Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

olusenka
28. bře 2009

Eppik.m: ten článek mi úplně mluví z duše. Naši to se mnou taky tak dělali a žádné trauma dodneška rozhodně nemám. No, uvidíme, jak na tom budeme my s naším miminkem. Kolegyně v práci měla děti v posteli, dnes je dceři 9 let a furt jí leze do postele, takže ona pak jde do pokojíčku do její prázdné postýlky jenže dcera (i syn 5 let) tam za chvíli přijdou za ní. 🙂 Toho bych se ráda vyvarovala, pokud to půjde.

sisstin
28. bře 2009

olusenka: já s rodičema v posteli nespala..a stejně jsem za nima furt lezla 😝 a bála jsem se..a bojim se v noci doted 😝

eppik.m
28. bře 2009

yenn: já mám svoje senzory pořád zapnuté takže se mi nikdy nestalo že bych Míšu zalehla, neslišela když se vzbudil, podotíkám že neplakal pouze začal mlaskat a já hned stála u jeho postílky a už jsme papkali, (to byl ještě miminečko malinkaté) takže u mně nehrozí že bych něco prošvihla a to nejen u syna ... každý si to uděláme k obrazu svému a to je v pořádku 😉

yenn
28. bře 2009

Eppik, vsak ja to nemyslela na Tebe, ale na autora toho clanku.....nevypada ze by vedel, o cem pise

sisstin
28. bře 2009

a teda okolo 10let mě to přešlo, bo už jsem se styděla 😝 mně to přijde normální, že děcka chodí k rodičům do postele během noci..neznám nikoho, kdo by to nedělal 😕

sisstin
28. bře 2009

olusenka: jinak před těhu a v těhu by mi též článek mluvil z duše 😝

sisstin
28. bře 2009

nám říkal známej, co má trojčata 😝 že vždycky v noci slyšel, jak někdo jde..a tahá za sebou polštář..tak to bylo jedno z trojčat..kdo dřív přišel, tak vyhrál 😝

eppik.m
28. bře 2009

yenn: 😉 no ono to právě je z chytrého zdroje, ale jak říkám ať si každý udělá svůj úsudek a vybere to co vidí jako řešení ... škoda že mimča neumí říci co je trápí, tak by jsme to měli snažší ... ale hlavně ať jsou zdravá jak fyzicky tak psychicky a my ať máme pevné nervi a hlavně trpělivost 😵

sisstin
28. bře 2009

eppik.m: jo, každej si vybere, co mu vyhovuje...ale mně je spíš líto toho, že některým maminkám to vyřvání taky nevyhovuje, brečí u toho s dětma..ale dělaj to v dobrý víře pro jeho dobro 😠 pže nějakej takovej chytrej článek či člověk jim to narval do hlavy 😖

eppik.m
28. bře 2009

sis: no to by bylo tedy spaníčko se třema dětmi v posteli 😀 😀 😀

eppik.m
28. bře 2009

právě, pokuď rodič neni přesvědčený že dělá správnou věc, ať nedělá nic, to dítě to taky vycítí, dospělák musí být sebevědomý v tom že ano toto je to pravé a správne pro tebe tak proto to teď bude takhle ... jinak to může fakt dopadnout špatně v neprospěch dítka a to je smutné a nemělo by se to dít 😔

sisstin
28. bře 2009

eppik.m: ono taky, když člověk nemá žádný zkušenosti s dětma..tak se něčím řídit musí...chce..já bych u případného hodně hodně hodně teoretického druhého d ítěte 😝 už udělala spoustu věcí jinak..bohužel to první je vždy pokusnej králík 😝

eppik.m
28. bře 2009

Holky ať nám dítka sladce spinkají, já se jdu taky uložit do hajan. Dobrou noc všem 😵 .

eppik.m
28. bře 2009

sis: ano to je život a zkušenosti z něj člověk nabere pouze když to zažije na vlastní kůži, líbí se mi to tvoje hodně teoretické druhé dítě 😀 mně už otrnulo a klidně bych šla do těhu hned, ale určitě ešte jedno si přeju 😉 , tak dobrou

kamanka
28. bře 2009

Holky, já nevím, jestli jsem s našima spávala v posteli (zjistím), ale živě si pamatuju, jak jsem za nima běhávala z pokoje přes kuchyň, chodbu, halu, obývák až do ložnice, jak jsem se hrozně něčeho bála, ale nevím čeho! A taky se fakt bojím dodnes☹ měla jsem období (jako puberťák), kdy jsem sledovala horory atd. a nic mi to nedělalo, teď se na to nemůžu dívat ani za všedního dne☹ Mám pocit, že jsem čím dál větší sračka☹

sisstin
28. bře 2009

kamanka: to je normální, že se děcka bojej tmy..já se bala duchů, mimozemštanů..a bojim se toho doted..ale snažim se ovládat 😝

bzucka4
28. bře 2009

ahojte, tak nasa mala ma ochvilku 4 mesiace....zo zaciatku nechcela spat vobec, tak spala tak, ze mi zaspala na bruchu na mojom bruchu, potom ju to preslo a zaspavala pri kojeni, kde sme vlastne zaspali spolu a zobudili sme sa vedla seba v posteli, potom aj to ju prestalo bavit a zaspala iba ked sme ju hojdali na rukach vo vodorovnej polohe, potom zaspavala ked som ju mala na rukach vo zvislej polohe a teraz zaspi bud na rukach, ale uz vacsinou ked je napoly uz v spanku, tak ju ulozim a ona uz zaspi sama. trochu si pomrnci a v pohode zaspi 😀 . takze my sme presli fazami 😀

kamanka
29. bře 2009

Bzucka...tak to máte pořád veselo🙂

Sisstin...o těch duchách bych taky mohla vyprávět...pryč od toho☹

bzucka4
29. bře 2009

kamanka
joooj, ale aj tak je to v pohode, lebo zo zaciatku nam zaspavala rano o piatej ☹ a teraz ked zaspi o jednej, tak spi az do rana deviatej v kuse 🙂

kamanka
29. bře 2009

Tak to je nádhera! Doufám, že se toho někdy dožiju☹

bzucka4
29. bře 2009

kamanka
to je parada, mas pravdu. ani si nechcem spomenut, ked sme spavali s priatelom 4 hodiny denne ☹ ....neboj, babatko si len potrebuje najst system. niektore skor, niektore neskor. aj nam hovorili, ze sa to upravi v troch mesiacoch a upravilo sa to v 6 tyzdni 🙂
tvoj Kvido je asi vacsi vymyselnik ako nasa Barborka 🙂

kamanka
29. bře 2009

No, to teda asi je🙂 Potvůrka moje🙂

verzel
17. dub 2009

zdravím všechny maminky,naše Anička v noci moc nespala a budila se 2-3x na jídlo. Od 4.měsíce dáváme po večerním koupání rýžovou kaši nutrilon, malá usne u lahve, zabetonuje si bříško a spinká 6-12 hodin. Jooo, kaši dostává z avent lahvičky a stále se přisává k prsu. Třeba touhle radou někomu pomůžeme....ty probdělé noci jsou peklo, co ? Myslím, že do kaše jsem nachodila 100 nočních kilometrů 😀

many
17. dub 2009

ahojky,tak Ladík už spává teda zatím pořád do rána 🙂 jak se to tenkrát upravilo,ale pozooooor 😀 😀 😀 spí snáma 😀 😀 😀 jinak v postýlce se většinou probudí,buďto po půlnoci nebo později a pak končí opět u nás

eppik.m
18. dub 2009

Ahojky všem, many: u nás taky mmohem lepší a hlavně už kojím pouze 1 x za noc !!! 😀 Jinak se probudí pár krát za noc ale hned opět usne, stačí dát dudlík, nebo ho šoupnu k sobě když usne tak zpátky do jeho postílky, někdy ho nechám u nás... spíme všichni tři pohromadě, jak jsem už psala jeho postílku jsem přitiskla k naší 😀. Čajík, vodu ani prso v noci nepotřebuje !!!

eppik.m
18. dub 2009

pavlina05: jak u vás? 😉

many
18. dub 2009

eppik tak to je fine 🙂 já už v noci nekojím vůbec,teda pokud spí snáma,to spí do rána,ale když ho dám do postýlky a pak se probudí,tak ho musím vzít k nám,aby neplakal,dám mu cucnout a je během chvillky tuhej,tak spíš si ho nechávám u nás ať je klid do rána a je fakt,že až bude větší,tak už snáma spát nebude,tak si to krásný období musíme užít 😀 😀 😀

pavlina05
27. dub 2009

Ahoj holky!!!
Nějak nestíhám...u nás nic moc...stále se budí co 2 hod. Tedy poslední noci i po 4,5 hod.
Přiznám se, že jsem nezačala ještě radikálně nic řešit ☹ , takže si nemohu ani stěžovat. Pořád se snažím vzchopit a rázně utnout noční kojení, ale vím, že to bude za velkého řevu...takže nevím zdali na to mám???? 😒

sisstin
27. dub 2009

pavli: na utnutí kojení je teda fakt malej ještě... 😉 kojenáci se budí v noci dlouho..to je prostě úděl kojících 😉

misa.cekatelka
27. dub 2009

pavli:a nepomohlo by,kdybys odstříkala větší množství a zkusila mu to dát z flašky?jedné známé to pomohlo.nevím.