Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

radka.m.
9. lis 2008

anke.tohle doporučení who je podle nejnovějších studíí,jinak o těch ledvinách jsem to samozřejmě taky konzultovala s endikrinologem v praze,jezdíme tam s nejstarší dcerou,jinak mám taky zdravotní školu,takže funkci ledvin znám dostatečně z biologie.mkr-svým dětem se věnuji dostatečně a to mám 4děti,asi toho nejspíš stíhám víc,než ty. 🙂 jinak dokud nám neonemocněla nejstarší dcera,tak jsem se až tak hluboce o tyto problémy nezajímala,ted to,že se zajímám mi přijde dost důležité,oni se ti pak dost změní priority,když ti vážně onemocní dítě.jsem ráda,když se dopídím nějaké nové informace a taky jsem vděčná za to,že mám dost velké osobní zkušenosti.

anke
9. lis 2008

takze holky, vim, ze to nepatri do spani, ale nedalo mi to a zeptala jsem se na to zatizeni ledvin sveho otce, protoze on lekar je ...

je mi radko lito, ale nemuzu souhlasit ... s tim vybilenim lednicky prirovnanym k piti mleka a zatezi ledvin, michas vsechno dohromady ... nebudu popisovat tu hooodne dlouhou prednasku o metabolismu, kterou jsem dostala, ani si to vsechno nepamatuju a pulku jsem stejne asi nepochopila ... napisu jen vysledek: aby dite melo z nocniho piti poskozene ledviny, protoze jsou nadmerne zatezovany, tak bychom do nich museli lit vodu nebo cokoliv proudem ... ano metabolismus v noci pracuje pomaleji vlivem prokrveni a jinych veci, ale pracuje ... a jestli jsem to pochopila dobre, tak ledvinam je jedno, jestli do ditete budes v noci lit vodu nebo mliko, protoze mliko se proste nejdriv srazi vlivem kyselin v zaludku (pominu-li, ze to zacina uz v ustech), pak se v tlustem streve vstrebavaji bilkoviny, tuky a cukr (vlivem zluci, pakreatickych stav a inzulinu) a vstreba se voda, ktera se filtruje v ledvinach a blablablabla ... odborny lekarsky pindy (kterym nerozumim) ....
to, ze dite budi travici procesy - nevim, Davidka budi bud prdiky (a to jen, kdyz ja snim nejakou hruzu) a nebo ho pak slysitelne procesy budi rano, coz slysime vsichni a plinka to pociti nejvic (jako procesy jedou, to jo, ale naseho Dadu teda spis budi ta zizen - mame tu dost teplo -a mozna i ten zvyk no) ... tak asi tak no,
koukam, ze jsi to taky konzultovala, tak asi co lekar, to nazor 🙂

mkr
9. lis 2008

radka - když myslíš, že toho stíháš víc než já, tak tě při tom nechám, nic takovýho ti brát nebudu

radka.m.
9. lis 2008

anke-pokud ti dítě nebude v noci pít,tak nemusí pracovat trávicí trakt a ledviny,což je taky důležité,aby si odpočaly a kdy jindy si mají odpočinot?jinak co lékař,to názor a to platí i ohledně kojení.a nemyslím si,mkr,že je zbytečná ztráta času studovat odborné články týkajících se zdraví a výživy našich dětí,nikdy nikdo z nás neví,kdy se mu to bude hodit.

anke
9. lis 2008

to se ale bavime kazda o necem jinem, ano pokud nebude mit co zpracovavat, tak nemusi az tolik pracovat (btw. jak dlouho se travi takovy masozeleninovy prikrm - neni to i pres noc? ja nevim, ale vykaka to az rano nebo i druhy den odpoledne) .... ale ja rikam, ze podle me neni pravda,ze by se ledviny ditete opotrebovaly tim, ze bude pit napr. 4-5x za noc .. ja aby tady nejaka maminka ve snaze udelat vse nejlepsi pro dite ho po precteni netrapila v noci zizni, aby se mu neznicily ledviny ...

radka.m.
9. lis 2008

anke-určitě si to každý přebere,jak se mu co zdá dobré,nebyla tady řeč o opotřebování ledvin,ale o zbytečné zátěži ledvin a zažívacího traktu.

anke
9. lis 2008

vsak jo, prebere ... ale proc teda tak moc vadi zbytecna zatez ledvin, pokud to nevede k jejich opotrebeni?

mkr
9. lis 2008

radka nechápu proč se pořád ospravedlňuješ, mně je jedno co děláš, jinak mě neznáš tak se laskavě nade mě nepovyšuj, když si tak chytrá proč si to nedotáhla dál 😒

radka.m.
9. lis 2008

anke-tím,že pracují ledviny,tak musí samozřejmě pracovat víc i jiné orgány a tím,že ledviny opravdu fungují na bázi filtru,kde se usazují ty největší nečistoty,tak to může vést i k různým zánětům apd.ale to už je opravdu pitvání celého lidského těla,takže bych s tím oopravdu skončila,aby jsem tady opravdu nějaké maminy nevystrašila,každá z nás si to stejně dělá po svým,tak,jak si myslí,že je to nejlepší.mkr-já se neospravedlnuji v žádným případě,kde jsi to vyčetla?ještě,aby ti nebylo jedno,co dělám 😀 ,nad tebe se nepovyšuji a jinak jsem nepochopila to,že jsem to nedotáhla dál? 😲 jestli myslíš to,že mám zdravotní školu,tak já jsem nenapsala,že jinou školu nemám,kromě té zdravotní.já mám úplně jinou školu,ale zdravotní škoklu jsem si dělala dálkově,když už jsem měla děti a proto,že když nám onemocněla dcera,tak jsem chtěla blíže pochopit celé lidské tělo,jeho nemoci a vše kokem toho.a kdyby tě to zajímalo,tak momentálně dělám dálkově další škoklu,ráda se totiž vzdělávám a poznávám nové věci. 😎 😎 😎

mkr
9. lis 2008

radka mně je to fakt jedno, ať se ti daří a máš zdravý všechny děti to je nejdůležitější

radka.m.
9. lis 2008

zdraví dětí je opravdu to nejdůležitější,přeji tobě i ostatním maminám jenom zdravé děti.

dididi30
9. lis 2008

fiha baby , vy sa tu aj provokujete 😀 ale nie.

ja si tiez myslim,ze rady su dobre, ale kazda si vezme pre to svoje dieta , co uzna sama za vhodne
😉
kazde dieta je ine a hlavne je to zdravie 🙂
nas tiez nevydrzi v noci spat v kuse, budi sa na papanie a nevadi, ja si to uzivam aj ked by som chcela aby hajal celu noc, ale ked nechce ta co uz 😉 toto je moje posledne dieta a nech si premna cucka v noci aj do 5 rokov 😀 😀 zartujem 😅

dididi30
9. lis 2008

no inak ma nastvalo,ze tu pisete,ze dietatu sa moze zatazit na ladvinach, ked pije aj cez noc 😠 toto co uz je, strasenie mamiciek ci co??
no ked to babo chce, tak co ho mam nechat smadneho ci hladneho? 😠 toto uz fakt nema obdoby 😖
a najma ked to pise taka co nevie co to je,ze jej babo prespi celu noc 😠 , ze? 😠
sorac 😀

radka.m.
9. lis 2008

dididi-samozřejmě,že je to každého věc a každá mamina si to udělá po svém,neměla jsem v úmyslu tady někoho zastrašovat,je ale normální,že diskuze se vyvine i jiným směrem,ne?jinak mně opravdu malý spí od šesti večer do pěti do rána,taky jsem mu noční jídlo odbourala,ale každýho věc.

mkr
9. lis 2008

dididi30 tu poslední otázku jsem nepochopila je to na mě?

mkr
9. lis 2008

o tom diskuze jsou a výměně názorů

dididi30
9. lis 2008

radka, jasne,ze je to vec kazdej matky a kazde dieta je ine, ty ako matka 4 deti by si to mala vediet, lebo neverim,ze kazde si mala take ,,dokonale 😉
a tvoj maly ma rok, napr ten nas ma este len skoro 5 , takze do roka sa da vselico pomenit alebo mozno nie ale mne to nebude vadit
lebo toto ..zatazovanie obliciek mi pripada ako ked vravia stare lekarky, ze ked dieta kaka zelene , tak je podvyzivene a treba dat umele.....
a to ,ze ti spi drobec celu noc, tak to mas len dobre, ale tymto tu matkam, co maju problem alebo neproblem ,ze dieta im v noci papa nepomozes, iba viac zdeptas, lebo si budu mysliet,ze ublizuju svojim detom a budu v strese a tym padom to prenesu na svoje deti a to bude hotova katastrofa......len tolko 🙂

dididi30
9. lis 2008

a este nieco , moja dcera spavala od 3 mesiacov celu noc, ale od kedy isli zuby tak si castejsie a castejsie pytala cajik....cize sa to uplne zmenilo, tiez bolo tazke ju od toho odnaucit, lebo nastale cas pytania sa na nocnik, ale zvladli sme to 😉

pavlina05
9. lis 2008

kleris26 ...my mámew úplně ten stejný problém!!! u nás se prostě kojí co 2 hodiny a někdy co hodinu. Ale + ještě nechce spát hned z večera ☹ Vykoupeme, nakojíme a on spát nechce. dokáže křičet a plakta třeba 2 hodiny§ Tak pak zase kojím, zase pláče, po 2 hod zase kojím a třeba pak v těch 23 h usne. jsem už zoufalá ☹

dididi30
9. lis 2008

pavlina, to je kolika, podla mna, skus zmenit to kupanie, nekup ho v noci, ale doobeda alebo na obed 😉

pavlina05
9. lis 2008

kleris26 náš Alešek má v 5 měsících také 7,5 kg a dr. tvrdí to stejné, že kojené dítko není tlusté a že vypadá hoodně spokojeně 🙂 a že je to dobře. když jsem se dr. ptala minule co mám dělat s jeho nočním krmením a že jsem tak trochu na pokraji sil, tak mi řekla ať kojím nadále, ale pokud sama budu cítit že to nezvládám, tak můžu dát na noc nutrilon. no zítra tam jdeme na kontrolu, tak se zase optám.
😎

dididi30 kolika to určitě není. Tu měl do 2 měsíců. to se kroutil a plakal neuvěřitelně. Te´d je to jen jeho výmysla a chce se chovat, poznám to. už je to vychytrálek..
Třeba teď pláče....vykoupali jsme v 18:15, dostal najíst v 18:44 hod, pak jsme koukali na tv a položili jej ve 20:00 do postýlky a on křičí.

dididi30
9. lis 2008

pavlina jaj tak 😀 no asi mu vadi ta postielka, skus si ho nechat v posteli a potom preloz 😀

anke
9. lis 2008

radko, ted to trochu prezenu ... a ty ledviny se mu zatizi a zaniti, protoze budou filtrovat ten nejvetsi sajrajt a to je materske mliko, ktere se travi temer beze zbytku a i dle tvych slov je svym slozenim idealni?
muj otec sice nema zdravku, ale jen medicinu a studoval ji prezencne a ne dalkove, ale verim vic jemu, sorry ... a vsechno jsem to tu psala proto, aby maminy nebyly vydesene z toho, jak nici svemu diteti organismus
... pokud se zde bavime o zdravych detech, ktere nemaji jiz jine zatizeni, tak mu proste nocnim kojenim ledviny nadmerne nezatizis ... si myslim ja a koncim, protoze to nema smysl a navic je to off-topic ... je hezke, ze mamy nechces vydesit, ale psat, ze to bude vest k zanetum teda na klidu neprida ....
lepsi by bylo napsat, jak jsi to teda dokazala, ze jsi to u sveho ditete nocni buzeni a kojeni odbourala a to je to, o cem bychom se tu meli bavit

pavli: ja jsem ted houpala Davidka stridave s manzelem 2 hodiny, protoze nechtel usnout ... koupani ho vzpruzi, taky jsem ho uz musela nakojit a ted teda usnul ...
a az se vzbudi v noci nakojim ho zas, pokud bude chtit ... a uz mlcim a jdu pracovat 🙂

kleris26
autor
9. lis 2008

Pavlino, náš "rituál" večerní koupání, povídání si o oblékání do spacího, pohoupání v klubíčku v teplé dece zabral, když nám nechtěl taky spát tak, jak píšeš.. Jinak je pak situace úplně stejná. U dcery nám pomohlo, že jsme ji i v pěti měsíccíh dávali ruce k tělíčku do plínky, jinak jsme s ní bez toho nachodili kilometry.. Horší je, že Jozífek je tak nějak víc hejbací a za chvíli má ručičky venku.. a zatahovat ho do ní silou ani náhodu... Takže teplá deka a chvilkové nošení v klubíčku, povídáme mu a pak usíná... ale to tak do té půlnoci a pak mi začíná noční 🙂

dididi30
9. lis 2008

anke 😉 suhladim 🙂

saeda
9. lis 2008

pavlina05 ahoj,
nas Matko mal to iste...uz som bola strasne zufala, kojila som aj 12x denne, z toho aj 7x v noci...
ale uz nie. 🙂
na veceru davame ryzovu kasu s mojim materskym mliekom a trocha sme sa riadili podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. Upravili sme casy jedal, casy spanku cez den, a vecer zaspava sam v postielke.
Frcime na tom tyzden a vcera sa zobudil len o 3tej, 6tej a vstavali sme 8.45 rano

dididi30
9. lis 2008

fiha seada ,zavidim v dobrom 😉
ja ryzovu kasu davam, ale toto podla knizky nam nejde 😒

pavlina05
9. lis 2008

dididi30
☹ on v naší posteli také nechce spát!! No tak jsem zase nakojila, zase křik...ach jo!!!

kleris26 😉 já aleška zavinovala do plíky 3 měsíce. Ale te´d už je to velkej klučina co chce mávat rukama. spí v pytli...no teda nespí 😅

saedatak to se vám podařilo 😉 . Náš Alešek spí přes den 2 a 2 hodiny, což není moc na 5 měsíční baby. a vydrží přes den i 4 hod bez jídla!! takže přes den kojím 4 krát, vnoci 5 krát!!!!
co je v té knížce chytrého? Já už mám takové 3 knuhy a nic nezbralo ☹

Musím tam jít, on křičí jak o život ☹

dididi30
9. lis 2008

paulina, moja dcera nespavala cez den vobec, ale cez noc od 3 mesiacov

syn ten ani moc cez den nespi, mozno maximalne 2 hodky za cely den...ale v noci spi , akurat sa musi nakojit, zas ho uspavat nemusim vobec,zaspi sam...on kolisanie neznasa 😉

a ozaj preco si myslis,ze to uz nemozu byt koliky?

henke
9. lis 2008

ja myslim ze to ma kazdy dite jinak at sou hladovi nebo najedeny moje mala 6mes,nekdy spi celou noc nekdy 3krad vstane 😉