Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

many
31. kvě 2009

ahoj holky 🙂
eppik - já jsem přestala teď kojit od úterka v noci,paní doktorka mi řekla,že by se mu kazily zoubky,že je mlíčko sladké,že teda noční kojení mám vynechat a dobrý ,usnul i bez prsa,ale musí u něho někdo být a u nás v posteli 😒 ale zase jsem ráda,že spí do rána,v postýlce se taky obvikle budí,jak kdy,někdy ve 2,někdy o půl 4,... no hrozně sebou šije a to ho v té postýlce probudí a pak řve a jde k nám,tak ho máme raději u nás a spí do rána,akorát teď měl horečky ze zoubků,tak jsem kojila i v noci,aby měl dostatek tekutin,nechtěl moc pít čaj ani šťávu a prsíčko si vzal vždy 😀 takže teď už vlastně budu kojit jen přes den a ráno
ale už přemýšlíme,že ho budeme uspávat na matraci dole v jeho domečku 🙂 ale zase,když vyházíme domeček,tak kam vše dáme 😀 musíme to prořešit a nebo začneme taky po usnutí dávat do postýlky a možná už jí zkusíme přesunout do pokojíčka 😒 no není v bytečku moc místa no 😒 musíme to promyslet,ale nějak nám nevadí ,že spí snáma,hlavně ,že až do rána 😀

many
31. kvě 2009

holky já zkusila malýmu dát párkrát přes den UM,mám pocit,že je to Nutrilon - banánový 😒 segra mi dala jedno balení,ale moc mu to nejede 😒 chtěla jsem,že mu to budu dělávat i když kojím ať má dost mléčných dávek 😀 ale cucne a konec 😒

many
31. kvě 2009

on prostě vycítí,že je to asi jiný mlíko a bléééééé 🙄 🙄

many
2. čer 2009

ahojky holkyyyyyy 🙂 🙂

eppik.m
2. čer 2009

many: gratulujem k 1. narozeninám, jukni do batolat 😉

many
2. čer 2009

eppik díkkkky 😉 hned tam jdu,najdu tě tam 😉

blandik
2. čer 2009

Myslím, že dítě si rychle vytvoří návyky. Může to být dudlík (náš případ), nošení na rukou při usínání, přítomnost při usínání. Po třech hodinách tvrdého spánku se dítě probudí a hledá to, co mělo při usínání. Takže, pokud ti usíná večer u kojení - je nutné to změnít. Dítě by mělo jít do postýlky při vědomí a usínat samo. Pokud usne u prsu, bude prs po cca třech hodinách spánku prso hledat. Neříkám nekojit v noci (do šesti měsíců to můžou i potřebovat -od šestu už je možno kojení v noci odmítnout). Mít nějaký usínací rituál a pokud možno naučit dítě usínat samotné, aby v noci bylo schopno opět znovu zabrat. Děti se totiž musí naučit usnout bez pomoci mezi jednotlivými spánkovými cykly. Náš Miška prospal celou noc bez krmení ve 3M, te'd má 8M. Na začátku se neprobudil úplně, ale tak nějak nabudil a třeba jsem mu 3hodiny co pár desítek minut podávala dudlík, aby se neprobudil úplně a nechtěl krmit. Dneska chrní téměř celou noc, dudlík občas chce, občas zabere bez dudlíku, když se v noci trošku nabudí (začne se hýbat, ale nepláče). Každopádně, kdyby to byl hlad, můžeš mu od 6M dát navečer do mlíčka (odstříkaného) kaši (já jsem začínala s prvním příkrmem - rýžová kaše Hipp) a budeš mít jistotu, že nemá hlad. Tak snad to pomůže. B,

pa.juska
2. čer 2009

Ahoj, zkoušela jsem kdeco, nakonec jsem před spaním začala dávat mléko Novalac NF zasycení, třeba http://www.promimino.cz/detail/specialni/novala.... Pravdou je, že se pak nebudil 10x za noc, ale jen třeba 3x a stačilo jen pomazlení a nebo přistrčení dudlíku.

lida29
3. zář 2009

Já jsem teď objevila na stránkách kojeneckavyziva.cz novou Bebu Dobrou noc, která by měla prcka na noc zasytit, takže by se neměl budit hladem, tak to vyzkouším.

teriszek
21. lis 2013

Ahoj nevim zda můj dotaz patří sem ale nenašla sem jinou skupinku.Mám 10 měsičního chlapečka večer chodí hajat v 7 ale v 8 se vzbudí pláče a ne a ne usnout a usne až tak v 11 a do rána je stejně co hodinu vzhůru na dudlík už sem fakt zoufalá a to po obědě spí jen hodinku tak že je celé odpoledne vzhůru.Prosím o nějakou radu??!Medunkovej čaj dáváme