Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

kitty68
8. lis 2008

nekoj ho pres noc pokud ti hezky pribira, deti se docela rychle odnauci

kolik ti spi pres den?

kleris26
autor
8. lis 2008

Přes den prospí s dvouhodinovou přestávkou dopoledne, odpol už je to horší, před spaním v devět nespí skoro dvě hodiny, a pak stejně tak krátce... Myslím, že v kuse tři hodiny spal tak pár dní po příchodu z porodnice 😒

kleris26
autor
8. lis 2008

A není moc malý na to, abych noční kojení vysadila?

slunicko552
8. lis 2008

kleris myslím,že kvůli kojení se nebudí-pokaždé.spíše mu chybíš.Jak píše kitty nekoj.Nakoj jen jak se poprvé vzbudí a na další vzbuzení jen utěš.

kitty68
8. lis 2008

zkus ho drzet pred tim nocnim spanim dyl vzhuru tak 4 hodinky a uvidis

ja si myslim ze tim ze ti spi dopol 2 hodky tak dospava tu noc

zkus ho dat na hodinu dopol, a pak ho dej odpoledne a uvidis

neni maly a pokud ti hezky pribira, tak fakt neni treba ho kojit, oni jak jsou starsi tak pijou uz jen ze zvyku, zkus mu dat napit trosku vody

alififi
8. lis 2008

kleris asi ta nepotesim, ja kojim malu aj 3-4x za noc.
ma rok

fifinna
8. lis 2008

Kleris, my mame to iste , nastasie nie kazdu noc. Do polnoci prespi a po pol noci je kazdu chvilku hore a niekedy od rana stvrtej az do rana siedmej vkuse cmula cici. Môj to robi hlavne vtedy, ked sa mu reze zub. Budi sa ti tak od narodenia, alebo az teraz ? Spava stebou v posteli ? On sa ti nebudi kôli tomu ze je hladny. Skus mu ponuknut len caj. Skus si natiahnut tie intervali budenia aspon na dve hodiny, ked sa zobudi, tak mu nedaj cici, mozno sa preberie a bude mat problem zaspat ale ak sa chces toho zlozviku zbavit musis par noci obetovat. Ja som to nezvladla, mne bolo pohodlnejsie mu to cici dat. A mame problem doteraz. Ale posledny mesias sa nam to celkom upravuje. Inak aj tebe, ked uz bude cez den menej spavat tak sa to vnoci troska upravi.

kitty68
8. lis 2008

fifi my js meli to same a trvalo ji 2 noci a odvykla si 😉

fifinna
8. lis 2008

kitty, a ako si ju to naucila odviknut si ?

saska.t
8. lis 2008

stiahni si z internetu knizku "kazde dieta sa vie naucit spat" je to aj v teme tu v koniku na strane 56 je link na stiahnutie, je tam presne popisany tvoj problem aj s riesenim.
Drzim palceky!!!

kleris26
autor
8. lis 2008

Jozífek spí se mnou v popsteli, takhle "nastavený" kojení má téměř od narození... Ale on pokaždé v noci tahá jak zběsilej, zkusila jsem čaj, ale ten mi plive... Takže budu muset zkusit, co mi tu radíte - nenechat tolik spát přes den a večer se pokusit ho nechat déle vzhůru... ale on je takový spavější, teď v posledních dnech i mimořádně "uřvaný", nic ho nebaví a u ničeho dlouho nevydrží, dřív si aspoň chvíli vyhrál s hrazdičkou nebo se převaloval o 106, to sice dělá doteď, ale hraní už ho nebaví...

kleris26
autor
8. lis 2008

jééé, a ještě prosím... nemůžu ten odkaz na té straně 56 najít, pomůžete??? Děkujuuuu

fifinna
8. lis 2008

to je v teme : kazde dieta sa vie naucit spat, str 56

fifinna
8. lis 2008

kleris, on este ako 5 mesacny by mal spat cez den 3 krat a vecer ho nemusis natahovat, to ja som myslela, ze ked sam od seba zacne cez den menej spavat, tak sa to polepsi v noci. Ani môj nechce v noci caj. A môjho tiez nezaujimali hracky, najviac sa zabavil z vecami ktore nie su pre deti. Alebo nosenim po byte, a aby som nechodila na prazdno, tak som pri tom utierala prach. Budes ho mat takeho ako ja, vsetko ho bude bavit 5 minut. Skus pozriet tu knizku a uvidis.

kitty68
8. lis 2008

fifi tak jak jsi to popisovala ty, proste js ji nedala, prvninoc js ji musela chovat druhou taky jeste knucela, treti se poprevalovala a spala dal

kleris kdyby ti to neslo otevrit tak mi posli email preposlu ti to

kisska
8. lis 2008

kleris ja teraz riesim nieco podobne. Ale maly mi spava sam v postielke a vo svojej izbe (cize to znamena, ze sa nabeham). Doteraz som kojila 3-4x za noc, ale posledne 3-4 dni skusam novy rezim: okolo 9 vecer sa poriadne napapa mliecka (niekedy visi na mne aj hodinu) a dam ho spinkat, o polnoci este papa MM, o druhej mu uz ale dam len dudlik, o stvrtej tiez, o siestej zase... okolo pol siedmej-siedmej dostava mliecko ako ranajky. Ide len o to, ze skusam, co je hlad/smad a co len potreba mojkania. Ked vezme dudlik a hned zase zaspi, tak nekojim, ale ked nevezme a nepomaha ani pohladit, ukludnit, tak ideme papat.
Moj nazor na tu spominanu knihu je taky, ze nechapem, preco mamy robia veci, ktore lamu srdcia aj im samym. Ja som maleho nechala vyplakat len raz a po 2,5 hodine mi rupli nervy a povedala som si, ze nikdy viac. A to som bola pri nom kazdych 10-15 minut. Potom maly spal pri mne ale velmi nepokojne, budil sa s placom a vzlykmi az kym ma nenahmatal. Inak spava sam v postielke a okrem krmenia, nema ziadny problem. Som ovela spokojnejsia, ked maleho pohladim a on sa v spanku usmeje...

Skus nechat maleho cez den viac hore, ale mozno skus aj premiestnit do postielky vedla tvojej (ak sa ti da). Moze byt, ze tym, ze si tak blizko, stale citi mliecko a tym dostava chut, potom by som caj nechcela ani ja 😉

kitty68
8. lis 2008

kisska ja mam tu knihu na mailu, precetla js ji, ale ze bych se podle ni ridila nemuzu rict, ale kdokoliv ji bude chtit tak ji rada preposlu 🙂

kisska
8. lis 2008

kitty ja ju mam tiez, ale ani som ju nedocitala. Ja viem, ze zufala nevyspata mamina sa aj slamky chyta, ale toto mi pripada uuuplne brutalne. Okrem toho, autor dr. Morgenroth je chlap a aj pri sebelepsej empatii nemoze vediet ako sa zena cit, ked dieta place, ked matka je hormonalne nastavena tak, aby na plac dietata reagovala.
Mozno to funguje na starsie deticky - skolopovinne alebo skolkarov, ale urcite by som to neskusala na babetka, ktore este nemaju iny sposob ako mamine povedat, ze im nieco je nez plac... Treba pocuvat vlastny instinkt, ved tiez sa neriadime uuuplne kazdou teoriou, o ktorej citame...

kleris26
autor
8. lis 2008

Právě jsem o tom všem říkala manželovi, že se bude muset taky zapojit, naštěstí není proti... Jenže Pepša klidně sám usne přes den několikrát, to ho mám budit? A když jdeme ven, usne v kočáru po pár metrech... 🙂 Na noc jsem moc zvědavá, jsem odhodlaná ho chovat, strkat cumlík... uvidíme, jak to bude fungovat.. Někdy se to zlomit musí, s malou jako mimčem jsem naopak nachodila kilometry, ta spát nechtěla a hlad ji určitě nebudil... taky spala do rána bez jídla už v půl roce bez problémů a drží ji to dodnes, naštěstí, protože vstávat ještě k ní...

kitty68
8. lis 2008

no ja souhlasim s tim ze decko by se melo drive ci pozdeji naucit usnout samo

ale ve vsech takovych chytrych knihach at uz od jakekoliv autora se uvadi jeden jediny zpusob a to je nechat dite plakat a chodit k nemu v urcitych casovych intervalech at uz jsou to ty 3 minuty nebo 5 10 15 minut

kleris26
autor
8. lis 2008

to je sice dobrý nápad, ale v době, kdy usíná náš prcek, spí Magdalénka už jako pařez, a vzhledem k tomu,že máme pokoje hned vedle sebe a tenký zdi, nejde zrovna tenhle způsob u nás aplikovat... Taky si říkám, jestli ho moc nerozmazluju, když začne plakat a u toho jde doruda, zvedám ho a chovám, taky se nejradši nosí, ale to asi všechny děti...

lindda
8. lis 2008

Nam pomohla kasa na noc a cumlik nam maly bol hore kazdych 40 min do 10me s 😅

kleris26
autor
8. lis 2008

no tak to si dost dobře nedovedu představit, při tom našem denním vytížení s naší malou aktivkou 🙂

simlenka
8. lis 2008

já jsem zkoušela nechat vybrečet a nemělo to konce, pak sice pár dní sama usínala, ale asi po týdnu jsem zase nastoupila... Kleris - já mám asi stejný problém jako ty, akorát staršího prcka, ale dělá to zhruba od tří měsíců, poprvé se vzbudí - nakojím a od tý doby až do rána vyžaduje kojení třeba i po hodině... myslím si, že jediná možnost je opravdu nekojit, pochovat na ruce a uklidnit ho v náručí - v postýlce je jasný, že bude plakat a bude se cítit sám a smutný, chytrá literka píše, že od půl roka má mimi vydržet úplně bez jídla v noci - no 😅 hahaha, ale tak ho třeba koj jednou nebo dvakrát za noc a zbytek s ním holt prohoupej a třeba se naučí, že mlíčko nedostane a budit se přestane... Terce je příští pátek deset měsíců, tak jsem řekla, že jí ještě ten necelý týden dopřeju a pak s tím taky začnu, dostane prostě max kolem půlnoci a zbytek noci ji max pohoupám v náručí, ale prso jí nedám, ale stejně ta kji nenechám plakat v postýlce - to prostě nemůžu!

mikula
8. lis 2008

Od 10.měs nekojím a malá se mi v noci stejně budí..někdy i 3krát 😒
Po půlnoci si ji beru k sobě do postele 😖

simlenka
8. lis 2008

lepší třikrát za noc - než každou hodinu - a někdy bohužel i častěji 😉

pismenka
8. lis 2008

my také vstávali s kojením každou hodinu.
Nesouhlasím s matkami, které říkají, že nechat vyřvat, nebo odnaučit v noci kojit. Bože vždyť může mít hlad, myslím, že proto jsou to děti a brečí, protože něco potřebují. A proto ho mám, to dítě a né proto, že se v noci vyspím. Ale tohle jsme matky věděli už před tím ne? Vím, je to těžký, ale takhle akorát může přijít o mlíko, protože v noci je největší laktace. My se budíme dodnes a to už jsme od 6měs. na UM. Taky jsme byli kojený. Spala u mě v posteli. Prostě nemáš Kleris asi tak výživný mlíko, to jsem ale měla já taky. A přežili jsme to. Musíme to přežít.

radka.m.
8. lis 2008

písmenka-to,že namá výživný mléko,tak to je pěkná blbost,s prominutím.kdyby jsi si přečetla pár odborných článků,tak víš,že slabé mlíko neexistuje!!!samozřejmě,že ty maminy počítají s tím,že se nevyspí,ale koukám,že máš teprve jedno dítě,tak asi těžko budeš vědět,jaký to je záhul,když se ti prcek takhle často budí a ty musíš ještě obstarávat další dítě.tím,že se v noci nekojí,se určitě o mlíko přijít nemůže po třetím měsíci.to už je laktace dávno zaběhnutá.časté noční kojení se doporučuje při bojkotu kojení,nebo když dítě nepřibírá.po šestém měsíci pokud se mimčo budí,tak to určitě není hlady,ale jedná se jenom o zvyk.a v tomto věku by se také noční kojení mělo odbourávat,protože noční jídlo přetěžuje organismus a hlavně nezralé ledviny,což je zcela logické,po šestém měsíci se toleruje max.jedno kojení v noci.my dospělí taky nejdeme x krát za noc vybílit ledničku.možná aby jsi byla trochu víc v obraze,tak mrkni na stránky kojení,tam se dozvíš víc.kleris-tvýho prcka bych zatím rozhodně v noci v kojení nijak neomezovala vzhledem k tomu,že je ještě opravdu malý na to,aby jste začali noční kojení omezovat.taky vzhledem k tomu,že se vám blíží šestý měsíc a to vás může čekat růstový spurt,což je velmi pravděpodobné a to by jsi ho pak opravdu trápila hlady,v tomto období jeho organismus bude potřebovat daleko více výživy než jindy.po šestém měsíci bych ho opatrně začala v noci omezovat,až skončíte na tom jednom kojení za noc,protože potom by se z toho opravdu vykklubal zlozvyk a hlavně by se ti mohl začít dožadovat kojení čím dál častěji.pokud by tě ještě něco zajímalo,tak písni do ip.