Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

many
4. led 2009

jestli nemá v plíně nebo žízeň a když jsme měli pocit,že asi to budou zoubky tak jsme natřeli dásíňka a pak zase usnul 😉

eppik.m
4. led 2009

ahoj many: čím natíraš dásíňka?

many
4. led 2009

ahoj eppik - koupili jsme mu ten Calgel v lékárně za 85,- hodně si ho holky chválí,tak jsme ho koupili a říkala jsem si,že přinejhorším,kdyby to bylo nějak moc špatný tak bych dala asi Nurofen,ale teď je klid a žádný zatím venku ale naběhlý to má furt

lucy..
4. led 2009

holky, u nas dnes prekvapive dobra noc 🙂 vecer jsem zvysila davku kasicky a najednou spal v kuse 5,5h 🙂 Sice v 5h uz mel zase vyspano, ale aspon neco 🙂 Takze to zatim nebudu hrotit a uvidime co dal

marcelapetrikova
4. led 2009

ahoj holky tak můj malej měl taky problémy se spaním když lezly zoubky atd a řešila jsem to sirupem sedália je to homeopatikum jsou to jen bylinky a můžou to i menší děti a dáváme to dodnes když nás něco trápí např.nožky strašně ho bolí asi jak rostou 😉

many
4. led 2009

lucy no superrrr 🙂 jen tak dál 🙂

eppik.m
4. led 2009

many děkujeme, vyzkoušíme 😉 já jsem mu dnes dala čípek paralen na bolest, teplotu měl pouze zvýšenou ale asi to moc nezabralo jelikož byl mrzutý celý den, a pořád si šouchá obličej, tečou mu i nudle a dokonce zjistil že se mu prořezali ty horní tak začal skřípat zubama 😝 takže máme doma veselo 😀 😀 😀 a jsem zvědavá na dnešní noc 😅

many
4. led 2009

jéééé chudáček malej ☹ tak ať ho to moc nebolí nebo spíš vůbec,jinak ten gel jsem dávala po trošičkách,on rychle sklouzne,hůř se dává a ty děti hned cpou jazýček a slízavají ho rychle 😉 chutná jim prý 😀

pavlina05
4. led 2009

...já jsem začala snižovat noční kojení od 6m. Nechám tomu teď volný průběh, max. 2 kojení za noc. A po 8 měsíci, až pomine citlivé období budu drsná matka a bude noc nez kojení!!!!Doufám!!! 😎

MAny...jj, nemocné dítko bych také nenechala plakat, ano když by jej trápily zoubky ani úzkost v tom 8 m

chuďátka vaše....u nás NIC

Dobrou noc všem 😵

eppik.m
5. led 2009

ahojky, tak to nebylo tak hrozný v noci 😔 vzbudil se mi kolem půl dvanácté, dostal čajík, dudlík a hned usnul zpět, pak kolem jedné dostal čajík, dudlík a opět spánek, kolem třetí jsem mu dala cucnút z prsa vrátila zpět do postýlky a spinkal do pěti to dostal z druhého a pak se vzbudil kolem sedmé jako každý den tak jsem mu dala cucnut a už jsem ho nechala v naši posteli a chvíli jsme se mazlili a pak jsme kolem osmé vstali a nasnídali, ted si hraje spokojeně ve své postílce, dostal o Vánocích spousty hraček od tetek a starých rodičů tak teď objevuje 😵 . Holky pokuď je dítě nemocné nebo ty zoubky je potřeba nejdříve uspokojit jeho potřeby aby bylo v pohodě a klídku a nezkoušet na něm nic. Taky to tam píšou. Jsem zvědavá zda se nám to zhorší, a budeme muset začínat od začátku 😀 😀 😀 Jakou jste měli noc? PŘEJEME VŠEM KRÁSNY DEN 😉

jerika
5. led 2009

Ahojte maminy ja mam tiez problem nas maly ma 8 mesiacov zubky ho momentalne netrapia a zobudi sa nam vzdy o 1 v noci a je 1-3 hodiny hore. Zistujeme ze nieje ani hladny je na UM ale ked mu dame papat tak sa akurat dostane do super aktivity a je hore o to dlhsie. Ani velmi neplace len sa chce hrat a potom sa tazko uklada. Prosim vas o radu ako tomu zabranit. Michal totiz aj cez den naspi 1,5 hodiny a to je clovek vazne vycerpany. Pismenka mozno s tebou trochu nesuhlasim niesme otrokom deti a tiez sa musia naucit nejakym pravidlam. Ked som kojila tak hoci to bolo krute skôr ako po 2 hodinach v noci nedostal mliecko lebo potom sa na to tak krasne naucil ze sme stavali s bozskou pravidelnostou.

many
5. led 2009

ahoj 🙂 tak my měli noc jako teď každou,budí se většinou 2x nebo 3x ,dnes se poprvé probudil až po 5 hodinách a pak po dvouch 😉

beelinka
5. led 2009

Jerika tak ja maleho uspavam aj doobedu aj nasilu na zaciatku to trvalo aj pol hodinu az hodinu a potom si na to zvykol a poobede ideme do kociky tam mi buva aj dve tri hodiny a po strvrtej uz nebuvame. Pred vecerom sa mu maximalne venujem akoze salime sa cvicime, potom ide kupanie v hlbokej vode tam sa dobre unavy, ale aj tak mi zaspava len okolo22.00 to mi je aj milsie a pokial ho neboli brusko tak spime do tretej -stvrtej potom papanie a spime do osmej. A tvoj je aj vacsi, my mame uz dlhsie staly ritmus a to nam super funguje klopklopklop 😉

many
5. led 2009

holky tak já mám pocit,že toho našeho ta voda spíš probere jak unaví 😉

jerika
5. led 2009

Beelinka aj my tak spavame ale do obeda max. pol hodinu viac nechce a poobede od 3-4. viac ani za svet skratka je vyspinkany od 4 do pol 8 je tieaz v pernamencii a potom kupel a hura vesela noc pred nami uz nevladzem lebo je to skutocne dost ked takto ciperny je cely den.

beelinka
5. led 2009

Tak my sme este skusali tie kvapky s pomarancovnika pre deti co maju problem so zaspavanim, davala som mu ich asi trikrat ked to bolo uz strasne a buuuuuuuuuuuuval 😉 A su na to tusim aj homeopatika. Myslim, ze to je len taka faza to prejde 😉

jerika
5. led 2009

bellinka ake kvapky? co to obsahuje?

beelinka
5. led 2009

Relax Junior sa to volamoze sa to brat od siesteho mesiaca ale nam primar povedal, ze to mozme davat aj skor ak je dietatko v noci nekludne. Ja to nejaky vytazok s pomarancovnika, ale ja som mu to davala, len tri krat ked uz bolo velmi zle aby si na to nezvykol. Jeden den som mu dala druhy buval tak polodobre potom som mu zas dala atd.. a potom sa nam to upravilo 😉

pavlina05
5. led 2009

eppi, u nás noc bezva!kojení 2, ve 23:30 a pak 4.00. Mezitím jednou plakal.

Eppi, neboj, ty od začátku začínat nebudeš 😉

lucy..
5. led 2009

Ahoj holciny, tak dnesni noc o neco horsi - 22h (to jsme sli spat a mozna ho to vzbudilo), 1:30h, 3:30h, a vstavacka v 6h, ale na nase pomery celkem OK 🙂 jsem zvedava na dnesek..spinka se od 19:30h

eppik.m
6. led 2009

ahojky, pavlina05: krásně se lepšíte, super 😉 Naše dnešní noc byla podobná jako včera 2x tišení a 2 x kojení .... ty zoubky ho dost bolí tak jsem koupila Citrovital gel, je to čistě na přírodní bázi z grefruitem a trošku to ty dásínka zklidní, ale pouze na chvilku, neostává nic jiného než jen vydržet 😉

pavlina05
6. led 2009

Eppi, na ten gelík se budu muset také kouknout. Nevím kdy nás to čeká, ale raději do zásoby🙂

no tak fakt se lepšíme....dnešní noc snad NEJLEPŠÍ!!!
KOjení v 18:30a hned spánek. PAk buzení v 21, hned utišen. PAk až 1:30 na kojení a ráno v 5:45. no bezvááááá 🙂 🙂 🙂

many
6. led 2009

ahoj holky - u nás noc super,kéž by taková byla pořád,probudíl se o půl 3 a dala jsem mu prso a pak až o půl 7 no paráda,spal tvrdě a ani když tata vstával v 5 tak se jen přetočil a spal dál 😀 no měl včera i novou kaši,ale to si nemyslím,že má vliv,měl stejné množství ale byla broskvová 😀
eppik a co ten Calgel 😉 třeba bude lepší 😉 fakt si ho mamky hodně chválí 😉

kate11
6. led 2009

Ahojte,
ja mam podobny problem ako Kleris. Zacalo sa to asi 3 dni dozadu. Mam 5 mesacneho chlapčeka, je velmi dobrý, pekne spinká, papá, kojila som ho tak dva krat cez noc, ale posledne dni sa mi budi castejsie, je stale hladny. Zacala som mu davat aj kašičku na noc, ale zobudil sa po 3 hodinách po nej a kaša je sýta, mal by vydrzat dlhsie. Potom som mu dala cici a zobudil sa po 2 a pol hodinách, predtym mi vydrzal spinkat 4 aj viac hodín. Podla mna treba vyskusat vsetko mozne, ja idem vyskusat ze mu dam kašu poobede ked sa vratime z prechadzky, potom mu dam na noc Bebu, lebo ho uz dokrmujem, pretoze ma 8 kil, je odmalicka velky a rad papá a moje mliecko mu uz nestaci. Neviem ci ma teraz obdobie rastoveho špurtu, ale stale by len papal. Spinka so mnou v posteli, lebo sa mi ho nechce v noci ho prenasat, ale skusim ho preniest do postielky a chcem skusit mu ponuknut aj cajik v noci. Neviem ci si zoberie, lebo cez den velmi nechce, vypije len minimum.
Treba vyskusat vsetko, urcite nenechajte deti plakat, dieta nemá plakat viac ako 5 minut a ked plače, VZDY mu nieco je a treba zistit pricinu a odstranit ju.
Kleris, vyskusaj aj ty bud umele mliecko alebo kašičku. Moj maly ma obidvoje velmi rád. 🙂
Lebo mozno mu uz tvoje mliecko nestaci.
Ja budem skusat aby sme sa aj my napravili a prespinkal viac v noci, ked sa mi to podari, napisem vam. 🙂
Zatial sa majte pekne.
Papa!

many
6. led 2009

kate - tak ať se to u vás co nejdřív upraví 😉 u nás to trvalo tak měsíc a zase dobrý 😉

heppu
6. led 2009

kate toto iste som mala pred dvoma tyzdnami a tak som pridala cez den jedno jelo- zeleninovy prikrm a zas spinka dobre ako predtym dokonca papa uz len raz , myslim ze teraz ked su spunti taki pohyblivi tak potrebuju asi viac papat

dioliana1
6. led 2009

riedka kasa predlzi spanok

kingstonka
6. led 2009

ahojte...no mne moja sa moja mala budi casto v noci uz asi od 3 mesiacov(do vtedy 2x)...potom sa to zmenilo na 4x (pripisovala som to zubkom (prisli skoro)..a postupne az na 7x- viac menej sa budi kazdu hodinu... ☹ dufala som ze s prikrmami sa to zmeni... al nie ☹ ani vecerna kasa nic nezmenila... tak raz sa to snad zmeni...

eppik.m
6. led 2009

many: ten Calgel mi moc lékarnice nedoporučila, tak jsem zvolila přírodní variantu ........ ale stejně si ty dásínka nenechá natřít a spíše to spapá 😉, jde nám už pátej zoubek dvojka dole 😀

beelinka
6. led 2009

Kingstonka akojis ? Mala sa ti budi s placom ? Alebo sa ti zda ze je vybuvana. Ja posledny mesiac stavam k malemu aj dvatsatkrat a su noci kedy nespim vobec. ☹ Aj ja uz ledva cakam nech sa to zmeni ale k LEPSIEMU 😉