Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

sisstin
12. pro 2008

many: no já už si zvykla..je to takový to 20vteřinový buzení, napít a dudlík..a spí dál...ale když je to každejch 20minut...tak už se těšim, at už je ráno 😅

stofka
12. pro 2008

Pokud v noci kojíte pokaždý když se dítě probudí, tak si na to moc rychle zvykne a bude to vyžadovat pořád. Mám s tím svoji zkušenost, oni jsou ty dítka totiž vychytralý. Já už teď druhou noc zkouším nechat ho v postýlce, nevyndávat jen dát dudlíka a kojit až nejdřív kolem 1-3 hodiny a ikdyž si chvilku popláče, tak usne a vím tedy, že hlady se nebudí, jen byl zvyklý často u mě být, tak to pořád vyžadoval. Ale každý mimčo je jiný....

pavlina05
12. pro 2008

siss, to je děsný!!! ☹
To se už vůbec nevyspíš ☹

Myny, my máme taky pohodáře. Ája brečí jen když se na něj podívá někdo cizí.

stofka...každý mimčo je jiný...já to také tak zkouším, ale stejně se po tom utišení co usne probudí zase za 30 minut. To je děsný!!!

eppik.m
12. pro 2008

pavlina05: dnes mi Míša usnul opet za 15 min. v postýlce a ani nebrečel. 😵 Uvidíme jaká bude noc. 😔
Kašičku dávám Mléčnoobilnou probiotickou různé příchutě od HIPPU, ted jsme dojedli s jahodami a máme v zásobě krupicovú (ukončený 5m) s banánem a kakaem (uk. 7m.) a s ovocem a jogurtem (uk. 8m.) jsou bez cukru a dělají se do 150ml pitné vody a móóóc nám chutnají. PS: odpoledne jsme si spolu schrupli jelikož jsem se nevyspala v noci a to v naši posteli, samozřejmě chtěl prso, ale nedala som mu ho protože byl po obědě s plným bříškem a aby se odnaučil na nem usínat. Chvíli protestoval pak se otočil na bok a usnul, asi tři krát mu vypadl dudlík tak si ho chudinka sám dal do pusinky a myslel si když nemám cecík tak budu dudlat aspon dudulku. 😀 😀 😀

martinka79
12. pro 2008

holky tak jsme na tom všechny stejně.
stofka nám tedy žádné pobrečení nehrozí, on se tak rozevře vztekem , že ho kolikrát ani nemohu utišit. Holky já tedy musím říc, že mám druhé dítě a zase pohodář. Klidně ho mohou hlídat jiní lidé snad i neznámí, ale nééééééééé v noci. 🙂 je to kluk co pláče jen kdyy si natluče a jako chlap když má velký hlad.
jenže to spaní je asi nějak vrozené. Já s dcerou toto neměla, budila se často jak píše siss,ale neječela.Vyspala jsme se celou noc asi až třetím roce jejího života. Postupuji zcela stejně i s jídlem i s pítím a tak, Mišák je prostě závislák. 😉
Tak my spíme od 18hod a docela pohodově, on usíná dobře,ale jen ode mě. Stále spí, já napekla 4druhy cukroví a další těsta nadělala. Tak dobrou jdu na kutě. 🙂

pavlina05
12. pro 2008

eppi, ty budeš muset dojet k nám!!! ZAčínám tiše závidět!!
Jenže my máme teprve 6 m, to můžu i mléčnou kaši?? Mě dr. říkala, že mám dát nemléčnou... 😖
No Ájisek usnul do 10 min, ale spinkal jen hodinu. PAk jsem nakojila na noc a zase se po hodině probral a plakal. TAk jsem jej hladila po zádičkách a usnul. No, beztak se do hodiny zase probere, ach jo!! Dudlík u nás nemáme....a čajík také jsem ještě nedávala. jen to moje mlíčko....

marti, no my máme citlivku. on je pohodář doma. Ale jakmile jedeme k našim či tchánovcům tak jsou slzy jako hrachy. no asi je po nás obou..jsme také citlivky.
Jsi borec 😉 Já mám jen 3 druhy 🙂

Dobrou...aby byla... 😅

pastuska
12. pro 2008

Ahojte, aktuálne tento problém riešim.
A začala som robiť to, čo radila tu jedna mamička, nedať mu pokaždé mliečko a funguje to. Proste stačí len pritúliť a spíme ďalej. A budíme sa už len o 23.00 a okolo tretej a potom ráno. Doteraz sa mi budieval neustále, po polnoci už dobre nespával vôbec - dva mesiace v kuse. Cez deň v posteli nespí, len vo vaku alebo v kočíku -takže som bola ako zombie, plus manžel je stále v práci...našťastie neplakal, keď som mu nedala cicu, nebol hladný. A začala som mu navečer dávať kašu z fľaše - ide to ťažko, pretože fľašu neznáša z duše, ale faktom je, že proste lepšie spí, nebudí sa toľko - inak má 5,5 mesiaca, chcela som plne kojiť tak do 7m, ale nedá sa to psychicky zvládnuť. A teda - on spí so mnou v posteli.

eppik.m
13. pro 2008

pavlina05: zjistila jsem podle chytré knižky že taky dělám chyby při usínání tak vám tady vkládám pár rád jak se to má dělat, nevím zda jste to už nekdo četl. Pokud máte zájem můžu poslat emailem, ale je to pouze ve slovenském jazyce.
* Ano, vy jste mladší než my a také bych ti doporučila dát kaši nemléčnou, dělají se rýžové instantní a to zamícháš do MM nebo UM a na čajík je taky brzo. Teoreticky do ukončeného 6m by mu mělo stačit tvé MM 😉 My jsme ale dokrmovali UM jelikož přesně vyžadoval prso pořád, ale nezabíralo to na něj a v noci se mi stejně budil i po hodině přesně jak u vás........

PS: o půlnoci se Míša vzbudil a opět ho chytil amok a řval histericky a nebyl k utišení, nakonec prso dostal a hned se začal usmívat že si vydobil své, takže prvé kojení pak šup s ním do postílky. Kolem druhé ranní opět kojení ale to už zůstal u mne v posteli a nad ránem třetí. Nejsem důsledná a je mi ho taky líto 😵

Režim spánku:
Ako sa môže vaše dieťa naučiť samo zaspávať a dobre noc
prespať
Náš plán spánku sa opiera o metódu profesora Richarda Ferbera,
ktorý ju vyvinul vo svojom centre spánku v Bostone (USA). Aj pri
tejto metóde len zriedka zmenia deti svoje návyky bez protestu. Ich
plač však majú pod kontrolou v rámci stanovených hraníc, lebo
pravidelne k nim rodičia prídu. Nedostanú ale to, čo chcú plačom
dosiahnuť. Veľmi skoro prestanú plakať.
Väčšina rodičov preto zvládne dodržať konzekventne plán. Vtedy
– a len vtedy – je veľmi pravdepodobné, že ich dieťa už po
niekoľkých dňoch prespí.
Nasleduje teda presný postup režimu spánku:
• Najskôr dieťaťu zaveďte pravidelné časy jedenia a spania (viď 3.
kapitola). V týchto pravidelných časoch ukladajte dieťa cez deň
a večer do postieľky. Pevné časy sú účinnou pomocou pri
zaspávaní.
• Všetky ostatné „pomôcky“, ktoré mávalo vaše dieťa doteraz pred
zaspávaním, nebude viac dostávať. T.j. nosenie na rukách,
dojčenie, kŕmenie z fľašky – čokoľvek, čo dieťa potrebovalo pri
zaspávaní, viditeľne oddeľte od spania a doprajte mu najneskôr
pol hodinu pred spaním.
• Posledné minúty pred uložením do postieľky venujte intenzívne
dieťaťu v rámci harmonického večerného rituálu (viď 3.kapitola).
Bezprostredne potom uložte bdelé dieťa do postieľky, rozlúčte sa
(napr. pusou na dobrú noc) a odíďte z izby.
• Pre dieťa je byť samo vo svojej postieľke úplne nový pocit. Preto
asi začne plakať. Očakáva, že mu rýchlo vytvoríte zaužívané
podmienky pri zaspávaní. Presne to ale neurobíte.
• Namiesto toho budete postupovať podľa vopred stanoveného
časového plánu a vyčkáte niekoľko minút, kým k nemu opäť
pôjdete (tabuľka 6). Podľa našich skúseností zvládne väčšina rodičov trojminútový plač. Preto začína časový plán
trojminútovým intervalom.

Tabuľka 6: Intervaly, v akých chodiť k dieťaťu
1. raz 2. raz 3. raz každý
ďalší raz

1. deň 3 min. 5 min. 7 min. 7 min.
2. deň 5 min. 7 min. 9 min. 10 min.
3. deň 7 min. 9 min. 10 min. 10 min.
od 4. dňa 10 min. 10 min. 10 min. 10 min.

• Pozrite sa vždy na hodinky. Odhadom by vám tých pár minút
pripadalo veľmi dlhých. Dvere na detskej izbe môžu byť v tomto
čase zatvorené.

• Ak dieťa stále plače, vojdite vždy po uplynutí uvedeného času
k nemu do izby a ostaňte pri ňom minútu až dve. Hovorte na
neho pokojne ale odhodlane, utíšte ho a hladkajte. Ak sa postaví,
opäť ho položte, avšak nie viackrát za sebou. V žiadnom prípade
ho neberte na ruky, ani mu nedávajte iné „pomôcky“ ako cumeľ
či fľašku. Dieťa tiež nemá zaspať vo vašej prítomnosti. Ide o to,
aby ste dieťaťu ukázali: „Všetko je v poriadku. Som tu, ale ty sa
musíš naučiť zaspať samé.“ Mnohým rodičom tiež pomáha, keď
si túto vetu zakaždým zopakujú. Dieťa vycíti z hlasu vašu
odhodlanosť a istotu a tiež vašu náklonnosť a blízkosť, aj keď
ešte nerozumie zmyslu vašich slov.

• Niektoré deti reagujú na prítomnosť rodičov ešte väčším hnevom
a plačom. V takom prípade ostaňte pri ňom len krátko. Osvedčilo
sa pravidlo: Čím je dieťa zlostnejšie, tým kratšie pri ňom ostaňte.
Choďte k nemu ale vždy, aby sa necítilo opustené.

• Či sa dieťa upokojilo alebo nie – najneskôr po 2 minútach
opustite izbu a opäť sa pozrite na hodinky. Tentokrát čakajte
dlhšie – podľa plánu 5 minút – a choďte k nemu opäť, aby ste sa
presvedčili, že je všetko v poriadku. Postupujte presne ako sme
62
popísali. Opäť odíďte po minúte až dvoch a vyčkajte. Čakajte
tentokrát 7 minút.

• Ak dieťa ešte nespí, vojdite k nemu každých 7 minút, aby ste ho
utíšili a dali mu najavo, že ste tu – kým samo nezaspí v postieľke.

• Každý denný a večerný spánok a pri každom prebudení v noci
začínajte v prvý deň s časovým intervalom 3 minút a stupňujte ho
až na 7 minút.

• Ďalší deň začínajte 5-minútovým intervalom a stupňujte ho až na
9 minút. V 9- minútových intervaloch pokračujte, kým dieťa
nezaspí. Na tretí deň začnite 7-minútovým intervalom
a stupňujte na 10 minút. Intervaly by však nemali byť dlhšie ako
10 minút.

• K dieťaťu choďte len vtedy, keď ozaj plače. Ak ticho fňuká
a mrnčí, je veľmi pravdepodobné, že sa samo upokojí. Preto je
lepšie vyčkať.
Pri takomto postupe sa dieťa takpovediac odučí plakať.
Namiesto požadovanej pomôcky pri zaspávaní dosiahne len to, že otec
alebo mama k nemu na chvíľu prídu a utíšia ho. Zároveň bude
unavené, lebo ho uložíte do postieľky v pravidelných a zmysluplných
časoch. Preto čoskoro dospeje k záveru: „Namáham sa a plačem a čo
sa stane? Toľko námahy nestojí za tú trochu pozornosti. To radšej
zaspím.“ Potreba spánku je z dlhodobého hľadiska silnejšia ako
návyk, o ktorý dieťa bojuje. Postupné stupňovanie intervalov má za
následok, že dieťa pochopí: „Ani dlhší plač mi nič nepomôže. Rodičia
aj tak nespravia to, čo chcem.“
Zároveň sa učí ešte niečo. Vždy, keď dieťa nakoniec samo zaspí,
priblíži sa bližšie k dôležitému cieľu. Zvykne si na pocit zaspávať
samo v postieľke. Postupne sa tento pocit stane zvykom pri zaspávaní.
Už po niekoľkých dňoch to nahradí dovtedajšie návyky. Dieťa sa síce
bude, tak ako dovtedy, v noci budiť. Zaspí ale samo bez vašej
pomoci, keďže stav „byť samo v postieľke“ pokladá za normálny
a nevyvoláva v ňom žiaden „alarm“.

eppik.m
13. pro 2008

martinka79, pavlina05: já jdu péct teprv dnes medovníčky 😀

pavlina05
13. pro 2008

pastuska...když spí s tebou v posteli, tak jej utišíš...No já musím pokaždé vstát, a hladit po zádičkách. Včera křičel i 30 minut 😖
NAše noc: usnul ve 19:20, probuzen 21,22,23,0:010...a pak co 2 hodiny. Pokaždé mu cucnout nedávám, striktně po těch 2 hod. Ale musím vydržet a nedat mu ani po těch 2 hodinách!!!!
jInak u nás přes den spí Aleš jen v kočárku!! TAkže jsem vylítaná jako srna a ko taky někdy.

eppik.m pěkné pečení 😉 Já budu dnes také pokračovat. MArokánky a šohajky.
eppi, jj, tu knížku znám. KAždé dítě se naučí spát...je tady o tom i diskuze. My to vlastně zkoušeli, Ájovi trvalo celých 10 týdnů, než přestal plakat a řvát do vysílení. Dokázal křičet i 4 hodiny, poblinkat se. no už je to lepší, v postálce sice popláče, ale max. těch 10 minut.
no je tam i kapitola o nočním kojení a jak jej odbourat. TAk to je zajímavé, jak zkracovat intervaly kojení...No má se to dělat nejdříve od toho 6 m. tak asi začnu. Měla bych!!!!

eppik.m
13. pro 2008

pavlina05: já bych zkusila mu to nočné kojení natáhnout a dát mu až po třech hodinách, tím se i počet zníží ....... jak vidíš my máme skoro 10 m. a začali jsme asi pozdě a taky to dítko když je větší si asi hůr odvyká ze zajetých kolejí .......... já bych začala, nenásilně a postupně je to pro oba jen k dobru............ to bude u vás krásně vonět cukrovím, taky se nato těším 😉

pavlina05
13. pro 2008

eppi, díky 😉 b\udu to zkoušet 😉

pastuska
13. pro 2008

Pavlínka, ja mám veľkú detskú postieľku, prirazenú z jednej strany k našej posteli. Avšak nezaberá ani to. Tak som si povedala, že do pol roka to nebudem riešiť, začnem až potom.
Ja osobne som proti nechať vyrevať - je jedno, že za ním chodím, proste sa mi to prieči.
Vidím, či je schopný sa novú vec naučiť - napríklad kašičku na noc zvládal za tri večery bez problémov. Ale spať v postieľke - no taký rev som ešte nepočula, tak to nebudem siliť.
A ešte jedna vec - začala som si všímať, koľko papá cez deň a zo začiatku naozaj menej jedol cez deň, takže doháňal v noci a potom už len dudlal cicu. Takže si to odsleduj, či dostane cez deň dosť, ten môj proste "nemal čas", lebo musí všetko sledovať.

Ale teda, všetky info som nazbierala stadeto - z koníka a pozorovala malého, čo a ako a vybrala si z toho to, čo by zabralo u nás - a podarilo sa. Preto ti ani neradím, len píšem, ako to funguje a nefunguje u nás.
K vyplakaniu - akurát bolo kdesi napísané, že keď sa adoptujú deti z detského domova, tak neplačú...lebo sú zvyknuté, že môžu revať ako dlho chcú, aj tak nikto nepríde....to ma len utvrdzuje v tom, že som proti Ferberovi. Ale každému pomôže čosi iné, to uznám - ja mám mamičkinho závisláka (dosť by ma zaujímala v tomto smere teória o deťoch, ktoré sa narodili cisárskym - ako on...tuším sú fakt citlivejšie na mamu).

pavlina05
13. pro 2008

pastuska 😉 souhlasím. Já nejsem zastánce vyplakání. mě to děsí!!! A když jsme to zavedli, tak já brečela také. U nás to pak pomohlo, nějak. No já si to stejně přizpůsobila dle sebe...seděla jsem u postýlky a hladila po zadečku a zádičkách (spí na bříšku), aby tam nebyl sám 😉

pastuska...děti po císaři jsou více závislé na mimnce??Já také rodila císařem a mám pocit, že náš Alešek je velmi citlivý a závislý!!!

eppi, tak dnes se nějak daří...teda nechci to zakřiknout!!!
Kojila jsem v 19 h a ještě se spí bez kojení!! Sice jsem byla 2 krát u postýlky, ale jen pohladit a uklidnit. To je zázrak!! No, takže začínáme 🙂

Všem prima noc 😵

pastuska
13. pro 2008

Pavlínka, neviem, či sú deti po cisárskom viac závislé na maminke...neviem fakt. Vraj áno...lebo sú násilím vytiahnuté von...ale čo je na tom pravdy, netuším. Logiku to síce má..ale jeden nikdy nevie, kde je pravda.
Na RTL ide každý deň o 10.30 relácia, kde rodia mamičky dieťatká a snímajú to kamery. A keď vidím, ako tie bábätká naťahujú rúčky a nevedia, kde čo a ako - práve sa im zmenil celý svet a všetko, čo poznali, je zrazu preč....vtedy si vždy poviem, že nikdy ho nenechám plakať. Ani nenechávam. Ja totiž chcem, aby vedel, že keď mu nie je dobre, príde mama alebo tata, a môže sa na nás spoľahnúť...ale to je moje chápanie, moja intuícia...chvalabohu, neplače takmer vôbec...resp. vždy keď plače, má na to adekvátnu príčinu (bruško, hlad, smäd, zúbky a pod.).

Inak, dnes vypil o 19.00 kašu, trošku MM a o 22.00 zasa MM - asi bol smädný...skúšala som ukľudniť, no už viem, že ak sa prevaľuje a nejde mu zaspať, tak je hladný alebo smädný..tak si potiahol čosi a spinká zas...inokedy bol hore takmer každých 45 minút a chcel cici znova a znova...takže krok po krôčiku napredujeme.

Držte sa ,nech sa čoskoro vyspíme. Mne o dva dni príde manžel, takže odovzdám "nočnú štafetu" jemu 🙂

martinka79
14. pro 2008

holky super, já mem roblíém s tím ho dát spát to usne hned a tuto metodu dodržuji, ale v noci je to někdy šííííílenééééééé.
Naše noc. usnul v 19hod spal až do 21.30hod dostal čajík položila jsme ho spal dál, 00.00hod dostal prso a potm se budí častěji, ale kojila jsem až nad ránem vstávali jsme kolem půl sedmé. MIšák se vždy překulí a potomřve či si sedne a bulí, potvora jedna. 😉 no teď to kojení odbourávat nebudu, jelikož chci dodělat cukroví ale b+ěhe svátků ukončím noční kojení úplně. snad. ☹

daluri
14. pro 2008

No my jsme už měli tolik způsobů usínání, že to je na knihu. Buď usínala u kojení, anebo pak po kojení, sama v postýlce. A zase u kojení nebo s řevem. Zhruba od druhého měsíce vzhledem k častému nočnímu kojení, si jí dávám do postele, abych se i já vyspala, protože jsem pořád stávala, než se najedla tak to chvíli trvalo, tak abych pak nebyla totálně kaput, tak jsem to řešila a řeším takto.
Teď zas po kaši, chvílí koukáme tv nebo si povídáme, pak ještě nakojím, že usne, zhruba do hodiny se vzbudí a šmaruje k nám do lůžka. Nemám na to,abych jí nechávala dlouho brečet, protože se až z toho dusí, navíc zas by ty tři další ratolesti nemohli spát.
Asi si chystám bič na sebe, ale zatím mi to nevadí, že spí s námi - manžel je stejně přes týden v Praze, tak aspoň nejsem sama v postýlce a vyspím se obě.A to kojení v noci už není tak časté, jak bývalo, ale pořád je.. 😒 ...už jsem si zvykla. Jen jsem tedy zvědavá, jak to bude, až kojit nebudu, to bude chvíli asi boj ! 😀

martinka79
14. pro 2008

Daluri klobouk dolů tolik děti a ještě sama. jinak si myslm, že ono to nějak přejde,a le dkyž je u nás krize tak jsem taky nedůsledná. 🙂

daluri
14. pro 2008

Martinko a proč chceš ukončit to kojení? A přes den taky kojíš?
Mi moc nechce pít čaj, tak to máme i na žízeň, tak ještě krom příkrmů kojím často i přes den...

matenka
14. pro 2008

ahojte, mám taký problém, moja malá od narodenia spávala dobre, večer o pol osmej sme ju uložili do postielky, sama zaspala, a spala do piatej rána, si cucla a potom tak do pol siedmej, asi pred troma týždňami sa to zmenilo, malá huláka v postielke pred spaním o dušu, v noci sa budí, túto noc vstala asi desaťkrát, som z toho hotová, lebo som neni na to zvyknutá, asi je to aj moja, chyba, lebo som ju niekedy nechala v postielke medzi nami, ale fakt neviem, či to je tým, a čo ďalej , dík za všetky rady ☹

pavlina05
14. pro 2008

pastuska 😉

martinka79 držím pěsti. Já bych byla také ráda, kdyby se nám to do února povedlo ukončit to noční kojení!! No, toeruji jedno za noc. Ale 5 tedy ne!!!!

matenka ...v 8 měsíci jsou děti citlivější a úzkostlivější. Nebude to tím????

Eppi, tak já jsem zavedla metodu...včera dostal nakojit v 18:30, spinkal do 21 hod. PAk jsem uklidnila, tak spinkal do 23 hod, pak jsem zase uklidnila do 0:30. PAk teda už moc křičel, sem tam zabral, ale do 15 min zase vzhůru. TAk jsem nakonec nakojila. No a pak až v 4:45.
tAkže 2 krát za noc!!!
což je úžasný! To beru 😉 to je po 3 měsících kojení po 2 hodinách dobrá odměna!!!!
No ale musela jsem cca 6 krát vstávat a uklidńovat. teda bez čajíku a dudlíku, ale vstát jsem musela. myslíš, že to tak vypilujeme 😀 , že se nebudou budit vůbec???
no já to budu zkoušet do ledna a pak uvidím co dál....

matenka
14. pro 2008

pavlinka, teraz je tu ale otázka či mám skúšať terezku uspať pomocou tej metódy o ktorej tu píšete 😕

eppik.m
14. pro 2008

Pavlina05: a o tom to je! Někoho to odradí, protože musíš vstávat za noc vícekrát ale to je jen na začátku postupně by si měl zvyknout. Zkus být důsledná a nepovolit a on pochopí co od něj chceš. Úžasný 2 x za noc je veliký úspěch a vidíš sama že né vždy je to od hladu. Těším se s vámi a držím palečky!!!!! Já včera zkoušela metodu nechat vyplakat. No chodila jsem k němu co po 3min., to se ale jěště víc rozjedoval, mlátil rukama, kopal nohama a dudlík létal vzduchem tak se mi vztekal 😒 Nakonec jsem ho musela vzít na ruce protože to už byla síla ale neustoupila jsem, po 45 min. řevu teda usnul, zkusím to dnes, mělo by to být lepší. Taky nejsem zástancem nechat na pospas osudu, ale nejsem proti novotám a za skoušku nic nedám a snáď i Míša bude bez ujmy. 🤐

martinka79
14. pro 2008

no já bych ráda přestala kojit zcela úplně on přes den nechce skoro vůbec a v noci to je jen tuleníčko. taky mu za chvilku bude 9měs. a to stačí. A je pravda, že ten osmý měsíc je velmi citlivý. 🙂

pavlina05
14. pro 2008

matenka ... já četla, že tato metoda není vhodná v období 6 měsíce, kdy je RS. A v období právě teho 8 m. Tak vyčkej ještě 😉

Eppi, díky moc za povzbuzení 😉 A my zase cržíme pěsti Vám!!! JJ, budu se snažit nepolevit. Mám 2 možnosti...chodit sem stále a stěžovat si že to tak nejde, nebo se do toho vložit a vyzkoušet co se dá. TAkže zkouším i tuhle noc a celé svátky§! Klidný spánek mě i Ájiska za to stojí!!!

MArti 😉 já ani nevím jak dloho chci kojit, ale asi dloooouho. Ale ne vnoci!!!

Holky, já dnes schválně dala na noc tu nemléčnou kaši. Holky, jak vy to děláte?? No já s MM jsme Ájika krmili snad 40 minut a stejně to všechno nesnědla adokojila jsem jej. my to krmili lžičkou. Nebo to děláte jinak?? Použila jsem Bebu UM, moje bych asi neodstříkala...

TAk u nás se už spí, doufám že celou noc...chi chi chi... 😅

matenka
14. pro 2008

čaute kočky, malú som uložila do postielky, plače, tak sa s manželom striedame a chodíme za ňou v intervaloch asi dve minúty, prídem tam malá sa na mňa rehoce, hladká mi ruku a jaší sa, ani nestihnem poriadne odísť z miestnosti a už plače ☹
teraz je tam manžel, je tichúčko, ona zaspí, keď sme tam rýchlo, to by mi nevadilo byť tam pri nej trebárs desať minúť, len tie noci mi vadia 😒

lovey555
14. pro 2008

avšak Kleris má ešte jedno dieťatko a je ťažké sa mu cez deň venovať,keď nie je vyspatá.aj moja malá má fázy keď prespí celú noc a niekedy sa mi budí aj každú hodinu.žial už týždeň nekojím a zlepšilo sa to.v noci jej dám len čajík,rýchlo zistila, že sa jej už neoplatí budiť sa častejšie.

matenka
14. pro 2008

už spí, zaspávanie je v pohode, len to spanie ☹

pavlina05
14. pro 2008

matenka •mě je vyplakání také proti srsti. Ale jak píšeš, nám Aleš plakal, došli jsme tam a on se smál. A to bylo pro nás impulzem k tomu, že mu nic nechybí, že chce jen nás a povbídat si.
JJ, mě vadí už jen to časté kojení...