Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

heppu
2. led 2009

zabudla som napisat co som chcela. myslim ze dieta niekedy place skutocne s potreby mat mamu pri sebe alebo sa ubezpecit ze nie je samo aj ked ma zle sny a vtedy je samozrejme zdrave prist pohladkat ho a dat mu najavo ze ste tam, a myslim ze kazda matka po case svoje dieta tak spozna ze vie kedy place len tak a kedy vymysla aby vyuzilo plac vo svoj prospech. ja osobne sa snazim drzat niekde v strede kedy malej dam najavo ze ak vymysla tak jej plac nepomoze a naozaj ju niekedy cez den necham vyrevat aj 15 minut, vtedy ju supnem do postielky a sama tam ruci potom prestane lebo vie ze to je na nic, pridem a vysmiatu ju vyberiem a ideme sa hrat. a ked place naozaj tak ju pomojkam a pritulim aby citila ze som s nou v kazdej chvili aj ked jej je tazko.

many
2. led 2009

ahoj mamky 🙂 tak hlásím po delší době,furt dobré spaní,je to čím dál lepší 🙂 jen tak dál,musím zaklepat 😉

many
2. led 2009

jinak vám přeju šťastný Nový rok a hlavně ať máme dětičky zdravé 🙂

eppik.m
2. led 2009

Ahojky, dnes v noci opět pohodička, dokonce jsem k němu vstala pouze jednou, jedinkát !!!!!!!!!! To se vzbudil nějak nad ránem tak jsem mu dala napít z prsa a pochválila ho že je šikulka a on vůbec neprotestoval když jsem ho opět vložila do jeho postílky a spal dál 😵 😵 😵 A o tom to vše je, prostě dítě se to musí naučit samo, tak jak se učí pak lozit, chodit, mluvit ........... ale v první řadě si to musí uvědomit matka sama a udělat k tomu podmínky aby mělo samo k tomu prostor 😉 Neni to o tom že vaše dítě strádá vaši lásku, ale je to o tom že ho právě moc milujete a pomůžete mu v jeho rozvoji aby se jeho osobnost rozvíjela správnym směrem a vedete ho k samostatnosti, ptám se proč brzdit jeho vývoj? Ano utíká to rychle a děti nám rostou před očima a nám je smutno že nás tolika už nepotřebují, ale proboha tak to má předsi být, tak to matka příroda zařídila a věděla moc dobře co dělá... Mluvím z vlastní zkušenosti a nechci tady nikoho poučovat, to jenom na okraj k témám dozadu 😉 . A nechci se tady ani chlubit, ale jsem pyšná na to, že jsem svoji chybu napravila a spokojená že Miška nestrádá a nemá málo spánku, jak to bylo předtím, všude se píše o tom jak je spánek pro dítě důležitý a vlastně pro celou rodinu 😵 Holky držím vám fakt palce a budu se tešit z vašich úspěchů, krůček po krůčku i vy k tomu určitě dospějete. KRÁSNY DEN VŠEM 🙂

fifinna
2. led 2009

my mame v rodine detsku psychologicku a ta sa pokusala môjho maleho ( nemal vtedy este pol roka ) uspat podla tej placucej metody, ktoru studovala a nakoniec to sama vzdala a povedala na maleho, ze je tvrdohlavy. Takze nie vzdy teoria plati na vsetky deti. Kazde dieta sa nauci spat same, ale kazde v inom veku. A je to na kazdej znas aku metodu si zvolime. 😉

lucillienka
2. led 2009

tak mne ostalo len závidieť keď čítam ako vám spinkajú.....môj 10 týždnový je v noci každú hodinu hore aj cez den furt plače, som už na nervy z toho, neviem čo mám robiť, mám pocit že len plače a plače....aj keď je napapaný, prebalený , skúšam sa s ním mojkať to nachvílku zaberie ale potom zasa plače a plače....a zaspať ani za svet...

fifinna
2. led 2009

luci, neboj nie si sama, co ma taky problem 😉

flor1
2. led 2009

lucillienka : Ten můj prcek, to bylo to samé...myslela jsem, že to nevydržím..ale ten pláč přešel ve 3,5 měsících, teď je zlatíčko...je teda fakt, že noc mi celou neprospí..kojím 2x za noc..ale je to úplně rozdíl..musíš vydržet, malý měl koliku a zabíral nám Baby calm, tak vyzkoušej!

flor1
2. led 2009

A k tomu, že je v noci často vzhůru..dle mě je to normál, věkem se to zpraví... 😉

simonn
2. led 2009

Ahoj fifinna.Mala bude mat tri mesiace.No dufam ze sa jej to pretoci,lebo je uz aj dost tazka.....

pavlina05
2. led 2009

Eppi, 😵 😵 😵 😵 😵
Super!! Plně souhlasím!!!!
Teda já Vám to tak závidím!!
U nás jsme vstávali 2 krát, takže také ok. 🙂

fif, jj, každé dítko je jiné a na každého platí jiná metoda... 😉

many
2. led 2009

Pavli super 🙂 🙂 🙂

pavlina05
3. led 2009

Eppi, chci se optat. Ty když jsi začínala s tou "naší" 🙂 metodou, tak Miško hodně plakával, že jo? MYslím, že jsi psala že dokonce i 30 minut...???
no u nás to bylo dote´d celkem v pohodě, Ája se probudil, chvíli (5 mun) plakal a hned usnul. Ale poslední 3 noci se probudí a děsně řve...pláče a dívá se tak smutně na mě....že někdy nevím jestli jej něco netrápí...
Ale včera...zase!! vzpoměla jsem si na tebe jak jsi psala, že děti zkouší vše, jen aby je rodiče vytáhly z postýlky, pochovaly a nakojili. A že MUSÍM vadržet!!!
tAk jsem to Eppi včera vadržela, plakal nám od 3 do 4!!! Pak jsem po 6 hod nakojila a spal až do 9. TAkže dobrý, ale ten pláč v noci hodně srdcervoucí.
No jak říkáč, musím to vydržet a nevzdat to, jinak to budu muset začínat pořád znovu a znovu....

Many a co u Vás??

lucy..
3. led 2009

ahoj holky, zkusily jste tu vsechny tu vyrvaci metodu, aby mimco lepe spinkalo? My mame take problem, nejdriv to bylo parkrat, ale uz se to stupnuje a maly neusne temer jinak nez u prsa. V noci se i 5x budi a pije, proto pak pres den ji docela malo. Stale jsem doufala, ze to prejde, ale asi budu muset nejak zakrocit ☹

many
3. led 2009

Pavli,žádnou metodu nezkouším a spinká sám už líp 😉 to bylo prostě asi nějaké období,že se tak budil,teď se vzbudí většinou dvakrát,nakojím ho a usne 🙂

many
3. led 2009

lucy - četla jsem tě až teď,takže už sis přečetla,že to u nás samo ustálo,já bych ho vyřvat nenechala,nemám na to 😉 samo se to upravilo,tak asi nějak měsíc to trvalo 😒 a je zase klid 😉

many
3. led 2009

jo a taky usínal jedině u prsa,teď mu dám prsíčko a buďto u něj usne a když né,tak mu dám plyšáky,chvíli se na ně dívá nebo si s něma hraje a usne,a nechám mu rožlo v další místnosti ať vidí světlo 😀 to jsem tu ale někde možná psala,nevím už kde 😀

many
3. led 2009

no a večer si vlasntě cucne,když se vzbudí a usne 🙂 kéž by to tak zůstalo a nebo už pomalu spal až do rána 😉 držím pěstičky ať se to brzo u vás upraví 🙂

lucy..
3. led 2009

ahoj Many, no ja prave na to taky nemam ho nechat rvat 😢 takze proto furt cekam ze to samo prejde, ale mam pocit, ze se to spise zhorsuje. Je fakt, ze mu ted rostou zoubky, tak to bude mit mozna souvislost. Jo jinak uz papa kasi 🙂 jednou jsem mu tam pridala banan a od te doby uz to basti i bez nej 🙂 tak aspon enjaky pokrok mame 😅

many
3. led 2009

no to je super 🙂 snad se to brzo upraví a jestli mu rostou zoubečky tak to bude i tím,nechala by si ho chudáčka řvát a on by brečel bolestí ☹ to ne,to ho nenechávej plakat ☹ snad to bude fakt lepší,jak vylezou,my zatím taky nemáme ani jeden 😉

many
3. led 2009

tak zachvíli valíme na prochajdu,je tam krásně,tak zatím pa pa

eppik.m
3. led 2009

pavlina05: ahojky 😉 začátky Míša řval v kuse skoro 2hodiny, pak se to postupně znižovalo na 1hod., 30min., teď když mu to občas ujede tak vydrží tak 15min. ale už neřve ani se nevzteká, spíše brečí ...... no a dopolední a večerní usínání je bez pláče a usne do 5ti minut sám a do postílky se těší !!! Holky opět vám říkám že ta metoda není o tom že své dítě mučíte, to nikde nepíšou aby jste je trápili pláčem, ale dáváte jim prostor k tomu aby se to naučili samy, to znamená že jim nijak nepomáháte (dudlik, prso, chování, houpání, zpívání ...) ale aby se cítíli že jste je neopustili a nenechali je vyřvat jak pořád všichni píšete, k nim predsi chodíte v pravidelních intervalech třeba po 5ti minutách a tím jim dáváte najevo a oni to vědí že jste pořád s nimi a pouze je klidným hlasem chlácholíte, popřípadě pohladíte, (já jsem Míšu i vyndala na minutu až dvě na ruce když byl hodně divokej a fakt by se sám asi nesklidnil, ale opět jsem ho tam položila i v případě že začal více řvát to už jsem odešla pryč a pak opět za pět minut jsem u něj stála a uklidnovala, ale už nevyndala) a tak dokola až to dítě pochopí o co vám jde. Nejhorší jsou začátky a právě to většina z vás vzdá, já jsem taky udělala tu chybu a pak to bylo ještě horší, jelikož to dítě ví že polevíte a pak si to vydobívá větším vztekem, proto začínáte odznova a možná už ani nemáte na to nervy .......... Takže milé maminy podívejte se nato i z té druhé stránky, je to pro dobro právě pro to nevyspaté dítě a vás!!!! A taky se nebojte že by to mělo nějaké následky, třeba na psychice, právě naopak, když to děláte správně a k dítěti pravidelně chodítě ono ví že jste tam u něj a nablízku v jiné místnosti !!!!!! Opravdu, je to na rodičích jestli to pochopí sami, fakt to dítě za to nemůže že jste ho vy naučili usínat u prsa ono totiž ani nemělo šanci jinak usnout když vám rodičům to tak vyhovovalo a najednou pak mu to vemete a myslíte si že to dítě bude skákat radostí, ne bude vám nadávat, proč mi to najednou berete, já to chci zpět tak jak jsem bylo na to doteď zvyklé ......... rozumíte mi? Je to pouze chyba naše !!!! A věřte že každé díte se to dovede naučit samo, tak jak se naučí chodit, nebo mluvit !!!!! Myslím že mi rodičové raději najdeme záminku proč to nejde než by jsme si stoupili do svědomí a přiznali svoji chybu, já jsem ji přiznala, a jsem hrdá na to že jsem to pak u Míši napravila, jsem prvorodička a tak se učím na vlastních chybách .... 😉

many
3. led 2009

no jo,ale nemusí být problém v tom usínání jenom 😉 co když to dítě řve,že ho bolí ty zoubky 😉 nebo má jen takové období jako jsme měli i my 😉

many
3. led 2009

taky jsem měla hrůzu,že usíná jen u prsa a bude to horší a horší a teď usne pěkně a nebudí se pořád

many
3. led 2009

no držím pěsti maminkám ať se to brzo upraví tak jak u nás a nemusí se trápit tím,že ho budou nechávat řvát ☹

many
3. led 2009

jo,co je u nás holky za problém tak ten,že už spí jedině snáma v posteli 😒 do postýlky ho nedáváme,protože sebou šije a cpe nohy mezi šprušle 😉 no už jsme to dnes s tatinem probírali a zkusíme ho dnes dát do postýlky a uvidíme a asi koupíme ten spací pytel,aby ty nožiska nechal na pokoji 😀

many
3. led 2009

protože už i když spí s náma,tak buďto kope mě a nebo tatina 😀 tak to teda nééé a nebo koupíme už postel 😀 😀 😀

eppik.m
3. led 2009

many: každý věk sebou něco přináší .... já jsem se rozhodla když měl 9m. že ho to naučím, zrovna jsme spadli do toho období kdy mu jdou zoubky a zvládli jsme to i s nima 😉 teď má Míša 10m. pryč venku čtyři přední zoubky 😅 a krásně usíná a v noci už i lépe spinká .......... takže si myslím že záleží opět na rodičích jak se rozhodnou ........... co nás nezabije to nás posílí ........ 😵

many
3. led 2009

my nemáme zatím ani jeden 😀 no ale jestli pláče zoubkama,tak to moc sám neusne ne nebo jo,

many
3. led 2009

no nechtěla bych teda,aby se to buzení zase vrátilo 😒 ale ty zoubky,s tím počítáme,že to příjde a nebo budeme patřit mezi ty,co růst ani nepocítily,kéž by 😀 😀 😀