Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

many
11. bře 2009

Pavli jo,jo,malej si hrál se lžičkou a říkala jsem si,zkusím poklepat,kdyby něco a buch ono to tam cinkalo 😀 😀 😀 vůbec neměl teplůtky ani průjem,i noci nejsou špatný,je obodobí úplňku a to na něho hodně působí a jak spí u nás tak v pohodě,no uvidíme co další až polezou,ale teda nééé že bych mu to přála,to teda ne 😀

sarikb
11. bře 2009

Zdravím všechny maminy, mám stejný problém. Dceři je pět měsíců a v noci je to neúnosné. Budí se mi 6x až 8x za noc. Dnes jsem poprvé zkusila ji dát na noc kašičku a ještě jsem ji zabalila do zavinovačky, aby nemohla máchat ručička a tím si nevyrazila dudlík. uvidím jestli to zabere. Už jsem s manželem vyřízeni. A jestě ji nenechávám spát čtyři hodky před spánkem...

pavlina05
11. bře 2009

sarikb
😉 ,jjtaké nenechávám po odpoledním spaní dál spinkat. Minim. 3 hodiny než jde spát.
Já jsem už také ko po těch 6 m 😝

zelmirka1
11. bře 2009

ja to riesim rovnako ze pred spanim je min. 3 hodiny hore ale aj tak sa mi zacal budit okolo 5 rano a nechce spat, vykrikuje aj hodinu a potom je hotovy...samozrejme aj v noci sa budi casto a niekedy papa a niekedy ho utisim aj bez toho. Snad sa to casom upravi a bude spat dlhsie.

mousunek
11. bře 2009

sarikb - myslim si, ze s tou kasi bys mohla mit uspech drzim palce

kamanka
14. bře 2009

Holky, my začali dávat kašičky, ale nic moc! O půl 8 jde spinkat, někdy už ječí ve 23 hod, někdy až kol půlnoci nebo o půl 1, ale pak už to jde zase většinou po 2 hodinách! Aspoň jednou týdně bych se chtěla vyspat celou noc☹

pavlina05
14. bře 2009

Holky, u nás kaše nezabírají! Já chci také spát celou noc!! ale to musím začít něco dělat a ne jen snít!!!
Eppi, jak u vás???

martao
14. bře 2009

Ja osobne som sa nikdy netrápila, či som hore s malým celú noc. väčšinou máte jedno dieťa. tak si to užite. ak vstávate každé tri hodiny je to normálne. ak častejšie je to skor z potreby uistit sa, že ste pri ňom. ja som poriadne nespala 6 rokov.

eppik.m
16. bře 2009

Ahooojky, jsme opět tady 😉 . U nás porád stejný. Kolem osmé večerní spíme, prvé kojení kolem jedné ráno, pak druhé kojení nad ránem (někdy 3-4celkem) a vstáváme kolem šesté půl sedmé. Pořád nám jdou zoubky, takže když je hodně neklidný tak spí u nás v posteli. Holky kaše na delší spaní nazabírají, vše je o psychice dítka a vaší. 😵

moncicka
16. bře 2009

ahojte kocky, tiez mame taky problem.casto sa budime len malinka je este mala asi to bude tym ze potrebuje mna aj v noci

shaula
16. bře 2009

Moncicko, u ani ne 3 měsíčního dítěte je to naprosto normální, ještě potřebuje jít i v noci, to vůbec neřeš!!!

bufi
16. bře 2009

Ahoj holky, mojí malé je 6m, a od půlnoci jsem dost často kojila co 2h ☹ (takže 1,5h spánku). Tak jsem si říkala, že až jí bude 1/2 roku, nacpu ji kaší a bude klid. Kaši doteď nejí, asi 14 dnů jsem kojila v 22,2,6 (to už jsme vstávaly) no a někdy i ve 4h. Rozhodla jsem se jí nedat ve 22h. Seděla jsem u ní a hladila po hlavičce, když jsem ji vzala do náruče tak vřískala ještě víc 😲 , musela jsem si vzít špunty do uší (taková já jsem matka, nevydržív řev vlastního dítěte 😨 ) a za 45min byl klid! Vzbudila se ve 2.30! A pak zas až v 6! Druhý den plakala asi jen 35 min., 3den jen jednou kňourla a spala jako opravdové hodné mimi!
Tuhle metodu nezkoušejte, pokud o tom nejste přesvědčené. Už jsem ji po půl hodině pláče chtěla dát (spíš na radu manžela, on to těžce snáší- jenže mě se těžce spí 😠 ) prso, ale vydržela jsem. To by pro ni byl další šok a druhou noc by to bylo to samé.
Jinak, koukněte na www.kojeni.cz
Až bude zas trochu větší, chystám se odbourat i kojení ve 2h. Problém je, že pak se tvoří míň mlíka 😢 A stejně přebaluju, tak mi to zas tak nevadí. Navíc, když ta ňufina začně funět a ňufat, nechala bych ji ňufat celou noc, páč za chvíli vyroste a žádné "tulituli" nebude ☹

pavlina05
27. bře 2009

epi....holky!!! ☹
My jsme na tom bídně...pořád co 2 hod. Nedá se utišit. A když nedám prso, tak dokáže skákat a hopsat po postýlce i 2 hodiny!!!
Jsem ko, nevím jak na to??? 😒
Pořád sbírám energii radikálně zakročit...ale nemám odvahu a ani silu ☹

eppik.m
28. bře 2009

pavlina05: já jsem to vyřešila následovně: Míšovu postílku jsem přitlačila k naší a sundala jsem jednu celou část špriclů dolů tím pádem je s náma v těsné blízkosti a nemusím ho už ani zvedat do výšky (už je pěně těžký) 😉 Míša prospí daleko déle a budí se mi už jenom jednou, maximálně dvakrát na kojení cca kolem druhé ranní máme prvé kojení takže když usína kolem osmé spí v kuse šest hodin což je paráda. Pak podle nálady bud je noc že neklidně spí a pořád sebou mele nebo taky ne ... ale zase ty zoubky, myslím že mu jdou stoličky jelikož tam má dásinka nateklé ... takže jedině opět vydržet 😉 Chce to udělat nějaký kompromis, myslím že jinak to nejde. Jo kdyby jsme byli dětskými psychologi možná by to bylo všechno snažší 😀 Dnešní noc byla 2 x kojení a pak už jsem ho nechala u sebe, docela se mlel, kolem šesté vstal ale já usnula takže pak i on rezignoval a vstávali jsme kolem půl sedmé.
pavli a v noci rozsvěcuješ světlo nebo ne? když mi Míša sedí nebo stojí v postílce tak ho pokládám do té doby než tedy ustoupí a usne, zatím je to maximálně 2-3 krát za sebou

many
28. bře 2009

ahoj holky 🙂
Pavli u mojí ségry je to to samý ☹

many
28. bře 2009

a teda i u sestřenky ☹ taky jsou hotový 😒

many
28. bře 2009

eppik - tak na tom už taky přemýšlím,že se přistrčí postýlka k nám a zkusíme to tak,protože on už 3 týdny chrní snáma,a je klid,ale v postýlce se prostě budí 😒

pavlina05
28. bře 2009

Noc fakt hrůza ☹ ☹ ☹
Pořád ty dvě hodiny!!
Zuby nemáme a ani se to nechystá!!!
vnoci mám jen malinkaté světýlko, kt. teaguje na pohyb. Jinak nesvítíme!

Já holky právě přemýšlím, jestli ho nedát pryč z ložnice....???? no je mi to proti mysli, ale má se zkusit vše.....

MAny, ségra má kluka???

není to v klukách????

😒

eppik.m
28. bře 2009

pavli: kluci jsou prostě citlivější a hodně fixovaný na mámu 😅 alespoň u nás to tak vidím a i od ostatních zkušenejších mamin .... tak něco na tom bude ... já bych to určitě zkusila, to oddělené spaní a když to nezabere tak máš alespoň další variantu ...

pavlina05
28. bře 2009

Eppi, díky za podporu. Musím s tím vážně něco udělat!!!!!

kamanka
28. bře 2009

Pismenka...proč jsi od půl roku na UM? Přišla jsi o svoje? Můj malej bude mít za pár dní 8 měsíců a budí se taky často, je fakt, že to bývalo každé 2 hoďky a teď už je to třeba 3-4, ale někdy je třeba 2 hodiny vzhůru, no nic, když mu dám prso, tak tahá jako o život. Taky si myslím, že není dostatečně sytej. Že už mu to moje mlíčko asi nestačí! Dávám na večeři kašičku, ale jak je vidět, ani to nestačí.

ededik
28. bře 2009

Ahojky, ja mám zase opačný problém...naša Adelka niekedy prespí aj 10 hodín...to ju už musíme normálne budiť, lebo by bola úplne zúrivá od hladu.

bzucka4
28. bře 2009

ahojte, my budeme mat 4.aprila 4 mesiace. zo zaciatku sme mali problem, ze nam Barborka nespala, ale od 6 tyzdna sa to upravilo. u nas to funguje tak, ze cez den spi po polhodinkach a papa kazde 2-3 hodiny po 140-180ml a potom zaspi v noci o jednej a spi do rana do deviatej, spapa 150ml mliecka ani nevie ako a spi dalej tri hodinky.

pavlina05
28. bře 2009

ededik
😵 😵 😵 tedy to závidím

kamanka
28. bře 2009

Pavli...ja jsem ségra Many🙂 Mám kluka!

Holky...ja v noci svítím lampičkou, když se malej probudí. Zkouším mu kolikrát dát jen cumel nebo napít čaje a chci zhasnout...kravál ještě větší! Když bych nechala rozsvíceno, tak spinkat nebude! Když ukládáte děti na spaní, necháte jim rozsvíceno nebo zhaslo?

lucia1004
28. bře 2009

kamanka, ja napr. davam maleho spinkat v uplnej tme, ale vraj je to od babätka k babätku individualne, takze zalezi na nom, ako sa citi lepsie🙂 a aj ja sa k vam pridavam, ze by som sa velmi rada vyspala celu noc, u nas
tiez nezabera nic, kojim v noci styri krat a cez den som KO🙂 a oklamat cumlikom alebo hladkanim sa neda, no a ja sice verim, ze "vyplakanim" by sa to upravilo, ale nemam na to srdce, som proste mäkotka☹

sisstin
28. bře 2009

pavli: být tebou, tak to prostě nehrotím 😉 já taky furt řešila, že neumí spát sám, že se v noci budí a bla bla bla..a prostě, když už to bylo fakt neúnosný..a byla jsem na pokraji zhroucení..tak jsem s ním začla spát v posteli..a je klid 😎 a vstává už tak max. 3x za noc..prostě to ber tak, že je ještě malej, potřebuje tě..a do 18 s tebou spát nebude 😉 některý děti jsou samostatný, spinkaj už od malička ve svým pokojíčku a nikoho nepotřebujou..některý jsou holt mamánci..a kor kluci 😉

kamanka
28. bře 2009

No, my máme totiž v ložnici šílenou tmu. Máme rádi tmavý nábytek, stěny...máme i tmavý strop (trámy), a tak rozsvítit musím☹ Sakra, měli jsme nechat tu starou ložnici! No, dám tomu ještě nějaký pátek, a pak se uvidí!

sisstin
28. bře 2009

pavli: a případné vyřvání nebo dokonce odstěhování bych nedělala, jestli je Alešek bojácnej nebo tak..takovýmhle dětem to právě spíš přitíží než pomůže 😉 záleží na povaze dítěte..a na rady, co se má jak dělat, se vyprdni..prostě se řid tím, jak to vyhovuje vám oběma 😉 čímž samozřejmě netvrdim, že by mě netěšilo, kdyby spal celou noc a sám...ale zas abych ho nechala vyřvat a bát se..to mi to za to fakt nestojí 😉

matysekasasenka
28. bře 2009

holky, my tiez vstavame kazdu no 5 az 6x, a kojim kazde dve hodiny. a cez den kazdu hodinu....ale zatial mi to nevadi, vychutnavam si to, ked vidim jeho spokojne usmiate ocka