Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

bimbia
9. led 2009

ahojte. vie mi niekto poradit.
mam skoro dvojmesacnu dcerku a ta mi pekne spavala v noci. zaspala do 22.00 a budila sa o pol tretej a potom okolo pol siestej. ak zaspala skor tak sa aj budila skor. ale bolo to iba 2x za noc. cez den doobeda spala iba pol hodinu a potom poobede v kociku aj 3-4 hod. hlavne v noci spinkala potichu. teraz je hore kazde dve hodiny (asi ze je hladna) dam jej prsnik. je na nom aj skoro hodinu a ked jej ho konecne vytiahnem z pusi tak celu hodinu prespi ze sa mika, hadze sebou, a hlavne sermuje s rukami co ju stale budi. dnes v noci spala so mnou a ja som nespala vobec lebo som je musela drzat nasilu ruky aby s nimi stale nehadzala. nemate s tym niekto skusenosti. spavala v posielke ale museli sme jej spravit vyvisenu poluhu tak sme jednu stranu dali nizsie lebo mame reflux. tak zatial dakujem

pavlina05
10. led 2009

Eppi díky za rady 😉 JJ, nechám mu max. ty 2 noční kojení. nemyslím si že by měl hlad. Opravdu se chce jen ujistit že mě má na blízku. Včera zase ok noc. Kojím opravdu dle svého předsevzetí a ájisek to nějak tak pochopil. A nepije jako o život, spíš jen tak dundá, max. 6 minut! tAkže opravdu nejde o hlad!!!

díky moc. já bych také zasloužila medaily. Mám pocit, že už jsem všechno tak fajne zvládla. Holky v okolí mají pořád nějaké problémy, dětem ustupují a pak se diví....
Jsem naprosto spokojená s tím co jsem dokázala!!! 🙂

eppik.m
10. led 2009

pavlina05: super a teším se s tebou !!!! 😉

pavlina05
10. led 2009

😀 😀 😀

mausi
10. led 2009

Ahoj ! Necetla jsem celou diskusi, prakticky jen nadpis a rekla jsem si, ze prispeju svoji troskou do mlyna. Mne se strasne moc osvedcil tzv. baby-balkon, neboli baby-bay, takova postylka, co ma zabradli jen na trech stranach a tou ctvrtou se pridela k posteli mamky. Miminko tudiz spi v bezprostredni blizkosti maminky a celou noc ji u sebe citi. Koupili jsme si to, kdyz dcerce bylo 10 tydnu a od te doby mi spinka celou noc. Budim ji jednou na kojeni. Mona by to tak bylo i kdybychom tenhle vynalez nemeli, ale ja jsem presvedcena, ze to sehralo svoji ulohu. Je to pohodlny i pro me, v noci mam prehled o tom, co se s malou deje a nemusim vstavat. Vyspime se dobre obe dve. Nema to samozrejme nic spolecneho s tim, kdyz se miminko budi hlady atd. Je to jen jiny uhel pohledu a mozna tip na to, co by se dalo zkusit, kdyz uz nic jineho nepomaha. 😉

pavlina05
11. led 2009

mausi, tak o tom jsem ještě neslyšela. ale to může být opravdu fajn!! No my už te´d nic takového pořizovat nebudeme...
Zase jde o to jak si vašemalá pak zvykne spinkat v jiné místnosti sama...??

many
11. led 2009

ahoj holky 🙂
mausi -tak nás s mužíčkem napadlo,že odělám tu přední část postýlky a přisuneme k posteli,aby měl pocit,že je snáma,ale nemůžeme z toho důvodu,že se nám už plazí a přes den by také mohl pak spadnout z postele,takže si hold musí na ty mříže v postýlce zvykat ☹
jinak na nás působí dost úplněk,takže už 3 noci u nás síla 😠 už aby byl konec,teď tak krásně spával a zase horor 😠

kingstonka
11. led 2009

many...my sme mali takto prisunutu postielku prve 3 mesiace abolo to fajn... potom sa to uz nedalo lebo mala sa uz prilis hybala a pretacala na brusko...ale bolo tofajn...

kingstonka
11. led 2009

ahojte... neviem to nikde najst...nepisal niekto niekde tu (mozno v inej teme) nieco o nejakychkvapkach z pomarancovnika? co mali pomahat pri prerezavani zubkov?... vie niekto nazov?

many
11. led 2009

to nevím 😒

macaeliska
11. led 2009

no ahojte kočky. po dlhšej dobe sa konečne ozývam. Tak malá sa "učila spať" až 3 týždne a keď jej to ako tak išlo, to u nás znamená, že plačkala cca 2 minúty a spala, tak nám začali ísť zuby. Teraz už 3 dni zaspávame ani neviem ako. Myslím tým, že raz na rukách, raz na cici, ale aj tak už len z vyčerpania. Plače tak, či tak, pretože ju to veeeeeľmi boli. Najlepšie je jej na prsníku, ale to sa zase jeduje, pretože jej stále tečie mlieko. Som zvedavá, či sa opäť vrátime k starému režimu spania, alebo to budem musieť všetko absolvovať znovu. Eppk ty s tým máš už skúsenosti, myslíš, že ju budem musieť opäť učiť spať? Myslím tak dlho?

many
11. led 2009

macaeliska -tak ať má zoubky brzo venku 😉 a netrápí se ☹

macaeliska
11. led 2009

vďaka, dúfam, že to bude čoskoro, pretože už neviem ako ju ukľudňovať.

pavlina05
11. led 2009

Holky!! TAk Aleš usnul krásně v 19.30 a probudil se ve 22 a hraje si v postýlce, je čilej a povídá si. ha..tak co teď? 😅

winifred
12. led 2009

Ahojky malý mi večer usíná celkem v pohodě.Ale jakmile odbije půlnoc tak se malý do ráná je schopný zbudit 4krát 😒 .Už nevím co s ním.Do půlnoci spinká v pohodě bez probuzení.A to může být v pokojíku i rachot an neprobere se.A to ho ještě v kojím i v noci .A saje jako o duši za pět minut je v postýlce a spi naštěstí ho nemusím uspávat. 😉

eppik.m
12. led 2009

macaeliska: ahojky, nám zoubky pořád jdou už máme šest a myslím že brzo ich bude osum 😝 , taky se nám to spaní v noci narušilo takže to teď nelámu přes koleno a dám mu prso aby se zklidnil, myslím že ho to dost bolí, aby ne když mu lezou všechny najednou, dásínka má pěkne nateklé a za jedenást dnů se nám vyklubalo zubů čtyři a další už brzo taky vylezou ... Ale můžu říct že usínání od aplikování ty knižky máme super bez pláče a do pěti minut už spinká jak přes den tak večer, to se nám nepokazilo !!!! No a v noci to taky neni tak hroné jako předtím. Je zajimavé že se mi budí přesne ve stejnou dobu kolem 22:30 to ale usne bez moji pomoci vždy sám 😉 pak za hodku znovu to mu dám jen napít čaje a usne hned no a v noci ho vždy nakojím cca 3, 4x. Dr mi doporučila abych ho nakojila i po večeři že se tím zklidní, je to pravda ale když mi na prsu usne tak ho vždy vzbudím a dávám čilého do postílky a bez problému usíná sám v pokoji a bez světla 🙂
Nemůžu posoudit jak to bude u vás, ale my problém z usínáním nemáme a co se týče spaní v noci si myslím že až ty zoubky odezní to bude rychle režim opět zpět 😉
pavlina05: 😀 a jak dlouho ti spal přes den?

many
12. led 2009

ahoj holky 🙂 tak u nás už úplněk včera přestal mít moc 😀 Ladík usnul už o půl 8 na tatinovi v obyváku 😀 tak ho přenesl do postýlky a vzbudil se až ráno o půl 5 🙂 no paráda,jen tak dál 🙂 takže já doufám,že teda než začnou ty zuby,budou u nás noci dobrý 😉 a vám taky držím pěstičky 😉

macaeliska
12. led 2009

vdaka. dufam, ze tie zuby uz vylezu a daju na cas pokoj. Nam sa tie prve deru von uz od 30.11. Som zvedava, kedy konecne bude pokoj. A vobec, na co su nam zuby. Bolia ked rastu, potom ked sa pokazia a dokonca aj ked ich vytrhnu.

kleris26
autor
12. led 2009

Ahojík maminky, tak se opět hlásím po dloooouhé době a omlouvám se, že jsem založila diskusi a nepříspívala ani větičkou... Teď jsem to tu ZHRUBA pročetla.... u nás žádná změna, bohužel... a to jsme na večerní kaši a poledním příkrmu, malej se budí pořád stejně, teď bych řekla, že i častěji, protože se mu klubou první dolní zoubky a oba naráz... zkusila jsem snad už všechno, dokonce jsem mu na noc dala k hlavě budík s tím, že si třeba bude myslet, že je to tlukoucí srdíčko, nevyšlo to... tak jsem zavedla spaní jen dvakrát přes den . jde dopol v deset a sám se budí přesně za 40 minut, a odpol spí od půl druhý do tří, taky přesně na minutu. Večer vykoupem, sní misku kaše a přesně za hodinu a šest minut od usnutí je vzhůru a chce jíst!!!! Podaří se mi ho uspat a zase spí hodinu a šest minut přesně!!! A takhle to jde až do půlnoci a od té doby se budí v intervalech kratších než hodina a ráno o půl sedmé, když vstává Aninka do školky, je už jak rybička!!! Asi bych měla zkusit ho nechat opravdu vyplakat, jenže to se cácorka vzbudí a je po legraci... Tak co teď????

macaeliska
12. led 2009

kleris, asi to mame podobne, myslim tie intervaly spania, len moja El nevie stale zaspat a okrem toho jej tiez idu spodne dva zuby. Co sa tyka toho budenia v noci, tak aj Eliska sa zacala budit castejsie. Ono to je podla mna kvoli tomu, ze nepouziva dudel a chce si tie "zubky" obrusovat na mne. Tak ale vy mate tie intervaly budenia riadne caste. Skus na neho poslat raz manzela nech ho uspi on, ked sa zobudi, ono totiz deti citia mlieko a ak ide k nemu mama, tak uz bez cucnutia nezaspi. Aj u nas to tak bolo. Ale potom chodil manzel a uspal ju. Potom vedela potiahnut aj dlhsie.

kleris26
autor
12. led 2009

To jsme zkoušeli zrovna včera, ale je to hroznej křik, navíc bydlíme v podkroví a dole jsou tchýně s tchánem, tak je těžký ho nechat tak řvát...Pepša dudel má, ale na noc ho nechce ani náhodou, to bude radši křičet třeba dvě hodiny, ale nenacpu mu ho.... navíc se mnou spí v posteli, tak to možná taky dělá svoje, ale zatím se mi ho do postýlky nepodařilo přestěhovat...

lendula
12. led 2009

Na noční spánek je každá rada drahá 🙂 Vyzkoušela jsem snad úplně všechno!! Nevím, co nakonec zabralo, ale přestěhovali sme malýho do jinýho pokoje (i když sme podle tchýně vlčí rodiče), na noc sem ho nacpala kaší (i když je podle dr. velikej), naučila jsem ho na dudlík (i když ho odmítal a nikdo mi to nedoporučoval) a držela jsem se pravidla, který jsem si přečetla někde na netu, že jakmile jednou přespí nějakou dobu, už mu nikdy nedat dřív napít mlíka. Zavedla sem čaj a dám mu vždycky cucnout čaje. Zabralo to. Každý dítě je ale jiný a já sem vyzkoušela snad úplně všechno. Držím pěsti a přeju pevný nervy! 😎

martinka79
13. led 2009

no nervy si obaluji den co den a doufám, že přijde doba, kdy bude chrupat tak jak má. asi tak do dvou let vidím, že konečně bude klidný spánek i u maminyk a tatínka. 😀 ovšem po očekm shlédnutí své dcery vidím, že sedm let uteče jako voda a já budu spát v klidu a pohodě a děti o mě nebudou stát. tak mu ten stres a energii teď dopřeji.

many
13. led 2009

ahoj holky,tak u nás dnes zase nic moc 😒 tak včera tak super a dnes jsem ho kojila tak 3x určirtě,už jsem ani čas nesledovala 😒 ale taky jsem možná udělala blbost,že jsem ho nepřenesla do postýlky,furt nemohl usnout a usl až u mě a už jsem si ho nechala u sebe,no 😒

macaeliska
13. led 2009

many, my sme krpatu museli prestahovat do inej izby, pretoze sme ju vyrusovali. Najlepsie je, ze v tej izbe mame este jednu postel, ta mi sluzi, aby som ju mohla po leziacky nakojit. Je pravda, ze kopu krat pri nej zaspim, ale zobudi ma neustalym mrvenim. Tak sa postavim, dam ju do postielky a idem si lahnut za manzelom do spalne. Nie je to bohvie co, myslim, tym to zohievanie dvoch postely, ale zvladam. Krpata lepsie spava a ja tiez.

beelinka
13. led 2009

Kleris akoze ja neviem ci to moze byt tzm, ale ja ked som malemu na noc dala kasu tak sme vobec nebuvali. Mama mi vravela aby som mu davala na noc kasu aby mi lepsie buval. A houbicky. Najskor ma nenapadlo ze by to mohlo by od toho ale potom ked som mu dala kasu zas na olovrant a na veceru mliecko po dvoch dnoch buval dobre az do siestej. A nam pomohlo ked som mu pridala jedno papanie cez den. Teraz sa mi budi len raz medzi stvrtou a siestou, potom papame a potom este buvame. klop klop klop 😀 😀 😀 Kingstonka tie kvapky su pre deticky co nevedia zaspat a pre tie co spia nepokojne. A na prerezavanie zubkov sa nam osvedcili homeopatika chamomila 😉

kleris26
autor
13. led 2009

BEELINKA, jake ze kapky< Jsem asi neco opomnela.... Dekuji za odpoved... letim na spinning, ted si uzije taticek.. >/] 🙂

ellit
13. led 2009

bimbia a skusala si ju dat do spacieho vaku, alebo kedze je taka malicka zabalit ju do zavinovacky? Su deticky, ktore so sebou v spanku hadzu a toto vraj pomaha

kingstonka
14. led 2009

ahojte...tak ja som dnes uz ani nepocitala kolko krat bola hore...zastavila som sa pri 10 ☹ ... tiez si hovorim, ze raz to prejde a je to len maly casovy usek v zivote dietata... ale jeden jediny den lepsieho spanku by som uz taaaak potrebovala

krista
14. led 2009

zbedinka • 1d • Dnes ve 04:45
Ahojky,máme pětiměsíšního prcka,a v noci spí max tři hodinky v kuse a to je moc to mám štěstí.Jinak se budí klidně i po hodince nebo po dvou.Můj první syn už v této době se budil v noci jen jednou.Štěpánek není kojený dávám mu bebu jedničku.Teď už jsem byla tak zoufalá že jsem zkusila sunar od čtyř měsíců.ale efekt nula.Dáváme večer kašičku a potom si ještě dá mlíčko ale stejně spí jen tři hodiny,a potom už se budí a vyspaný je def.třeba někdy i ve čtyři ráno.Prosím poraďte mi jsem už zoufalá.nevyspaná a mám ještě tří a půl letého kluka a stím se ráno ženu do školky totálně vyřízená.POMOC

martinka79 • 2d • Dnes v 08:57
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
koukni sem.
hele, taky to prožívám, sice né po hodině, ale mám něco podobného. 🙂 držím pěsti