Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

eppik.m
7. pro 2008

pavlina05: nám se zatím noční kojení eliminovalo na 4x což taky je úspěch, ale když ho vrátím zpět do postílky tak než usne sám vstávám k němu i každých 5 minut. Docela zabíra čajík a dudlík. Takže počet kojení je menší ale počet vstávání a tišení se zvýšil 😝 aĺe doufám že si brzo na nový režim zvykne. 😀

barusha
7. pro 2008

pavlina05: Je to možné, začínáme 6-tý měsíc... No, tak dnes jsem vstávala jen dvakrát, což mě potěšilo 🙂 A jen jednou s pláčem. Tak jsem ráda.

eppik.m: Je to možné, ruce má v puse neustále, ale to už trvá dlouho. Každý den koukám do pusinky a čekám 😵

martinka79
7. pro 2008

Ahojky holky přidávám se k vám a prosím o radu taktéž. pročítala jsme vaše odpovědi a reakce a různé připomínky. Náš Mišák usíná v postýl ce doclea dobře položím a pokud je dost unavený chrupe hned. Jinak jdu k němu asi 2-3krát jen mu dám dudel a chrupe. Problém je v tom, že v noci se budí na kojení(spíš se chce přitulit u prsa) Spával velmi dobře,a le od 6měs hrůza. a nejhorší je, že v noci se vzteká když k němu vstane třeba táta a to nesnesitelně. nedá se utišit s popravdě nemám nervy na výdrž, že ho to přejde. je to mamánek úplně šílený večer a v noci ☹ jinak přes den může být u kohokoliv. 😉.
S dcerou jsme toto nezažila a to vychovávám děti stejně, prosím nevíte jak na něj. jak v noci abych nemusela jen kojit asi radikálně přestat, že? a jak na návyk někoho jiného tatínka? 😉 ☹
díky.

radka.m.
7. pro 2008

EPPÍK-NEMUSÍŠ SE BÁT,MY KDYŽ JSME ZAČALI S NOČNÍM ODSTAVOVÁNÍM,TAK JSME ZAČALI TAKY MÍSTO TOHO DÁVAT ČAJ A TAKY SE NÁM TO BUZENÍ NA ČAJ RAPIDNĚ ZVÝŠILO.TRVALO TO ASI 14DNÍ A PAK TO ZAČALO POMALU KKLESAT.ted už nepijeme čaj vůbec v noci.

pavlina05
7. pro 2008

eppi, no já také vstávám vícekrát, ale nekojím. Bohužel u nás dudlík nezabírá, ája neví na co to je... 😅

Marti ahoj!!! Koukám, že i ty ?? MAny také, že? jé, já bych tak ráda poradila, ale sama potřebuju radu 😅

No holky, musíme zapracovat. Ikdyž na každé mimi platí různé fígle... 😕

kitty68
7. pro 2008

martinko maly ma 8 mesicu hadam ze to muze byt separacni uzkost

martinka79
8. pro 2008

díky někdy je to k nevydržení. když vidím tatínka jak lkidně leží či na něj mluví a on ječí jak protržený pytel. ☹
Pavli čauky jsme natom podobně a je to někdy dosti náročné. domácnost děti a vše klme. vždyť to všechny znáte. dnes jsme ho nermálně dvakrát udolala,ale potom sisedl a bulel a bulel tak jsme mu dala prso a bylo. 😉 hcvilku klidu potm spal chvilku se mniu. zase když hodně řve vzbudí dceru a ta jde ráno do šokly.

eppik.m
8. pro 2008

pavlina05: Dnes máme za sebou čtvrté usínání v postílce a krásně se nám to lepší. 😵 Dnes to bylo poprvé bez řevu a doba usínání se také rapídně zkrátila. Akorát musím jěště být s ním v pokojíku a pomoci mu, čajík, dudlík a pohladit po vláskách. 😅 V noci k nemu vstávám zatím často, také pomáha čajík, dudlík a pohladit po vláskách. Kojení jsme eliminovali na tři. I to je krok dopředu, předtím mi na nem vysel celou noc! Takže pěkne pomalu noc od noci až to bude bez kojení. Míša je pěkně mazaný, když ho zapomenu pohladit po vláskách tak se rád připomíná. 😀 Tak jsem hrozně ráda že moje snažení přináší první ovoce. 😵 Stačí být jenom důsledný a opakovat každý večer ten samý rituál a dítko si na něj rychle zvykne.

mywiel
8. pro 2008

Kleris viem o com hovoris, ja kojim 2x za noc ale uz nevladzem, cez dovolenku sme sa dohodli s manzelom, ze jej v noci nedam a on ju bude tisit, lebo u mna by stale chcela mlieko ak sa to podari budem rada a tym padom nocne kojenie skonci. 😉

radka.m.
8. pro 2008

mywiel-vy jste ale ještě dost malé na noční odbourávání.kolem šestého měsíce se může dostavit růstový spurt a pokud nebudeš kojit i v noci,pak se vám může stát,že ti malá půjde s váhou rapidně dolů.myslím,že u 4měsíčního prcka jsou dvě kojení za noc naprosto normální.

mywiel
8. pro 2008

No o vahu sa nebojim, mame rezervu 8kg. 🙂 😉

radka.m.
8. pro 2008

tak to je vidět,že je dobře živená 😀 😀 😀 ale jinak na noční kojení máte ještě určitě nárok.

pavlina05
8. pro 2008

eppik.m ...jé, tak to jsem ráda za vás 😉 Kéž by se nám to také podařilo!!!
Eppi, takže pokud zapláče, tak nekojíš a utěšuješ čajíkem nebo dudlíkem?? no my včera zase 5 nočních kojení ☹

martinka79
9. pro 2008

My tedy přešli na utěšování dudlík+čaja musím říci včera jsme spali super jen dvakrát se vzbudil a ani hlásek nevyšel. tak se těším co dnes. Jen jsme u toho musela být já. ☹

eppik.m
11. pro 2008

pavlina05: už jsme eliminovali nočné kojení na 3. Snažím se to oddalovat tj. když už zaplače tak mu dám napít čajík a dudlík a pohladím po vláskách a tak pořád dokola. Když už to nezabere tak teprv nabídku prso.

martinka79
11. pro 2008

No my měli dvě noci úplně super jedno kojení v noci druhé nad ránem, ale včera to byla zase hrůza. VZtek a pláč a nakonec spaní v posteli nad ránem. 😉 tak jdu na dlaší noc.

eppik.m
12. pro 2008

martinka79: my měli dnes hysterický záchvat pláče a vůbec nebyl k utišení ani na rukou 😖 tak jsem rezignovala a šup s ním ke mne do postele 😔 Večerní usínání také řev. Tak mně to příde že jsme opět na začátku. Ale myslím že nám možná jdou zoubky ............ a kojení snad 5-6krát za noc, uf

many
12. pro 2008

ahoj,my dnes měli taky hroznou noc a mám za to,že bude úplněk,to jsem zpozorovala,že má na něho vliv,hodně se budí,kojila jsem každé dvě hoďky a někdy i po hoďce,ničím jiným jsem ho neuklidnila,u prsa vždy usnul,jinak se mi teď už většinou budí 2x za noc

many
12. pro 2008

takže dnešek síla ☹ tatin šel nevyspanej do práce s nadšením 😖

eppik.m
12. pro 2008

many: také jsem pozorovala že když svítí měsíc v úplnku jak blázen tak Míša nespí a je neklidný 😀 U nás taky táta rezignoval a odstehoval se do vedlejšího pokoje 😅 a pak mi volal brzo ráno z práce že napadl sníh, ja zrovna měla půlnoc a nadšením že mě vzbudil jsem málem vyhodila mobil oknem 😀 😀

many
12. pro 2008

jééé sníh,u nás nic není ☹ jen mokro po deští ☹ taky jsem mu říkala - tatinovi,že měl jít spát jinam teda a né spát s náma 😉

pavlina05
12. pro 2008

eppik.m 😉 😉 😉 vy jste dobří!! Nám se ty noce zase nějak pokazily. NO, pořád kojím co 2 hod!! TAkže celkem 5 krát za noc!! ve středu jsme byli na kontrole, ale dr. nám nic nedoporučila. MAx. kaši na noc, ale prý to asi stejně nezabere. že to je tak jak je... 😖

...jé, holky, tak to bude asi úplňkěm!!!!!!Já vím, že Ájis bývá taky děsně neklidný. ale netušila jsem, že právě teď je. No tak snad to bude tím. 😉 Usínání mu včera také nešlo, plakal, byl protivný a mrzutý.
Holky, kdyby ty noci byly lepší, tak mám snad to nejjjjjjjsuprovější baby na světě!!! No mám suprový, ale chtěla bych to nejjjjj 😎

eppik.m
12. pro 2008

Tak jsme hned jukali z okna a Míša byl nadšený a rozsvítili sa mu očka a juchal a smál se 😵 tak zachvilku vyrazíme ven at si to užije pokud neroztaje 😉

eppik.m
12. pro 2008

pavlina05: ja si říkám že je Míša zlaté dítě, krásně papá je učenlivý a hrozně trpělivý ........ nikdo nejsme dokonalý a tak u nás je problém ze spaním ........ Míšovi pravidelně každý večer dávám kaši a vůbec to nemá vliv na délku spánku a stejně pravidelně po třech hodinách je vzhůru!!!!!!!!!

eppik.m
12. pro 2008

Držím nám všem palečky ať se nám to usínání a spaní lepší, my se jdeme sáňkovat. ahojky 😵

pavlina05
12. pro 2008

Epi, no prostě máme takové děti...hlavně že je máme, že jo? A že prospívají a jsou zdravé 🙂 🙂 🙂 🙂 Toho si musíme vážit!!!!
Já jdu kojit, spat Áju a péct.

Epii, jakou máš kaši? Já to chci vyzkoušet. jenže včera jsem chtěla dát nemléčnou a tam se musí dát 200 ml mlíčka...Jenže já tolik neodstříkám... ☹

sisstin
12. pro 2008

tak u nás noci furt stejný...10x až xkrát vzhůru 😕

many
12. pro 2008

tak holky náš Ladíček je taky zlatý dítě,musím teda zaklepat 😉 ten fakt pláče,jen když se mu už něco nelíbí nebo má hlad,jinak je fakt moc moc hodnej asi je po mně 😀 akorát mamka říkala,že já furt spala,že mě chodila kontrolovat jestli vůbec dýchám,že jsem hodně spala,tak to u Ladíka neplatí to spaní teda

many
12. pro 2008

sisstin - to je síla ☹

many
12. pro 2008

mně teĎ usnul,tak se jdu pomalu chystat a pak povalíme na procházku 😉 tak se tu mějte pěkně,pa pa