Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

many
19. pro 2008

tak až zítra vyrazíme,tak si na tebe vzpomenu 😉

pavlina05
19. pro 2008

😵
Dobrou a klidnou všem 😵

martinka79
20. pro 2008

tak rostou nám zuby a bolí nás bříško, ale spíme. 🙂 sice malinko pláče,a le šlo to.

pavlina05
20. pro 2008

marti 😉
Usínání u nás včera i dnes ok. Noc teda nic moc..cca 9 krát jsem vstávala a uklidňovala 😅 Už se blížím k Siss 😅

janula2008
20. pro 2008

Holky, nečtu celou diskuzi, jen nakoukávám. Siss my občas někde moc pěkně pokecáme, ale chci se optat, ještě malýho kojíš a spí někde s váma v místnosti? Já jen chci přihodit radu,kterou mi tu někdo na koníkovi dal. Poslední cca tři měsíce byly noci síla,vstávala jsem po hodinkách (max.dvou), na čaj, podat dudel apod.Pořád Simuš mrčela. Pak mi někdo tu poradil, ať ji zkusím přemístit už postýlku do vedlejšího pokoje-spávala s náma v ložnici, od té doby (a teď se omlouvám, neberte to jako provokaci 😅 ),chrní od 18-do 5 až 6 h.ráno vkuse, tak s jedním zabreknutím na čajík. Asi mě nějak podvědomě cítila nebo ji naše přítomnost rušila.Samozřejmě máme ložnici hned vedle, oboje dveře nechávám otevřené,kdyby cokoliv a slyším každé její otočení, ale i tak je to obrat o sto procent k lepšímu,doporučuji testnout.Hezký večer.

janula2008
20. pro 2008

Lu,tak ted jsem si precetla vas spankovy rezim a jdu do mdlob, 3-4xdenne hodina spani, to jako fakt??? 😲 😲 Ty blaho,to musi byt materska,ja kdyz ji ukecam pres den 1x behem dopoledne na 40min. tak jede az do 18h.a uz nezabere.

sisstin
20. pro 2008

janula: nekojila jsem nikdy... 😉 ale spát v jiný místnosti..to jaksi nejde..páč jiná místnost není 😅

janula2008
20. pro 2008

Siss a jo, vzdyt jsi mi to uz nekde rikala,jsem hlava derava 😅 tak to je skoda, treba by vam to taky pomohlo 😢

sisstin
20. pro 2008

janul: já si myslim, že u nás je to těma debilníma zubama..který ho trapěj snad od 4m...furt ho to bolí..má to nateklý..ale teprve mu lezou první dva...takže si myslim, že dokud nebude mít všechny zuby..tak se bohužel nevyspim 😠

pavlina05
20. pro 2008

Jani, ahoj!!!
JAnči a co myslíš...odkdy mám jako zavést to co ty??? Ájisek je ještě miminko!! 😎

Siss, ach jo ☹

eppik.m
21. pro 2008

janula2008: asi něco na tom bude 😀 páč Míša už docela krásně usíná sám, pak spinká a jak se já objevím v pokojíku že si lehnu do postele tak Míša se pomrví nebo si vzdychne a jen co ulehnu už spustí 😠 tak musím k němu jít a uklidnit 😔 nebo někdy to trvá třeba 1 a půl než zabere a to ja zdrhám do obýváku než opět usne protože mi přijde že prostě jak mně ucítí v pokoji nechce spát a dělá vše proto aby neusnul! Dnešní noc opět nic moc, uklidnovala jsem často, ale kojila jsem až po 6 hodinách což je u nás výkon no ale pak po dvou hodinách už zase řval a ráno ..............
pavlina05: mně také procházky nevadí vědšinou je skloubím z nákupem a chodíme pravidelně krmit kachny ..... jen pak doma mi práce stojí a nemám kdo by pomohl ........ 😀

janula2008
21. pro 2008

Pavli, no já bych to zavedla taky až tak 9měs.když ještě kojíš, ty jsi dobrá, že to vstávání zvládáš i tak, já bych z toho byla hrozně mimo. Eppi, u nás to bylo taky jak u vás, krásně spinkala,ale jen do doby než jsme zalehli a pak to začlo. Má ve svým pokojíčku momentálně můj noťas, takže i když tu večer čtu příspěvky (a třeba chvíli neťukám), i tak ji hrozně budím a vrtí se.

martinka79
22. pro 2008

Jani díky za info.taky jsme o tom přemýšlelA, ALE V DRUHÉM POKOJI SPÍ DCERA. Možná by mu nevadila tak jako my. n uvidíme. přesunout postýlku je to nejjednodušší. 😉 je pravda, že dokud nejdu spoátchrupe vždy super, ale občas se vyjímečně vzbudí i dřív. 🙂 jinak nám rostou zuby a je to šílené máme 4naběhlé nahoře tak je neklidnější,a le jinak kojím 2krát za noc a nad ránem byl tedy u mě v posteli, jelikož aspoň spal déle. dnes tedy ne.

stvura
22. pro 2008

Jani, s tou postielkou je to fakt, moja sesternica nespavala a ako malej premiestnila postielku do vedlajsej izby {oproti ich spalni} tak mala krasne prespala noc. Inac to zaviedla ked mala Silvika pol roka, take deticky uz by mali podla literatury prespat noc.
Nas maly tiez neprespi celu noc, no kedze ho mame u nas v posteli si iba natoci hlavu, napapa sa a spi dalej. Spinka s tymi 3-4 tichuckymi kojeniami od osmej do siestej. Kedze nam idu zuby byva obcas teraz hore a nariasame sa na fit lopte alebo sledujeme akvarko {teda on sleduje ako tam idu bublinky}. Dufam ze teraz cez sviatky sa dopracujeme k tomu aby sme mu spravili rezim, lebo by sme obaja boli radi keby svoju postielku i vyuzivala a nebola u nas v spalni len na ozdobu.

martinka79
22. pro 2008

Tak já to asi zavedu o vánocích, to Nikol nechodí do školy a hlavně ona spí na horní postelia dole je obrovký prostor tam dám prdelína,jé už se na to těším. Ovšem na den to je blbé to zase chce Nikolka království pro sebe na hraní asi zprovozním rozkládací cest. postel.

pavlina05
22. pro 2008

Ahoj holky!!!
to je fajn, že nám sem JAnča zašla poradit 🙂
JAni, asi máš pravdu, nejdříve tak kolem toho 9 m. to vyzkoušíme.

dnešní noc moc fajn!! Kojila jsem v 19 hod, pak usnul krásně sám. PAk kojení až 1:30 a ráno 5:30 🙂
No mezitím asi tak 3 krát procitnul, tak jsem jej uklidnila aspinkal dál.
eppi, myslím, že ta metoda je fajn 😉

martinka79
23. pro 2008

no rak to ti gratuluji Pavli super dárek pod stromek. hurá na krásné noci bez velkého probouzení. u nás je to horší malýmu lezou 4zuby naráz a má dásně jednu modrou borůvku tak řčekám kdy to vypukne a bde zase klid. ale kojím 2krát za noc. 🙂 a buzení je vrtění a takový neklidný spánek. 🙂

pavlina05
23. pro 2008

ahoj holky!!!
Noci stále ok, bez většího křiku. Ale!!! už 3 krát se Ájisek vzbudil v 23 a do 24 si prostě povídal, hrál a převaloval se v postýlce. Až jsem jej nakojila, tak spinkal.Zvláštní.... 😅

Mějte se všechny moc dobře, pohodově a KRÁSNÉ VÁNOCE 😀 😀 😀
Hlavně klidné a prospané noci!!!!!!!!

many
25. pro 2008

ahoj holky tak u nás se noci zlepšíili,teda musím rychle zaklepat 😉 poprvé spí vždy většinou 6 hodin vkuse a pak se budí po těch dvou hoďkách,takže většinou jde spát v 20,00 a první budíček je ve 2,00 a pak ve 4,6, takže zatím super 🙂
jinak přejeme krásné svátky 🙂 neměla jsem vůbec čas na net,takže jsem dřív popřát nemohla

many
25. pro 2008

janula - taky už jsme nad tím přemýšleli,že ho zkusíme přestěhovat do pokojíčka 😉 no uvidíme,ten je zase hned vedle obyváku,takže ještě blíž než ložnice - kvůli telce,... 😒 ještě to promyslíme

macaeliska
25. pro 2008

kočky, je normálne, že mi malá aj po týždni "učenia" spinkať, strašne plače kým nezaspí? Na začiatku to boli 2 hodiny, teraz je to cca 15-30 minút, ale intenzívneho "jedovania". Prestane to niekedy? alebo mám prestať ja?!

many
25. pro 2008

jééé tak stím já neporadím,já na to nemám sílu,já ho nenechám ani 15 min brečet ☹ prostě se mu nechce asi spát,tak si ho vemu a místo 20.00 jde spát třeba 21.00 a pak pěkně únavou usne

many
25. pro 2008

např. zrovna teď mám problém,že vedle soused má návštěvu a Ladíček je slyší a nemůže zabrat ☹ už jsem ho měla u sebe na dece a hrál si a furt si teď třel očka,tak jsem ho před nějakou tou minutkou zanesla a teď zase plakal,dala jsem mu znova dudla a zatím je ticho,tak buďto už vytuhne a nebo si ho budu muset vzít,ale snad už usne

macaeliska
26. pro 2008

no ja neviem, dnes sa mi mala sice krasne zobudila vysmiata ako slniecko, ale aj v noci spala velmi nekludne. Zobudila sa o polnoci, dala som jej cucnut a potom zase nevedela zaspat. Po 5 minutach placu som k nej prisla a zaspievala som jej uspavanku. Zaspinkala, ale spala nekludne. Zobudila sa az rano 4.30 h. Sice neviem, kedy zaspala, pretoze ja som zaspala nad nou, ale zobudila sa o tej svojej 6.00 a zvonu jest. Tak som jej dala trosku, a po prehovarani opat spala do 8.30. Mna najviac stve ten jej vecerny plac. Uz to bolo dobre. Plakala cca 5 min. potom debatovala a mrnkala a zaspala. Teraz opat velmi place a ja neviem co mam robit.

monka88
26. pro 2008

macaeliska akokeby som uuplne citala o nas. Nas drobec krasne,ak sa to tak da povedat vecer uz zaspaval,trosku si nieco podrkotal,poskrabkal po hniezde okolo co tam ma a zaspinkal. No a od minuleho piatku,ako sme ho dali ako vzdy do postielky,straaasny rev.Tak neplakal ani na zaciatku,ked sme ho zacali davat do postielky vecer spinkat. Tak sme ho asi 4dni museli uspavat inak,ale s tym ze sme ho vzdy do tej postielky dali..Posledne dni uz tak priserne neplace,ale kosik si to vecer odplace vzdy..Trva to uz tyzden a tiez som z toho zufala,lebo uz pekne zacal zaspinkavat a neviem fakt co sa mu stalo. Uplne nic sme nezmenili...
Ak prides na to co stym daj prosim vediet,budem Ti mooc povdacna!!

tatolu
26. pro 2008

Neviem, či to tu už bolo, ale mám nejakú literatúru o tom, ako deti naučiť celú noc spať.
Niečo podobné, ale ešte bez knižky, som aplikovala na prvorodenom. Má 2 roky a od 8 mesiacov spáva celú noc...
Teraz mi nejaká dobrá duša poslala v e-mailovej forme knižku, podša ktorej sa dá dieťa odučiť v noci papať a naučiť, aby spalo. Teraz to iba na dvojičkách skúšam, ale ide to ťažko, keďže sú už od mala na seba strašne naviazané.

macaeliska
26. pro 2008

monka, napodobne, tatolu, kľudne pošli aj tu knižku, pretože ja mám pocit, že tá moja koťuha sa bude učiť všetko

tatolu
26. pro 2008

Macealiska,
je to veľký súbor a neviem ho pripojiť.
Neporadiš, ako a kde ho dať, aby si ho mohli záujemkyne stiahnuť?

eppik.m
26. pro 2008

Ahojky všem !!! Také všem PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 😉
macaeliska, monka88 - u nás je to podobné .......... začátky hystericky řval i 2 hodiny!!! pak se to zlepšilo doba vztekání a řvaní se zkrátila a nakonec byli večery i bez řevu ale jen chvíli a teď to máme nanovo!!! Míša je večer unavený na 100% protože jsem mu zrušila i odpolední spaní aby se utahal a ani to na nej nezabírá, včera opět ztropil cirkus než usnul .......... tak si myslím že to budou asi zoubky.............. i dávku kaše na noc jsem zvýšila ze 150 na 200ml, stějně se mi po dvou hodinách vzbudí a pak celou noc!!!! Opravdu už toho mám plné zuby 😝 tak jdu opět hledat rady v literatuře 😀 😀 😀 a pořádně si prostuduji také náš denní režim bdění a odpočinku a jídla jestli tam něco nedělám špatně ........... zatim to chce pevné nervy a vydržet 😠

lendyn
26. pro 2008

Ahojda holky, jsem mamina s 11 měsíčním prckem a chci reagovat na dotaz eppik.m
Náš prcek je teda stále ještě kojenej, ale už mu nějak nestíhám produkovat. Takže jsme také nasadili kaše, ale i kdyby snědl kýbl kaše - tak prostě mlíko je mlíko.
Takže náš program: jakmile se po obědě probudí - dostane svačinku - většinou dostává kaši a na večer už ho zajímá spíše chleba s máslem a nastrouhaným sýrem! Pak se jdeme vykoupat - nechám ho chvíli zklidnit - uvaříme mléko od Hami - Hajaja (pro delší spaní) - tak 1/2 hodinku s náma ještě vegetí v obýváku u televize - pak zamává tátovi na dobrou noc - dám si ho na letiště - udělám mantynely z peřin - přečtu pohádku - a než máma dočte - tak prcek spí. Ale tento rituál - se čtením nebo zpíváním máme teda zaběhlý od mala. Vždycky než usnul - tak jsem ho pochovala v nářučí a zpívala jsem mu. Ale jelikož už to je 9kg macík, tak už jsem zvolila variantu čtení pohádek.
Takže mámy trpělivost - naše dítka jsou malý/velký lišáci mazaní!!!