Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

many
7. led 2009

dobré ráno mamky 🙂
epik - teda vy už máte zoubků,u nás furt nic 🙂
jinak holky dnešní noc opět super,budíček jen o půl noci a to chtěl dudlík,asi se mu něco zdálo nebo se lekl,takže dostal kojana a spal dál a probudil mě na kojení až v 6 no parááááda,ale zase pro tvorbu mlíčka by bylo lepší,kojit víc 😒 ale zase jsme se pěkně vyspali 😉 takže buďto je to tím,že je pěkně najezen,nebo se mu líp spí v postýlce,že mě tak necítí a nechce prso 🙂 no to už nepoznám,že,ale hlavně,že spinká a kéž by to tak zůstalo 🙂 no dneska dostaneme dvě včeličky,takže dnes si možná večer užijeme,jak budou teplůtky ☹ no uvidíme

eppik.m
7. led 2009

ahojky všem, many: koukala jsem do tabulky a už máme nejvyšší čas aby se ty zoubky vyklubali 😝 , píšou tam toto: první řezáky - 6-8m.
druhé řezáky - 8-10m.
špičáky - 16-20m.
první stoličky - 12-16m.
druhé stoličky 20-30m., doufám že nejhorší už máme za sebou a ty další neboudou tak bolet ... 😔 A dnešní noc opět podobná, akorát vynechal jedno probuzení, takže jsem jednou tišila a dvakrát kojila, až budeme mít zoubky venku tak nočné kojení zruším úplně 😉

eppik.m
7. led 2009

many: také jsem plně kojila malého až do 9m. i v noci co dvě hodiny a bála jsem se taky že budu mít mín mlíčka, (jelikož bych chtěla malého kojit co to půjde, začátky byli u nás dosti náročné a bolestivé) určitě se tvorba trošku znížila ale jak pozoruji mám ho pořád dost, a proč kupovat UM když v MM má vše co potřebuje ... my jdeme na převentivní prohlídku v 10m. tak se těším co nám řeknou, zatím jsme pořád zdravý 😉

kingstonka
7. led 2009

beelinka-...ano kojim... a mala sa nenaucila pouzivat cumlik tak mi je jasne ze vo vacine pripadov ani nie je hladna-skor som jej zivim cumlikom -v noci sa budi najcastejsie s placom, nakojim a zaspi, ale nad ranom uz tak lahko nezaspava...dnes napr.vstala o 4h do 5.tej nespala (kricala,zlostila sa,lozila po postielke)a ked konecne zaspala o pol hodinu bola hore...budicek mame zvycajne 6:30
clovek by cakal ze bude dobre spat cez den... ale vacsinou to je len 3x pol hodiny ( z toho jedna v kociku) ...tak neviem

many
7. led 2009

ahoj eppik 🙂 máš recht 😉 jinak my jsme taky pořád zdraví 😉 musíme zaklepat,ťuk ťuk 😉 teď jsem na netu četla,že má přijít velká chřipková epidemie,tak mám strach hlavně o Ladíčka ☹ ať se ho to vůbec netýká 😒 jinak nás dnes čeká očkování,dostane dvě včeličky,tak už teď z toho mám hrůzu ☹ jinak furt chrní,to hledím,už mně vždy budí,ale jak nespím,tak si vychrapuje,potvůrka malá 😀

many
7. led 2009

kingstonka - vydrž,snad se to zachvíli zlepší 😉 u nás se to po měsíci a něco zlepšílo a snad to tak zůstane

many
7. led 2009

eppik - tak pak napiš jak jste dopadli 😉 Ladík už se procitá,tak jdu zaním pa pa zatím,mějte se holky 🙂

lucy..
7. led 2009

ahoj holky, tak hlasim ze jedeme stale po 3h, takze ta 5,5h spinkacka byla bohuzel jen vyjimka ☹ ale malej ma mozna nejaky rustovy spurt nebo co....docela vic ted zase pribral.
kingstonka - noooo, tak my mame neco podobneho uz cca od 5m a noci jsou stridave lepsi, horsi....vstavame ale taky kolem 5-6h 😲

beelinka
7. led 2009

Kingstonka my sme mali tiez take obdobie teraz, ze spime asi tyzden-klopklopklop 🙂 . Mozno ju to prejde samu ja som s malym nespala asi mesiac, vzdy to s nim bolo na ..?.. ale ten posledny mesiac to bolo strasne. Zacala som ho cez den krmit viac a nam asi to pomohlo. Ale my mame od zaciatku problemy s bruskom. Ked sa ma uz muz alebo niekto spyta tak strsne duchapritomne ze preco zas v noci nespal ide ma porazit, lebo niekedy naozaj neviem. Vyzeralo to chvilu na zuby potom na brusko potom len tak cirkusoval preventivne. Ked pocujem ze krici len tak(lebo to nie plac' tak ho necham 😉 Dufam, ze sa vam to coskoro upravi. A inac po vecernej kasi moj maly straaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne vyvadzal. Asi tak ako to ty opisujes

pavlina05
7. led 2009

Ahoj holky!!!
tAk u nás zoubky ještě nejsou 😅
Noc bezva, tedy do té půlnoci se probudil cca asi 3 krát, ale nekojila jsem. PAk už jen jedno kojení a bylo ráno. No a nakojila jsem v 7 a on mi spal až do 10. Zrovna dnes, kdy se mi to nehodí! 😅
máme plavčo v poledne a on bude chtít určitě zase spát ☹

eppik.m
7. led 2009

Ahojky, prohlídka jako vždy všechno ok, taky jsme ho nechala zaočkovat proti invazivním pneumokokovým onemocněním. Ptala jsem se na to odstavení v noci a bylo mi řečeno že začít odstavovat přes den tj. kojit ráno, na oběd, večer, pak jen na oběd a večer a nakonec jenom večer a až nakonec začít rušit nočné kojení a nepodávat v noci náhražku jako čaj, nebo šťávy ... tak teď to budu muset promyslet, protože kojit ještě i nadále chci. Máte s tím někdo zkušenost, nedovedu si tedy představit že by se to nočné kojení vrátilo do intervalu po dvou hodinách 😝 .

many
8. led 2009

dobré ráno holky 🙂 tak u nás po očkování dobrý 😉 byl chudáček moc neklidný a umrčený a nemohl usnout,poprvé jsem se na to vykašlala a i přesto,že neměl teplůtku jsem mu dala nurofen sirupek - však co,je to i na bolest,že jo 😉 a díky tomu mu možná ani ta teplůtka nestoupla,vůbec neměl,ale do 21.0- jsme ho museli chovat,...pak jsem šoupla rychle do sprchy a vzala si ho k nám do postele,protože jsem měla hrůzu,jak se bude furt budit,plakat,...ale naštěstí nic probudil se až o půl 4 ráno a pak jsem ho kojila o půl 6 a teď furt spinká 🙂 bobeček malej 🙂
eppik - to je dobře,že je vše ok 😉 to je divné to odstavování,no já si prostě myslím,že pokud se kojí,tak je to fakt normální i večer,protože jestli se má odstavovat takhle,tak nebudeme kojit vůbec 😒 to kojit teda chci i stím rizikem ,že se bude budit,když to vidím i u kamarádek,že se jim děti co mají už přes rok stejně budí na čajík,tak mu teda raději zatím dám prso,dokud můžu 🙂

martinka79
8. led 2009

zdravím vás dlouho jsme tu nebyla. máme 6zubů vykouklej a 4se derou zase. takže občas v noci děs,a le není to drastické. žiju funguju. kojím zatím i ve dne i v noci. a uvidím
, kdy do toho praštím a odstavím. jinak já na rady dr. moc nedám, řídím se vlastní intuicí a tím co mi vyhovuje a dítětem.zatím čauky jinak ťapeme u věcí a tak.

pavlina05
8. led 2009

Epii, aha....no ale určitě nekojit 5 krát za noc, že jo?? Děláme to dobře, ne???

U nás noc perfektní, kojím jen v 0:00 a ve 4 hodiny 🙂

Marti 😉

Vlastní intuice a potřeby dítěte....to bude asi i mé heslo 🙂

lucy..
8. led 2009

Ahoj holciny, u nas noc lepsi, bastil jen 2x - ze by? 😉 Jinak jsem nekde cetla, ze nektera mimca vyzaduji kojeni i v noci, i kdyz uz basti prikrmy. A treba i kojeni 4x za noc s ebere jako v poradku. 😕
many: tak to je Ladik sikulka, ze to ockovani takhle zvladl bez teplotky

many
8. led 2009

taky si myslím ,že to kojení v noci je prostě normální 😉 je to jak s tím čajíčkem a nebo u nás dospělých,taky se budíme žízní 🙂 ale pokud je to každou hoďku tak samozřjmně ne,to už musí být hladný a nebo mu něco chybí,....

eppik.m
8. led 2009

pavlina05: Dr mi na to nikdy pořádně neodpoví když se zeptám co s tím mám dělat když se pořád v noci budí ... je pravda že pokud se přestane s kojením v noci úplně tak se výrazně zníži tvorba mléka a pak je to jen takové cuckání přes den ... sice nevím za jakou dobu se to mléko zníži, protože já ho mám pořád dost a kdyby nebolo teď období zoubků tak bych už v noci nekojila vůbec ... tak se jěště zkusím poradit, kůli tomu kojení jak jsem psala kojit ještě chci i dále ... Jinak si myslím že když tedy se v noci kojí alespon 2 x tak se tvorba mléka nemůže výrazně snížit a pochopila jsem to tak že pokuď matka chce pořád své dítě kojit tak to nočné kojení bude muset vydržet, jinak začít odstavovat přes den a dokončit to v noci bez kojení, takže budu muset ještě vydržet 😝 ... 😉

ivulienka22
8. led 2009

Ahojk babule,
pripájam sa k vašej téme-malý mi v poslednom čase nespáva dobre. Je hore každé 2 hod. a to sa budí s plačom, nakojí sa učučká sa a je dobre ale o 2 hod. presne ten istý scénar. Na nový rok nám vyliezol prvý zúbok, tak si myslím že to bude tým. Odo dnes idem skúšať dávať homeopatiká Chamomilla 3xza deň či nebude kľudnejší. Som rozmýšľala aj nad UM na noc, ale ako eppik píše keď chcem kojiť ďalej asi to musím len vydržať 😖
Neviem či sa budí v noci hladný-to pochybuje, skôr si myslím že na tom prsku sa ukĺudní.

many
8. led 2009

ivuleinka - vydrž,třeba se to upraví,i nám se to upravilo 😉 no trvalo to kolem měsíce a už máme klid 😉 třeba je to fakt i zoubkama a kašičku dáváš na noc nebo ne 😉

many
8. led 2009

ale raději koj jak UM,mateřské je zdravější 😉 a chutnější 😉

many
8. led 2009

si teda myslím 😀 já když zkoušela kaši s UM tak to byl hnus oproti kaši s MM 😉 a s UM mi jí stejně nechtěl jíst,to byla jen zkouška 😉 a neprošlo by 🙂

ivulienka22
8. led 2009

Ahoj many, dávam na noc kašičku a myslela som si že tá mu nerobí dobre. včera sme kašu vynechali a noc taká istá.Uff, dúfam že to bude už lepšie keď dáme tie homeo.

many
8. led 2009

držím pěstičky 🙂

pavlina05
8. led 2009

lucy 😕 😕 😕 i kojení 4 krát za noc?? No tak teď nevím jestli nejsem tyran, když mu nedám po těch 2 hod když pláče.... 😒 Eppi co myslíš????

ivulienka22 ...nám homeopatika nepomohla ☹

...nám se to také zlepšilo, ale ne kašičkou, ale mojím systémem...

martinka79
9. led 2009

no já tedy kojím jen 2krát za noc, ale co nás trápí zoubky tak občas si ho k tomu prsu dám. podle mě je jedno zda kojíš 2-4krát za noc.
Pavli když ti malý usne i nbez tho že bx jsi ho nenakojila tak o je v poho. jinak by asi dělal scény.
tak všem co se spí krásně gratulujeme a všem co s tím bojují přeji hodně sil. 😉

eppik.m
9. led 2009

pavlina05: Já si myslím že pokuď zachováš třeba ty dvě nočné kojení tak se nic nestane, mlíčko budeš mít pořád a navíc už jste ve věku kdy ho dokrmuješ takže hlad by mít neměl. Já osobně zachovám ty dvě kojení taky do toho roku a pak uvidím. A pokuď Ájisek po těch dvou hodinách klidně usne tak bych to tak nechala, my jsme začínali později a spadli jsme zrovna do růstu zoubků, takže třeba budete mít výhodu když vám půjdou zoubky že už bude zvyklí na noční režim. My už máme zoubků šest a myslím že pořád nám jdou další, panečku to je ale fofr 😀 ... Pak po tom roce to opět přehodnotím a znížim to nočné kojení třeba na jednou a uvidím kolik mlíka budu mít přes den ... a ten noční režim hold zatím nebude úplně bez kojení ale když si vzpomenu jak jsem kojila před dvěma měsíci, tak bych si dala zlatou medaily! Stejně jsme se zlepšili i v tom usínání takže to nebylo na škodu a tá noc taky o hodně lepšííí! Když zhodnotím třeba v mém okolí jak špatně spinakají děti starší od nás a rodiče s tím nic nedělají, spíše děti určují pravidla a třeba tátové musí spát na pohovce, tak jsem ráda že jsem to u nás přehodnotila a jak se říka u nás na Slovensku: ohýbaj ma mamko dokial som ja Janko, keď ja budem Jano neohneš ma mamo .... něco na tom bude. Vidím jak Míša roste, tak zkouší na mně kam až může zajít ....

martinka79
9. led 2009

eppi: my máme 6zubů také a další 4lezou je to šílené. já si na usínání a tak nemohu stěžovat, jen je to někdy náročné, ale souhlasím s tebou, jak jsi psala pěkně děti naučit svůj režim. 😉

many
9. led 2009

dobré ráno holky,tak dnešní noc nebyla moc dobrá 😠 nevíte jestli nemá být úplněk,máme nový kalendář a tam to není a měsíc jsem večer neviděla,byl za barákem ale zdálo se mi dost světla,malej spal včera až do 19.00 takže nechtěl spát a šel až kolem 22.00 pak se probudil 0.40 a pak 2.40 a pak naštěstí až kolem 7.00 😒 teda tak dobrý spaní bylo,no uvidíme co bude dál,no hlavně,že se nebudí každou hoďku,že

many
9. led 2009

no tak psala mi teď ségra,že má být v neděli úplněk,tak to už se nedivím,že se zase budí,to má na něho vliv co jsem zpozorovala 😒 tak to vydržet a snad bude zase dobře spát po úplňku 😒

ivulienka22
9. led 2009

Ahojko, eppikmy máme tiež svoj režim od malička a stále ten istý. Mne malinký prespal od 1 mesiace celú noc, od 21.00 do 5-6.00 hod., len asi tak okolo 5 mes.sa začal budiť,pripadal mi že sa nevie uložiť krútil sa hore dolu a potom sa zobudil. Vlaste odvtedy spáva s nami v posteli je to trošku lepšie lebo hneď zareagujem, dám dudku a tak... so zaspávaním problém moc nemáme, skôr s tým budením v noci.
many na nášho malého to máva vplyv tiež, ale 2sv živote to malo taký vplyv že sme nechápali, malému sa nechcelo vôbec spať, oči ako žiarovky, keď sa konečne podarilo zaspať o chvíľku bol hore - no katastrofálne nocky. A to potom muž odsledoval že divaj divaj do kalendára - a začal to zapisovať že kedy to bolo a ono to ozaj bolo pri tom splne.
jej eppik s tým porekadlom máš pravdu. Keby bola výchova len na mne asi by to dopadlo zle, ale muž je správny a drží sa zásad. Nie že by bol tvrďas to určite nie, ale napr. ja som taká že malinký zamrnká a ja už som pri ňom a podávam mu hračku čo si nevie dočiahnuť, muž ho chvíľku nechá nech si poradí sám.. až ke´d to nejde ide k nemu... a tak sa musím aj ja učiť trošku, bo potom ho ozaj nik neohne 😀