení světové zdravotnické organizace,takže to není jenom jedna paní povídala,tak tam mrkni,dozvíš se tam spoustu informací.

kleris26
autor
9. lis 2008

A ještě... náš Pepša je plně kojené dítko a má v pěti měsících 7,5 kilo a dr říká přesně to, co Andy... že kojené děti nejsou tlusté...

radka.m.
9. lis 2008

kojené děti opravdu nemůžou být tlusté,protože mm se tvoří přesně podle potřeb organismu,což je u každého prcka individuální.

beata.n
9. lis 2008

tak my máme stejný problém,malýmu sou něco málo přes tři měsíce a v noci se budí na krmení co hodinu!!!!chodí spát v 7 až v půl osmé,spí většinou do půlnoci a pak je to maraton 😠 ale už sem si tak nějak zvykla,občas sem blbější než jindy,ale jinak si myslím,že sem si zvykla,odnaučovat ho to asi ted nemá smysl,jak tu čtu,tak to snad vydržím do půl roku.a kaše dávat určo nechci když je plně kojený.ale tahle změna u nás nastala před 3 týdny,dřív se budil na krmení až kolem půl třetí a pak v půl sedmé ráno,jestli nemá třeba růstový spurt???jako na tří měsíční kontrole měl 6790g!!!cvalda prostě no 😀 😝 😀

anke
9. lis 2008

radka: pocky, tak to nechapu, tak MM se tvori podle potreb organismu, ale kdyz bude pit v noci, tak je to nadmerna zatez na ledviny?

ja si takt myslim, ze Davidek rozhodne neni tlustej, ale s tou kasi jsem si nebyla jista

a jake mate teda rady na odvyknuti nocniho kojeni? jestli teda nejsem moc off-topic

radka.m.
9. lis 2008

anke-složení mateřského mléka je pro každé miminko jiné,prostě se tvoří podle toho,jak zrovna miminko potřebuje,jiné složení má mm ve dvou měsících a jiné složení má mm třeba v 6měsících.jinak samozřejmě,každé jídlo,at už pro dospělé,nebo pro děti je v noci zátěž na ledviny.přeci všechno,co vypijeme,tak veškerý bordel nám ledviny zachytí a jde právě přes ledviny,ne?ty ledviny potřebují taky odpočinek a kdy jindy,než v noci,když přes den se jí,a takhle malé děti mají ledviny vyvinuty až kolem třetího roku.

mkr
9. lis 2008

nám je 10 měsíců a v noci jíme min. 3, jinak my přijde kravina dávat celou dávku kaše a kojit to dítě je přejedený a musí se mu špatně spát, a beru to podle sebe já třeba se chodím v noci napít tak proč miminko nemůže mít žízeň, nějaký odbourávání?znám hodně mamin co v noci když nekojí dávají UM a nepřijde jim to nenormální, koukám, že hodně mamin si ztěžuje jak se nevyspí kvůli krmení, ale to k tomu patří a my jsme tady proto, aby byl prcek spokojený a když chce jíst, tak proč ne,řídit se podle nějaký knížky je pěkná blbost
neumím si představit, že bych malý nedala řvát bych ji určitě nenechala na to nemám, jak to děláte řeknete prckovi je ti půl roku tak kojení ve 3 se ruší?

radka.m.
9. lis 2008

mkr-ty možná piješ v noci vodu,ale uvědom si,že kojené děti pijí mlíko,nebo i nekojené na um,a to není jenom voda,ale vpodstratě jídlo,takže to nemůžeš přirovnávat,je to spíše jako kdyby jsi třikrát za noc vybílila ledničku!!!to je taky záhul na ledviny a trávicí ústrojí.možná to někomu přijde normální v noci děti krmit,ale to je špatná informovanosttělo musí taky odpočívat.podle tabulek se doslova řídit nemusíš,ale překvapuje mně tvoje omezená znalost lidského těla,vždyt tyhle základy se učí děti už na základce.

bihan
9. lis 2008

Radka, ty by si zase mohla vedieť, že existuje predné a zadné mlieko, pričom jedno je na pitie, druhé na jedenie, takže je pokojne možné, že ak je dieťa len smädné, bude pýtať to, čo ty nazývaš jedlo, aj v noci. Pre niektoré deti je to len fyziologická potreba a ak sa násilne odbúra, dieťa môže mať väčšie problémy so spánkom nielen v noci, ale aj cez deň.

bihan
9. lis 2008

Psychologická potreba, som chcela napísať.

mkr
9. lis 2008

souhlasím s bihan
každá maminka pozná jestli mimčo má žízeň nebo hlad, naslouchat dítě není nic špatnýho, jinak malá do 7 měsíců nepila a nic jinýho nejedla a dr. to nevadilo, měla vše co potřebovala

radka.m.
9. lis 2008

bihan-a já samozřejmně vím hodně o složení mm,a jak poznáš,že dítě se napije jen předního mlíčka???i to přední mlíčko není jenom voda,je v tom hodně laktozy,proto mají taky děti,co píjí více předního mlíka bolení,víš?jinak po 6 měsících se stejně doporučuje zároven se zaváděním příkrmů taky začít podávat koj.vodu,nebo čaj,takže když má dítě žízen,tak mu můžeš nabídnout čaj.

radka.m.
9. lis 2008

jo o tý psychologické potřebě je to ale něco jiného,než o zdraví,my jsme tady diskutovali o tom,že je to zátěž organismu-kídlo v noci.pokud se chcete dozvědět víc,tak mrkněte na stránky kojení,i laktační poradkyně doporučuje noční kojení po půl roce odbourávat.

mkr
9. lis 2008

radka.m jak je vidět všechno víš všechno znáš, tebe mít doma to je radost

bihan
9. lis 2008

No, ponúknuť mu ho síce môže, ale moja fľašu odmietala takmer do roka, takže by som si čaj mohla vypiť jedine ja. A svoje dieťa snáď poznám, viem, ako približne, ako dlho mu trvá, kým vyprázdni prsník a viem, kedy sa potrebuje napiť a kedy najesť. A myslím, že keď si toto ujasním, tak môžem skúsiť dieťa v noci odstaviť, ak naozaj cucá len kvôli tomu, aby malo niečo v ústach, lebo mu chýba matkina prítomnosť. Problém môže byť v tom, že nie je zvyknuté zaspáva samé, tak sa budí v noci s plačom, lebo zaspávalo u maminy a tá tu teraz nie je.
Ale ak si pýta prsník od hladu, tak naozaj nebudem nasilu odstavovať, lebo niekto niekde napísal, že sa to tak má robiť.

radka.m.
9. lis 2008

bihan-to je tvoje věc,tady se diskutovalo,proč to je nezdravé,nikdo taky nenapsal,že máš dítě násilím odstavit,ale byla řeč o postupným odstavování.jinak to není jen tak napsané,ale doporučení světové zdravotnické organizace,mimochodem,přední mléko je dost sladké,tak po každém nočním kojení čistíš zoubky?mkr-asi toho vím více než ty,to máš pravdu,mám dost svých zkušeností,ale taky se o zdraví mých dětí dost zajímám,pokud mu začnu dávat třeba příkrmy,tak si nejdříve seženu o tom nějaké informace,pokud budu dávat své děti očkovat,tak budu taky nejdříve shánět informace a teprve pak se rozhodovat...doma jsou rádi,že jsem takhle zodpovědná,zatím se námto vždycky vyplatilo. 😎 😎

anke
9. lis 2008

radka: a ty mas tu informaci o zatezovani ledvin od nejakeho lekare? ja totiz teda v noci taky piju asi kazde 2 hodiny, no a tu lednicku teda obcas taky jdu vyzrat 😅
... mne totiz pripada, ze by musela polovina kojenych deti mit zatizene ledviny a nasledne problemy, protoze hodne maminek koji i v noci a to do pomerne vysokeho veku (myslim jako i po 1 roku) ...
ja v noci zkousim, kdyz se pusti po chvilce mu nacpat dudlik, nekdy si vezme a usne a tim padem to nebyl hlad (a spi dalsi 2 hodiny) nebo zacne vriskat a tim padem chce fakt napit ...

anke
9. lis 2008

radka: myslim primo potvrzene i nejakym pediatrem, protoze WHO taky ta doporuceni nekdy meni ... ja teda nevim, ja nejsu doktor, tak proto se ptam

mkr
9. lis 2008

naše malá spí od půl 7 do půl 7 takže 12 hodin neumím si představit, že by nepila, jinak to, že nečtu každý článek, neznamená. že jsem nezodpovědná, promiň, ale radši se budu věnovat dceři a to co nevím se zeptám dr. a když si nejsem jistá něco si o tom přečtu ale číst všechno to fakt ne, každé dítě je jiný a matka by měla poznat co je pro něj nejlepší, ale ty to bereš podle článků