Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

eppik.m
27. dub 2009

pavlina05: ahojky, krásna fotečka 😉 , my jsme kapánek starší a tak ti můžu říct svoje poznatky 😀 : 1. v kojení musíš mít jasno, pokuď chceš v něm pokračovat tak ti nic jiného neostává než to nočné kojení vydržet jelikož v noci je nejlepší laktace a když se odstavuje tak se nočné kojení ruší až jako poslední 😝 nicméně můžeš sama intervaly ovlivnit alespon u nás to bylo tak že cca kolem 10 m. jsem radikálně zakročila a nočné kojení omezila na 3-4 a pak na 2-3 (ale spíše to je o tom jak jsme pohodlné, protože nedat prso znamená pláč a delší boj s dítkem než znovu usne) 2. stanovení hranic co broučkovi povolíš, já jsem byla obětavá máma a tak jsem opravdu byla jeho otrokem, pacholek si to uvědomil a tak se mnou rád cvičil a cvičí 😀 hned jak jsem ustoupila tak to patřičně začal zneužívat a můžu ti řict že teď je to fakt boj s velkým "B", sice tady jsem zjistila že kompromis je dobré řešení ale záleží opět jak v čem, já jsem ustoupila v tom že jsem jeho postílku dala k naší a sundala ty šprucle, ale jelikož už leze a staví se moc dobrý nápad to nebyl protože o to delší bylo jeho uspávání a stejně skončil u nás v posteli, takže výsledek nula bodou aneb řešení na chvilku. O víkendu jsem řekla dost a opět zavedla spaní ve vlastní postílce, můžu ti říct že jdeme od začátku ale jsem si jistá že už je dost veliký na to aby v ní už konečně spinkal, já jsem předsi nablízku takže není úplně sám ... napoprvé v ní řval hodinu a pak spal celou noc bez kojení a probuzení! Co teda mně ujistilo že už to opravdu zvládne sám. Jak přes den tak i v noci. Takže teď už jen aby jsem byla důslední a držela své nervi na uzdě. Protože než usne tak to v pokojíku lítají dudlíky a řve a vzteká se opravdu dokonale, pořád se posadí, postaví ... ale je to jeho boj, pokud nepochopí že to prostě tak bude a hotovo !!! 😝

pavlina05
27. dub 2009

Siss, díky. JJ, kojení je úděl 🙂

míso, no přiznám se, že já nikdy neodstříkávala a Ájis flašku nezná. Asi ani neumí pít z flašky 😅

Eppi, já vím, jak to u vás bylo 😉 moc ráda čtu tvé přízpěvky 🙂 JJ, já musím být odhodlaná a nepovolit!!
Eppi, takže přes noc už nekojíš?????? a malý spí i ve vlastním pokojíčku???
Ája spí ve své postýlce to jo.....

Aha, to jsem netušila o té noční laktaci....

pavlina05
27. dub 2009

Eppi, vím, nepatří to sem.ale ty jistě poradíš 🙂 😉
Koupili jsme první botičky. MAlý se staví a chodí kolem nábytku.Moje dr. tvrdí, že jak chodí kolem nábytku, tak má botičky nosit pořád.
co myslíš ty???
Kdy je začít dávat?Má je nosit celý den, i doma???

trpaslikg
27. dub 2009

pavlina05: zrovna nedavno mi rikala rehabilitacni, ze boticky se maji davat az kdyz dite jen chodi...

misa.cekatelka
27. dub 2009

pavli:tak to jo,já malé dávala už asi od 5 měsíců čaj,protože už jsem dostla nařízeno přikrmovat,takže malá na flašku zvyklá byla.v noci jsem ještě kojila tak do 6 měsíců,pak jsem zjistila,že se malá na prsu jen uspává,protože jsem už nic neměla,tak jsem prostě začala dělat mlíko.malá vstává max.1x ta noc na mlíčko.taky jsem ji(když se ještě hodně budila)šidila čajíkem,ale to je zas ta flaška.....

pavlina05
27. dub 2009

trpaslikg...díky moc. to na naše dr. mi právě říkala hned jak se staví....

misa, no zkoušela jsem hrneček s vodou, ale nic...chce prostě mě!! Je to zlozvyk ☹

misa.cekatelka
27. dub 2009

pavli,nezkoušela jsi v noci,když je rozespalý a plače,dát mu flašku.mně malá flašku brala hned.mám flašku i dudlíky k ní MAM.

pavlina05
27. dub 2009

misa, jj, zkoušela. Zkoušela jsem i tařku.....kluk je vymazlený, chce prso a mě 😅

eppik.m
27. dub 2009

trpaslikg: proč se botičky mají dávat až když díte jen chodí?
pavlina05: já osobně jsem dávala hned jak se Michal začal na nožky stavět. Na doma má kvalitní bačkůrky kotníčkové a nosí je celý den, na ven sandálky SANTE. Podle mně kvalitní botičky chodidlo zpevní a dítě si lépe navykne na správnou chůzi.

eppik.m
27. dub 2009

pavlina05: Michal spinká jak já říkám v "dětskoložnici" máme malinkatý byt (zatím...) a tak spíme všichni v jedném pokoji, docela praktické když je dítko malé. Co se týče toho nočného kojení, jsem taky nevěděla ale poradila mi to laktační poradkyně. Zatím kojím ráno a před spaním a jednou v noci. Teprv když jsem to opět radikálně mému miláčkovi ty jeho menýri zatrhla se stalo že spal celou noc bez probuzení zatím jednou 😠 . Ale pomalu budu odstavovat, sám si o to řekl sice je mi to líto to asi skoro každá z nás prožíva ale vidím že už sám nechce, neřekne si o to a když mu nedám vůbec nic se neděje. Takže to koukám že to půjde bez problemů, když mu strašně chutná ale samozřejmě normoš jídlo. Víš co si jinak myslím o celé té dětské výchově - že stějně záleží na tom kdy to dítě na tu danou dovednost vyspěje samo. To je jedno jestli jde o jeho dovednosti fyzické, ale taky hlavně o psychické záležitosti, prostě to musí pochopit a samo v tom mozečku spracovat. Když tomu tak není tak i kdyby jsme se na hlavu postavili to dítě nepřinutíme jen proto že si myslíme že je dost velké. Alespoň jsem si toho všimla u svého syna. Jako příklad je to kojení, jaký to byl závisláček a najednou už mu to nechybí, takže pro mně je to inpulz že ted nastalo to správne období odstavit a jde to krásně samo bez pláče. Tobě bych poradila to samé, až nastane ten čas, dítě to dá najevo a ty to určitě poznáš. Ale abych neodbočovala od téma, akorát to spaní nám nějak pořád nejde. Dneska jsem ho dala spinkat až ve 13:00, ráno vstával v 7:00. Bojoval se mnou skoro hodinu a půl. Řval jako kdyby ho na nože brali, jako pohlazení, dudlík, vodička, pusa, konějšivý hlas absolutně nepomáha! Já ho dám ležet a on v tu ránu začně řvát, vztekat se a střelebitě se posadí pak postaví a pořád dokola ... tak ho pak nechám at si teda řve (důvod nemá, je napapaný, pil, pokojíček zná, já jsem hned vedle, nebo u něj) tak k němu občas jdu, dám dudlik, položím na záda odejdu. No nakonec usnul ale musela jsem fakt zachovat chladnou hlavu (jinak bych ho asi roztrhla) opět jsem ho položila, dala dudku, přikryla a chvíli jsem mu nedovolila se hnout a on konečně zavřel oči a usnul. Kdyby můj syn neměl ruce a nohy tak by spal jedna báseň !!!

trpaslikg
27. dub 2009

eppik.m: pry nejsou vhodný na lezení, že překážejí přirozenému pohybu...
k tomu spani, starsi 2 leta spala od 4 mesicu celou noc, pak měla období, kdy se budila a nespala třeba od pulnoci do rana,ted se to zase uklidnilo, ale co mam tu menší nezbedu tak jsem ve trech mesici v noci krmila 2x a ted tak týden 3x až 4x tak nevím, ale asi zkusim pred spaním sunar, jestli vydrží dýl...

eppik.m
27. dub 2009

trpaslikg: aha, to je logické ... syn je také nemá úplně celej den, taky se mu nožka potí (ale kůli zpevnění si myslím že jsou důležité na ty začátky) ... četla jsem že je fajn nechat dítko běhat na boso, po trávě, písku a tak ale to je známa věc i pro dospěláky ... jo, naším nepřítelem je postílka a spánek 😝 jinak si na nic nemůžu stěžovat 😀

trpaslikg
27. dub 2009

těžko říct co je opravdu správné, protože názory na všechno jsou různý...ach jo, člověk se v tom vůbec nevyzná... 🙂

pavlina05
27. dub 2009

Eppi, sdílím tvůj názor. Já znám Áju už 10 m a myslím, že on rozumově k tomu nekojení vnoci dospěje sám. 😉 TAk je mi celkem proti srsti jej nechat vyřvat. Ale zase kdy se vyspím?? Co když tím rozumem k tomu dospěje až za 2 roky... 😅
Myslíš tedy, že to mám nechat jen tak, volný průběh???

JJ, někde jsem četla, že pokud dítě prostojí alespoń polovinu dne, tak má mít boty...Opravdu sposty názorů....
No boty máme, Ája stojí celý den, takže mu je dávat budu. doma možná ještě ne, ale na venek určitě.

pavlina05
27. dub 2009

Eppi, díky za IP 😉 Jsi zlatíčko 😎

sisstin
27. dub 2009

pavli: některý děti nespí celou noc ani ve 3letech..prostě rodičovství není žádná prča..a mně fakt přijde hnusný násilim nechat vyřvat dítě jen proto, abych já měla pohodlí 🙄 ..možná je to špatně, ale já se radši nevyspim..nebo nemám volnej večer..než abych ho nechala bát se a ječet..uvidíme za dýl, jestli to byla chyba nebo ne 😉

eppik.m
27. dub 2009
pavlina05
28. dub 2009

siss máš pravdu 😵 Ale vydržet to tak dloho?? Dá se to vůbec????

Eppi jsi borec. Hluboký obdiv. no, nějak to udělat musím...uvidíme. Ale jak jsi psala, rozumově k tomu musí dospět sám 😵

sisstin
28. dub 2009

pavli: tak já se třeba ted vyspím mnohem líp, než když spal v postýlce a vstávala jsem fakt 6x do hodiny...no, ale je to na každým..pro někoho je to spaní v posteli prostě nepřístupný..a radši nechaj dítě vyřvat a tak..každému jeho jest 😎

pavlina05
28. dub 2009

siss 😵 Já vydržím hodně,...myslím tím vstávání po 2 hod. TAk uvidím jak dlouho 😀
Mimochodem nosíme rifličky po Peťkovi a jsou super 😎

eppik.m
29. dub 2009

Ahojky, tak můžu říct že sice zaspávání v postílce je někdy boj ale pak prospí celou noc i bez kojení !!!! Včera se třeba vzbudil pouze 2 x jednou jsem dala dudlík, sice se mi i 2 x u toho posadil ale vždy jsem ho položila a pak usnul a nad ránem jsem ho vzala k sobě na kojení ale to už bylo cca 5h. A dnešní noc jsem nekojila vůbec. 😵 Takže to vypadá že opravdu to bude konečně dobré jen nesmím povolit.
Pavlina05: ano, alespon u nás si o to odstavení Michal řekl sám, jsem ráda že alespon v něčem se domluvíme bez protestu. 😀 A s tím uspáváním si myslím že Michal je živé dítě a jevý veliký zájem o svět tudíž mu spánek přijde nepotřebný, takže tady mu musím pomoct zase ja...

eppik.m
29. dub 2009

siss: jak jsem psala kolem páte jsem ho vzala na kojení a pak už nechala u sebe, abych ti trošku přiblížila jeho spaní se mnou ... uložím ho na zádíčka, přikryju ho a on usne dá se říci hned a klidně spí cca 10m. a pak to nastane, začne si na mně vykládat nohy, kopat do mně už má fakt sílu takže to jsou kopance jak od dospěláka, šmátrat rukou po obličeji, neustále pohybuje nějakou končetinou ale tím způsobem že do mně furt strká, když ho už nebaví tak se začne otáčet tak že jeho nohy mi končí v puse, kope mi do břicha, do prsou pak se posadí a boří si do mně hlavu a dělá jakoby komín, fackuje mě, tahá za vlasy, strká mi prštěky do pusy do nosu, píchá mi do oka .... a takto to je celou dobu co "jakože spí" se mnou, podotýkám že oči má zavřené, spíme ve tmě 😝. OPRAVDU SE S NÍM SPÁT NEDÁ! A proto je pro nás oba lepší oddělené spaní, jak on tak já spíme klidně celou noc. Takže opět každé dítě je jiné, nemůžeme to brát přes kopírák dle svého 😉 .

sisstin
29. dub 2009

epik: tak jestli ti spí hezky v postýlce..tak žádnej problém ne, já se s nim vyspim normálně..lehneme si..on si hraje se spinkáčkem..a za chvíli je tuhej, takže no problemo 😎 on mi jako v postýlce usnul v pohodě..ale jak se strašně mele, tak byl věčně zamotanej v těch šprušlích a to ho budilo... 😉

eppik.m
29. dub 2009
eppik.m
1. kvě 2009

Ahojky, ten článek si myslím že vystihl vše !!!! Já jen mohu potvrdit že to opravdu funguje ... a když odstavíte tak by dítě mělo spát celou noc. Kdo chce hledá spůsob, kdo nechce hledá důvod ... my teda zatím spíme všichni pohromadě tak to ještě zkusím s oddělením spaním a dám vědět 😉

many
30. kvě 2009

holky konečně jsem toto téma zase našla 🙂 toto trvalo 😀

many
30. kvě 2009

tak jak válčíte 😉 my spinkáme pořád krásně do rána,ale pozooor - spí s náma 😀 akorát se teda budí pokud jsou horečky,že ☹

eppik.m
30. kvě 2009

many: ahojky, u nás se spí ve vlastní postílce tak cca do 3ti ranní, pak jde ke mně a vstáváme jak kdy v 5,6,7 😔 v noci ho musím 2-3 krát napravit protože se mi staví, nebo se zasekne ... ale dám pouze dudku a spí dál ... v 15 m. jsem přestala kojit (tento čtvrtek) tak uvidíme jak dál 😉 takže když to zhrnu P A R Á D A !!! 😀

jklm
30. kvě 2009

TAK AHOJTEE JA SOM TU NOVAAA PRESTALA SI KOJIT TAK AKIM MLIECKOM ZACNES EPPIK.M 🙂

eppik.m
31. kvě 2009

jklm: ahoj, pokručuji UM Nutrilon - batolecí mléčná výživa v prášku, od ukončeného 12. měsíce 😉