Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

sisstin
2. pro 2008

radka.m: on má fakt podle mě špatný sny..když se na něj dívám, tak se bud celou noc převaluje po posteli, nebo se leka..rozhazuje rukama 😕 pak si celej den šudlá očka..vypadá furt nevyspaně..což asi i je 😕 a já též 😅

pavlina05
2. pro 2008

siss, no já myslím, teda zcela jistě to je tím, že máme kluky!!!! 😎

rady, díky moc. Já to zvládám všechno, celou domácnost, dítě, celý den se mu věnuji a pak chci trochu času na MM a tv...Aleš je pro mě na prvním místě!!!!! A jsem za něj strašně ráda, ale prostě potřebuji alespoň 2 hod jen pro sebe!! Vnoci kojím co 2 hod, tož tak 😉 No ty mi rozumíš 😉

holky, já pořád sháním rady, čtu knížky...a nic....
Siss u nás se spí jedině na bříšku. v kočárku už od 6 týdne. a v postýlce od minulého týdne. Já se děsně bála sy. náhlého úmrtí, ale on to prostě miluje...

Siss, a jé...no tak to jsme dvě co by spaly a nemůžou...ale nic než vydržet nám nezbývá!!!!!! 😉

Holky, tak Ája už spí. Jsem čekala opět večerní rodeo, ale položila jsem jej do postýlky, zaspívala Mravenčí ukolébavku, řekla mu kdo už všechno spí a on usnul. Dobrý, co??? No tak honem k MM. 🙂

sisstin
2. pro 2008

pavli: ale fakt je to lepší, naštěstí teda poslední dobou vstává až okolo osmé..tak se to dá..ale ještě nedávno se třeba probudil ve 2v noci..a postavil se..jako kdyby se nechumelilo..a byl plně čilej..takže jsem mu prostě pustila BEBE TV a spala dál..to se fakt nedá někdy 😒

many
3. pro 2008

ahoj holky 🙂 tak my dnes zase měli drsnou noc,každou chvíli byl vzhůru a chtěl prso 😠 asi se zkusím podívat po nějaké té kašičce a ozkouším ji 😉

many
3. pro 2008

ale začnu mu ji dávat odpoledne aby si zvykl a nezvracel mi jí pak v noci 😒

pavlina05
3. pro 2008

Ahoj many!
U nás ok noc, kojení po 2 hod, jsem zvyklá, takže pro mě ok. Může být i hůř..po hodině 😝 Ale jak ráda bych se vyspala vkuse třeba 6 hodin!...jé , to je asi scifi 😎
MAny, jo nějakou tu rýžovou kaši vyzkoušej 😉 Já to taky zkusím až po 6 měsíci. Ale myslím, že u nás to nezabere, mamánek je mamánek!!!

eppik.m
3. pro 2008

many: zkus to a uvidíš ....... nám kašičky nezabírají 😀 Včera jsem zkusila taktiku po kojení šup zpet do postýlky. Docela to zabralo a vzbudil mě pouze 4 x. Ale dnes jsem neuspěla 😝 a po dvou řvaních jako kdyby mu šlo o život šup s ním k nám do postele 😔 no jo a opět stejný scénář, prso každou hodinu, a to si mně ještě jistil tím že si pořád na mne vykládal nohy ............

eppik.m
3. pro 2008

pavlina05: také čekám na zázrak 😀

konja
3. pro 2008

ssistin: tak kvůli BEBE TV neměj vůbec žádné výčitky. Tohle jsem si totiž zažívala se synem.Probudil se třeba ve tři a že už spinkat nee a nee.Tak jsem ho také dala do ohrádky s hračkama a pustila pohádky 😔 .Sice tomu ještě nerozuměl,ale čučel na to jak se to hýbe,je to barevné a dělá to zvuky.A já mohla aspoň ještě chvilku spát. No moje bábinka měla ze začátku plnou pusu řečí, že to snad nemyslím vážně atd. a tak jsem ji jednoho krásného dne syna dala na noc na hlídání!Kruhy pod očima měla ještě za týden a sama se přiznala, že už se nemohla dočkat až začne ranní vysílání (neměla kabelovku) aby ho aspoň na chvilku zabavila 😀 ! Naštěstí toto extrémně časné probouzení trvalo jen krátce, asi tři měsíce.Ale stálo to za to 🙄

many: nechci brát iluze,ale nám u syna nezabrala ani kaše.Stejně se budil 🙄 Ale za vyzkoušení nic nedáš a já ti držím palce aby vám to pomohlo 🙂 . Byl to totiž děs.Doufám,že s dcerou si to zažívat už nebudem,zatím spí ukázkově.

kachnik
3. pro 2008

Taky bych potřebovala nějaký recept na lepší spaní. Malej to pak dohání přes den, někdy spí i třikrát 😢 , vždy to je cca po třech hodinách, jak ho to odnaučit? Nevíte? Myslím, že kdyby spal jen jednou po obědě a delší dobu, tak je to lepší. Jenže co s ním, když po vás leze, zývá a brečí... ☹ Joo a v noci se budí cca 2 až 3 krát. Zkusili jsme spát odděleně, ať máme všichni klid. Jenže on se vzbudí, postaví a řve, když jsem u něj u postýlky s rukou uvnitř, tak je klidnější... Mluvila jsem o tom s dr. a ta říkala, že děti do 1,5 až 2 let v noci spí hůře. ach jooo a to byl ukázkové mimi, při kojení jsme většinou už od narození vstávali pouze 2krát. Prso jsme přes noc odnaučili v 8 měsíci.

alicas
3. pro 2008

Ahoj kachnik, ako sa ti podarilo odnaucit prcka od nocneho kojenia? Moj ma 8. mes. a vstavam aj 3-4x ☹ chcela by som vynechat nocne kojenie, ale akosi mi to neide.... jeho plač je silnejsi....

kachnik
3. pro 2008

alicas, pomohl manžel.... říkají, že pokud chceš odnaučit, že máš spát mimo, on totiž cítí mlíčko, když ho chceš uklidnit. Manžel k němu tři dny vstával, dával čaj nebo vodu a malej se odnaučil a teď ho můžu v klidu uspávat i já.

radka.m.
3. pro 2008

kachnik-tak přesně takhle jsme taky malýho odnaučili v noci jíst 😎

jjaanca
3. pro 2008

dudinka21, ale tam na stránce 59 je, že nechat vyplakat nedoporučují.
pavlina05, to se takhle nedá říct co bych dělala, záleží to na konkrétní situaci. Beru dceru do postele a pak se vůbec nevyspím, bolí mě z toho záda, nebo lítám v noci s kočárkem po bytě..... ale plakat do poblinkání..... to dítě musí být v příšerném stresu.
Jinak ta knížka se mi líbí, už jsem jí kus přečetla a to co tam píšou zní docela logicky, tak něco zkusíme. Aspoň zavést nějaký ten režim. Já teď vůbec nevím kolik Lucka vlastně naspí hodin, jestli třeba nespí hodně, nebo má mezi tím krátké časové intervaly.
Ale dneska bylo taky pěkný peklo. Zas jí něco bolelo. Budila se zas co 10 min. Musela jsem jí nosit a nebyla k utišení. Když pak usnula na 2 hodiny tak to byla sláva. Usnula až k ránu se mnou v posteli. Dala jsem jí Panadol tak asi zabral. Moc se mi to nelíbí, protože nevím co jí je, pořád jí prohlížím dásničky, ale na zuby to nevypadá ☹

pavlina05
3. pro 2008

jjaanca, stalo se to jen jednou, byla jsem z toho hoodně špatná. Ale už si zvyknul. Stresovaný jistě není, protože když křičí a my tam s MM přijdeme, tak se rázem směje!! TAkže...????? Nepláče, jen to na nás zkouší!!!

Holky, myslíte že až bude mít Ája 6 m. tak jej mám dát spinkat také jen s tátou a odnaučit jej nočnímu kojení?? No nevím jak to vezme, když jí vnoci tak 3-4 krát 😖

vikvik
3. pro 2008

taky jsme v noci kojili co hodinu... pred mesicem sem rekla dost. nejsem zastankyne nechani vyrvat,chtela sem to udelat nejakou nenasilnou formou a pomohlo presne to, co pisete. dve noci jsem spala vedle v pokoji a k Erin vstaval tatinek. od nej prso necekala,nechala se pomazlit a spala dal. obcas si rekne o vodu, padz ma asi zizen>mame doma dost suchy vzduch a ja taky kolikrat v noci musim pit. jinak pohoda.

jjaanca
4. pro 2008

Tak včera se mi podařilo malou uspat bez prsa a hlavně bez pláče - na to jsem hrdá. Doufám jen, že to nebyla náhoda a že to budem praktikovat dál. Má teď takový období že se na mě pořád sápe. Dala jsem jí do postýlky a když se na mě chtěla sápat tak jsem se k ní sklonila hodně hluboko, že jsem byla skoro taky v postýlce. Tak jsem jí pomazlila a jezdila s postýlkou.
No ale v noci to byl zas děs.

eppik.m
4. pro 2008

jjaanca: tak jsem dnes taky nastolila režim nočného usínání bez prsa 😵 Míša dostal kašičku jako každý večer (prso jsem mu dala před kaší), po jídle chvilku jsme si povídali, a hráli (také máme toto období sápání 😀) a pak jsem ho vložila do vyvětraného pokoje do jeho postýlky, rozvítlila jeho oblíbené noční světílko, obložila jsem ho plyšáky aby nebyl sám a dala pusu na dobrou noc .......... scénář jako vždy, žalostné řvaní (jestli jsem s ním v pokoji nebo vedle u něj nehraje roli) tak jsem mu vysvětlila že už je velký a musí se sám naučit usínat ve své vlastní postílce, dudlík, čajík,ukolébavka, otočení na stranu nula bodov. Po chvilce jsem si ho vzala do náruče aby se uklidnil jelikož má výdrž řvát pokať neni po jeho, to se mu zamlouvalo a jásal že ho beru ale po chvilce šup zpět. Jeho reakce, už natahoval jen co jsme došli k postílce 😒 a pak spustil nanovo. Tak jsem ho hladila a snažila uklidnit ale už jsem ho nevyndala. Za 10-15min. už spal!!! 😵 Budu to praktivat do té doby než si zvykne sám usínat v postílce. To je ale jeden střipek z mnoha, jelikož v noci si to prso vynucuje pravidelne po hodine. Tak jsem se rozhodla že mi pomůže manžel a bude vstávat k nemu on aspoň tři noci a já si lehnu vedle do pokoje aby mně necítil....tá myšlenka že bych spala konečně v celku celou noc nebo s jedním kojením po tak dlouhej době... když to sečtu cca od 7m těhu po teď to dělá přesne rok co jsem se nevyspala, to opravdu stojí, uf 😝 😝 😝
vikvik: jěště že máme tak obětavé tatínky 😀
pavlina05: v moudrých knihách se píše že 6m dítě už by mělo v noci přespat 11-12 h vcelku a bez jídla. Zkus to a uvidíš sama, každé dítě je jiné, když by se ti zdálo že ještě není tá vhodná chvíle tak mu to posuň o měsíc dva ......... Držím nám všem palečky !!!!

pavlina05
5. pro 2008

eppik.m ..klobouk dolů před tebou. Teda nevyspat se od 7 m těhu až doteď..?? to by zasloužilo Nobelovku!!!!!
Díky moc. Já ještě zvládám. Uvidím co s ním udělají příkrmy a pak tradá na noční oddělené spinkání. No ale bojím se, že náš mazlíček tohle nepochopí. Ale určitě to časem vyzkouším 😉

pavlina05
5. pro 2008

...jo a teď se nám 3 noci podařilo dát áju na bříško, zazpívat ukolébavku a pohladit po zádičkách a do 5 min se spí. Kéž by to nebyla jen náhoda... 😅

pavlina05
5. pro 2008

Holky, tak zase dobré usínání, tak uvidíme... 😅

jjaanca
5. pro 2008

Tak dneska usnula taky v pohodě. 🙂 Řídím se tím co psali v knížce a nenechávám Lucku 4 hodiny před nočním spaním spát. Sice byla pěkně mrzutá protože za celej den naspala půl hodiny, ale doufám, že o to bude spát v noci 😉

pavlina05
5. pro 2008

jjaanca přesně tak se řídím i já. A Ája je fak pak hooodně utahaný a rád že už může spinkat 😉

barusha
6. pro 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli některá nemáte zkušenost... Náš malý dřív spal pěkně, když se začal budit, hned jsem si ho vzala, nakojila a šup zpátky do postýlky. Teď už se mi tak 14dní budí do plného pláče a hlavně mimo dobu kojení 😒 Takže pomůže jedině ho vzít k sobě, pochovat a zase uložit. To se někdy podaří třeba až na potřetí nebo je to za půlhoďky nanovo... Když mu dám najíst dřív, tak u toho sice usne, ale pak ho zase bolí bříško, takže se zase kroutí... Neřešila jste to některá?

kijonkova.k
6. pro 2008

Holky,naše Karolínka spala od 6 týdnů celou noc.Ale pak s příkrmama,v 6 měsících se začala z ničeho nic budit.2x-3x za noc.Trvá to doteď.Vzbudí,já ji nakojím a zase usne.Ale podle mě to není hlad,prostě se vzbudí a u prsa zase usne.Takže před Vánoceme,až bude mít taťka dovču,tak bude vstávat on a uvidíme.Snad to zabere. 🙂

pavlina05
6. pro 2008

barusha ...nám se Alešek budí co 2 hod...tak jej vždy nakojím. ale včera jsem se nedala, nevzala jsem jej z postýlky, nenakojila po těch 2 hod, ale až po 4 hod a jen jsem jej hladila po zádičkách (spí na bříšku) a usnul. TAk dnes to zase vyzkouším.
Nemá spurtík???

kijonkova.k...máme to stejné. TAké kojím co 2 hod a zrovna dnes jsem MM říkala to samé. že o vánocích to vyzkoušíme, já budu spát jinde a on bude utěšovat Aleška. BYla bych ráda, kdyby to zabralo!!!

kijonkova.k
6. pro 2008

Pavli,taky bych byl ráda,aby to zabralo 🙂 Tak snad se povede 🙂

eppik.m
6. pro 2008

pavlina05, kijonkova.k my to dnes praktikovaly, byla to bezesná noc a vůbec se mu to nezamlouvalo že ho tiší táta a máma najednou není ............ takže zatím dávam palec dolů, uvidíme dnes 😀 Večerní usínání se nám trošililinku zlepšilo ale je to 3x co nedostal prso, ale jako posledné jídlo kaši. A hlavně už se nechal daleko lépe utišit v postýlce ani vyndat jsem ho nemusela a i brzo usnul, tady dávám palec nahoru, jupííííííííí!!!! 😅

eppik.m
6. pro 2008

barusha: nejsou to zoubky?

pavlina05
7. pro 2008

Ahoj holky!!!!

eppi, no snad to pochopí za 2-3 noci. Moc držím palce a pak do toho jdu také 😉 Myslím, že náš Ájisek bude reagovat podobně, bude to chtít hodně pevný nervy!!! A těch bezestných nocí asi bude u nás více... 😅
Ale jinak dnes jsem také neustoupila a kojila jsem jen 3 krát!! Což je pokrok, když min. týden 5 krát za noc.