Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

beelinka
21. led 2009

Eppik IP 😀

many
23. led 2009

ahoj holky 🙂
eppik - teda vám se to rozjelo 😀 😀 😀 my zatím nemáme ani jeden,ještě pořád nic 😅

pavlina05
25. led 2009

Ahoj holky!!!!

Eppi, no vy jste prostě úžasní i s růstem zoubků 😉

U nás teda 2 noci nic moc 😖 😝 , snažím se kojit po 4 hodinách. ale poslední noci se malý budí co 2 hodiny s děsným křikem, pláče, tečou mu slzy...takže je to složité!!! tAk jsem posunula limit na 3 hod!!
Přes den je také smutný a plačtivý, tak počítám že nám nastala 8. měsíční úzkost..???

Doufám, že se polepšíme... 😅

eppik.m
25. led 2009

pavlina05: kluci jsou citlivý a my jsme v toto obdobý byli taky 😉 , teď mu bude pomalu rok a je sladký jak si už sám řekne když se chce přitulit, hodně pomáha když ho chvilku hladím po vláskách, nebo přitulím a povídám si s ním, dotýkám se ho, pak mu dám pusu na dobrou noc a položím do postílky, přikryju ho a to už ví že se jde spát, tak se uvelebí do pusinky si dá dudulku a druhú si drží v ručce, já pak zhasnu světlo a odejdu a jdu tam za dvě minuty a on už spinká... V noci kojím tak 2 - 3 krát, ale pořád nám jdou ty zoubky tak to neřeším, a dokonce ho nechám i u sebe v posteli, ale to se nevyspím protože se hodně mele 😀 . Jinak v noci paráda, občas tiším a super je to že vydrží spát v kuse třeba i 6hodin. To jsem si přála a jde to 🙂)) Neboj, taky se dočkáš určitě, buď hlavně klidná a zásadová. Dítko ví že ho miluješ akorát ještě musí pochopit že jsou určitá pravidla, ale pravidelností a stejným rituálem si na to rychle zvykne. 😵 Myslíme na vás 🙂))

pavlina05
25. led 2009

Eppi, díky moc za podporu. Díky, opravdu povzbudíš 😵 😵 😵 😵
u nás se spinká už od 20 hod krásně, tak nám držím pěstičky 😵 😵
Dobrou všem 😵

eppik.m
26. led 2009

ahojky, je to krásné a zahřeje to u srdce když vidím že jsme v něčem postoupili o kousek dál ... tá spolupráce matky a dítěte hlavně to propojení a vztah je jedinečné a příroda to opravdu moc chytře zařídila ... a výchova bohužel je o zkušenostech, ale stačí mít obě oči otevřené a naslouchat srdcem a myslím že to děláme všichni správně ... 😵 😵 😵

many
29. led 2009

ahoj holky 🙂 tak u nás furt dokola 🙂 jednou spí do rána,po druhý se probudí třeba v 1 a pak až o půl 5 a někdy třeba ve 12 a pak ve 3 no prostě jak kdy 🙂 ale je to dobrý,pokud mě nebudí každý dvě hoďky tak mi to nevadí 🙂 když zamrčí,tak se třeba lekne nebo se mu něco zdá,tak mu dám dudlíka a nebo ani nechce a hned zase spí a když se rozbrečí a dudlík neuklidní,tak ho vytáhnu,dám mu cucnout a on usne a dám ho zase do postýlky 😀 paráááda 😀 😀

many
29. led 2009

ale taky se mi třeba zrovna včera stalo,že se probudil v tu 1,to spal od 20.00 a byl ticho,ale lehl na břísko a lezl po postýlce a pak si sedl a vykládal 🙂 tak spat se mu nechtělo jaksi 🙂 tak jsem ho vzala,dala mu prso a usnul a dala jsem ho zpátky do postýlky 😀

pavlina05
29. led 2009

Ahoj holky!!
TAk u nás se to nějak zhoršilo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Už tak 5 dnů se budí co hodinu či dvě a utišit jej nelze!!! Snažím se, ale hodně těžko§ Tak se alespoň snažím dodržet kojení po 3 hod, ikdyž třeba te´d křičel cca 15 minut a nechce spát!!!
Mám pocit, že je to ten osudný 8 m!!!
Včera na plavču strašně plakal, takže tam končíme... 😖
No hlavně všechno dobrý pro prcka!!!

cerstvamama
29. led 2009

pavlina05
Máme to samý. Trvalo to asi týden a včera jsme se poprvé trochu vyspali. Dnešek vypadá taky slibně. Říkám si jestli to nejsou zuby, ale nezdá se mi. Navíc Adélka snad brečí ze spaní, zdá se mi, že má zavřený oči. Nerozsvěcím, jen se snažím mít oči jako rentgen 😀 Najíst jsem jí nedávala, večer dostává kaši a ta jí stačí do rána. Jen pohladím, utiším, někdy dám dudlika a spí se dál. Přes den jsem grogy. Navíc večer neusnu dřív než před půlnocí. ☹

pavlina05
30. led 2009

...tak noc za nic moc...dokonce od 3 hod se budil co hodinu!!!! 😖

cerstvamama ....no já také myslela na zoubky, ale ani zarudnutí tam nemáme 😎 snažím se nekojit, ale Bohužel to jej jediné uklidní!!!!
kAši jsme zkoušeli 1 krát a nepomohlo to! Te´d od 8 m budu dávat na noc také kaši, ale obávám se, že tady cesta nevede!!!!

cerstvamama
30. led 2009

Já jsem to spíš myslela tak, že dáváme kaši už dlouho a tak vím, že s ní normálně spala až do rána. Až poslední dobou to nejde, takže hlad to prostě není. Dneska jsme se vzbudili jen v 1 hodinu - šílenej pláč, zase napůl ve spánku. Ale našla jsem Adélku ležet v čele postýlky (na šířku) tak si myslím, že potřebovala spíš vysvobodit. Byla tam taková zkroucená. Jenže ona se do téhle polohy vždycky nějak dostane před usnutím a pak jí z ní asi bolí tělo 😀
U nás se už nekojí, takže tuhle uklidňovací metodu nepoužívám 🙂 Jen pohladit, dudu, a spí se dál. Ale je to prostě přerušovanej spánek a vždycky musím vstát 😉
Spí ti malej aspoň přes den, že bys to trochu dohnala?

pavlina05
30. led 2009

...spí dopo 1 hod max a odpo také tu hodinku. TAkže nic moc. Dopo vařím a odpo jdu s kočárkem. Bohužel je to už od září!!! Takže je to opravdu na padnutí... 😝
Poslední měsís se mi dařilo jej uklidnit pohlazením bez kojení a vydržel i 5 hodin! ale te´d zase po těch 2 hod, ne-li po hodině 😝 😒

mizulienka
30. led 2009

ahoj eppik.m...ja sa snazim maleho naucit spat, ma o chvilocku 6 mesiacov, ale v noci velmi zle spaval, tak som sa rozhodla...tie place ma tiez strasne, ja mam uz pol hodinu pred spanim stiahnuty zaludok ☹ chcem sa vsak opytat, on ked tak silno place idem k nemu a hladkam ho po hlavicke alebo pochrbatiku...myslis, ze sa naucit zaspavat sam, aj ked mu pri tom "asistujem" takymto sposobom? dakujem

pavlina05
30. led 2009

mizulienka ...já myslím, že proč by ne? Já hladím zase po zádech a velice rychle se uklidní.Myslím, že časem až bude Misko větší tak bude usínat sám 😉

mizulienka
30. led 2009

dakujem za povzbudenie pavlinka 🙂 potrebovala som pocut nejake konejsive slova, lebo uz som zacala pochybovat 😉 tak pekny vecer 😉

cerstvamama
30. led 2009

Taky jsem Adélku hladívala po hlavičce dokud neusnula. Dneska jí položím, dám dudlika, pohladím a odcházím. Ona si přitáhne k obličeji plínku nebo hajáčka a usne sama. Úplně v pohodě. A když se probudí v noci tak taky stačí 1x pohladit, případně znovu podat dudlíka.

amarelka
30. led 2009

pavlina...malý sa mi budil tiež často v noci a dúfala som, že kaša to vyrieši..možno áno, možno nie, ale v každom prípade na pár dní zabralo. Potom som dostala men., mlieko mu nejak v tých dnoch nechutilo, budil sa len čo s cicol aj sa odvrátil, dal si dudu a zaspinkal, na další den-či noc, už budil menej často a teraz je to do rána dvakrát- to si mylsím, je celkom zvládnutelné.

Tak aj ja si myslím, že tvojmu malému sa to upraví časom tiež samo..len chce mať istotu, že si pri nom 😉

amarelka
30. led 2009

mizulienka, skúsala si malého uspať pri kojení? velmi sa to nedoporučuje, ja už neviem prečo...ale my tak zaspávame, večer po kaši kúpanie, potom kojenie, maličký však už pri tom nezaspí, ako ked bol menší, iba sa otočí, povie eee a ide sa do postielky, dudka do pusy a už haja...
podla mna sa robia zbytočné stresy okolo zaspávania, ved raz sa tie deti predsa naučia spinkať, do dvoch rokov určite a ešte žiadna mama na to neumrela 😎

pavlina05
30. led 2009

mizulienka 😵 😵 😵 No tak u nás poslední týden pohlazení nezabírá ☹ Asi máme separační úzkost???? Hrozný pláč!!! Tak jsem už 3 krát uklidňovala!!! To bude teda noc 😖

amarelka děkuji moc. Snad se to časem upraví. Je to takový náš mazílek. Opravdu chce maminku 😵 Jsem ráda, že je takový...ale už bych se potřebovala vyspat!!!

ama ..já kaše ještě nedávám. Až od 8 m chci. Vy dáváte před koupelí, pak kojíte??

amarelka
30. led 2009

áno, kašu dávame pred kúpaním, 🙂 lebo vačšinou je nielen okolo pusy, ale aj na ručkách, 😀 no a o takú polhodinku sa ide kúpať...
a to kojenie pred spaním, je už len ako dokrmenie

pavlina05
30. led 2009

ama 😉 asi to také tak budeme dělat. Díky a dobrou noc 😵

amarelka
30. led 2009

dobrú, nech sa ti to aspon o kusok pretiahne 😵

mizulienka
31. led 2009

ahoj pavlinko 🙂 takze na cas ustupia zubky a pride separacni uzkost 😠 tie miminka su ozaj vynaliezave 😀 dnes som maleho prvu noc nechala plackat sameho v postielke, velmi som sa toho bala, ale nebolo to az take zle 🤐 budil sa casto, ale potom si trosku pomrnkal a zaspal sam, bez mojho zasahu 🙂 tak snad sme na dobrej ceste 🙂)) ale som si ista, ze maly ma v rukave este nejake to eso schovane 😀

mizulienka
31. led 2009

amarelka...maly v podstate pri tom vecernom kojeni zaspava...ale niekedy sa prebudi asi tak hodku, hodinku a pol nato...a ja som si ho brala k sebe do postele...mne sa to pacilo, aj stale paci, ale maly ma taky nepokojny spanok, ze sa nikto z nas nevyspal, ani on ani my 😒 on ma asi nejak citi, alebo co, vkuse sa hadze zo strany na stranu...tak som sa rozhodla, ze ho dam do postielky, mam ju hned vedla postele, takze budeme aj tak spolu 😀

amarelka
31. led 2009

mizulienka tak držím palce...ved to, že tí drobci sú ešte malí a ked sa už ako tak podarí režím zaspávania dodržiavať pár dní, príde niečo čo ho naruší 😀 tak preto si myslím, že nejako to treba vydržať, že z toho vyrastú a časom sa urobí samo...
inak pozerám, že máte 5 mesiačiokov..tak po pol roku sa zvykne babatku spánok-večerný upraviť sám, v noci pokojnejšie spinkajúú...

nemá tvoj malý cez den divoké hry, či sa mu potom v noci o tom nesníva, ked sa tak prehadzuje..? 😅

pavlina05
31. led 2009

ahoj holky!!!!

mizu, ama...nám malý také usíná u kojení. Já myslím, že pro něj to není dobré§ On se po hodině probudí a pláče. Myslím si, že je šokovaný z toho kde usnul. Že byl u maminky a te´d je v postýlce. proto uznávám názor, že dítě se má dávat do postýlky bdělé.

Jinak u nás noc katastrofální!!!! 😒
Asi padnu.....
Aleš se budul co hodinu, někdy i po 30 minutách!!!!!!!!!! celou noc od těch 0:00 do 5:30...pak usnul a spal do 9:00. Vůbec nemám páru co mu bylo. ale strašlivě plakal, tak jsem jej pořád chovala....nekonečný příběh....

amarelka
31. led 2009

ach pavlina, nezávidím....
mne malý praveže nezaspí pri kojení, po ležiačky ho kojím v posteli a ked už chce spinkať, tak sa otočí, dám mu dudu a preložím ho do postrielky, takže je pri tom ešte bdelý

ty kojíš malého tak, že ho máš na rukách? lebo ja už len po ležiačky, kedže je dosť velký ten moj macko 😵 a on si potom otočí hlavičku a nie je šokovaný...skúšala si už aj tak?

a čo zuby, už máte? či kvoli tomu nie je maličký taký nespokojný 😒

pavlina05
31. led 2009

ama...zuby ještě nemáme. kojím jej na rukách.Má asi 9 kg 😅
aQha já myslela když jej při kojení uspíš a zaneseš pak do postýlky, tak že má šok z jiného prostředí....

pavlina05
1. únor 2009

..holky, tak zase co 2 hod ☹
Eppi, co u Vás?? Vše ok???