Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

radka.m.
1. pro 2008

zuzu-pokud je dítko kojené,nevidím důvod,když se v nici často budí,proč by se mělo dávat um.záleží na věku dítěte,ale pokud mu je už přes 5měsíců,tak se dává na noc kaše pro lepší zasycení,ale většinou to stejně nepomáhá.do těch půl roku je blbost dávat plně kojenému dítěti na noc um,no a pokud mu je po 6měsíci,tak bud zkusit tu kaši,anebo prostě postupně omezovat počet nočních kojení,protože to se pak už jedná jenom o zlozvyk.

pavlina05
1. pro 2008

radka.m....mě laktační poradkyně na www.kojení. net poradila ať kojím častěji přes den a vnoci méně, prý máme obrácený režim...no nevím, mě se to nezdá. kAždopádně te´d už nespí od 16:30!!!! ☹

many
2. pro 2008

Pavli to ti malej tak dlouho nespinká ☹ mně Ladík spí každý dvě hoďky půl hodiny,pak se vyspí a za dvě hoďky zase,furt dokola přes den teda 😉

many
2. pro 2008

a pak ho dám spát kolem té 20.00 a budťo spí dýl a když se po půl hoďce vzbudí tak čekáme do 21.00 a pak už spí dýl

misakulicka
2. pro 2008

Krásné ráno maminy! tak my spíme nepřetržitě asi 14 dnů a malýmu je 8,5 měsíce....na noc mu dáme krupičnou kašičku s medem a usne kolem půl8 a probudí se taky kolem půl 8 ale ráno:o) takže dvanáctihodinovka......my jsme kojili jen 3 měsíce.....

daskak
2. pro 2008

ahojte maminy 🙂 ... chcem vas poprosit o radu, urcite to tu bude spominane, ale akosi nestiham vsetko citat... mame polrocneho Davidka.. od druheho do 4 mesiaca spal celu noc od 19,30 do 6,00... potom akokeby utalo a zacal sa budit.... napr. tuto noc bol hore 5 krat... je kojeny, ale papka aj zeleninku... zubky mame vonku 2 dolne... myslite ze je hladny alebo preco sa pokazilo to spanie? dakujeme

pavlina05
2. pro 2008

many, dopo sí tak 2 hod a odpo také ty 2 hod...na a večer bojujeme až do rána!!!!

daskak ...my to máme úplně stejné. Nám Alešek do 3 m. spinkal vnoci celkem dobře, někdy vkuse i 4-6 hodin. Od 3 m se vše obrátilo a budí se co 2 hodiny a kojím o 106.
Nejedná se u vás třeba o r.spurt v 6 měsíci? Jak dlouho to u vás trvá???

pavlina05
2. pro 2008

Holky, máme rýmu...ach jo! Co na to pomůže???

daskak
2. pro 2008

pavlina05 trva to od 4m. a v sobotu na 6.. on v podstate v noci ani neplace ani da sa povedat nie je hore... len sa zobudi kazde cca 2 hod.nacecka sa 🙂 /trva to asi 10 min. max/ a spi dalej.
este na napadlo ci nemoze byt smadny.. ale cajik vnoci nechce

hmmm toto pocasie je na prechladnutie akurat
☹ ... aj sopliky mate?

jitrulka
2. pro 2008

pavlina05: taky jsme bojovali s rýmičkou. Koupila jsem ji obyč. odsávačku a neustále odsávala. taky jsem vytírala nosní dírky fyziol. roztokem, nebo jak holky raděj Vincentkou a na topení jsem dávala mokré pleny. Za pár dní byla rýma pryč.Je fakt že malá se kůli rýma taky v noci často budila.

jitrulka
2. pro 2008

daskak: ted jsem měla taky asi týden kdy mi malá nespala. vstávala jsem k ní po hodině. ale asi to bylo kůli rýmě. Ale když odezněla, buzení pokračovalo i když už ne po hodině. Tak jsem k ní vstávala, jen když v noci fakt začala plakat a když jen tak hučela a vrtěla se, tak jsem k ní nešla a ona zas usnula. Ted už se budí jen jednou. (doufám, že nám to vydrží 😀 )

jjaanca
2. pro 2008

Já odsávám minimálně, protože Lucka pak hystericky pláče 20 min a je pak zahleněná víc než před tim a kdybych jí do nosu něco kápla tak si bude myslet že jí chci zabít - taky řev. Naštěstí měla jen takovou tu vodovou rýmu že jí teklo z nosu a ucpaný nos skoro neměla. Dávala jsem Mucosolvan na ředění hlenů - to asi taky pomohlo a do vonné lampy eukaliptus, ten docela protáhne.

daskak
2. pro 2008

jitrulka: drzmim palceky aby VAm to tak zostalo 🙂 ... no skusim ho nechat pomrvit.. mozno zaspi 🙂

dudinka21
2. pro 2008

chcela som len reagovat k prispevku, že dať na noc um alebo kašu neviem, neviem..
my už dávame kašu a syn je hore nespočetne vela krát, resp. ani nespí... už som písala aj to, že sa budí na kopanie a je to na nervy.. on nieje jednoducho hladny... a je to noc, čo noc... a cez den spinka iba vonku v kočíku.. mne tiež vel ludí hovorilo, neboj, ked začne papať kašu bude lepšie.. no ja som tomu neverila práve kvoli tomu, že vidím, že nechce papať.. niekedy už ked nevládzem vstať, tak mu dávam cicik a on nechce a aj tak vstat musím... stále si dávam ciel, že dokedy asi tak, no niekedy si už ani neviem predstaviť, že to bude inak. potom je z toho celý den nervozny a casto place aj ked s prvymi 3 mesiacmi sa to uz neda zrovnavat,,, 🙂

nobave
2. pro 2008

Ahoj
Neviem či to tu už niekto spomenul - Na nete je stiahnutá kniha Každé dieťa sa vie naučiť spať. Ja mám s ňou úspech u môjho ročného syna ale je tam aj venovaná kapitol - kategória od 0 - 6 mesiacov. Myslím že sa ju oplatí prečítať...http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf#
Ja som celá od radosti bez seba že malý konečne prespí celú noc.... 😅 😅

jjaanca
2. pro 2008

nobave, díky za odkaz, pokusím se to nějak přelouskat, ale u nás je problém, že já dceru prostě plakat nenechám. Tak doufám, že tam jsou i jiné rady.

jjaanca
2. pro 2008

Holky, myslíte si, že by pomohl nějaký pravidelný řežim? Přes den žádný režim nemáme. Krmím přibližně stejně, ale ven chodíme různě a dcera přes den i různě spí. Večer usíná docela pravidelně + - hodina a ráno se budí taky přibližně pravidelně. Mám strach, že kdybych začala dodržovat přesně krmení a procházky a koupání, tak si to pak stejně nabouráme nějakou návštěvou, nebo až zas porostou zoubky atp.

dudinka21
2. pro 2008

ahoj jjanca ja som tu knižku čítala a je tam nechať dieťa vyplakať.. no nás to nezaberá skúšaqli sme 2 krát prvý krát plakal 40 minút pozvracal sa a pokračoval a to som ho už viac hnenechala a druhý krát 20 minút a viac som ho nenechala. na nás to asi neplatí..- čítala som, že dieta by sa nemalo nechať plakať viac ako 20 minút.. a ja ho ani nenechám.. ked čítam, že niekto nechal aj 2 hodiny.. musí mať rioadne nervy,... 🙂

pavlina05
2. pro 2008

Holky!!!
MY režim máme celkem pevný. KAždý den stejný, ve stejnou dobu vycházky, skoro na minutu 😉 Večery také pevné..ale klučina má prostě problém usnout a spát celou noc!!!
dudi, my tuhle metody vyplakání se propagujeme už 10.týden!!!!!
První 4 dny katastrofa, řval děsně a klidně i 2 hodiny!!!poblil se .......
Teď už tak moc neřve, poplakává, ale vydrží stále plakat i ty 2 hodiny do dalšího kojení. Tím se pak sklidní a spí. TAkže i u nás to asi nefunguje... 😖
já už jsem asi drsná a krkavčí matka, chodím tam po 15 min s MM na střídačku, uěšíme a jdeme k tv. no a kluk huláká a huláká!!!

dudinka21
2. pro 2008

Pavli to nieje krkavčie, vieš u nás to je tak, že ja som na neho nenormálne naviazaná... A manžel mi hovorí, nechaj ho vyplakať no ja 20 mint a dosť a ešte je u nás to, že on je o 5 minút hore takže mne by to uspávanie ani nevadilo, keby spinká..
Ja som už tiež niekedy zúfala a ten pocit... Beznádej, lebo už nevládzeš, nechceš ho nechať plakať a nemáš svetlý bod kedy sa vyspíš.. Inak máme skoro rovnake staré deti... Som si práve všimla.. 🙂

jjaanca
2. pro 2008

pavlina05, no tebe bych za mámu opravdu nechtěla ☹

konja
2. pro 2008

tak mě se malá budila třikrát, čtyřikrát za noc po příchodu z porodnice a zhruba tak od šestinědělí dvakrát a od druhého měsíce jen jednou. Ze začátku to byl docela horor, nechtěla usínat, budila se při každém vrznutí. Moc nám pomohlo, že jsme dali malou pryč z ložnice.Já byla při každém jejím mlasknutí vzhůru a krmila ji asi i když jsem ještě nemusela. Tím, že jsem ji dala spát do jejího pokojíku, tak slyším až když si mě volá.Ona kolikrát v noci nespí, ale kouká se kolem sebe,brblá si a cucá si ručičky a vše na co dosáhne.Ale je klidná a nepláče, takže hladík to nebude.Kdybych ji měla u sebe v pokoji, tak bych se z toho cucání asi zbláznila a stále by jsme krmili několikrát za noc!

pavlina05
2. pro 2008

dudinka21 ....jé opravdu, Miškovi bude také 6 měsíců. No jestli to náhodou nebude všechno tím, že to jsou kluci a potřebují cítit mámu!! My máme doma tedy opravdu "mamánka" a mazlíka.

jjaanca ...a jak by jses vypořádala s uplakánkem ty?? Já už jsem vážně zoufalá a nevyspalá!! Ono se to řekne...ale mě je to také proti myslůi, jenže to takhle už vážně nejde jej nosit a utěšovat!! A to vyplakání doporučují i přední neurologové, Prekopová....

sisstin
2. pro 2008

pavlina: čau Pavli 😉 my se spaním bojujeme asi tak od půl roku..do tý doby spal dobře a klidně 😉 prostě je za noc 100xvzhůru s brekem..budí se na dudlík, na čaj..a nebo prostě na zlý sny..nebo já nevim 😕 u nás vybrečet fakt nepomohlo...akorát z toho měl fobii z postýlky, do který už pak nechtěl jít ani za nic..a tejden jsem ho měla nakvartýrovanýho v posteli, než se teda odhodlal, že do tý postýlky půjde..ale musim ji mít nnalepenou těsně na mojí posteli, bez manitenelu , bez ničeho..aby na mě viděl 😉 jako v poslední době už vstává mín...dřív to bylo i 6x do hodiny 😲 celou noc..to byl fakt mazec...ted se budí tak každou hodinu jednou..a i 2hodiny vydrží spát v kuse 😉

pavlina05
2. pro 2008

ahoj siss, no teda to je mazec!!! U nás se spí jedině na bříšku. Už jsem fakt rezignovala....

pavlina05
2. pro 2008

siss, takže to nespaní může trvat i do 3 let? 😅 říkala moje dr. ...

sisstin
2. pro 2008

pavli: no já vim 😔 😅 ale fakt se mi zdá, že už jsou první vlaštovky..včera dokonce spal až do půl druhý bez probuzení, to už se dlouho nestalo...za to pak se budil fakt každou půl hodinu... 😅 jako hlady to určitě není..prostě bud se mu něco zdá, nebo chce dudla..nebo pít...ale jsou dny, kdy jsem teda fakt vyřízená 😒 taky jsem v poslední době neustale nemocná...každej bacil na mě sedne 😒

radka.m.
2. pro 2008

pavli-vůbec mi nepřijdeš jako krkavčí máma,jenom proto,že nechá své dítě vybrečet.ono to fakt asi někdy jinak nejde,akorát,jak píše siss,tak na někoho to stejně nezabírá.ale jsi jedna z mála mamin,které to přiznají,že jsou unavené a taky si zaslouží svůj klid,jako je třeba večerní televize.prostě je to tak a dovedeš si to přiznat a něco pro to aspon děláš,aby se to aspon trochu změnilo,na to máš nárok a ne být otrokem.maminy,které si jen stěžují a chtějí poradit,ale stejně nic nevyzkouší jsou podle mně povrchní.takže snad se ti to aspon z části povede.

sisstin
2. pro 2008

radka.m: no já bych taky potřebovala nějakou radu..ale moc nevim... 😕 to vyřvání fakt nefungovalo..tu knížku o spaní jsem taky četla...nevim no 😔 já teda v dětství taky strašně spala..měla jsem noční můry..všeho jsem se bála 😕

radka.m.
2. pro 2008

siss-však já věřím,že to u každého prcka nefunguje,ale aspon jsi to vyzkoušela,některé děti jsou fakt nespavci,ale aspon jsi přečetla,vyzkoušela a ne hned odsoudila. 🙂