Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

pavlina05
14. únor 2009

Ahoj holky!!!
JAk se daří??
Eppi???
Many??

U nás bída s nouzí...návryt do novorozeneckých let ☹ ☹ ☹ ...dnes se mi Ájis budil i po hodině. Usnul v 19.30, probuzen: 20.30,21:30, pak hodinu nespal, po kojení usnul 22.30, pak probuzen 23:30, pak 1:30,3:30,5.30 a v 7 už vzhůru. Je to možný????
zuby stále O 😅

flor1
14. únor 2009

Ahojky Pavli, tak to tady průběžné pročítám a máme podobné dítka...zrovna tohle jsem řešila od nového roku...byla jsem v noci úplně zoufalá...a začátkem února jsem viděla, že se řežou 4 zoubky naráz!! A to po nich nebylo ani stopy, dásně krásné, nezduřelé...Fakt, měsíc byl protiva...řekla bych, že taky budete zubáči 🙂

pavlina05
14. únor 2009

flor1 😵 díky, tak uvidíme 😉

flor1
14. únor 2009

No uvidíš...ale vím,co to je...neprospané noci 😢 Snad už to opravdu budou zoubky 😉

laluchova
14. únor 2009

našej malej ked išli zúbky boli sme hore aj 10x no a trvalo to aj mesiac a pol...a potom sa nám konečne ukázali 4 zúbky naraz, už ich máme dnes 6ks

pavlina05
14. únor 2009

Holk, tak kéž by to byly zuby!!!!

eppik.m
16. únor 2009

Ahojky, zdravíme vás ze Slovenska od rodiču. My to máme porád stejné a navíc se Míšovi u babičky nejak líbí a spinká pres den dohromady i pet hodin. To teda koukám jak blázen. V noci dve, tri kojení a tišení ale pouze dám dudlík pohladím a spí se dál. Porád nám jdou nové a nové zoubky. Holky odepíšu už budu doma. Zatím vám drzím všem palečky. 🙂))

eppik.m
16. únor 2009

PS: zoubkové období trvá docela dlouho když se klubou všechny najednou jako nám tak s tím nic nenadeláte jelikož je dítko neklidné z toho jak ho to bolí, ale každé dítko to snáší jinak takže já to už nehrotím a ríkam si že musíme to hold pretrpet. Medikamenty zádne nepodávám. Ale stejne jsme se polepšili a to je hlavné.

martinka79
16. únor 2009

ahojky jdu vás pozdravit hledala jsem diskusi, ale nějak se mi dařilo. Hlásím nekojím, spíme celou noc. max. jednou na čajík či dudel. pohoda vždy v 19hod už chrupe. dopoledne spí tak 2hodinky a odpoledne tak 1hodinku. Skoro chodíme a jíme vše co najdeme. Je to jedlík. máme 8zubů a pěkně brebentíme. dělá mi jen a jen radost. 🙂

pavli ty se drž, ať alešek začne taky trochu spinkat a ty si odpočineš. Přeji všem miminkům ,aby rostla jako z vody
eppi: užívej si v zahraničí u babičky.

many
16. únor 2009

ahoj holky 🙂 teda konečně je tady ta diskuze,nedávno jsem jí hledala a nemohla najít 😀 tak vás musím dočíst 😀 jinak u nás už víc jak 14 dní super,Ladík spí až do rána,sem tam se stane,že se probudí jednou,dostane dudla a když se postaví v postýlce a neche spát tak to si ho vemu k sobě a u mě usne 🙂 no bomba,snad to tak bude i nadááále 😀

many
16. únor 2009

eppik - kolik už máte zobků 😉 my zatím ani jeden,ale už druhej den srandíme,ale je hodnej tak uvidíme jestli to budou už zoubky a nebo strava 😀 😀 😀
Pavli držím pěsti ať už se to u vás konečně zlepší 😉

many
16. únor 2009

Marti - tak čtu,že u vás tak jak u nás 😉 paráááááda

martinka79
16. únor 2009

no paráda jen aby vydržela

alishia
16. únor 2009

já chci taky paradu, jak to holky delate, ze kdyz si vezmete mimco k sobe do postele ze usne, me se to nikdy nepovedlo...malej zacne delat kraviny, skakat, lezt, pichat nas do ocicek, me rvat za vlasy, zbleptat....a ze spani nic, jeste vic se probere a je po spani, pak nastva dvouhodinove uspavani, coz je vycerpavajici. jakt o delate?

many
16. únor 2009

ali - tak to mi Ladík dělá ráno,když mě budí 🙂 ale v noci ho teda uspí,když né dudel tak prso a to fakt hned 😉 teď už je taky tuhej 😀 a já jdu zavegetit k telce 😀

many
16. únor 2009

no on jak chodí Vojtíšek asi dřív spinkat tak se mu prostě už potom nechce 😀 ranní ptáče dál do skáče 😀 vstávat a cvičit 😀 a prooooč.... 🙂

many
16. únor 2009

tak dobrou a sladké sny 🙂 ať vám všem děťátka pěkně spinkají a nebudí se 😉

beelinka
17. únor 2009

Aj my uz buvame s jednym vstavanim na papanie okolo stvrtej a potom buvame do osmej. A buva sam v detskej izbe. Takto sa vyspime obaja lepsie.Len vecer nechce ani za svet zaspat.Nejake rady ? Chodime buvat okolo pol desiatej, ale ak ho dam skor tak buva pol hodku a potom je hore aj do pol noci. Skusam mu to pomaly znizovat uz sme to znizili z22.00 na 21.30 uvidime 😕

eppik.m
17. únor 2009

many: osum a jdou nám další a další 😀 , holky naše babí má asi zázračný vzduch, protože od té doby co jsme tady tak Míša by porád jen spal, ráno se budí kolem šesté jak kdy, a v devet už chce jit do hajan, tak ho dám na balkon a spí tam i tri hodiny vkuse pak se naobedvá a za dve hodky uz mrncí tak ho dám opet na balkon nebo jdeme na prochajdu a spí další dve hodiny. (jsem nemocná takže ted ho dávám spinkat na balkon a nechodím s nim ven) takže prospí až pet hodin a v osum večer už zase spinká, nikdy mi tolika pres den nespinkal, doma ho dávám dopoledne do postílky a tam vydrží vzdy pouze pul hodinky a odpoledne venku tak dve, tri jak kdy. V noci to máme porád stejné od té doby co nám začali ty zoubky 😔

eppik.m
17. únor 2009

alishia: nejspíše to závisí od temperamentu dítete, Míša taky u mne v posteli usne jak špalek ale spinká docela neklidne a porád si na mne pokládá nohy aby mne cítil, vrtí se, mele sebou, vzdychá, háže hlavou ze strany na stranu a jak sebou porád mele tak vzdy se otočí tak že jeho nožky mi skončí v puse 😀 tak to vždy skončí v jeho postílce protože se opravdu takhle s ním nedá spát 😀... asi jsou ty deti citlivejší na naši blízkost a tak nás chtejí mít pod kontrolou ... prože jak náhle ho položím do jeho postílky najde si tu jeho polohu na boku a usne klidne a spinká ... sice se mi budí v noci ale nekdy dám dudlik a spí dál když ne tak prso, ale ted nám jdou ty zoubky, takže jsem ustoupila a nejsem tak nekompromisní a navíc máme soplíky které musím odsávat, tak se mu špatne dýchá ...

pavlina05
10. bře 2009

ahoj holky......tak u nás nic nového....stále 5 kojení ☹
Eppi, asi jsem břídil. v posteli u nás nespí, skáče nám po hlavách.

martinka79
11. bře 2009

Ahojky holky,
Pavli, musím nás pochválit my spíme takřka celou noc až na občasné vyjímky. Dokonce je to bez uspávíní lehen a spí, sám ve své postýlce. někdy nad ránem ho vemu k sobě,a le to je vyjímečné. V noci max. kojím jendou a a někdy ani to. 🙂
Snad to také k vám přijde. 🙂

mousunek
11. bře 2009

chci se jen zeptat jesli jste takove problemy se spanim decek mely i drive nebo ne?

Ja jsem si prcka naucila od druheho mesice spat celou noc usina kolem sedme v deset v polospanku dostava flasku a spi do sedme rano, takhle uz tri mesice, tak snad se to nezmeni nejak extremne

Je fakt, ze usina na boku a pak se pretaci na brisko jinak by byl rev, ale mam ho u sebe v posteli pod neustalym dohledem, tak pohoda

many
11. bře 2009

ahoj holky 🙂
Pavli mi už máme toho zuba konečně a ani jsme nijak nepocítili že roste 😀 snad se ty noci u vás zlepší,jinak u nás taky ráno budíček o půl 2,taky nám skákal málem po hlavách 😀 nromálně vyspanej a konec,furt řádil a mlel pusou,kdyby mu bylo aspoň rozumět co říká 😀 a nakonec jsem mu teda dala prso,aby usnul,tak tahal a tahal až vytuhl 😀 jinak už dávám jen čajík pokud je potřeba,jinak chrupe do rána,ale teď tak týden s náma,protože je zase úplněk a to se budívá,tak u nás spí klidně,v postýlce nehrozí,furt sebou šije,.l...

many
11. bře 2009

my 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka79
11. bře 2009

já se spaním u prdelky neměla do 6měs problém chrně suprově a pak to začla a od těch 9-10m. to je fajn.

many
11. bře 2009

mousunek - tak nám spal malej pěkně i po porodě,kojila jsem 2x nebo 3x za noc,a od 3 měsíce spával až do rána 🙂 pak v půl roce začal šílet a budil nás i po hodině,kojila jsem dost často a pak tak za necelý měsíc se to upravilo a parááda

many
11. bře 2009

máme fakt zlatý dítě,aspoň zatím 😀 😀

zelmirka1
11. bře 2009

mne tiez maly spaval krasne do 4 mesiaca a odvtedy sa budi castejsie a hlavne velmi skoro rano vystraja a nechce spat. Nechapem...myslela som ze nepotrebuje spanok ale je potom cez den mrzuty a sucha si ocka...len nevie zaspat...podla nazvu temu by tu mali byt rady ako spat dlhsie v noci ale nenasla som ????

pavlina05
11. bře 2009

no my měli ze spaním problémy od začátku. Do 3 měsíce to docela šlo.....ale pak po těch 2 hod jedeme pořád..

MAny, tak vy už máte zub 😀